Piparmünt on üle maailma tuntud taim, mis on kohati liiga enesest mõistlikuks muutunud. Piparmünt? Nii tavaline, et sa võid mööduda eneselegi teadmata millestki nii tervendavast, otsides midagi ülimat enda keha jaoks. Piparmünt on jah väga kättesaadav ja see on hea, kuid see ei ole kaugeltki tavaline ega ka ebaoluline. Piparmünt on suurepärane tervendaja ning selle üle tasuks õnnelik olla, et see on meile kättesaadav. Piparmünt on lisaks enda tervendavatele omadustele ka imeilusa välimusega taim. Roheline, ilusate lehtedega ja suurepärase aroomiga. Piparmünti on lihtne ise kodus kasvata, kuna see kasvab ise, kui sa annad sellele võimaluse kuskil kasvada. Piparmünt on nii värskelt toidu sees hea, kuid kõige parem on see teena ja eeterliku õlina kasutatuna. Sukeldu selle imelise taime maailma!

Piparmünditee on tee, mis on valmistatud piparmündilehtedest. Piparmünditee on kindlasti igaühele tuttav ja seda põhjusega - see lihtsalt maitseb nii võrratult hästi ja maagiliselt. Kui lühidalt kokku võtta selle tee suurepärased omadused, siis Piparmünt on meeli ergutav, rahustav ja tuju tõstva toimega. Piparmünt teeb meele selgeks, aidates sul tähelepanu juhatada sellele, mis oluline on ja eemale lükata kõik see, mis on ebaoluline.

Piparmünt on minu elus läbi aegade eksisteerinud, sellel on nii palju häid omadusi miks seda tarvitada. Mul tuleb meelde üks seik piparmünditeega. Kord Austrias käies seiklesin mööda Alpe ringi ja tegin peatuse ühes mäe peal olevas kohvikus. Jõin piparmünditeed ja järsku tekkis mulle selgusmoment. Vaatasin ja nautisin seda kõike, mis seal oli ning mida olin juba läbi kogenud. Piparmünditee teeb meele selgeks ja juhib tähelepanu sellele, mis sinu elus või selles hetkes oluline on. Seda teed juues jõudis mulle täielikult kohale kus ma olen, mida ma näen ja kui tänulik ma olen selle üle, et elu on mulle andnud võimaluse midagi sellist kogeda. See oli minu jaoks võimas ja emotsionaalne hetk. Taimedel on tohutu jõud ja neid ei tohiks alahinnata nende lihtsuse ning "enesestmõistetava" eksisteerimise tõttu. Loodus on kingitus ning iga päev võid üllatuda loodusesse vaadates.

Piparmünditee on imeline tee, joo seda juba selle tervendavate omaduste tõttu!

1. Vabastab sind peavaludest

Piparmünditee on väga kasulik ajal, mil sul on peavalu või kui sa tunned, et migreen hakkab tekkima. Piparmünditeed joo ennetavalt, et peavalu ei muutuks tugevamaks. Piparmünditee on kõige kasulikum peavalude puhul, mis on tekkinud stressist ja ülekoormusest. Kui oled näiteks pika pingelise päeva pidanud läbi elama ja sul avaneb võimalus puhata, siis tee endale juba ennetavalt piparmünditee valmis. Pingelangusega vallandub stress kogu sinu kehas ja seda teades ole tark, ära lase sellel endale kurja teha.

2. Suurepärane stressi eemaldaja

Piparmünt on suurepärane stressi eemaldaja ja vaimse keha tervendaja. Kui sa tunned, et sinu peas liigub ringi liialt palju ebavajalikke, ebaolulisi ning sind ärritavaid mõtteid, siis tee endale üks suur tass kanget piparmünditeed. Joo seda ja mõne hetke pärast võid tunda seda, kuidas just sind ärritavad mõtted olid tegelikult illusioonid. Piparmünt teeb meele selgeks ja kuna ümberringi on nii palju segavaid energiaid ning ebaolulisi informatsioone, siis sina inimesena oled kahjuks sellele tundlik. Piparmünditeed võta kui vaimset detoxikuuri tegijat. Toimib sama hästi kui seda teeb Girasoli kristall.

3. Une parandaja

Piparmünditeed joo vahetult enne magamaminekut. Piparmünditee aitab lõõgastada sinu lihaseid, mis on oluline uinumise juures. Kui sa soovid suurepärast und saavutada, siis Piparmünt aitab sul lõõgastuda ja enda kehas end hästi tunda. See tunne ongi see, mis aitab meid unne viia ja sealt sujuvalt edasi astraalrännakusse liikuda.

4. Kehakaalu potentsiaalne alandaja

Piparmünditee on potentsiaalne dieeditee. Mida ma olen tajunud piparmünditee puhul on see, et see ei tekita söögiisu, peale selle tee ära joomist tunned, et oled toidetud ja tervendatud. Piparmünt võtab ära isud, mis võivad viia sind liigsele söömisele, seega on see hea kehakaalu alandaja ja selle kontrolli all hoidja. Kui sa tunned, et soovid vähem süüa või vältida ülesöömist, siis joo piparmünditeed enne toidu nautimist ja tee seda siis, kui tunned, et sinu kõht on tühi. Peale piparmünditee ära joomist võivad sind tabada hoopis teistsugused isud, kuna Piparmünt teeb meele selgeks, siis see aitab parandada ka intuitiivset toitumisoskust. Intuitiivne toitumisoskus on inimese enda tervise jaoks väga vajalik oskus, selle järgi tulebki tegelikult toituda. Intuitiivset toitumist aitab välja arendada kristallide seas Kambaba Jaspis. Kanna seda kristalli, et õppida enda intuitsiooni kaudu valima sellised toitaineid, mida sinu kehal ja hingel tegelikult ka vaja läheb.

5. Seedeprobleemide tervendaja

Piparmünditeed joo siis, kui sa tunned end ebamugavalt, kui sul kõhus keerab, sind on tabanud iiveldushoog või tajud, et sinu seedimisega ei pruugi kõik korras olla. Piparmünditee aitab kiiresti paranda sinu enesetunnet, seetõttu joo seda peale toidukorda, mis tekitab sinus ebamugavustunnet või enne seda, kui sa tead, et oled erinevate toiduainete suhtes tundlik. Lisaks sellele annab piparmünditee joomine sulle suurepärase hingelõhna!

6. Antioksüdandipomm

Piparmünditee on kasulik mitte ainult eelnevate omaduste tõttu, see on üks korralik antioksüdandipomm. Antioksüdandid hoiavad inimest tervena ja neid on vaja tarvitada. Piparmünditee joomine on väga kiire, lihtne, mugav ja maitsev viis selle antioksüdante täis energialaengu kätte saamiseks. Tänu sellele aitab piparmünditee joomine meil üleüldiselt ka tervena püsida.

7. Kiirelt terveks ja püsti!

Kui oled haigestunud, kannatad palaviku ja põletiku käes, siis kõige lihtsam ning kiirem viis end tervendada on kosutava piparmünditee joomine. Piparmünditee on jahutava toimega, mis mõjub suurepäraselt põletikulisele kehale ning aitab sealjuures sinu palavikutaset kiirendada. Piparmünditee kergendab sinu enesetunnet ja aitab sul kiiresti jalgade peale saada.

Taimeteed mõjuvad kõige efektiivsemalt ja spirituaalselt kõige tõhusamalt siis, kui neid juua ilma magusaineteta. Kõige vähem spirituaalset energiasisaldust võtab taimedelt ära agaavisiirup või näiteks kookosesiirup. Kasuta neid, kui sa oled magusasõber.

Piparmündi imeline eeterlik õli peidab endas suurt väge

Piparmünti ei saa vaid teena ja toidu sees kasutada selle eeterlik õli on suurepärane tervendaja. Eeterliku õli puhul on see, et ühes tilgas õlis on tohutult suur kogus Piparmündi tervendavat väge. Eeterlikke õlisid tasub enda elus hoida ja õppida neid kasutama.

Eeterlikud õlid on väga head vahendid füüsilisele tervenemisele ja spirituaalse kasvu kiirendamisele. Ükskõik, milline eeterlik õli on sinu kasutuses, selles peitub suur vägi. Täpselt samamoodi omab seda väge ka Piparmündi eeterlik õli.

Piparmündi eeterlik õli on üks multifunktsionaalsemaid eeterlikke õlisid, mida sa võiksid omada. Piparmündi eeterlikku õli on võimalik kasutada nii paljudel erinevatel viisidel, et see suudab palju tavapäraseid probleeme ära lahendada nii füüsilisel kui ka vaimsel tasandil. Piparmündi eeterlik õli võiks igaks kümneks juhuks olla sinu kodus olemas.

1. Hingamisteede tervendaja

Piparmünt on kasulik ajal, mil oled haigestunud hingamisteede haigusesse. Piparmünt aitab kiirendada terveks saamist. Selleks tilguta paar tilka enda padjapüüri sisse, kui magama lähed või põleta enda vahetus läheduses Piparmündi eeterlikku õli õlilambi sees. Kui oled haigestunud, siis tuleb õlilampi suurem kogus õli panna. Esmalt vala õlilambi anum vett täis ja seejärel kõige peale tilguta umbes 15 kuni 20 eeterliku õli tilka. Hinga vähemalt seda auru sisse tund või kaks. Selleks ei pea sa õlilambi kõrval pidevalt olema, kuid pead olema sellega ühes ja samas toas.

Kui sind on tabanud raskekujulisem haigus või viirushaigus, siis lisaks Piparmündi eeterliku õlile võta kasutusele Ingveri eeterlik õli. Ingver aitab sellisel korral sind samuti.

Piparmündi eeterlik õli on väga kasulik ajal, mil sa ei saa korralikult hingata. Sa võid 1-2 tilka eeterlikku õli kokku segada 1 teelusikatäie baasõliga ja määrida seda enda kaela ning lõuapiirkonnale. Kui tunned end halvasti, siis selline eeterliku õli keharituaal aitab samuti hingamisteid tervendada ja üleüldist enesetunnet parandada.

2. Valuvaigisti

Piparmündi eeterlik õli on looduslik ja alternatiivne valuvaigisti. Valuvaigistavad toimed toimivad Piparmündi eeterliku õli puhul eriti siis, kui on lihasvalu. Selleks, et see saaks valu vaigistada määri umbes 5 tilka eeterlikku õli otse valutavale kohale. Lase sellel olla umbes minut aega ja seejärel määri väikeses koguses peale baasõli (soovituslikult Jojobaõli) ja lase sellel seista valutaval kohal seni kuni õlid on naha sisse imbunud. Kõigepealt võid tunda külmutavat efekti ja seejärel valust vabanevat tunnet.

3. Energiataseme tõstja ja uinutaja samaaegselt

Piparmündi eeterliku õli puhul olen täheldanud, et see tõstab nii energiataset kui ka mõjub samaaegselt rahustava uinutina. Piparmündi eeterlik õli ei tee sind laisaks ja ei uinuta sind nii, et sa peaksid kohe selle kasutamise järgi magama minema. Kui sa soovid end liigutada, siis see tõstab sinu energiataset, aidates sind liikuma panna ja samas, kui sa soovid uinuda, siis see laseb sul seda teha. Piparmünt annab keha kontrolli sinu kätte ning sa suudad enda keha rohkem endale sobilikult toimima panna. Seega kasuta ja põleta õlilambis Piparmündi eeterlikku õli siis, kui soovid energiat saada ja ka siis, kui soovid uinuda. Piparmündi eeterlik õli aitab vabastada üleliigset stressienergiat, mis sinu sees on ja aitab sul ennast üleüldiselt paremini tunda, see on ka põhjus miks ma soovitan Piparmündi eeterlikku õli omada. Kui sa tunned, et soovid parandada enda enesetunnet, siis kasuta seda. See teeb imesid, minule see mõjub igatahes suurepäraselt.

4. Liigse isu vähendaja

Kui sa vahel tunned, et sööd liialt palju või lased enda ebatervislikel isudel enda üle võimu omada, siis võta kasutusele Piparmündi eeterlik õli. Põleta seda õli õlilambis köögis või söögilaua peal. Väga kasulik on seda näiteks teha ajal, mil on suurem tähistamine ja toidulaud on väga rikkalik. Piparmündi eeterliku õli sisse hingamine võib sinu isusid maandada ja sinu tähelepanu juhatada pigem nendele toitudele, mida sul vaja on, mitte mida sa arvad, et sul vaja on. Piparmündi eeterlik õli aitab ego-põhise toitumise vaigistada ja esile tuua intuitiivse toitumismeele.

5. Lihaspinge maandaja


Kui sa tunned end ebamugavalt ja sinu lihased on liialt pinges, siis määri koos baasõliga mõned tilgad eeterlikku õli pinges kohale. Masseeri senikaua kuniks õlid on naha sisse imbunud ja lihaspinge on maha vaibunud. Lihaspinge võib tekkida suure füüsilise koormuse tagajärjel või vaimse stressi olemasolul.

6. Hingeõhu värskendaja ja antibakteriaalse toimega

Piparmündi eeterlikku õli on teadaolevalt üle tuhande aasta kasutatud ja seda juba väga kaua aega hingeõhu värskendajana või selle antibakteriaalsete toimete tõttu. Piparmündi eeterlikku õli võid otse hambapastale tilgutada ja sellega hambaid pesta. Sellisel juhul kasuta Piparmündi eeterlikku õli vaid 1 tilgana ja seda esmakordselt väga suure ettevaatlikkusega. Kui see peaks sulle ebamugavust tekitama, siis lõpeta selle kasutamine koheselt. Kuna mina ei ole arst, vaid alternatiivteraapia edastaja, siis kõik peab toimuma enda vastutusel. Minule Piparmündi eeterlik õli sobib ja meeldib. See kas ka sinule, selle saad ise järgi katsetada.

Piparmünt on antibakteriaalse toimega, nii nagu seda on ka kõik teised eeterlikud õlid. Piparmündi eeterlikku õli saab kasutada kahjulike bakterite hävitamisel. Kui kasutada seda enda kehal, siis see teeb seda, kui põletada seda õli õlilambis, siis see hävitab neid baktereid, mis ringi liiguvad sinu koduõhus.

7. Sügeluse vastu

Piparmündi eeterlik õli aitab sügelust ära hoida. Selleks sega kokku üks teelusikatäis baasõli 1-2 eeterliku õliga ja masseeri seda mikstuuri sügelevale kohale. Kuna Piparmündi eeterlik õli on antibakteriaalse toimega, siis võid seda kasutada ka nahaärrituste korral.

8. Juuste tervendaja ja kõõmast vabastaja

Piparmündi eeterlik õli mõjub juustele ja peanahale suurepäraselt. Üleüldse eeterlikud õlid on väga kasulikud juuksehoolduse juures ja ma olen läbi aastaid armastanud eeterlikke õlisid juuste pesu juures kasutada. Piparmündi eeterlik õli on suurepärane juuksehooldusvahend, kui soovid enda juukseid tugevamaks ja paksemaks muuta. Kellele ei meeldi, kui tema juuksed näevad suurepärased välja? Piparmündi eeterlikku õli on uuritud ja nende uuringute tulemusel on ka tõestatud seda, et Piparmünt aitab juukseid tugevamaks ja paksemaks muuta. Tilguta 5-8 tilka eeterlikku õli enda lemmik šampooni sisse ja pese enda pead selle mikstuuriga. Eeterlikud õlid ei tohi mitte mingil juhul silma sattuda, seega ole ettevaatlik eeterlike õlidega pesemisel.

Lisaks sellele, et Piparmündi eeterlik õli annab eluvaimu sinu juustesse, aitab see ka sinu peanahka puhastada ja sellel puhtana säilida. Piparmündi eeterlik õli aitab mustuse sinu peanahalt eemaldada, aitab kõõmast lahti saada ja selle teket ära hoida.

Eriti kasulik on erinevaid eeterlikke õlisid kasutada juuksepesu ajal, kui sul on eriti paksud ja kohevad juuksed nagu näiteks minul. Selliste juuste pesemine on kohati katsumusterohke ja kui eeterlikud õlid aitavad sul kiirelt, lihtsalt ning mugavalt juukseid puhtaks saada, siis miks mitte enda elu lihtsamaks teha. Minu lemmikud eeterlikud õlid juuksehoolduse juures lisaks Piparmündile on Salvei, Rosmariin ja Seedripuu.

9. Päikesepõletuse vastase toimega

Kui suur päevitaja sa oled? Kui palju sulle meeldib päikese käes aega veeta? Kui ikka korralikult, siis Piparmündi eeterlik õli on just sinu jaoks. Kanna paar tilka Piparmündi õli kokku baasõliga ja kanna see nahale, mis on päikesele nähtaval. Piparmündi eeterlik õli aitab ära hoida päikesepõletust ja kui see juba olemas on, siis see aitab sellest kiiresti terveks saada. Väga kasulik õli suvisel või soojal ajal ja siis, kui lendad soojale maale puhkama.

Piparmündi ja Lavendli eeterlike õlide mikstuur akne vastu

Piparmündi eeterlik õli toimib väga kasulikult aknelise naha puhul. Eriti kasulik on Piparmünt siis, kui seda kasutada koos Lavendliõliga. Sega kokku mõlemat eeterlikku õli 2-3 tilka koos 1-2 teelusika täie baasõliga. Baasõli vali see, mis sinu näonahale ja nahale üleüldiselt sobib. Sega mikstuur kokku ja kanna see aknelisele piirkonnale, väldi silmadesse, ninna ja huulte peale sattumist. Hoia mikstuuri kümme minutit nahal ja seejärel loputa ettevaatlikult sooja veega maha või puhasta niiske rätikuga enda nahk üleliigsest õlist ära. Korda seda tervendusrituaali iga päev kuni hakkad tulemust nägema.

La Tene kollektsioonis oleva Piparmündi eeterliku õliga saad tutvuda SIIN.

PIPARMÜNDI SPIRITUAALSED OMADUSED

Piparmünt ei ole mitte ainult üks tugev füüsilise keha tervendaja, sellel on väga palju spirituaalseid omadusi. Piparmündis peitub vägi, mis suudab armastuseenergiat parandada, tervendada, täiustada ja selle energia liikuma panna. Piparmünt soodustab armastuseenergia saabumist selle inimese ellu, kes seda taime kasutab. Näiteks aitab Piparmünt iseennast armastada või suurendada seda tunnet enda lähedaste, kaaslase, maailma, looduse või loomade suhtes. 

Piparmünt on lisaks armastusenergia kasvatamisele suurepärane intuitsioonienergia aktiveerija. Piparmünt aitab meeled avada ja soodustada visioonide tekkimist. Piparmünti on kasulik kasutada vahetult enne magamaminekut, kuna see avab ka unenägude nägemiseks vajalikud kanalid.

SÜDAMETŠAKRA TERVENDAJA

Südametšakra asub täpselt sinu rinna kohal ja seal, kus on sinu süda. Südametšakra on Tšakrasüsteemis see kanal, mis vastutab sinu emotsionaalse seisu üle. Südametšakra hoiab kinni emotsionaalset valu, kurbust, tundeid ja palju teisi olulisi emotsioone. Südametšakrat on vaja tervendada, kuna sellesse kogunud valu, mida elus on kogetud, jääb sinna kinni ja blokeerib selle Tšakra töö. Südametšakra, mis ei tee korrapäraselt tööd, ei lase inimesel tunda armastust, ei lase armastust väljendada, vastu võtta ja blokeerib selle õnne. Armastus on väga olulisel kohal inimeste hingedes, seega on vaja selle Tšakra nimel palju pingutada, et see korrapäraselt töötaks. Tervendatud Südametšakraga inimene tunneb armastust igal pool enda elus.

Südametšakrat on võimalik tervendada Piparmündi eeterliku õliga ja lisaks kristallidega, mis on Südametšakra tervendajad. Piparmündi eeterliku õli Südametšakra tervendavad omadused saad sa kätte siis, kui sa näiteks segad supilusikatäis kookoseõli kokku 10 tilga Piparmündi eeterliku õliga ja määrid seda tervele Südametšakrale (jäta meelde, et see võib jahedat tunnet tekitada). Tee seda kord nädalas, et turgutada enda Südametšakrat. Lisaks põleta Piparmündi eeterlikku õli õlilambis ja hinga seda sisse.

Südametšakra tervendamiseks tee endale teekuur, mis kestab vähemalt 10 päeva. Joo iga päev kolm tassi piparmünditeed täpselt 10 päeva järjest ja seejärel võid oodata, et Südametšakras hakkaksid muudatused toimima. Teejoomine mõjub aeglasemalt, sellepärast tuleb seda ka pikemalt teha, kui eeterliku õli kasutamise puhul.

Südametšakra energiaga sobivad hästi kokku ka Roheline Aventuriin ja Fuksiit. Neid kristalle tasub kanda pikaajaliselt, kui soovid Südametšakras olevaid blokaade vabaks päästa. Tšakrate tervendamise puhul on oluline kasutada erinevaid taktikaid, taimi ja kristalle, et saabuks tulemus.

Selle artikli kirjutamisel nautisin ma mitut tassi piparmünditeed ja minu kõrval põles kolmes erinevas õlilambis suurel koguses Piparmündi eeterlikku õli. Peale kõige selle teie jaoks kirja panemist tunnen ma end energilisena, täis elujõudu ja enesetunne on võimsalt kerge. Piparmünt on tõepoolest imeline!