Mul on tegelikult väga hea meel vaadata seda, et väga paljud inimesed, kes on suitsetanud, jätavad selle ühel hetkel maha. Mida aeg edasi, seda vähemaks seda ka jääb ja seda kõike sellepärast, et inimese hing muutub targemaks ning hing oskab eristada õiget ja vale, mis tervendab meie keha ja mis mitte.

Suitsetamine ei ole loomulikult võrdväärne alkoholismi ja teiste raskete sõltuvustega, kuid seda peaks samuti tõsiselt võtma.

Kõigepealt soovin ma sulle lahti seletada selle, miks inimesed üleüldse satuvad suitsust ehk tubakast sõltuvusse. Sõltuvusse võib jääda igaüks, kes suitsu proovib. Selleks, et sellest sõltuvusse jääda, peab selsamal hetkel, kui sa seda proovid, olema sinu Kurgutšakra tasakaalust väljas. Miks? Kui Kurgutšakra oleks tugev ja see energiakanal töötaks sinu Tšakrate süsteemis ideaalselt, siis ta ei omastaks tubakasõltuvust. Nõrk Tšakra on see, mis võtab sõltuvust tekitava aine endale vajaduseks. Seega, kui sina oled tubakasõltlane, siis tea seda, et sellel hetkel, kui sa seda tarbima hakkasid, oli su Kurgutšakra väga nõrk või isegi haige.

Miks siis on nõrk Kurgutšakra tubakale nii vastuvõtlik? Esiteks, mida teeb tubakas - see leevendab sinu emotsionaalseid probleeme, aitab sul rahustada väljaütlemata emotsioone, stressi ja pinget. Kui sinu Kurgutšakra on tasakaalust väljas, siis needsamad teemad peaksid sinule stressi põhjustama. Tubakas on see, mis leevendab neid probleeme ja nii hakkab see sulle automaatselt meeldima. Nii sa jäädki sõltuvusse, sinu alateadvus nõuab tubakat, kuna sinu Kurgutšakrale on vaja tervendust anda.

See tervendus ei ole aga positiivne, sest see mõjub vaid hetkeks. Tubaka suitsetamine võib olla kasulik ainult hetkeks, vaid sellel ühel korral, aga ülejäänud tarbimine lõhub Kurgutšakrat. Kui sinu Kurgutšakra on tasakaalust väljas ja katki, siis sellel Tšakral ei ole oskust tarbida tubakat nii, et sa saaksid sellest vaid kasu ning lõpetaksid selle tarbimise koheselt, kui see kasu on kätte saadud. Tubakas ei tervenda Kurgutšakrat, vaid annab sellele hetkelist leevendust ja see on ka põhjus, miks sinu Tšakra soovib seda uuesti ning uuesti tarbida. 


Erinevates tervendusrituaalides suitsetatakse tubakat vaid selleks, et saada sellest hetkelist kasu. Seda ei tarbita mitte kunagi rohkem, kui korra üle pika aja. Tubaka liigtarvitamine viib sind veel sügavamasse depressiooni, stressi ning muudab sind närviliseks.

Kui tubakat pidevalt tarvitada, siis sa muudad oma Kurgutšakra järjest nõrgemaks. Miks? Sest sa muutud sellest sõltuvusse, kuna sa ise arvad, et sul läheb tubakat vaja. Aga see mõte tekib sellepärast, et see leevendab hetkeks sinu närvilisust. See, kes tarbib tubakat, ta teab hästi, et see mõjub rahustavalt vaid suitsetamise hetkel ja kaob mõne aja pärast peale suitsetamise lõpetamist.

Tubakas on taimne produkt ja igal taimel on oma maagiline vägi. Tubakas anti Maa peale selleks, et seda saaks kasutada koheseks lõõgastumiseks ja selleks, et sellega saaks teha mõnda tervendusrituaali. Tervendusrituaalis aitab tubakas valu vastu ja aitab tervendust vastu võtta. Ülejäänud viis tubakat tarbida on kahjulik inimese füüsilisele ja vaimsele kehale.

Täna ma räägin sellest, kuidas see kahjustab vaimset keha. Üks kõige kahjulikum omadus ongi see, et see blokeerib Kurgutšakra tööd ja tekitab sellesse Tšakrasse emotsionaalseid haiguseid. Suitsetamine põhjustab ka ebakindlust. Ebakindlus on Kurgutšakraga seotud probleem ja sellest areneb edasi otsustusvõimetus.

Mida rohkem sa suitsetad, seda tõsisemaks muutub sinu Kurgutšakra probleem. Sa saad endale ülemuretsemise, stressi, ärevuse, ärevushäire, otsustusvõimetuse, ebakindluse ning sinu emotsionaalne tasakaal kaob ära. Mida kauem sa suitsetad, seda tihedamini hakkavad just sellised emotsioonid sind tabama ja sellest tekib ka pidev soov uue suitsu järele.

Suitsetamisest on tegelikult imelihtne vabaneda, kuid sellest ei piisa, et sa annad endale teada, et see on kahjulik. Suitsetamisest saab loobuda siis, kui sinu soov sellest loobuda tuleb otse südamest ehk sinu Südametšakrast. Olen enda loengutel rääkinud, et kõik Tšakrad mõjutavaid teisi Tšakraid, eriti see Tšakra, mis asub ülemise Tšakra all. Südametšakra asub Kurgutšakra all ja kui sa saadad Südametšakra seest positiivset signaali ehk soovid südamest suitsetamisest loobuda, siis sa paned Kurgutšakrale blokaadi peale. Sellise blokaadi, mis enam ei vaja tubaka maitset.

Kui sa soovid suitsetamisest loobuda, siis sa pead sellele pidevalt keskenduma, pidevalt mõtlema selle peale, et sa sooviksid sellest vabaneda, vastasel juhul sa ei saa sellest lahti.

On olemas erinevaid kristalle, millel on oskus seda soovi sinus tekitada ja mida tuleks kanda otse Südametšakra ja Kurgutšakra kohal ehk kaelas. Nendeks kristallideks on Suitskvarts, Dalmaatsia Jaspis, Gagaat  ja Piltjaspis ja need annavad sinu Südametšakrasse soovi suitsetamisest loobuda. Kui sa hakkad ühte nendest kristallidest kandma, siis võta enne see kristall kätte ning soovi selle kristalli sisse soov. Soov, mis aitaks sinu meeltest suitsetamise vajaduse vabastada. Siis asu seda kandma Südametšakra ja Kurgutšakra kohal. Kui on tegemist tubakasõltuvusega, siis soovitan neid kristalle kanda vähemalt kuus kuud järjest, et need saaksid seda emotsiooni vabastada, mis sulle sõltuvust tekitab.


Kui sa suitsetad ja teed seda aastaid, siis see ei lase sinu intuitsioonil edasi areneda. Need inimesed saavad väga palju valenägemusi, tajuvad halba seal, kus halba ei ole ja nende unenägudesse võivad tekkida luupainajad. Seda kõike sellepärast, et tubakasõltuvus teeb Kurgutšakra katki ning selle ümber tekivad ka Auras augud. Kui Auraväljas on augud, siis tuleb sinu ellu valet informatsiooni, mis ajab sind segadusse.

 

Suitsetamisvajadus tekib Kurgutšakra probleemidest ja suitsetada soovivad eriti veel need inimesed, kes ei suuda enda emotsioone, tundeid ja loomingulisust sõnadesse panna. Siis tekib soov suitsetamise järele, kuna sinu meeltes tekib selline reaktsioon, kus sa tunned, et see aitab sul kõike seda teha. Tegelikult aga nii ei juhtu!

Inimesed, kes ei suitseta või kes lõpetavad suitsetamise ära, need inimesed on õnnelikumad. Esiteks oskavad nad end paremini väljendada, end teistele inimestele selgeks teha, nendel on suure tõenäosusega ka parem suhteelu. Seda kõike sellepärast, et Südametšakra suudab enda energiaid ülemistesse Tšakratesse paremini edasi saata. Kui sa aga suitsetad, siis sa takistad iseendal täisväärtuslikult elada. Näiteks tekitab suitsetamine probleeme ka suhtesse, sest need inimesed, kes suitsetavad, avaldavad enda armastavaid emotsioone vähem ja näitavad ka kirge vähem välja. Seda sellepärast, et tubakas blokeerib sinu emotsioonid sinu meeltesse ja see ei lase sul end füüsiliselt end väljendada.

Vajadus suitsetamise järele ei teki mitte sinu füüsilisel kehal, vaid sinu katkisel vaimsel kehal. Seega ainuke viis, kuidas sellest vabaneda, on seda soovides. See on ka põhjus, miks suitsetaja ei saa loobuda tubakavajadusest siis, kui keegi teine soovitan tal seda teha. See saab lõppeda vaid siis, kui sa saadad Südametšakrast välja signaali, et sul ei ole seda vaja!

Kindlasti ei tohiks mitte kunagi suitsetada lapseootel naine, see mõjutab last spirituaalses mõttes väga halvasti, tekitades lapsele väga tõsise Kurgutšakra probleemi, andes sellega edasi ebakindla iseloomu. Suitsetajatest emade lapsed, kes on raseduse ajal tubakat tarvitanud, muudavad ise enda lapse negatiivsemaks, melanhoolsemaks ja nendel lastel on vähem enesekindlust. Nad sünnivad selle probleemiga.

Kui suitsetamine lõpetatakse, siis enamus inimesi hakkab meeletult sööma ja ka sellel on olemas oma seletus. Suitsetamisest loobudes hakkab sinu Kurgutšakra alles vaikselt tervenema ja sinu meeled otsivad teist lahendust Kurgutšakra probleemide leevendamiseks. Siis haaratakse toitu ja leevendatakse sellega seda lünka, mida enne täitis tubakas. Toidul on oskus Kurgutšakrat maandada ja see on põhjus, miks peale suitsetamisest loobumist tekivad meeletud isud.

Suitsetamise lõpetamine avab sinu meeled, võimendab sinu intuitsiooni ja oskust iseenda eluga hakkama saada. Suitsetamisest sõltuvuses olemine pidurdab sinu spirituaalset kasvamist. Tubakas on ravimtaim ja seda peab kasutama teadlikult ning täieliku oskusega sellega ümber käia.