Iga inimene küsib vähemalt korra enda elu jooksul iseenda käest: "Mis on minu anne, mis on see, mida ma kõige enam oskan teha? Mille nimel ma peaksin siin elus väga isiklikul tasandil pingutama?" Kindlasti oled ka sina seda enda käest küsinud. Ma jagan sinuga enda mõtteid, mis loodetavasti motiveerivad ja inspireerivad sind, et jõuaksid enda ande üles leidmisele veidigi lähemale. Või siis vabastaksid sind näiteks uskumast midagi, mille jaoks sa tegelikult loodud ei olegi. Kui sul tekkis küsimus selle kohta, mida ma sellega mõtlesin, siis, jah, tõepoolest, sa võid langeda ka iseenda seatud lõksu, kus sa lood endale tee, mis tegelikult ei ole sulle ette määratud.

MIS ON ANNE?


Saatus on üks kummaline ja keeruline asi, mis on igale inimesele kingitud. Saatus määrab meie elus ära väga suure osa ja on teatud aspekte, mida me saame enda saatuses muuta. Anne on see, mida keegi naljalt muuta ei saa. Ande oled sa välja teeninud ja enda eelmiste elude kaudu selgeks õppinud. Anne ei ole lihtsalt miski, mis on ühel päeval sinu ukse taga või mille sa ise paned enda saatusesse kirja. See on ammu sinu saatusesse kirja pandud, juba enne, kui sa siia praegusesse ellu sündisid. Seega leia see anne endas üles. 

Anne on miski, mida sa juba oskad teha. See on millegi konkreetse teadmine ja oskus seda tegevusse viia. Miski, millega sa oled tegelenud ühes, mitmes või lausa mitmekümnes elus, miski, millele me oleme enda eelmistes eludes väga palju rõhku ja huvi osutanud. Anne tekib, kui tunned millegi vastu huvi ja üritad seda praktiseerida. Kui sa sünnid uuesti järgmisesse ellu, siis see anne on sinu sees juba olemas. Sa lihtsalt teatud eluperioodis ei mäleta seda ja see on sinus peidus. Inimese elu on väga lühike ja ei ole võimalik ühe elu jooksul midagi täiuslikult ära õppida, annete jaoks läheb mitmeid elusid, enne kui saame need ande nime alla liigitada. Anne on oskus ja huvi, mille me saame avada ning mida me saame enda sellesse ellu lülitada. Me oleme sellega varem tegelenud ja jõudnud selles teatud professionaalsele astmele. 


Loomulikult on sul võimalus selles elus alustada millegi täiesti uuega ja kunagi uuesti taassündides võid sa alustada sealt, kus selles elus pooleli jäid. Nii on iga andega - sa võid sellele igas elus midagi juurde panustada. Kui sa leiad enda ande endas üles, saad sa seda täiustada ja olla järgmises elus selles veelgi võimekam.

KUIDAS ANNE ENDAS ÜLES LEIDA?

Nüüd, kus sa mõistad seda, kuidas anne tekib, siis soovin sulle lahti seletada, millised anded võivad olla. Ennekõike mõista seda, et anne võib olla ükskõik milline tahes. Anded ei ole ainult need, mis viivad sind kuulsuseni, tuntuseni, meediasse ja materiaalselt kõrgele positsioonile. Ma räägin seda sellepärast, et väga paljud inimesed just arvavadki, et anne on seotud nende aspektidega. See on täielikult vale. Andeid võib olla väga erinevates valdkondades, see ei pea sulle tuntust tooma ja see ei pea sulle materiaalset luksust tooma. 

Vale anne on see, kui sa soovid olla keegi või teha midagi, mis tooks sulle tuntust juurde. See ei ole anne, see on sinu ambitsioon. Vale anne on see, kui sa üritad olla keegi, keda sa pead enda jaoks huvitavaks ning kelle oskused tekitavad sinus soovi olla samasugune. See on vale ande üks põhilistest märkidest, millest tuleks kohe eos loobuda, kui sa oled sinna poole teel. Sa ei saa olla mitte kunagi keegi, kes sa ei ole. Igaüks peaks olema autentne.

Kui sa soovid teada saada, mis on sinu tõeline anne, siis see vastus on sinu enda sees peidus. Sul ei ole võimalik seda teiste inimeste abiga üles leida. Teised ei saa olla sinu inspiratsiooniallikateks, see ei saa olla sinu anne, mis tundub teiste inimeste juures huvitav. Nagu ma eelpool välja tõin, siis anne on miski, mida sa juba oskad teha. Seega, kui sa tahad selle üles leida, siis küsi enda käest küsimus: "Mida ma oskan teha, milles ma olen hea, mis äratab minus kire, mis on pidevalt minu mõtetes?" Seda küsimust ei tohi sa küsida enda tuleviku kohta, sellele pead sa vastama nii, et sa analüüsid kogu enda elu. Leia üles see, mis sind juba lapsepõlves köitis, mis sind huvitas ja millele sa oled alati mõelnud. Meie hinge sees eksisteeriv anne on end meile kõigile ilmutanud ja seda ennekõike lapsepõlves.

Mõtle selle peale, mis teema on alati sinu jaoks põnev olnud. Mitte et meedia või teised inimesed suunaksid sind millegi suhtes põnevust tundma. Oma ande leiad sa üles siis, kui sa suudad tuvastada enda huvidest selle, mis ei ole sulle peale surutud või mida sa ei ole enda jaoks kelleltki teiselt huvitavaks loonud. Anne on midagi väga unikaalset, see tekib sinu sees ilma inspiratsioonita, ühel hetkel see lihtsalt tekib.

Oma ande suudad sa tuvastada ka nii, et kui sa juhuslikult mõtled mingile teemale. Sa tunned äratundmisrõõmu, isegi kui sul täna ei ole õrna aimugi, kuidas seda teha. Samas on sul tunne, et sa nagu teaksid, kuidas seda teha ja kuidas seda luua. Sa tunned, et sa oskad seda isegi siis, kui sa ei oska seda. Ma väga loodan, et sa saad minu mõttest aru. Kui sa oled mõne konkreetse teema puhul end nii tundnud, siis tegelikult võib just see olla sinu andega seotud.

Me kanname enda andeid endaga kaasas, et midagi konkreetset siin maailmas ära teha. See on nagu missioon, mis käib meiega elust-ellu kaasas. Me peame saama konkreetsel alal tugevaks, et enda missiooni täita. Ühe anne on olla hea õpetaja, teisel teaduse edasiviimine, kolmandal looduse hoidmine ja taastamine. Andeid on seinast-seina, kuid need kõik on suurema eesmärgi jaoks vajalikud. Ka sinu anne ei ole ainult sulle endale, see on vajalik kogu maailma jaoks. Mida rohkem sa elust-ellu õpid ja enda annet arendad, seda võimekamaks sa saad ning ühel päeval võid sa sündida väga suurte võimetega. See ongi põhjus, miks üks inimene avastab kolmeaastaselt enda jaoks tehnikamaailma ning teeb kunagi tulevikus mingi tehnoloogilise uuenduse. Samas võib teine leida oma ande täielikult üles kolmekümnendates ning teha sellega väiksemaid saavutusi. See sõltub kõik sellest, kui mitmes elus sa oled enda sees selle teemaga tööd teinud. Meie hinged on väga erineva vanusega ja meil on seljataga väga erineva sisuga elud, nendest saadud kogemused ning õpitud õppetunnid. See ei tee sinust halvemat inimest, kui sa ei ole enda annet veel avastanud, sa lihtsalt ei ole tänaseni olnud valmis sellel teemal endaga tööd tegema või sul ei ole olnud soodsaid võimalusi, et see anne oleks sinus avanenud.

Kui sa soovid enda annet üles leida, siis lülita enda peas välja kõikide teiste inimeste anded, ära keskendu sellele, kes mida oskab ning kes on millegagi hakkama saanud. Sina ei ole nemad, sina oled sina ja sa oled unikaalne. Mine enda hinges rännakule enda minevikku, analüüsi enda elu ja leia see üles, mis on sind sünnist saati kummitanud, mille vastu sul on olnud huvi - ja see võibki olla sinu anne. Ma soovitan sulle KrüsanteenumitSodaliiti või Kinavari, kõik need kristallid on seotud annete väljatoomisega. Enne kui sa hakkad üht neist kristallidest kandma, võta see enda kätte ning soovi sinna sisse soov, et sa leiaksid enda ande üles. Seejärel hakka seda kandma. Need kristallid aitavad sul loobuda ka vale ande ette kujutamisest, mille sa oled võib-olla kogemata endale loonud. Vale anne on see, kui sa lood ise endale pettekujutelma oskuse kohta, mida sinus tegelikult ei ole. See tekib väliste mõjutuste ja valede eesmärkide pärast, nagu näiteks raha või kuulsus. Ülalnimetatud kristallid aitavad sul olla unikaalne ja iseenda vastu aus.

Kui sul on konkreetses valdkonnas anne, siis sa ennekõike hakkad seda praktiseerima mitte sellepärast, et see sulle kuidagi kasu tooks, vaid sellepärast, et sul on meeletu soov seda teha. Oma ande üles leidnud inimene lükkab kõrvale kõik, mida see anne võiks tuua ja keskendub vaid sellele kirele, mis võib sellest tekkida. Ma toon sulle mõned näited, et sa mind mõistaksid. Kui inimese sees on anne mängida klaverit, siis see inimene kohe alguses ei keskendu sellele, et ühel päeval saab temast väga hea helilooja. See inimene naudib klaverit ja muusikat ning palade kirjutamine tuleb loomuliku osana. Ta võib palju aastaid hiljem ühel hetkel märgata, kuidas tema muusikalisi etteasteid hinnatakse, see tuleb nii möödaminnes. Anne toimib nii loomulikult, seda tehakse iseendale, mitte teistele, selles keskendub inimene vaid endale ja enda heaolule. Jah, ta võib saada heliloojaks, kui see on tema tugev anne, kuid see ei ole põhjus, miks ta hakkas klaverit mängima. See oli kirg, mis tal tekkis ühel hetkel klaveri vastu. Seletamatu kirg ja seletamatu vägi, mis suunab sind midagi tegema nii, et sa ise ei märkagi, et sa seda teed. Nii avastavad end paljud inimesed, kes on lasknud enda hinges leegitseval väel end õigel ajal õigesse kohta suunata. Näiteks mina nimetasin enda selgeltnägemist andeks alles palju aastaid hiljem, kui ma olin juba ammu selle sees. Seda väga lihtsal põhjusel - kuna ma ei tahtnud selgeltnägijaks saada, vaid ma olengi selgeltnägija. Ma ei võtnud endale eesmärki, vaid ma lasin enda hingel endale jutustada, mis on minu kirg, ma kuulasin seda ja ma lasin sellel lihtsalt juhtuda. Ande puhul on kirg alati olemas, sa ei saa kirge luua, see on sinu sees peidus. Sa ei pea seda kunagi ise tekitama ja seda ei saa ka mitte keegi sinu seest ära võtta, kui see on kord avatud.


On üks tee, mida käivad paljud noored - õpitakse midagi, mida hing ei taha õppida. Nii viiakse end vale andeni või vanemad suunavad lapse valele rajale, kus on end väga raske üles leida. Väga paljud vanemad suunavad enda lapse teatud eriala peale, kus lapsevanem eeldab, et ta võiks hea olla. Kuid lõpptulemus on see, et see noor inimene võib ennast ära kaotada ja enda ande lukku panna. Väga paljud võivad tunda, et nad on õppinud midagi, mille vastu neil tegelikult kirg puudub ja mida võib-olla tehakse tänapäevani vaid materiaalsetel eesmärkidel. Õppima tasub minna vaid seda eriala, mis on sind alati köitnud ja mille suhtes on sul olnud väga kaua huvi. Seega, lapsevanemad, laske enda lapsel ise oma tee valida. Iga inimese hing teab ise, mis on tema jaoks kõige parem ja igaüks suudab tuvastada ära selle, mis tekitab talle kirge. Kui eriala ei tekita kirge, siis on see vale suund ja sellega luuakse endale vale anne. Seda ei saa nimetada andeks, vaid see on selgeks õpitud teema, mida praktiseerides võib saada sinu ülejärgmises elus anne. Aga kui sa soovid enda ande üles leida ja seda edasi arendada, siis ei tohiks nii teha.

Kui sa kannad endaga teatud valdkonna annet kaasas, siis paljud ei soovi sinusse uskuda või muudavad sinu tee enda soovide täitumiseni väga raskeks. See juhtub tavaliselt nende inimestega, kellel on väga tugevad anded. Nagu ma olen ka enda eelmistes artiklites maininud, mida vanem hing, mida targem ja mida oskuslikum, seda raskem on elu. Elu muutub oma ülesannetega iga sammuga raskemaks ja kui inimese sees on peidus väga tugev anne, siis tehakse selle väljatoomine keeruliseks. See on seotud Karmaga - kui sa oled nõus ihaldatud soovi nimel võitlema, siis sa ka saad tulemuse. Seega on paljudel oma eriala spetsialistidel üle maailma selleni väga raske tee. Kui inimene ei kuula teiste arvamust ja suundub enda hinge poolt valitud rajale, siis ta jõuab kaugele. Karma paneb alati inimesi proovile ja muudab selle tee alguses raskeks. Et inimene õpiks toime tulema kriitikaga, mis on selle teemaga seotud. Sa ei tunne oma ande suhtes igas elus kriitikat, sa hakkad seda alles siis tundma, kui sa oled sündinud professionaal.

Et sind motiveerida veelkord enda tõelist annet üles leidma, siis mõista seda, et sinu anne ei saa olla seotud laulmisega, kui sul ei ole häält ja kirge ise sõnu ning viisi luua. Sa ei saa olla arhitekt, kui sul ei ole loomuses mõelda enda peas ise otsast lõpuni ehitusprojekte. Sa ei saa olla tantsija, kui sul ei ole loomulikku vajadust tantsimiseks ja loomulikku kirge väljendada enda keha kaudu emotsioone. Sa ei saa olla õpetaja, kui sul ei ole loomulikku vajadust teisi aidata, motiveerida ning teiste jaoks tingimusteta kohal olla. Sa ei saa ka olla hea finantsspetsialist, kui sul ei ole loomulikku oskust analüüsida ja tegeleda rahandusega. Sa ei saa olla keegi, kes sa ei ole. Seda sellepärast, et sa juba oled keegi ja sa pead lihtsalt üles leidma enda sees selle, kes sa oled. Isegi kui sa soovid olla keegi, kelleks sul eeldusi ei ole, siis see võib olla sinu esimene peatükk ja sa pead leppima sellega, et sa pead end ise motiveerima ning ei saa selles elus sellel teemal väga tugev olla. Kuid sulle on antud valik. Sa kas lood midagi uut või jätkad midagi, mis on sinu hinge üheks sügavaimaks sooviks. Kui sa lood midagi uut, siis sa jäädki end tagant sundima, kui jätkad andega, siis sa ei peatugi.

Soovitan sul teha kristallimaagiat SAATUSE POOLT KINGITUD ANNE, kuna selles maagias olevate kristallidega saad sa avada tee selleni, et sa suudaksid enda ande üles leida. Leiad selle maagia SIIT.

Igas inimeses on olemas vähemalt üks anne, mida me tegelikult peaksime enda elu eesmärgi pärast edasi arendama. Mitte ainult selle elu eesmärgi pärast, vaid kogu meie järgnevate elude pärast. Anne ei pea kajastuma sul selles elus professionaalsel tasemel, ühel hetkel peame me kõik alustama nullist ja seejärel jõudma kõik sammud enne tippu jõudmist ära teha. Ajast ei saa keegi ette rutata, sul on vaja põhja, mille pealt edasi liikuda. Pole põhja, pole ka kauapüsivat tulemust.

Armastusega

Tene Laul