Ma olen ka eelmistes artiklites kirjutanud, et taimedel on olemas nii energeetiline kui ka füüsiline vägi, täpselt nagu kristallidel. Et olla spirituaalne olla, tuua enda perekonda tervislikke eluviise ja elada nii, et hing oleks rahul, tuleb ka enda kodu rikastada taimedega, mis sinna head energiat toovad ja loovad. Sõnajalg kuulub kahe võimsa omaduse tõttu Feng Shui teraapiataimede hulka, nendeks on õhupuhastamine ja elektromagnetkiirguse eest kaitsmine.

ÕHUPUHASTAJA

Teaduslikult on tõestatud, et sõnajalg toodab hapniku ja värskendab seega sinu kodu õhku. See toodab väga palju hapniku, mis on väga kasulik nendele perekondadele, kus elab mõni tolmuallergiaga pereliige. Sõnajalg puhastab koduõhku sattunud toksiine, eriti formaldehüüdi ehk metanaali. Selle aine vähendamine kodusest õhust on ülioluline eriti siis, kui oled allergiline tolmu vastu. Selle liigne sisaldus õhus tekitab näiteks kibedat/kuiva kurku, silmade sügelemist, paneb aevastama ja kõige hullemal juhul tekitab ninaverejooksu. Mida rohkem ma inimestega tegelen, eriti väikelastega, seda rohkem ma näen, et selle konkreetse aine suhtes ollakse tundlikud ja paljud kodud on seda täis. See on mürk, mis on õhus, aga seda sa ei näe, sa hingad seda sisse. Seega soovitan ma absoluutselt kõigil inimestel enda kodudesse vähemalt ühe sõnajala taime tuua juba sellepärast, et see seda nähtamatut mürki eemaldaks ja looks sinu koju paremat õhku. Eriti veel nendesse kodudesse, kus pidevalt aknaid kinni hoitakse, või neile, kes elavad linnas. Maal on õhk puhtam ja aknaid lahti hoides lähevad ka mürkained kiiremini kodust välja.

ELEKTROMAGNETKIIRGUS

Peale õhupuhastamise armastab sõnajalg elektromagnetkiirgust, mida inimese keha ei soovi ega suuda filtreerida nii, et see kahjulikuks ei osutuks. Sõnajalg toitub elektroonikast tulenevast kiirgusest, see on ka põhjus, miks enamik sõnajalgu kasvavad arvutite, televiisorite või mõne teise elektroonilise seadme lähedal väga suureks. Siit ka võib-olla väike avastus, miks on see taim enamikes peredes just sellise koha peal.

Elektromagnetkiirgus tekitab nii täiskasvanutel kui ka lastel ärevushäireid, paanikahoogusid, sõltuvust, stressi, depressiooni, närvilisust, viha, emotsioonide seinast seina kõikumist, hüperaktiivsust, laiskust ja väsimust ning paljusid teisi probleeme. Loe elektromagnetkiirguse kohta pikemalt minu artiklist SIIT.

Hoia Sõnajalataime potis või kõrval Šungiidi püramiidi ja Šungiidi kristalle, et muuta veelgi võimsamaks kaitset, mida Sõnajalg elektroonikast tuleneva kiirguse ette loob. Šungiidil on täpselt sama omadus nagu Sõnajalal ja koos loovad need kaks tõeliselt tugeva kaitseduo.

See on teine põhjus miks ma palun igasse koju tuua endale vähemalt ühe sõnajalataime, kui mitte rohkem. Soovitan võtta väikese taime, et see saaks kodus kasvama hakata ja sinu enda energiaga tööle hakata. Mida väiksema taime tood, seda kiiremini hakkab see koduenergias tööle. Seda sellepärast, et noor taim alles otsib energeetiliselt enda kodu. Vanemad taimed ei kohandu Feng Shui energiaga lihtsalt nii kiirelt kui noored taimed, aga hakkavad kindlasti ajapikku tööle.

SÕNAJALG KUI NEGATIIVSE ENERGIA EEMALDAJA

Sõnajalataime hoitakse aknale võimalikult lähedal või kasutatakse selle kasvatamiseks lausa aknalauda, et hoida majast eemal kõike negatiivne: vargad, vandaalid, kurjad inimesed ja sissemurdjad.

Sõnajalalehti lõigatakse ja asetatakse küllusekristallidele kuivama, et see taaselustaks nende külluslikku energiat. Selleks kasutatakse nii metsiku kui ka kodus kasvatatud sõnajalalehti. Kui lehed on kuivanud, siis viiakse need õue ning saadetakse tagasi loodusesse.

Sõnajalataime kuivatatud lehed asetatakse uksemati alla selleks, et kaitsta kodu kurja energia eest. Kõik, kes neist üle astuvad, eemaldavad oma Aurast negatiivse energia ja jätavad selle ukse taha.

Kuivatatud sõnajalalehti (soovituslikult metsiku taime omi) põletatakse nii nagu Salveidki enda kohal ja ümber, et vabastada ärasõnumiseenergiat, mille on mõni kuri inimene Aurasse saatnud. Seda tehakse tavaliselt Kuu viimase veerandi loomise päeval.

Sõnajala hooldamine on imelihtne ja sobib ka neile, kes ei ole veel taimedega väga kokku puutunud. Sõnajalg vajab poolvarjulist kasvukohta ja sellele taimele meeldib niiskus, Seega, kui sinu kodu on suhteliselt kuiva õhuga, siis tuleb jälgida, et taime muld ei oleks kuiv. Kasta sõnajalga mõõdukalt nii, et selle muld oleks pidevalt õrnalt niiske, aga mitte kunagi läbimärg.