Kas sa oled kunagi seisnud silmitsi olukorraga, kus muutud kodus närviliseks, sul tekivad seal halvad mõtted, laiskustunne, suhteprobleemid, aga kodust väljaspool oled justkui teine inimene? Väljaspool kodu oled rõõmsameelne, mõistad huumorit, saad kaaslaste ja pereliikmetega läbi ning tunned end motiveerituna. Kui jah, siis on see häirekell, mis viitab sellele, et sinu kodus on halb energia.

Igaühel on võimalik ise selgusele jõuda, kas tema kodueenergia vajab puhastamist või mitte - analüüsi iseennast, enda pereliikmeid ja seda, mis tunne on kodus olla. Kodu on meie kindlus, seal peaks olema hea olla. Su kodu võib olla küll ilus, kuid miski nagu häiriks, nagu lämmataks sind seal. Kui sind valdavad sellised tunded, siis on õige aeg teha oma kodus üks korralik puhastus. On aeg vabastada kõik energiad, mis võivad su kodus luua ebasoodsa keskkonna. Sa võid end peale puhastust tunda oluliselt paremini. Kui aga närvilisus ja muud probleemid on kodus pikalt eksisteerinud, siis tuleb puhastust korrata senikaua, kuni enesetunne kodus paraneb.

Millal teha totaalset kodupuhastust?

Selleks sobib tegelikult iga aeg. Ei pea järgima Kuufaase, kuid loomulikult on teatud faasid, mis soodustavad sellise puhastuse tegemist.

Täiskuu on selliseks tegevuseks alati soodne. Kuu viimane veerand on eriti hea neile, kes soovivad pikaajalisest stressieenergiast vabaks saada. Noorkuud tasub kasutada profülaktika eesmärgil, sest Noorkuu on uuenduste ja värskenduste jaoks alati hea. Kuu esimene veerand on soodne järelpuhastuseks ehk peale seda, kui oled eelnevatel Kuufaasidel puhastuskuuri ära teinud, sest Kuu esimene veerand toetab alati eelnevalt tehtud tegevusi.

Mis on totaalse kodupuhastuse eesmärk?

Eesmärk on luua koju head energiat, mis soodustab terve perekonna head läbisaamist ja stressivaba keskkonda. Hea energiaga kodu suudab ligi kutsuda ka head õnne, armastust, küllust ja tervist.

Kui tihti peaksin sellist puhastust tegema?

Halba energiat aitab ära hoida see, kui sa teed sellist puhastust vähemalt korra kuus. Kui teed suurpuhastust esimest korda, siis on järgnevatel päevadel või paari nädala jooksul sellist puhastust kasulik korrata veel paar korda. Seda selleks, et koduenergia saaks muutuda ja vana energia saaks kindlalt koduseinte vahelt eemaldatud.

KODUPUHASTUS

Kodu totaalseks puhastamiseks läheb sul vaja rituaalitaimi, õlisid ja teatud kristalle. Esmalt varu endale kõik vajaminev ja siis alusta täiuslikku kodupuhastust.

Kodupuhastuse läbiviimiseks varu endale aega. Tee seda siis, kui tunned end ise hästi, sest sinu meeleolu on väga tähtis. Jäta meelde - mida sa tunned, seda sa välja kiirgad! Soovitan esmalt tegeleda millegagi, mis muudab sind rõõmsaks. Kodupuhastuse ajal võid ka muusikat kuulata, see võib aidata lõõgastuda ja sinu enesetunnet parandada.

Vajaminevatest esemetest võiksid igal totaalsel suurpuhastusel olla olemas vähemalt pooled viirukid, õlid ja kindlasti kõik kristallid. Võid erinevate puhastuste ajal kasutada erinevaid viirukeid ja õlisid.

Igal esemel on kodupuhastuses oma roll. Vali need esemed, mille väge sa tunned, et sul on vaja.

1. Clary Salvei või Salvei eeterlik õli, Salveiviiruk või Salvei rituaalitaim - tegemist on Auravälju puhastava taimega. Salvei on kõige olulisem taim, mida ma ei soovita oma kodu puhastamisest kunagi välja jätta. Võid kasutada ka lahtist Salvei rituaalitaime, sellisel juhul läheb sul vaja rituaalianumat või mõnda kuumakindlat alust.

2. Lavendli eeterlik õli, Lavendliviiruk või Salvei ja Lavendli rituaalitõrvik - tegemist on taimega, mis puhastab kodus stressienenergiat. Kui soovid totaalse puhastuse ajal närvilisusest ja stressist lahti saada, siis kindlasti kasuta Lavendlit.

3. Sandlipuu eeterlik õli või Sandlipuuviiruk - puhastab ära riiud, tülid ja ebaõnne soosivad energiad ehk aitab lahti saada energiast, mis on tekkinud tülitsemiste ja murede tõttu.

4. Rosmariin eeterlik õli või Rosmariiniviiruk - aitab vabaks saada südamevalust ja stressist, mis mõjub halvasti suhetele ja emotsionaalsele heaolule. Rosmariin puhastab ära energiad, mis ei lase armastuseõnnel eksisteerida.

5. Sidruni eeterlik õli või Sidruniviiruk - Sidrunit on hea kasutada profülaktilisel eesmärgil, see aitab luua õnneenergiat samal ajal, kui teised taimed teevad suurpuhastust. Sidrunit pole mõistlik kasutada üksinda, selle kõrval peaksid kindlasti olema ka teised taimed.

6. Seitse Tšakrat viiruk - tegemist on viirukiga, milles olevad taimed aitavad luua harmooniat ja tasakaalu igas erinevas aspektis. Väga kasulik totaalse kodupuhastuse juures.

7. Bensoeviiruk, Oopiumi või Mürriviiruk - vabastavad halba, stressirohket, ebasoodsat, kurja, deemonlikku ja luupainajalikku energiat. Kasuta kindlasti, kui sinu või kellegi teise pereliikme vaimne tervis on halb või perekond on sattunud ebaõnne küüsi.

8. Ametüst geoodid ja Mäekristall geoodid - need kaks geoodi on totaalse kodupuhastuse jaoks olulised, kuna puhastus ei saa nendeta efektiivselt toimida. Geoode võiks olla iga toa jaoks ja mõlemast vähemalt üks ehk üks Ametüst ja üks Mäekristall ühe toa jaoks. Geoodid tuleb asetada igasse tuppa, et hea energia suureneks ja halb energia väljuks. Geoodid võivad jääda omadele kohtadele ja neid saab iga totaalse puhastuse ajal uuesti kasutada. 

Võid kasutada ka Ametüst või Mäekristall viirukihoidjaid, sellisel juhul saad viirukihoidja ja geoodi kaks ühes.

Viirukeid põleta viirukialustel, õlisid õlilambis/difuuseris, rituaalitaime rituaalianumas/kuumakindlal alusel.

ALUSTA TOTAALSE KODUPUHASTUSEGA ...

1. Esmalt puhasta kodus kõik, mis on must või segamini. Tee kodu korda nii, et sa jääd sellega rahule. Pane lohakil olevad asjad oma kohtadele, kappidesse ja säti kõik korda. Võid sellega alustada juba eelnevatel päevadel. Kui kodu on korda tehtud, siis alusta energiate puhastamisega.

2. Aseta kõikidesse tubadesse geoodid, leides neile koht, kuhu need võiksidki jääda. Oluline on hoida geoode igas toas, et energiad saaksid filtreeruda. Geoodide asupaiku võib hiljem muuta, kuid on oluline, et totaalse puhastuse ajal oleksid need olemas igas toas.

3. Seejärel pane iga geoodi kõrvale suitsema üks väljavalitud viiruk või õlilampi/difuuserisse meelepärased eeterlikud õlid. Kui sul ei jätku viirukialuseid või õlilampe, siis tõsta neid mõne aja tagant erinevatesse tubadesse, et taimesuitsud või eeterlike õlide aurud saaksid kodueenergiat pidevalt puhastada. Kindlasti tee kodus lahti aken või aknad, et värske õhk saaks tuppa tulla ja viirukite suits saaks väljuda.

4. Kui oled viirukid ja õlid suitsema/aurama seadnud, siis võta rituaalitõrvik (Salvei või Lavendli oma) ja puhasta sellega ära terve kodu. Käi suitseva tõrvikuga igas toas. Eriti oluline on liikuda selle tõrvikuga geoodide juurest läbi, sest rituaalitõrvik ühendab geoodide energiad ja avab totaalse suurpuhastuse. Kui käid suitseva rituaalitõrvikuga kodus ringi, siis soovi samal ajal, et sinu kodust vabaneksid segavad energiad ja hea energia saaks sinu koju tulla. Ole positiivne ja saada oma koju häid mõtteid.

5. Kui oled tõrvikuga kodu puhastamise lõpetanud, siis jäta viirukid ja õlid oma tööd tegema. Lase viirukitel lõpuni põleda või pane neid juurde, kui sul on selleks soov. Lase õlidel aurata vähemalt paar tundi, et need saaksid enda toime edasi anda.

Totaalne kodupuhastus on tehtud, kui oled kõik eelnevad tegevused lõpetanud. Jälgi seejärel enda enesetunnet, sest sa saad enda kohta väga palju kasulikku teadmist.

Sa võid tunda end kahte moodi:

- Kui sa tunned end rahulolevana, lõõgastunult ja positiivsena, siis see on märk selleks, et said kogu halvast energiast vabaks ja uus hea energia hakkas tänu põhjalikule puhastusele kodus kasvama.

- Teine variant on see, et sul tekkis väsimus, peavalu või halb enesetunne. See on märk, et halba energiat on kodus väga palju ja koduenergia vajab lisatuge, et sellest lahti saada.
Sellisel juhul soovitan koju tuua positiivset energiat suurendavaid kristalle. Näiteks Kollast Jaspist, Kollast Kaltsiiti ja Oranži Kaltsiiti. Võid neid kristalle hoida geoodide kõrval. Kindlasti on mõistlik sellise enestundega puhastada järgnevatel päevadel oma kodu veel Palo Santoga, kuna Palo Santo loob positiivset energiat ja seda on peale suurpuhastust alati hea kasutada.

Sinu kodu on sinu kindlus - tee sellest imeline koht elamiseks, et sinu hing ja keha saaksid puhata ning taastuda!