Spirulina on saanud väga populaarseks oma ravivate ja keha mürkainetest puhastava toime tõttu. Spirulina kuulub Ajurveeda meditsiini ravimtaimede hulka ja tegemist on taimega, millega on võimalik ennetada paljude raskete haiguste, keeruliste tervisemurede ja probleemide teket. Ajurveeda meditsiin põhineb suuresti ennetusravil ja spirulinaga on võimalik muuta keha raudkindlaks nii mõnegi terviserikke vastu.

Spirulina ehk sini-rohevetika pulber on oluline valkude, vitamiinide, mineraalide, vajalike aminohapete, rasvhapete, mikroelementide ja karetonoidide allikas. Sinaka-roheka värvuse annabki sini-rohevetikas leiduv klorofüll. Spirulina aitab taandada allergiasümptomeid ja muuta keha vastupidavamaks allergiate ja allergiliste reaktsioonide tekkele. Seda kasutatakse detox-kuuride tegemisel ning selle üks kvaliteetsemaid omadusi ongi kehast mürkainete väljutamine. Näiteks aitab spirulina kehast välja selliseid raskemetalle nagu arseen. Spirulina vähendab halva kolesterooli taset, toetab südame ja maksa tervist. Sobib kaalulangetamiseks, aidates kiirendada rasvade lagundamist. Mürkaineid vabastava omaduse tõttu on spirulina ka väga hea abiline ilusa naha saavutamiseks, sest paljud nahaprobleemid saavadki alguse kehas olevatest mürkainetest.

Kas sa oled oma elu jooksul kunagi spirulinat kasutanud? Tarvitad seda hetkel? Kasutad smuutide sees või tarbid toidulisandina? Kui jah, siis õigesti teed! Sellel on sinu kehale väga palju pakkuda. Kui sa pole veel spirulinat proovinud või oled selle kusalegi kappi üksinda kurvalt seisma jätnud, siis nüüd, kohe ja praegu on õige aeg alustada selle tarbimist!

Näiteks mina kasutan spirulinat aasta jooksul päris mitu korda pikki perioode järjest. Soovitan seda tarbida mitu kuud järjest igapäevaselt, teha seejärel paari nädala pikkune paus ning võtta seejärel uuesti alustada. Miks paus? Et keha ei muutuks selle ravimtaime suhtes immuunseks, on vaja korra eemalduda ja seejärel see uuesti kasutusele võtta.

Jagan sinuga 10 põhjust, miks spirulinat igapäevaselt tarbida, ja selgitan, mis sinu kehaga peale seda juhtub!

1. ANITOKSÜDANDID AITAVAD SUL TERVENA PÜSIDA

Spirulina on antioksüdantidest pakatav. Tegemist on kogu sinu keha rakkude ja DNA jaoks vajalike toitainetega. Spirulina antioksüdandid kaitsevad põletiku eest, mis omakorda võib luua soodsa pinnase vähirakkude arenguks. Spirulina takistab seda kogu kehas ja kõikides organites. Kui sa soovid vähi teket ennetada, siis spirulinaga võib sul see olla võimalik.

2. REGULEERIB KOLESTEROOLITASET

Te olete kõik kindlasti kuulnud "halvast kolesteroolist" ja võibolla on sinu kolesteroolinäitajad liiga kõrged? Kui soovid halva kolesterooli taset madalal hoida, siis igapäevane spirulina tarvitamine aitab sul seda saavutada. Kui soovid enda kolesterooli täielikult kontrolli all hoida, siis pead loobuma aga loomsetest toitudest, nagu näiteks lihast ning piimatoodetest, kuna need tekitavad halba kolesterooli. Spirulina aitab südameveresoonkonnal terve püsida ja selle nimel on seda igati hea igapäevaselt kasutada. Tugev süda = parem elu.

3. OLULISTE TOITAINETE ALLIKAS

Sinu keha vajab toitaineid, et hoida sind tervena. Spirulina igapäevase tarvitamisega saad sellest pidevalt väga palju olulisi toitaineid. Tarbi spirulinat, et pakkuda oma kehale taimset proteiini, rauda, vaske, B1-vitamiini, B2-vitamiini, B3-vitamiini, magneesiumit, kaaliumit ja mangaani. Kõik need aitavad sul tunda end elujõulisena. Nende toitainete puudus võib viia sind stressi, juuste väljalangemiseni, naha kiire vananemiseni ja luua palju teisi tervisemuresid.

4. HOIA KEHA VÄHIVABANA

Nagu eelpool mainisin, on spirulina see, mis aitab hoida sinu keha põletikust vabana. Kuidas vähirakud tekivad? Kui anda hea pinnas ja toitained, mis vähki kasvatavad. Spirulinaga eemaldad sa vähile sobiliku kodukeskkonna ja ka toidu. See toidab terveid rakke ja aitab neil sinu kehas areneda. Spirulinaga saab vähki ennetada ja kindlasti on see kasulik toidulisand ka neile, kes on vähi seljatanud, et haiguse naasmist enneteda.

5. SUUREPÄRASEKS ABILISEKS ALLERGIKUTELE

Väga paljud täiskasvanud ja lapsed kannatavad erinevate allergiate käes. Näiteks on väga paljudel tolmuallergia, koera- või kassiallergia, mõni ei saa süüa pähkleid, mõni maasikaid. Allergiaid aitab taandada igapäevane spirulina tarvitamine. Spirulina parandab hingamisteede tervist ja kui sinu allergia lööb välja just hingamisteedes, siis seda enam võid sa tunda spirulina tervendavast mõjust kasu.

6. AITAB ALANDADA VEREÕHKU

Kõrge vererõhk või vererõhu kõikumine on murekohaks paljude inimestele. Mida stabiilsem on sinu eluaja jooksul vererõhk, seda kauem suudab sinu süda vastu pidada. Vererõhu alandamine ja reguleerimine on väga oluline, kui soovid tagada endale kõrget eluiga. Spirulina aitab kõrget vererõhku alandada ja normaliseerida. See aitab toota lämmastikoskiidi, mida suudavad päikese käes olles tavaliselt teha UVA-kiired. On oluline, et on olemas miski, mis suudab päikese puudusel asendada lämmastikoksiidi teket. See omakorda aitab reguleerida vererõhku. Paljud põhjamaa inimesed, kes ei veeda aasta jooksul palju aega päikese käes, vaevlevad selle puuduse tõttu vererõhuprobleemide käes. Spirulina aitab põhjamaade inimesed hädast välja, olles alternatiiv UVA-kiirte tervendavale väele.

7. RAUAPUUDUSE JA ANEEMIA ÄRA HOIDJA

Väga paljudel naistel on rauapuudus. Seda seetõttu, et neil on igakuiselt periood, kus nad kaotavad osa oma rauavarudest. Seetõttu on naistel väga oluline jälgida raua tarbimist, et vältida aneemiat. Spirulinas on rauda, mis aitab verd tugevdada ja tervendada. Igapäevane spirulina tarvitamine aitab kaasa rauapuuduse ennetamisele ja aneemia riski vähendamisele. Spirulina on kasulik ka taimetoitlastele ja veganitele, aidates suurendada nende raua tarbimist. Lisaks spirulinale on sul võimalik rauataset tõsta ka eraldi rauakapslitega, mille leiad SIIT.

8. MÜRKAINETE VABASTAMINE

Spirulina on supertoit, mida igapäevaselt tarbides puhastad keha mürkainetest. Mürkaineid võid saada keskkonnast, näiteks saastatud õhu sisse hingamisel. Kui kasutad kodu puhastamiseks kemikaale, siis needki mürgitavad sinu keha. Kodukemikaalide mürgised aurud imenduvad naha kaudu verre. Seetõttu soovitan ma puhastada kodu eeterlike õlidega, veega, sidruni, sooda ja äädikaga, aga mitte kemikaalidega. Mürkaineid võib keha saada aga kõige enam toidust, mida süüakse. Väga paljud inimesed ei ole teadlikud mürkainetest, mida toitudest võib leida ja seetõttu on enda kogemata mürgitamine võib olla mõne jaoks lausa igapäevane. Spirulina aitab keha puhastada kahjulikest E-ainetest, hulgaliselt loomses toidus olevatest hormoonidest, kalades leiduvatest raskemetallidest ja GMO-toitudes olevatest pestitsiitidest.

Kasuta spirulinat igapäevaselt, et puhastada keha mürkainetest, mis soodustavad sinu haigestumist. Tarbi taimset mahe- ja ökotoitu, hoidu loomsetest toitudest ning ära tarbi GMO-toite.

9. MUUDAB SIND TUGEVAKS JA VASTUPIDAVAKS

Oled sa tundnud, et vahel sul lihtsalt ei ole jõudu ja jaksu? Sa ei suuda eriti kaua füüsiliselt aktiivne olla? Kui jah, siis spirulina igapäevane tarvitamine aitab sul end muuta. See suurendab vastupidavust, aitab olla aktiivne, tegus ja energiat täis. Eriti kasulik on spirulina sulle siis, kui tegeled spordiga või treeningutega. See aitab parandada sinu enesetunnet treeningute ajal. Isegi kui käid igapäevaselt jalutamas, aitab see end ka pärast jalutuskäiku energilisena tunda, mitte loiu ja väsinuna. Lisaks, aitab spirulina kaitsta sinu lihaseid treeningute ajal, kaitstes neid kahjustuste ja vigastuste eest.

10. SÄRAV NAHK JA KAUNIS JUME

Kes ei soovi olla särava naha ja kauni jumega? Naha tervis on ülioluline ja igapäevase spirulina tarvitamisega on sul võimalik oma nahka tervendada. Kas sa teadsid, et nahaprobleemid tulevad tihtipeale meie kehas olevatest mürkainetest,  või hormonaalse tasakaalu probleemidest? Spirulina aitab vähendada mürkaineid, mis võivad kaasa tuua naha enneaegset vananemist ja aknet. Samas aitab see lahti saada üleliigsest östrogeenist, mida paljud taimetoitlased ja lihasööjad loomse piimaga enda kehasse saavad. Üks peamisi põhjuseid tervise poole pealt, miks mina olen vegan, on see, et ma ei soovi oma keha mürgitada tohututes kogustes östrogeeniga, mida loomsetest piimatoodetest saadakse. Võid, jogurtid, keefirid, juustud ja paljud teised loomsest piimast valmistatud tooted on tervisele väga kahjulikud. Veganina olen need asendanud taimsest piimast valmistatud juustude, võide ja teiste tavapäraste toodetega. Spirulina aga aitab liigsest östrogeenist vabaks saada ja soovitan seda kõikidele, kes kannatavad nahaprobleemide käes.

Ole terve, anna oma kehale igapäevaselt looduslikku tervendust ja hoia keha seeläbi haiguste eest kaitstuna!

La Tene Tallinna butiigist ja e-poest on võimalik sul endale soetada orgaanilised spirulina toidulisandid. Tegemist on kokku pressitud spirulina tabletiga, millel ei ole kapslit ümber. Võid seda rohke veega tarbida või tableti ära purustada ning smuutisse lisada. Selle toote leiad SIIT.

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Spirulina kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteeri enne tarvitamist arstiga.