Enda tervis tuleb alati esikohale seada, eriti siis, kui sa sööd. Seleeni kui olulist mineraalainet on võimalik toidust kätte saada, kui sinu toit on mitmekülgne. Tavaline menüü on siiski suhteliselt toitainetevaene ning seleenipuudus võib kergelt tekkida. See on aga oluline mineraalaine, mis tihtipeale jäetakse kahe silma vahele ja millele väga palju rõhku ei osutata. Ma soovin selle mineraalaine tähesärasse tuua ning aidata sul mõista, miks on oluline jälgida, et sinu toidulaual oleks igapäevaselt piisavalt seleeni. Kui seda ei ole, siis tuleks kindlasti leida alternatiivne viis seleeni tarbimiseks, näiteks tuua see enda ellu kvaliteetse toidulisandi näol.

Kaltsium ja magneesium on mineraalained, mida meie keha vajab iga päev suures koguses, eriti magneesiumi. Keha vajab seleeni vähem kui eelnevat kahte, küll aga igapäevaselt ning selle puudus põhjustab päris palju erinevaid terviseprobleeme. Võta eesmärgiks tuua seleen enda ellu! (Cytoplani kaltsiumi ja magneesiumi toidulisandid leiad SIIT ja SIIT.)

Antioksüdant, mis aitab võidelda haigustega

Seleen on suurepärane antioksüdant, mis aitab sinu keharakkudel igapäevaselt vabade radikaalidega võidelda. Igal hetkel toimub sinu kehas vabade radikaalide teke, millega tuleb võidelda. Need on haiguste allikaks ja seleen toetab keha üleüldist tervist ning tervenemist.

Võib olla suur roll vähiga võitlemisel ja selle tekke pidurdamisel

Seleen toetab sinu keha nii mõnegi vähitüübiga võitlemisel ja nende tekke pidurdamisel. Näiteks on seleen meestele väga kasulik eesnäärmevähi ennetamisel. Pikaajaline seleenipuudus võib olla üheks põhjuseks, miks mehed sellise terviseprobleemi kätte sattuda võivad.

Lisaks eesnäärmevähile on avastatud, et madal seleenisisaldus veres esineb tihtipeale neil, kellel on rinnavähk, kopsuvähk või  probleemid soolestikus. See võib vihjata, et seleen aitab tagada nende organite tervise ja korrapärase töö. Kui sinu toidulaud on täis seleenivaest toitu, siis see ongi põhjus, miks võiks seda igapäevaselt toidu või toidulisandi kaudu omastada. 

DNA-kahjustuste eemaldaja

Seleen on mineraalaine, mis aitab taastada DNA-kahjustusi. Kui seleeni regulaarselt tarbida, siis sa annad enda kehale vajalikku tuge, et see suudaks ise end ära parandada kohtades, kus on tekkinud kahjustus. Selle võime DNA-d parandada võib olla üks omadustest, mis takistab vähirakkude arengut ja teket.

Kiiritus

Kiiritus põhjustab kehale väga suurt traumat ning paljud, kes on kiirituse läbi teinud, võivad kogeda kõhulahtisust, iiveldust, enesetunde olulist halvenemist ning esile võib tulla veel palju muid komplikatsioone. Seleen on mineraalaine, mis võib oluliselt aidata parandada enesetunnet inimesel, kes on kiirituse läbi teinud. Seleen aitab taastuda ja annab kehale vajalikku toitainet, millega parandada kiirituse käigus tekkinud kahjustusi.

Immuunsüsteemi turgutaja, mis aitab luua viirus- ja bakteriaalsete haiguste vastu tugeva kaitsekilbi 

Kõige-kõige olulisem mineraalaine immuunsuse tugevdamiseks on loomulikult tsink. Seda võiks toidulisandina tarbida igapäevaselt, sest toidus leidub vähe tsinki ja teraviljatoodete söömine blokeerib selle omastamist. Lisaks tsingile on oluline mineraalaine ka seleen. Seleen suurendab keha vastupanuvõimet ja aitab takistada viirustel ja kahjulikel bakteritel kehasse siseneda. Seleeni tarbimisega on sul võimalik tagada endale tugev kaitsemehhanism, eriti veel siis, kui tarbid samal ajal ka tsinki. (Cytoplani tsingi toidulisandi leiad SIIT.)

Seleeni saad nendest taimedest:

Parapähkel
- Banaan
- Kiivi
- Greip
- Mango
- Datlid
- Seened
 - Spargel
- Küüslauk
- Brokkoli
- Spinat
- Valged oad
- Kookos

Kilpnäärme tervise jaoks on seleen hädavajalik

Kilpnääre sisaldab seleeni kõikidest teistest organitest kõige rohkem ja selle organi tervise jaoks on see mineraalaine hädavajalik. Seleen kaitseb kilpnääret haiguste eest ja aitab sellel toota kehale hädavajalikke hormoone. Seleen on eriti vajalik neile, kellel on kilpnäärme alatalitlus.

Lisaks kõigele sellele on avastatud, et madal seleenisisaldus kehas põhjustab autoimmuunhaiguseid, mis on seotud kilpnäärmega. Seetõttu on igaühel meist oluline jälgida, et seleen oleks igapäevaselt meie toidulaual.

Seleeni tarbimine võib anda võimaluse kilpnäärmel terveneda ning tervisehädade korral nende sümptomeid vähendada. Anna oma kehale võimalus end seleeni abil taastada!

Astmaatikutele suur abiline

Astma on krooniline haigus, millele tuleb pidevalt leevendust otsida, et see elutegevust ei segaks. Astmaatikutele on seleen suur abiline, aidates vähendada sümptomeid, mis võivad elu keeruliseks muuta. Kõige tavalisemad astma sümptomid on hingeldamine, aevastamine, sügelus ja õhupuuduse teke.

Lisaks seleeni tarbimisele võiksid astmaatikud enda kodus õlilambis või difuuseris igapäevaselt põletada sidruni teepuu, teepuu, eukalüpti, nelgi või laimi eeterlikku õli. Need mõjuvad suurepäraselt hingamissüsteemile ja aitavad samuti vähendada reaktsioone, mis kehas astma tõttu tekivad.

Vaimne keha tänab sind seleeni eest!

Toit mängib olulist rolli selles, kui hästi sa end vaimselt tunned, milline on sinu vaimne tervis täna ja tulevikus. Seepärast on vaja enda toidulauale tuua vaimset keha tervendavaid toitaineid. Seleen on üks paljudest, mis suudab tagada tugeva vaimse tervise.

Seleenipuudus võib põhjustada Parkinsoni ja Alzheimeri teket. Kellel on nende haigustega kokkupuude, teavad, kui kohutavad terviseprobleemid need on. Seleen on mineraalaine, mis aitab pidurdada, takistada ning ära hoida vaimseid tervisemuresid, ka eelmainitud haiguseid, mõjudes sinu aju tööle suurepäraselt ja pikendades sinu aju eluiga.

Lisaks sellele aitab seleen pidurdada Parkinsoni ja ka sclerosis multiplex'i edasiarengut, kui need haigused on kehas avastatud. Tegemist on pöördumatute haigustega, mille arengut on võimalik pidurdada.

Sinu südame tervise võib päästa seleeni tarbimine

Sinu süda vajab mineraalainet seleeni. Seetõttu on väga-väga oluline seda igapäevaselt tarbida toidu kaudu või tagada vajalik seleeni kogus toidulisandina. 

Seleen on südametervisele ülimalt oluline, sest aitab vähendada kehasisest põletikku, mis omakorda annab võimaluse sinu südamel terve olla. Lisaks sellele on seleen suurepärane antioksüdant, mis kaitseb südant nii, nagu kõik teisedki antioksüdandid.

Tarbi seleeni targalt!

Kui tarbid seleeni toidulisandina, siis vali alati kõige kvaliteetsem seleeniallikas, mis on saadud taimsest toorainest ja ei oleks sünteetiline. La Tene poodides müügil olev seleen on kvaliteetne. Selle toote leiad SIIT.

Seleeni ei tohi kindlasti üle tarbida ja seetõttu tuleks jälgida tootel olevat soovitatavat kogust või konsulteerida enne tarbimist arstiga.

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Seleeni kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteeri enne tarvitamist arstiga.