Menüü
Ostukorv

OREGANO eeterlik õli

OREGANO eeterlik õli EETERLIKUD ÕLID
OREGANO eeterlik õli
16.80€
Maksudeta: 14.00€
  • Laoseis: Laos
  • Mudel: OREGANO eeterlik õli

OREGANO ehk harilik pune on väikest kasvu põõsast meenutav taim, mis kuulub mündiliste perekonda. Oregano on teada-tuntud taim köögis, mida kasutatakse roogade maitsestamiseks. Maitsetaimena on tuntud oregano kõige enam Vahemere köögis. Oreganol on väga hea maitse, kuid lisaks selle hõrgule maitsele, on sellel ka väga tervislikud omadused. Oreganole annab imehea lõhna selles peituv eeterlik õli. See on õli, mis on terapeautilise toimega ja millega on sul võimalik end tervendada. Aitan sul mõista Oregano eeterlike õlide tervislikke omadusi ja seda, kuidas end sellega tervendada. Sellel on nii spirituaalsed kui ka füüsilised tervendavad omadused.

Oregano eeterlikku õli saab selle taimelehtedest ja -vartest. La Tene eeterlik õli on 100% naturaalne ja kui sa ei ole eeterlike õlide suhtes tundlik, siis on seda ohutu kasutada. Siiski eeterlike õlide kasutamine olgu alati omal vastutusel. 

Oregano on pärit Euroopast, nüüd aga kasvab see üle kogu maailma. Vanad kreeklased ja roomlased kasutasid juba iidsetel aegadel Oregano eeterlikku õli väga tõhusa ravimina. Sõna "oregano" on pärit kreeka keelest. Sõna "oros" tähendab mäge ja "ganos" rõõmu. 

Oregano eeterlikku õli ei tohi kasutada imikud, väikelapsed ja rasedad. Enamus eeterlikke õlisid ei soovita ma just neil kasutada. Rasedad võivad kasutada Roosat Geraniumit. Lapsed võivad vaid difuuserite või õlilampide kaudu õlisid kasutada.

Väga paljud minu kliendid küsivad, kas eeterlikke õlisid võib suukaudu kasutada. Paljusid võib, kuid mina seda ei soovita ja kui seda tehakse, siis ainult omal vastutusel. Miks ma ei soovita? Eeterlikud õlid on väga kanged ja need on looduslikud ravimid, mis võivad kehas ülereageerida, kui neid suukaudu kasutada.

Eeterlikud õlid on väga head vahendid füüsilise tervenemise ja spirituaalse kasvu kiirendamiseks. Ükskõik, milline eeterlik õli on sinu kasutuses, selles peitub võluvägi. Täpselt samamoodi on sellise võluväega ka Oregano eeterlik õli.

SPIRITUAALNE KODU-, KRISTALLIDE JA AURATERVENDAJA

Oregano eeterlik õli on kasulik koduenergia puhastaja, see on lisaks veel kasulik ka sinu enda auravälja ja kristallide energia puhastaja. Oregano eeterlik õli on rõõmutooja ja õnnenergia aktiveerija. Kui sa soovid, et sinu kodu täituks õnne ja rõõmuga, siis põleta seda difuuseris või õlilambis. Soovitan Oregano eeterlikku õli kasutada ajal, mil soovid eriliselt palju head energiat enda ellu kutsuda. Põleta seda siis, kui ebaõnn on sind kätte saanud. 

Selle õnne- ja rõõmutoovate omaduste tõttu on võimalik sellega puhastada ning aktiveerida kõiki kristalle, mis suurendavad külluslikke ning positiivseid energiaid. Iseenda aura tervendamiseks aitab ka see, kui kannad seda õli koos baasõliga nahale. Selle käigus sinu enda heaolutunne ja positiivsus suurenevad.

OREGANO TERVENDAVAD JA KASULIKUD OMADUSED:

Looduslik antibiootikum

Mina olen ikka sedameelt, et meie enda koduplaneet Maa on andnud meile kõik selleks, et terve olla. Me peame olema ise vaid targad, et osata need ravimid üles leida. Oregano eeterlik õli on looduslik antibiootikum. Kui sa soovid alternatiivselt end tervendada ja külmetushaigusest vabaneda siis kasuta Oregano eeterlikku õli. Põleta seda õlilambis või difuuseris ajal, mil oled haige. Hingates Oregano eeterlikku õli auru endale sisse, suudab sinu keha kiiremini terveneda.

Võitleb kahjulike bakterite vastu ja sobib problemaatilisele nahale

Oregano eeterlik õli on antibakteriaalse toimega ja see suudab vastu hakata paljudele kahjulikele bakteritele. Näiteks, kui nahale on tekkinud allergiline reaktsioon, siis selle põhjustajaks võib olla teatud sorti bakter. Sellisel juhul proovi enda allergiat Oreganoga tervendada. Selleks soovitan kokku segada 5 tilka Oregano eeterlikku õli 1 spl baasõliga, soovituslikult Viinamarjaseemne õliga. Kui oled õlid kokku seganud, siis kanna õlide segu allergiale. Väldi silmadesse ja limaskestale sattumist.

Oregano eeterlikku õli tilguta vatitiku peale ja ka seda võid kanda näiteks vistriku peale seda. Paljudele sobib Oregano eeterlik õli just aknelise naha tervendamiseks. See õli on heaks alternatiiviks Teepuuõlile. Võid neid ka koos kasutada.

Ahju puhastusvahend

Kuidas on võimalik kiirelt ja mugavalt ahju puhastada nii, et selles oleks üheskoos hea energeetiline ja füüsiline puhtus? Lihtne. Jagan sulle suurepärase nipi. Pane 2 suurt sidrunit viilutatuna ahjuvormi sisse, kalla see vett täis ja lisa sinna ohtralt Oregano või Tüümiani eeterlikku õli. Sea ahi 150 kraadi juurde ning jäta ahjuvorm üheks tunniks ahju. Sinu ahju energeetiline ja füüsiline mustus koguneb vee sisse. Peale seda puhasta sooda ja äädikaga veel viimased plekid, mis lahti ei tulnud ja ongi super - ahi särab! Ja hiljem mitte ühtegi kemikaali ahjus ega sinu toidus.

Põletikuvastase toimega

Oregano eeterlikul õlil on põletikku taandavad omadused ja seetõttu on võimalik selle õliga end tervena hoida. Põletik on tõsine asi ja enamus inimesi kannatab kroonilise põletiku käes. Põletikuline keskond on soodne pea kõikidele haigustele. Oregano eeterliku õli nahale kandmine koos baasõliga aitab vähendada kogu keha põletikulisust.

Aitab seenhaigusest lahti saada

Seenhaigustega võitlevad väga paljud inimesed. Oregano eeterlik õli on väga kasulik orgaaniline ja kehasõbralik seenhaiguse tervendaja. Näiteks, kui sul on küüneseen, siis kanna igapäevaselt Oregano eeterlikku õli kahjustunud kohale. Soovituslikult siis, kui sa saad kahjustunud kohta hoida ilma seda katmata. Kui seenhaigus on varvastel, siis tee Oregano eeterliku õliga teraapiat ajal, mil sa ei pea sokke või jalanõusid jalga panema. 

Selleks, et seenhaigusest lahti saada sega iga päev värkse õlide segu kokku. Sega kokku 5 tilka eeterlikku õli 1 tl baasõliga, soovituslikult Jojobaga. Kanna õli vatitikuga nakatunud kohale ja selle ümbrusesse. Tee seda kindlasti igapäevaselt.

Kui hakkad nägema tervenemise jälgi, siis jätka õli paranevale kohale kandmist veel vähemalt nädal aega. Seda selleks, et kindlasti seenhaigus välja ravida. Seenhaigus võib veel olla selles piirkonnas, kui nahk on taastunud ja seetõttu on kasulik pikendada õli kandmist nahale. 

Juhul, kui õli hakkab kipitama, siis vähenda eeterliku õli kogust ja jäta baasõli kogus samaks. Tundlikel inimestel soovitan 2 tilka eeterlikku õli kasutada ja mitte tundlikel 5 tilka.

Valged laigud nahal ehk tinea versicolor nahahaigus

Tinea versicolori puhul on tegemist nahapealse seenhaigusega, mille tagajärjel tekivad nahale valged täpid või laigud. Sagedasti esineb see haigus seljal, jalgadel ja kätel. Tinea versicolori puhul nahk haigestunud kohtadel ei päevitu. Päevitunud naha peal tuleb see seenhaigus aga visuaalselt kõige enam esile.

Tegemist on seenhaigusega, mis võib olla põhjustatud seenega nakatumisest, nõrgast immuunsusest, hormonaalsetest probleemidest või näiteks pidevast higistamisest.

Tinea versicolorit on võimalik tervendada, Oregano eeterlik õli on üks parimaid seenhaigusi raviv õli. Sega 10 tilka Oregano eeterlikku õli kokku 1 tls baasõliga (soovituslikult Viinamarjaseemneõliga) ja kanna õlide segu nahale nakatanud piirkonnale. Korda protseduuri nädalas vähemalt 3 korda. Tegemist on haigusega, mis ei parane kiiresti, seetõttu võivad valged laigud jääda pikalt nahale, ilma et seenhaigus enam leviks. Aga ainult järjepidev nahahooldus aitab sellest haigusest lahti saada.

Seedehäirete tugevaim tervendaja

Oregano eeterlik õli võib olla sinu jaoks väga kasulik, kui sa kannatad seedeprobleemide käes. Teatud bakterid võivad sinu seedeorganites kasvada ja põhjustada sääraseid probleeme. Oregano eeterlik õli aitab vabaks saada nendest bakteritest.

Kui soovid Oreganoga tervendada enda seedeorganeid, siis kanna Oregano eeterlikku õli iga nädal korra enda kõhupiirkonnale. Sega kokku 10 tilka eeterlikku õli 2 spl baasõliga, soovituslikult Viinamarjaseemneõliga. Kanna õlide segu kõhule ja masseeri see korralikult sisse. Kui tunned jahedat tunnet või kipitust, siis kasuta suuremas koguses baasõli.

Antioksüdantide hea saadus

Oregano pakatab antioksüdantidest, mis on väga vajalikud meile kõigile. Antioksüdandid aitavad kaitsta DNA kahjustusi, mis võivad tekkida mürkainetest, stressist, vabadest radikaalidest ja omakorda võivad põhjustada meie jaoks kasulike rakkude kahjustamist. Anitoksüdandid, mida saad Oregano eeterlikust õlist, aitavad taastada sinu keha ja hoida ära kahjustusi. Kui kasutad Oregano eeterlikku õli nahahoolduses ja kannad seda enda nahale koos baasõliga, siis see aitab sinu üleüldist immuunsust turgutada.

Väga kasulik on eeterlikke õlisid nahahoolduses kasutada. Mina olen näiteks loobunud erinevate kreemide kasutamise juba ammu ja seda sellel põhjusel, et enda keha säästa mürkainetest, mida enamus kreemid sisaldavad. Õlidega on võimalik enda keha tervendada ja nahka niiskena hoida. Eeterlikke õlisid kasuta alati koos baasõlidega, mitte kunagi ilma nendeta. 

Kehakaalu alandava toimega

Oregano eeterliku õli on kehakaalu alandava toimega, see aktiveerib rasva lagunema. Seetõttu on kasulik Oreganot maitsetaimena süüa ja eeterliku õlina kehale kanda. Kui sul on üleliigseid kilosid kõhu peal, puusadel või reitel, siis soovitan vähemalt korra nädalas nendele piirkondadele seda õli kanda. Sega kokk 3 spl baasõli 10 tilga eeterliku õliga ja kanna nahale. Oregano eeterlik õli imendub naha sisse ja aitab kaasa selle all oleva rasva lagundamisele.

Minu isiklik soovitus vähkkasvajaga võitlemiseks

Oregano eeterlik õli ei lõhna nagu lill, see lõhnab kui hea maitsetaim, kuid hoolimata sellest on see suurepärane tervendaja õli. Minu isiklik soovitus ja arvamus selle eeterliku õli kohta on see, et seda tasub vähki põdeval inimesel kasutada või vähi ennetamiseks kasutada.

Oregano on antibakteriaalne, see aitab põletikku vähendada ja see on suurepärane antioksüdantide pomm. Need omadused on väga kasulikud vähiga võitlemiseks.

Soovitan kanda Oregano eeterlikku õli paar korda nädalas enda kogu nahale, vältides silmadesse ja limaskestadele sattumist. Segada kokku 5 spl baasõli 10 tilga eeterliku õliga.

Oregano eeterlik õli imbub naha vahele ja sealt kaudu ka vereringesse. Selle tervendavad omadused aitavad taastada kahjustunud rakke ja anda neile tagasi nende elujõu.

Kiirendab haavade paranemist

Kui kanda Oregano õli lahjendatud kujul haavale, siis see kiirendab selle paranemist. Lahenda õli baasõlis. Eriti kasulik on see juba kokku kasvanud haava parandamisele. Oregano aitab vältida suurte armide teket ja võib isegi väikesed armid ära hoida. Ka paljusid teisi eeterlikke õlisid on kasulik haavade parandmiseks kasutada.

Oregano eeterlik õli on valuvaigistava toimega

Eeterlikke õlisid on hea kasutada looduslike ja kehasõbralike valuvaigistitena. Näiteks Oregano eeterlik õli võib olla just sinu jaoks hea alternatiiv. Sega Oregano eeterlik õli (2 tilka) kokku1 tl baasõliga. Masseeri valutavale kohale õli ja lase sellel õlil ära kuivada. Kui soovid mõnda teist eeterlikku õli veel lisaks valuvaigistaval eesmärgil kasutada, siis kasuta ka Lavendli eeterlikku õli.

Külluseenergia aktiveerija ja rahaenergia võimendaja

Energeetilisel tasandil on Oregano eeterlik õli rahaõnne aktiveeriva toimega. Põletades seda enda kodus, eriti külluse ja rahaõnne kristallide läheduses, aitab see kaasa külluseenergia aktiveerumisele. Lisaks Oreganole aitab seda teha LaimPõldmünt, TüümianKuusk ja Kaneel. Võid neid ka koos kasutada või eraldi, et rahavooluenergiat enda kodus aktiveerida. Feng Shui järgi on eeterlike õlide kasutamine külluse aktiveerimiseks väga kasulik. 

Oregano eeterlikku õli auruta Täiskuu või Noorkuu ajal, eriti siis, kui need Kuufaasid on seotud külluse aktiveerimisega. Selle kohta, milline Kuufaas täpsemalt on, sellest kirjutan ma artiklitest, kus räägin eespool tulevatest olulistest kuupäevadest. 

Enne Oregano eeterliku õli suuremas koguses nahale kandmist veendu, et sul ei oleks sellele vastureaktsiooni. Selleks kanna esialgu eeterlikku õli ja baasõli segu enda nahale väikeses koguses. Kui tunned kipitamist või sinu keha hakkab punetama, siis vähenda eeterliku õli kogust ja suurenda baasõli kogust.

OREGANO EETERLIKU ÕLI KASUTAMISVÕIMALUSED:

Oregano eeterlikku õli on võimalik põletada õlilambis, mille kasutamisjuhendi leiad meie kodulehelt. Kõik meie e-poe valikus olevad õlilambid leiad SIIT, kus on kirjas selle kasutamiseks vajalik teave.

Teine võimalus on määride eeterlikku õli enda nahale, kuid sellisel juhul tuleb eeterlik õli kokku segada mõne teise õliga (mitte eeterliku õliga vaid baasõliga). Eeterlikud õlid võivad nahale olla kõrvetavad ja sellepärast tuleb neid kehale kanda koos teise õliga. Eeterlikke õlisid teiste õlidega kokku segades kasuta vaid paar tilka teise õli sees. Õlilampi kalla veega segunenult õli nii palju, kui tugevat aroomi sa soovid toas tunda.

Oregano eeterliku õliga tee endale tervendavat vanni. Kui sul olemas kodus vann, siis lase vann vett täis ja tilguta vannivette kuni kümme tilka eeterlikku õli. Võta vanni ja naudi Oregano eeterliku õli toimet. Selline vanni tegemine on kasulik nii füüsiliselt kui ka spirituaalselt. Tervendavat vanni tee endale juba sellepärast, et Oregano tervendavad omadused saaksid sinu kehani jõuda.

Sega Oregano eeterlik õli kokku enda lemmikkreemiga, et kanda see nahale, kui soovid tervele kehale selle tervendavat toimet pakkuda.

Eeterlikke õlisid võib kasutada ka saunas. Saunavette eeterlikke õlisid lisades on sul võimalik võimsamat sorti aurapuhastust iseendale teha ja aroomiteraapiat samaaegselt. Proovi ja katseta!

Soovitan eeterlikke õlisid kasutada vähemalt 10-20 tilka, et nendest tervendavad omadused kätte saada. 

SÜDAMETŠAKRA

Oregano on pärit mündiliste perekonnast ja enamus on neist Südametšakrat tervendava toimega. Oregano eeterliku õliga on võimalik sul tervendada haavatud ja mitte aktiivset Tšakrat. Näiteks, kui sina ei suuda armastada, ei tunne suhtest rõõmu, oled muutunud ebaviisakaks enda kaaslase suhtes ja tunned üleüldist negatiivsust suhetealaselt, siis Oregano eeterlik õli aitab seda kõike muuta. Oregano aktiveerib Südametšakrat, aidates sellel korrapäraselt funktsioneerida. Kasutades seda nahahoolduses või põletades seda difuuseris või õlilambis aitab see sellel taastuda. 

Oregano eeterlikku õli võid näha erinevates maagiates ja rituaalides, mis on seotud armastusega, suhetega või õnnega.

Oregano artikli kohta saad pikemalt lugeda SIIT.

Teiste LA TENE eeterlike õlide ja baasõlidega saad tutvuda SIIN.

Kodulehel mainitud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda teadmised, isiklik arvamus ja soovitused.

Eeterlike õlide kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel.

Lisainfo
Lisainfo Oregano 100% eeterlik õli (Origanum Vulgare) 10 ml, pärituolumaa Hispaania. Oregano õli on oma värvuselt läbipaistev. Oregano eeterlik õli on saadud aurutamise teel.
Ohutus Ära kasuta eeterlikke õlisid lahjendamata kujul. Kehale kandmiseks lahjenda neid teiste õlidega, nagu näiteks oliivi-, kookose-, mandli- või jojobaõliga. Rasedad ja väikelapsed võivad eeterlikke õlisid kasutada äärmise ettevaatlikkusega. Ära jäta mitte kunagi eeterlikke õlisid lastele kättesaadavasse kohta ja ära kasuta neid seespidiselt! Kui soovid teada saada, kas antud eeterlik õli on sinu naha jaoks sobilik või mitte, siis tee katsetus enda kehal. Selleks võta baasõli (kookosõli, oliiviõli, jojobaõli või mandliõli) sega kokku paari tilga eeterliku õliga ja kanna see oma randmele. Lase sellel seal paar minutit seista ja seejärel pese käsi ära. Peale seda näed, kas nahk reageerib sellele ärrituvalt või mitte. Kui tekib punetus, siis ei ole seda eetelikku õli edaspidi kasulik nahal kasutada. Kui reaktsiooni ei toimunud, siis sinu keha võtab selle eeterliku õli tervendavaid omadusi vastu
TEEPUU eeterlik õli on väga hea abivahend kodu puhtana ja tervenda hoidmisel, kui ka keha tervendamisel. Teepuu eeterlik õli pä..
9.80€
Maksudeta:8.17€
JOJOBA, mille nime hääldatakse tegelikult ho-ho-ba, on taim, mis kasvab Sonorani kõrbes Mehhikos, Arizonases ja Lõuna-Californias. Jojoba ladinakeelne..
24.90€
Maksudeta:20.75€
VIINAMARJAD on imemaitsvaid viljad, mis on väga toitvad ja inimeste jaoks erilise väärtusega. Viinamarjaseemneõli saadakse viinamarjadest, see pressit..
7.90€
Maksudeta:6.58€
SIDRUNI TEEPUU on üks teepuu liikidest, mis on sugulane eukalüptiga. Sidruni Teepuu omab kõiki teepuu tervendavaid omadusi lisaks e..
12.90€
Maksudeta:10.75€
VALGE KAMPRI eeterlik õli on külmetushaiguste ja põletiku vastase toimega, lõõgastab närvisüsteemi, parandab hingamist ja tervendab nahka.Valge K..
9.50€
Maksudeta:7.92€
MÄEKRISTALL on üks enimlevinud ja enimtuntuid kristalle meie Maal. Mäekristalli on kristall, mida Maa on kõige rohkem loonud ja seda põhjusega. M..
4.50€
Maksudeta:3.75€
PORGANDI eeterlik õli on eeterlike õlide maailmas üks parimaid nahatervendajaid ja see on üks peamisi põhjuseid miks võiks Porgandi eeterlik õli ..
21.90€
Maksudeta:18.25€
Pilt on illustreeriv. Kõik kristallid on Maa ise loonud, need on unikaalsed ja ainulaadse väljanägemisega, mis tähendab, et kristall mille tellid, või..
11.48€ 15.30€
Maksudeta:9.56€
VIINAMARJAD on imemaitsvaid viljad, mis on väga toitvad ja inimeste jaoks erilise väärtusega. Viinamarjaseemneõli saadakse viinamarjadest, see pressit..
7.90€
Maksudeta:6.58€
DRAAKONI VEREKIVI on üks Jaspise liikidest, mis on oma nime saanud välimuse pärast ja ka sellega kaasnevast legendist. Draakoni..
4.40€
Maksudeta:3.67€
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid.