Meie kodul on kaheksa energia nurka ja kui need kõik õigesti liikuma viia, siis võid sa enda ellu tuua kõike külluslikult, olgu siis selleks armastus või tervis. Kodus aga valitseb viis elementi, milleks on tuli, puit, metall, maa ja vesi. Feng Shui järgi on kodu karjääri, isikliku edu, töö ja ettevõtmiste piirkond Põhjas. Täna räägin sellest, kuidas mõjutavad pesuruumid, saun või wc meie kodu karjääri nurka, kui need asuvad Põhjas. Feng Shui järgi mõjutab kõige rohkem Põhjapoolset piirkonda vee-element.

- Vee-elemendi toomine Põhja piirkonda toob majja karjääri edu, seega peab olema see alati tasakaalus. Tasakaalus juba sellepärast, et kui teil on moodustatud koju külluse komplekt või rahakarp, siis selle õige toimimise jaoks on vaja Põhja piirkonnas positiivseid energiaid, mis omakorda viivad külluse kristallid tööle erinevates kodupiirkondades.

KUIDAS MÕJUTAB LIIGNE VEE-ENERGIA PÕHJAS OLEVAT KARJÄÄRI EDU?

- Viib majaelanike tööalase edu minema, ei lase ettevõtjatele edu tuua, takistab töökaaslastega läbisaamist, viib majast raha välja ja suurendab enesekindluse probleeme. Sellepärast tuleb hoida sealset energiat tasakaalus.

KUIDAS TEISED ELEMENDID MÕJUVAD PÕHJA PIIRKONNAS

- Maa element toob negatiivset energiat.

- Puu element nõrgestab Vee-elementi.

- Metalli element toob jõudu ja täiustab Vee-elementi.

KUI PÕHJA PIIRKONNAS ASUVAD PESURUUMID JA WC

Sellisel juhul on majas pidev vee vool ja vee ära laskmine viib Põhjapoolse edu energia negatiivseks. Sealne vee element peaks olema tasakaalus ja sinna sobiks ideaalselt akvaarium pesuruumide asemel. Kui aga pesuruumid on seal, siis on mõned võimalused, kuidas negatiivset vee-elemendi energiat positiivseks muuta, et tööalane külluslik edu saaks majja tulla.

- Puidu element töötab Vee negatiivse energia vastu ja aitab sellel positiivseks muutuda. Kui Vee element on ülekülluses, siis see muutub negatiivseks (seda teeb pidev pesuruumide veevool) ja selleks soovitan nendesse ruumidesse viia taimi. Taimed aitavad vee-elemendi tasakaalu viia, mis on tähtis perekonna tööedu jaoks.

Sobilik taim on - Tõlvlehik, mille mullapalli peale võib lisada Kivistunud Puitu, Kloriit Kvartsi või Preniiti. Need kristallid aitavad Tõlvlehiku taimel tõsta veel võimsamalt puidu elementi, kui see taim üksinda suudaks teha. Seda on hea kasutada sellisel juhul, kui taimede jaoks on vähe ruumi või ei ole soov mitmeid taimi pesuruumidesse tuua, siis need kristallid võimendavavad puiduelementi ja täiustavad selle energia puudujääke. 

Kui ei ole võimalik pesuruumidesse taimi tuua, kuna seal ei ole aknaid, siis sobib taime hoidmine ka pesuruumi ukse ees, kuna see kuulub samuti Põhja piirkonda. Sellisel juhul soovitan kindlasti kasutada neid kolme kristalli taimede peal. Tõlvlehik on üks sobilikumaid, kuna see on võimas energiate liigutaja, aga ka teistele taimedele võib neid kristalle lisada.

- Sõnajala taim Põhjas olevas pesuruumis aitab samuti tõsta puidu elementi, aga selleks soovitan Sõnajala mullapallile lisada Lumikvartsi, et see suhtesse probleeme ei tooks. Sõnajalg tasakaalustab seda piirkonda, aga sellel on oskus ka riidusid majja tuua. Lumikvarts pidurdab selle toime, aidates vaid positiivselt Sõnajalal toimida.

- Kristallidest soovitan Põhjas olevatesse pesuruumidesse või WC-sse viia Mäekristall geoodi ja aegajalt seal rohelist küünalt põletada, et vee element oleks tasakaalus.

- Pesuruumide seinad või sisustus võiksid olla rohekat/pruuni tooni, et tuua Puidu-elementi majja.

- Aseta pesuruumi keraamilisi anumaid, olgu siis nendeks dekoratiivsed vaasid, taldrikud, hambaharja topsid või kristallidele mõeldud alused. Keraamilised nõud Põhjas aitavad tasakaalustada negatiivset Vee-elementi.

- Põhjapoolsete pesuruumide uksi peab kinni hoida, kui nende energiaid ei viida ei taimede, ega kristallidega tasakaalu. See on üks viis, kuidas saab mingil määral hoida sealset Vee elemendi negatiivset energiat kinni.