Hiina astroloogia järgi juhib igat aastat üks konkreetne märk ehk loom ja selle looma iseloom kandub üle sellele inimesele, kes siis parasjagu sellel aastal on sündinud. Hiina astroloogilist kalendrit on järgitud mitmeid tuhandeid aastaid ja see peab vägagi paika. Aasta, millal sa sündinud oled, mõjutab sinu iseloomu, aga loomulikult mõjuvad ka teised tegurid ehk millal sa sündinud oled kuupäevaliselt. Seega, kui sa hakkad lugema Tiigri kohta ja sa oled Tiiger, siis sellest enamus peaks sinu hingeeluga klappima.

Hiina astroloogia tuleneb Kuu tsüklite järgi ja see kestab 12 aastat. Seetõttu on Hiina astroloogias ka nii palju erinevaid loomi. Iga 12 aasta pärast hakkab tsükkel otsast peale.

Igat erinevat aastat juhib ka oma element, neid elemente on 5 erinevat, nendeks on metall, vesi, puu, tuli ja maa. Element, mille aastal sa täpselt sündinud oled, mõjutab omakorda sinu iseloomu.

TIIGRI ELEMENDID JA ÕNNETOOVAD KRISTALLID

Erinevad elemendid muudavad Tiigri erilisemaks ja see on väga oluline, kuna sellisel juhul ei muutu ühiskond üksluiseks. Elemendid ja erinevad loomade sodiaagid annavad rahvale värvi, isiksust ning erinevaid külgi.

MAA  - 1938 31. jaanuar - 1939, 18. veebraur
KALKOPÜRIIT

METALL - 1950 17. veebruar - 1951, 5. jaanuar
KULLISILM

VESI - 1962 5. jaanuar - 1963, 24. jaanuar
SININE TOPAAS

PUU - 1974 23. jaanuar - 1975, 10. veebruar
RUBIIN-FUKSIIT

TULI - 1986 9. veebruar - 1987, 28. jaanuar
TIIGRISILM

MAA - 1998 28. jaanuar - 1999, 15. veebruar
LEPIDOLIIT

METALL - 2010 14. veebruar - 2011, 2. jaanuar
PÜRIIT

VESI - 2022 1. veebruar - 2023, 21. jaanuar
TIIGRISILM

PUU - 2034 19. veebruar - 2035, 7. veebruar
GIRASOL

Need kristallid toovad täpselt konkreetsel aastal sündinud Tiigrile õnne või kaitset.


Kõikide Tiigriaastal sündinutele on ühiseks õnne-, armastuse- ja kaitsekristalliks SAFIIR. See on kristall, mis võiks igal Tiigril olla enda lähedal või kodus. See on lisaks aastakäigu kristallile tema õnnetalisman.

KULLISILM on Tiigriaastal sündinute teine peamine kristall. Kullisilm annab igaühele, kes on Tiigriaastal sündinud, jõudu, enesekindlust, vastupidavust, kaitset, tarkust, intuitsiooni, et leida üles enda teekond. Tiigriaastal sündinul võiks Kullisilm olemas olla, seda võiks aeg-ajalt kanda või hoida enda kodus. Kui seda ei soovita kanda, siis oleks hea, kui tükike Kullisilma oleks foto lähedal, et kristalli vägi saaks foto kaudu oma jõudu edasi anda.

TIIGRI ISELOOMUSTUS

Tiigrikesed, Tiigrikesed, te olete ühed huvitavad tegelased, kes on saadetud elama kõikide teiste märkide keskele. Olete selles suhtes huvitavad, et teete teiste inimeste elud huvitavaks. Mismoodi huvitavaks? Tiigrid on seltskondlikud ja suhtlejad ja mida meeldib neile kõige enam teha - kui mitte esineda, siis lihtsalt teistele inimestele meeldida. See tuleb neil nii loomulikult, et nad ise ei pane seda tähelegi, ja kui päris aus olla, siis ega nad ei pea ka palju pingutama, et kellelegi meeldida. Nad õhkavad karismaatilisust ja on üldiselt positiivse loomuga. Loomulikult pean siinkohal ära mainima, et loeb ka see, millise tähemärgi all on see Tiiger sündinud. Kui on näiteks Tiiger Lõvi tähemärgis, siis see inimene on täielik teiste inimeste magnet. Kui on sündinud Tiiger Kaksikute tähemärgis, siis see inimene on teiste inimeste tugev abistaja (mitte alandlik) ehk inimeste kuulaja. Kui on hoopis Tiiger Kaalude tähemärgis, siis on see inimene alati olemas, kui on abi vaja. No ütleme nii, et Tiigrid astuvad teiste inimeste sekka nii, et nad teevad endast kohe seltskonna täieliku liikme, mitte aga pole seltskonna kõrvalseisjad.

Tiiger on Hiina astroloogilises kalendris kolmas märk ja mis neid peale seltskondlikkuse veel iseloomustab... näiteks vastupidavus ja tugev isiksus. Kui Tiiger on sündinud vähe nõrgemas või leebemas tähemärgis, siis toetab Tiigri astroloogiline märk seda isiksust. Näiteks, kui Tiiger on kas Kalad või Kaalud, siis Tiigriaasta annab sellele tähemärgile juurde julgust ning pealehakkamist. Sealjuures aga saavad Jäär, Kaljukits, Ambur või Lõvi Tiigri käest juurde meeletult palju jõudu ning tugevust. Kuigi need märgid on niigi tugevad ja oskavad enda eest seista, siis Tiiger lisab veel vürtsi juurde ja nendest saavad tugeva kaitsekilbiga tähemärgid.

Samas võib nende enda tugevus, jõulisus ja aktiivsus mõjuda kohati nende jaoks liialt negatiivselt. Vahel on nii, et Tiiger unustab ennast kaitsvale positsioonile ja ei oska sealt kuidagi alla tulla, kaitstes ennast ka siis, kui selleks tegelikult vajadust ei ole. Üldiselt on Tiigriaastal sündinud valjema häälega kui teised, eriti mehed. Tiigrid on aktiivse eluviisiga ja kui nad peavad paigal seisma või tegema midagi, mis vajab pidevat istumist, siis otsivad nad närviliselt endale lisakoormust juurde. Tiigrid vajab liikumist ja nad armastavad aktiivseid tegevusi.

Tiigrid on üldiselt äkilise loomuga ja nende käitumine võib ühes olukorras olla väga stabiilne, aga teisel hetkel põrutavad nad juba uue tuule poole. Kui Tiigril tuleb mõte, siis tuleb kohe selle poole enda sammud seada. Loomulikult peab see mõte tulema ta enda peast, mitte nii, et keegi seab talle mingisuguse ülesande. Üldiselt Tiigrid ei armasta ülesandeid, mis tulevad kellegi teise poolt. Ikka ise tuleb asju teha ja ise tuleb otsustada, see on Tiigri jaoks põhiline.

Nii, aga mida siis Tiigrid veel armastavad? Nad armastavad väljakutseid, eriti neid väljakutsed, mis on seotud kodu, perekonna või armastatuga. Näiteks teha korda oma kodu, teha remonti, teha kõike kiirelt, saada head tulemust, parandada ruttu mõni probleem, mis on ta lähedasel, et saada kiitust. Jah, nad armastavad kiitust, aga nad ei tunnista seda, kohe üldse ei tunnista. Näiteks Koera-aastal sündinu ei looda kunagi kiitust saada, muidugi sisimas ta ootab seda, Tiiger aga on arvestanud, et temaga peab rahul olema. Tiiger teab enda väärtust, teab tegelikult väga hästi, kes ta on, ja sellel aastal sündinud omavad kõrgemat ego taset. Üldiselt on see ego positiivne ehk nad armastavad iseennast ja nad on endaga rahul. Loomulikult, kui on tegemist Tiigriaasta Vähi või Kaaludega, siis on nende enesekriitika kõrgem, kui teistel Tiigritel, aga siiski nad armastavad ennast. Minu meelest on väga oluline, et inimene armastab ennast ja eks Tiigrid õpetavad teistele märkidele, et siin maailmas on tähtsad sina ise ja sinu perekond. Perekond on nende jaoks au sees ja... loomulikult ka nemad ise!

Tiigrile on omane tunduda teistele inimestele tasakaalukas ja rahulik. Ära lase ennast sellest petta! Tiigrid omavad mitut külge: rahu enne tormi, ja kui vaja, hakkab möirgama. Tiiger on perekonna kaitsja ja kui sa elad koos Tiigriga, siis võid kergendustundega ohata - kui vaja, tõttab Tiiger appi ja teeb asjad korda. Eriti hea on Tiiger läbirääkimistel, kuigi nad võivad minna agressiivseks ja liialt jõuliseks, kuid nad ei lõpeta enne, kui on oma tahtmise saanud. Seega pole vahet, kas Tiigril on õigus või mitte - temal on ikkagi õigus ja jutul lõpp.

Kui sa soovid Tiigriga läbi saada, siis on ülioluline see, et sa mitte kunagi, mitte kunagi ei riivaks tema au. See tähendab seda, et sa ei tohi mitte kunagi öelda talle midagi, mis alandab teda või muudab teda nõrgaks. Tiigrid võivad andestada, aga nad ei unusta mitte kunagi alandust. Ja kui sa oled kord teda alandanud, siis ei kuulu sa enam tema südamesse, kuhu sa võisid varem kuuluda. Sind lihtsalt kirjutatakse saatusest välja ning Tiiger jalutab sirge seljaga järgmisesse seltskonda. Tiigri jaoks on ülioluline, et tema kõrval olevad inimesed austaksid teda. Kui on austus, siis on Tiigri poolt garanteeritud sinu kaitsmine ja armastamine.

Ka ema või isana on Tiiger ülikaitsval positsioonil ja kontrolliv. Kui sa peaksid tema kallikesele midagi tegema, siis näidatakse sulle väga teravaid küüsi. Tiiger ei suuda unustada, mis on tema kallile inimesele tehtud ja ta ei usalda kedagi, kes on teda reetnud. Tiigriaastal sündinud emad suudavad oma lapsele olla nii ema kui isa eest, ta on võimeline oma lapsi üksi kasvatama ja nende eest seisma. Tiigrist lapsevanemad võivad tihtipeale olla ka sellised, kes ei usu enda lapse vigadesse - laps on kallis, ta on armas ja ei tee kellelegi liiga. Ühest küljest on see ju väga hea, aga loomulikult ainult siis, kui lapsele on õpetatud õigeid väärtushinnanguid ning olema armastusväärne.

Tiigrid on oma lähedastega väga-väga lahked ja abivalmid. Teiste suhtes nad seda kindlasti ei ole, sest Tiiger ei näe põhjust ulatada kätt enda territooriumist väljapoole. Kui sa oled sees, siis oled sees, ja kui oled väljas, siis oled väljas. Samas käivad neil peal sellised tuurid, et ühel heal päeval on ta isekas ning enesekeskne, eriti võõrastega, teisel päeval aga väga lahke ja üliarmastav - just selline, kust poolt tuul puhub!

Tiigri lähedastele on mul üks väga hea soovitus - kui sa soovid, et Tiiger oleks kogu oma võlus sinu kõrval, siis austa teda, kiida teda ja armasta teda. Ülejäänu teeb tema sinu eest ise ära.

Kui me räägime tööst, siis Tiigrid on töökad inimesed ja nad kipuvad vahel üle töötama, eriti just meessoost Tiigrid. Kui Tiiger on leidnud endale töö, mida ta armastab, siis ta jääbki sellesse kinni, tal on siis pidevalt peas töömõtted ja pidev soov edasi areneda. Ühelt poolt on see hea omadus, sest nad ei ole laisad, teisalt võivad nad niiviisi oma tervise unarusse jätta, unustades süüa, juua, liikuda, magada. Tiiger, nii naine kui mees, soovib teha tööd, kus tal oleks võimalik areneda edasi ja kõrgemale, tal on vaja väljakutset. Tiigritel on veel üks huvitav iseloomuomadus, milleks on oskus armastada raha nii, et see ei jääks nende pähe kinni. Nad oskavad olla materiaalsed nii, et nad ei lase halval ahnusel tekkida. Tavaliselt tekitab rahaahnus haiguseid ja blokeerib küllusekanali, Tiigrite mõtteviis on aga teistsugune ning nad tavaliselt ei pane enda küllusekanalit oma mõtetega kinni. Kui küllusekanal on avatud, siis on sellel inimesel elus palju tööd.

Tiigrid on kiired õppijad ja nende jaoks on lihtne minna ühelt elupositsioonilt teisele. Nad sulanduvad kergelt seltskonda ja tunnevad end mugavalt. Nad on nagu kameeleonid, kes muutuvad kiiresti keskkonnaga sama värvi.

Tiigrid on loomult ambitsioonikad ja iseseisvad, nii et kui keegi hakkab nende iseseisvust piirama, siis Tiiger põgeneb selle inimese juurest.

Neil on oskus kirglikult armastada ja kui nad ei näita seda ise välja, siis on neil vaja, et nende partner näitab oma kirglikkust neile välja. Tiiger teab, et armastatakse tegudega, mitte ainult emotsioonidega.

Tiigritel on huvitav viis enda eest seista ja enda au kaitsta. Näiteks kui keegi teda solvab, siis Tiiger ütleb paar lauset ja astub eemale. Ta astub nii eemale, nagu tema oleks see, kes on teist salvanud. Seda on kõrvalt väga huvitav vaadata, kuidas Tiigrid enda eest seisavad. 

Tiigrite jaoks on õnnetoovaks kodu, kus on palju pruune ja kuldseid toon, sest nende energia vajab neid värve. Samuti sobib neile ka kulla kandmine.

TIIGRI ELEMENDID

VESI-TIIGER

Vesi-Tiigri aastal sündinu on teistest Tiigritest kõige tundlikum ja leebem. Sellel Tiigril on oskus olla kõikide teiste parim sõber ja mõelda end teise inimese positsioonile. Vesi-Tiigril on inimeste koha pealt hea vaist, ta tunneb hea ning halva inimese lihtsasti ära.

Vesi-Tiigril on kõige vähem egoismi, mis tähendab seda, et teistel tähemärkidel on temaga kõige lihtsam toime tulla. Vesi-Tiiger võib enda viga tunnistada, teised Tiigrid aga ei suuda seda teha, teiste silmade all kohe kindlasti mitte.

TULI-TIIGER

Tuli-Tiiger on Tiigrite seas kõige positiivsem ja optimistlikum. Kui Tuli-Tiiger on sinu juures, siis sa tunned ennast hästi, kuna tal on selline energia - on tore, kui ta on olemas ja on hea, kui ta istub seltskonnas. Tule märgi all sündinud Tiiger on osav jutustaja, teda märkab igaüks ja tema juttu kuulatakse. Ta oskab teisi inimesi veenda ja kui ta midagi usub, siis see tundub teiste jaoks nii loogiline... isegi, kui see jutt ei ole päris õige!

Tuli-Tiigrid on materiaalses mõttes teistest Tiigritest edukamad ja neile on kõige enam töötegemise oskust ja vajadust kaasa antud.

METALL-TIIGER

Metall-Tiigrid on jäärapäised ja kui nad on endale mõne eesmärgi võtnud, siis mitte keegi ei saa neid sellelt teelt eemale tõugata, kuni eesmärk on täidetud. Neil on alati mingisugune kinnisidee, olgu selleks kellegi armastuse võitmine või enda sporditulemuste teistest kordi paremaks muutmine, et end esikohale seada.

Metalliaastal sündinud Tiiger peab olema kodus tähelepanu keskpunktis ja nende üheks nõrgimaks omaduseks on see, et nad teevad inimeste kohta liialt kiirelt ning rutakalt järeldusi. Vahel nad tõukavad enda elust välja kellegi, kes vääriks teist võimalust.

PUU-TIIGER

Puu-Tiiger on see, kes töötab kõige tasakaalukamalt ja kelle ambitsioonid ei ole nii võimsad kui teistel Tiigritel. Samas on Puu-Tiiger just see, kes pühendab oma perekonnale kõige enam aega. Puu-Tiiger teeks hea meelega tööd kodus ja toimetaks oma kodu jaoks, kui et läheks kuskile kontorisse lihtsalt istuma.

Puu-Tiiger on see, kellel on oskus teisi inimesi ära kuulata, iseasi, kas ta oskab nõu anda, aga ta oskab olla see, kes on alati olemas. Teised märgid ammutavad Puu-Tiigrilt energiat ja armastavad tema olemasolu.

MAA-TIIGER

Maa-Tiigritel on teiste Tiigritega võrreldes kõige enam kannatlikkust, stabiilsust ja keskendumisoskust. Maa-Tiiger on see, kes võib endale võtta ülesande ja teha see lõpuni nii, et ta ei tüdine sellest ära.

Maa-Tiigrid on head kodurajajad, nende jaoks on ülimalt tähtis see, et nad leiaksid enda elus ühe konkreetse ja stabiilse elukaaslase, kellega kodu luua. Maa-Tiiger tahab kõike luua nii, et need oleksid kauakestvad, olgu selleks sõprus, armastus või töö.

VÄIKE TIIGER EHK TIIGER LAPSENA


Väike Tiiger on esmasel pilgul kõige armsam, toredam, vaoshoitum, sõnakuulekam ja kutsikasilmseim laps. Laps, keda teised inimesed vaatavad ja mõtlevad, et see on kõige parem laps oma emale ja isale. Aga ema ja isa teavad selle lapse tõelisi külgi. Loomulikult on need head küljed väikeses Tiigrikutsikas olemas, aga tema sees on ka väike ettearvamatu mässuline.

See mässuline soovib ära katsetada kõik piirid, mis kodus eksisteerivad. Esmalt ta soovib proovida, mida on võimalik teha ja mida mitte. Piirid lausa ahvatlevad teda, just nende ületamine, aga kui tuleb tegemist võõraste inimestega, siis on ta viisakas ning sõbralik.

Väike Tiigrikutsikas soovib enda käte ja jalgadega katsetada kõike, mida talle on õpetatud või mis ta on suuremate inimeste käest kõrval olles näinud. Ta soovib ise proovida süüa teha, soovib katsetada voodimadratsi vedrusüsteemi vastupidavust, soovib katsetada vannitoa veega üleujutamist, ta tahab ise enda voodi ära teha, ta tahab kõike ise ja ise.

Tiigrikutsikas on see, kes suudab emale ja isale suu sisse valetada ning tembeldada oma õdesid-vendi süüdlasteks nii, et emal-isal ei jää muud üle, kui teda uskuda. Tavaliselt ta ei käitu oma ema ja isa juuresolekul teistega halvasti, hiljem, kui tuba on tühi, siis on hoopis teised lood.

Tiigrilaps on tavaliselt ema ja isa lemmikuks, kuna tal on oskus teha ennast meeldivaks ning armsaks. Tiigrikutsikale meeldib vanemate inimestega koos aega veeta ja kuulata pealt nende huvitavat juttu. Uudishimu tuleb tal rahuldada, see on fakt.

Tiigrid kalduvad sööma kõike seda, mis pole tervisele hea, seega tuleb Tiigrilapsele õpetada õiget toitumist.