Maka ehk maca (ka mugulkressi) juur on väga võimsa väega tervendav taim, mille kuivatatud juurepulbrit saab enda füüsilise ja vaimse keha tervena hoidmisel kasutada. Maka ehk ladina keeles lepidium meyenii on taim, mis kasvab kõrgel, umbes 4000 meetri kõrgusel Andides. See on taim, mis suudab mägedes suures külmas ellu jääda ja enda tervendavad oskused säilitada. See püsib elus ka pideva päiksepaiste ja tugeva tuule käes. Makat on tervendamiseks kasutatud vähemalt 3000 aastat ja sellel on multifunktsionaalsed tervendavad omadused. Ma olen juba aastaid enda abivajajatele soovitanud makapulbrit, kui nende Aura näitab, et just seda taime on keha tervendamiseks vaja. Üldiselt näidatakse mulle sellist visiooni siis, kui on probleeme hormoonide või lapsesaamisega. Ma ei imesta, miks mul sellised nägemused just siis tulevad. Maka on nimelt nende probleemide tervendaja ja see on üks tema superomadustest.

Minu nägemus sellest, miks maka on ülim tervendaja ja miks selles on nii palju kasulikke omadusi, on see, et igas piirkonnas, kus teised taimed ei suuda kasvada, peab olema võimsaid tervendavaid taimi. Sealsetes mägedes on maka, et piirkonnas elavad inimesed suudaksid ellu jääda. Tänapäeval on kõikvõimalikud taimed meil käe-jala juures, astu poodi ja sa saad, mis soovid. Enamus aega, mil inimesed on elanud, oleme me pidanud leppima vaid nende taimedega, mis kasvavad meie piirkonnas. Seega on loodus seadnud kõik süstemaatiliselt paika -  sinna, kus on vähe vitamiinirikkaid taimi, sinna on ta poetanud multifunktsionaalseid ravimtaimi. Seda selleks, et igale probleemile oleks tervendus selles ühes taimes olemas.

 

Kui sa tahad olla terve, siis pead enda tervendamiseks kasutama taimi ja kristalle käsikäes. Seda sellepärast, et mõlemad annaksid sulle tervendavat väge. Kui kasutad vaid kristalle ja sööd palju loomset mitte taimset toitu, siis kristallid ei suuda enda jõudu sinu peal rakendada nii, kuidas nad sooviksid seda teha. Kui sa sööd taimi, kuid ei kasuta mõnda teist spirituaalset allikat, näiteks kristalle, enda spirituaalseks arenguks, siis sinu areng toimub aeglasemalt. Spirituaalseks arenguks on meil vaja mitmeid elemente, mis meid sellel teekonnal toetaksid ja aitaksid intuitsioonil ehk sisemisel häälel võimsaks muutuda.

IMERAVIM

Maka on oma füüsiliste tervendusomaduste tõttu imeravim ja seda loomulikult ka sellepärast, et see toimib meie vaimsele kehale vägagi turgutavalt. Maka võiks aeg-ajalt olla sinu menüüs, et sa saaksid oma hinge turgutada. Täna räägin ma sulle sellest, kuidas maka sinu keha tervendab ja mida see spirituaalses mõttes annab.

Maka tervendavad omadused:

-
Maka on sulle tervendajaks, kui sa tunned, et sooviksid libiidot tõsta. Sobib seksuaalelu parandamiseks nii meestele kui ka naistele, suurendades seksuaalsust ja füüsilise läheduse vajadust. Samas soovitan ma makat tihti neile, kellel on probleeme viljatusega ja kellel on reproduktsiooni organid nõrgad. Sobib hormonaalsete probleemide korral ja naistele, kellel on probleeme tsükliga.

- Kui soovid kaaslasega lapseootele jääda, siis soovitan maka kuuri teha mõlemal osapoolel koos. Soovtan seda nädal-kaks järjest tarbida, et viljakust tõsta. Lisaks sellele aitab maka tervendada Juurtšakrat ja Sakraaltšakrat ja seetõttu aitab maka lahendada viljakusega seotud probleeme ka vaimsel tasandil.

- Olen makat soovitanud paljudele naistele, kes hakkavad menopausini jõudma. Maka aitab sellest perioodist üle saada nii, et suuremaid füüsilisi ja vaimseid probleeme ei tekiks. Aitab tasakaalustada seda, mis sellel perioodil kehas toimub, pakkudes füüsilist ja vaimset tuge.

- Maka on multifunktsionaalse toimega imeravim, mis töötab lisaks kahele alumisele Tšakrale ka Kroontšakraga, aidates mälu tugevdada, keskenduda ja tervendada närvidega seotud probleeme. Leevendab närvilisust ja pidevat rahutusetunnet. Need probleemid on kõik seotud Kroontšakra kinnise energiakanaliga.

 

- Mida ma olen maka puhul tajunud, on see, et ma ise soovin seda hakata vahetult enne suve tulekut tarbima. Kunagi aastaid tagasi ma keskendusin sellele ja küsisin, miks ma soovin seda alati siis tarbida? Enda visioonides sain ma vastuse, et see kaitseb päikese kahjuliku mõju eest. Tükk aega hiljem sain ma sellele ka kinnituse ehk ka teaduslikult on tõestatud, et maka kaitseb nahka päikesest tuleneva UV-kiirguse eest. Minu puhul käib taimede tundma õppimine läbi visioonide ja tajumise, mitte läbi raamatute lugemise. Need on minu sees olevad iidsed teadmised!

- Kindlasti soovitan ma makapulbri tarbimist kõigile neile, kes vaevlavad akne või mõne nahahaiguse käes. Olen väga paljudele nahahaiguste all kannatajatele soovitanud makapulbri kuuri teha, et seest poolt selle algallikat tervendada. Olen saanud väga head tagasisidet nende käest, kes on end korralikult kokku võtnud ja end taimedega tervendama hakanud. Maka aitab tasakaalustada hormoone ja võitleb seenhaigusega, mis võib sinu kehas selle probleemi esile tuua.

- Maka toimib väga hästi Kroontšakra tervendamisega ja pea kohal oleva Aura tasakaalustamisega. Aitab maandada stressi ja see on üks peamisi põhjuseid, miks üldse makat enda tervendamiseks kasutada. Stress on see, millest algavad kõik haigused ja stressitaset tuleb meil hoida võimalikult madalal.

- Kuna lisaks Kroontšakrale on maka ka Juurtšakra ravimtaim, siis see annab sinu kehale füüsilist energiat ja elujõudu. Kui sa tunned, et seda sul ei ole, siis ilmselgelt on Juurtšakra kinni ja ei tee korralikult tööd. Maka aitab Juurtšakrat ergutada ja enda raviomadustega selle Tšakra korda seada, andes väga palju füüsilist jõudu ja muutes inimese aktiivseks.

Lisaks kõigele sellele soovitan ma makat enda tervendamiseks kasutada eluperioodil, kus on emotsionaalselt väga raske. Periood, kus keegi on ära surnud, sind on petetud, sinu ellu on tulnud mõni suurem probleem ja sa tunned, et sa lihtsalt kukud kokku. Maka aitab taastada sinu eluenergiat, andes sulle ka väga kriitilistel hetkedel jõudu. Maka aitab taastada sinu hinge oskust probleemidega tegeleda ja blokeerib depressiooni minekut. Soovitan seda ka neile, kes võitlevad depressiooniga, et sellele vastumürki anda.

Maka on taim, mis aitab sul minevikust vabaks lasta, aidates sul pidevast mineviku peale mõtlemisest vabaneda. Maka tervendab Juurtšakrat, mis omakorda aitab sul negatiivsetest kogemustest, traumadest ja minevikuga seotud kurbusest lahti saada. Samal ajal, kui sa makat kasutad, sellel hetkel sinu minevikuprobleemid ka lahenevad. Kui sul on väga suur minevikuga seotud koorem ja sa elad poole jalaga oldud ajas, siis lisaks makale kasuta ka Bronsiidi kristalli. Bronsiit aitab minevikust vabaks lasta ja tervendada sellega seotud probleeme.

 

Minu nägemus makast on see, et kui sul on hormonaalseid või viljakusega seotud probleeme, siis emotsionaalses kehas peab olema mineviku probleem, mida sa kangesti kinni hoiad. Hormonaalsed ja viljakusega seotud blokaadid tekivad sinu enda kinnistest energiatest, mis on seotud näiteks suhetega. Maka aitab seda poolt sinus tervendada ja selle kasutamise ajal võib tekkida mälestuste esile kerkimine. Selliste mälestuste, mis sulle liiga teevad, ja see tekib vaid selleks, et sa puhastaksid enda hingest need probleemid ära.

Viimased aastad on olnud kõikide inimeste jaoks meeletu tempo ja ka pingega. Sellisel hetkel on vaja meie kehal midagi, mis aitaks meil sellisel ajal eksisteerida. Maka on üks võimalus, kuidas sellisel tulise energiaga ajaperioodil hakkama saada, selles samas tempos püsida ja hingelt võimalikult tasakaalukas olla. Maka tervendab Sakraaltšakras olevaid sisemisi ja hingelisi probleeme, aidates sul iseendaga "sõber" olla, aidates ebakindlusest vabaneda ja suurendades oskust iseenda elu suhtes paremaid muudatusi ellu viia. Maka tervendab Sakraaltšakrat nii, et see vabastab sisemistest probleemidest. See on selline tunne, et sa tead, et sind midagi häirib ja tunned end kehvasti, kuid sa ei oska seletada, miks sa nii tunned. See on alateadvuses olev konflikt ja maka aitab sellisest probleemist välja tulla. Täpselt sama toimega on ka Merevaigu kristall. Merevaiku soovitan sellisel juhul kanda võimalikult pika paela või keti otsas, et see oleks võimalikult lähedale Sakraaltšakrale. Teine võimalus on kanda Merevaigust tehtud käeketti.

Kui tagasi tulla maka Kroontšakrat tervendate omaduste juurde, siis on see kasulik ka neile, kes võitlevad unehäiretega. Eriti kasulik on maka neile, kellel on selline probleem olnud juba aastaid. Unehäirete tervendamiseks soovitan lisaks veel padja all hoida Valget Hauliiti.

Lisaks kõikidele nendele suurepärastele tervendavatele omadustele annab maka tarbimine sulle tugeva immuunsuse, mis omakorda aitab kõikidele kehasse tekkivatele terviseriketele anda vastulöögi. Maka kaitseb sinu keha haigestumise eest.

Kuidas makat tarbida?

Kui sa soovid makat kasutada, soovitan sul valida võimalikult kvaliteetne ja orgaaniline toode. Leiad selle enamasti pulbrikujul, mida saad kasutada smuutides ja küpsetistes või lihtsalt puhtalt tarbida. La Tene poodidest leiad maka Your Super orgaanilistest supertoidusegudest. Maka leiad nii Moon Balance, Forever Beautiful kui Energy Bomb segudest.

Maka on suhteliselt vänge maitsega ja see võib paljudele tunduda ebameeldiv. Seega esmasel proovimisel maitse seda ja ürita seejärel endale sobilik tarbimise viis leida. Mina isiklikult eelistan maka söömist nii, et võtan pool lusikatäit päevas, mille neelan veega alla. Seda kasutan ma siis, kui teen kehale makakuuri ja seda ainult ühel korral aastas. Mina teen seda umbes kaks nädalat järjest ja seejärel jätan aasta vahele. Seda sellepärast, et minu menüüs on väga palju erinevaid ravimtaimi ja mul ei lähe makat lihtsalt rohkem vaja. Loomulikult tuleks sul iseenda keha häält kuulata ja kui sa tahad seda rohkem tarbida, siis kindlasti tee seda. Usalda enda sisetunnet ja lase kehal ise rääkida, mida ta vajab.


Maka on tugeva toimega, seda tuleks kindlasti ettevaatlikult tarbida ja lasta enda kehal öelda, kas see taim sobib sulle tervendamiseks või mitte!

Maka on küllaltki tugeva toimega ja seda tuleks kindlasti kasutada ettevaatlikult. Kui sa ei ole eelnevalt makat tarbinud, siis soovitan esmalt päevas pool lusikatäit makapulbrit võtta ja jälgida, mida sinu keha selle kohta ütleb, ehk kuidas sinu keha makale reageerib. Kui sinu enesetunne ei muutu halvaks, siis võid makat võtta ka järgmine päev ning, kui enesetunne muutub vaid paremaks, siis võid teha sellest endale paarinädalase tervenduskuuri.

Pean ikka ja jälle mainima, et minu mõtted ning soovitused seoses tervendamisega tulevad läbi minu visioonide. Ma ei ole arst ega anna tervisealaseid nõuandeid, vaid olen hingelt taimenõid ja annan nõuandeid läbi enda isiklike kogemuste. Minule on antud oskus taimede energiaid lugeda ja annan lihtsalt enda mõtted sulle edasi!

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Maka kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteeri enne tarvitamist arstiga.