Astroloogiline aastakäik mõjutab meie iseloomu ja kujundab osa meie isiksusest. See, millisel astroloogilisel aastal on sünnitud, see annab veidigi aimu sellest, kes oled sina või kes on keegi teine. Astroloogilised aastad ei alga 1. jaanuaril, kui aastanumber on vahetunud. Astroloogiline aasta vahetub igal aastal erineval ajal ja see jääb jaanuari- või veebruarikuusse. Astroloogilisi aastaid on 12, nii nagu on ka tähtkujusid, mida tuleb astroloogias inimese iseloomu defineerimisel oluliseks pidada.

Sea-aasta on astroloogilise aasta kalendris 12. aasta ehk see on viimane aasta, peale seda algab uuesti uus ring. Sea-aastal sündinutel on ühised teatud iseloomujooned, mis kombineeruvad igaühe sodiaagiga (või hoopiski sodiaagi üleminekuga), sünnikuupäevaga, Kuufaasiga (millal toimus sünd) ja paljude teiste näitajatega. Iga sea-aastal sündinu on loomulikult eriline ja ainulaadne, kuid on olemas teatud ühised jooned, mis mõjutavad kogu inimese isiksust.

Sea-aastal sündinud on oma hingelt väga aktiivsed, optimistlikud, lahked ja vabad

Sea-aastal sündinu iseloomule lisandub aktiivsus, vajadus midagi teha, olla teatud tegevuses, rakendada enda vaimset või füüsilist energiat. See viimane oleneb sellest, millise kallakuga on sea-aastal sündinu. Kui teised astroloogilised ja numeroloogilised näitajad toetavad head analüüsivõimet, siis see inimene vajab kindlalt rohkem mentaalset tegevust. On vaja olla tegevuses ja see on fakt.

Sea-aastal sündinu on üleüldiselt optimistlik. Kui on vähegi vähem stressi, siis optimism eksisteerib iseseisvalt selle inimese elus. Klaas on pigem poolttäis kui pooltühi. Sea-aastal sündinul ei ole probleemi jagada. Jagada kas siis mingit informatsiooni, mida ta teab, anda ära enda asju sellele, kellel seda rohkem vaja läheb. Ei ole ka probleemi aidata oma nõu ja jõuga, kui seda on vaja. Lahkus tuleb sea-aastast, kui teised iseloomunäitajad seda loomulikult toetavad.

Sea-aastal sündinule on väga oluline tema emotsionaalne ja füüsiline vabadus. Piirangud ahistavad teda ja soov piirangutest põgeneda hakkab teda mõistuses jälitama. Mida rohkem lasevad teised inimesed sea-aastal sündinu kõrval olla tal tema ise, seda kauem ta nende kõrval püsib. Vabadus peab olema igas eluvaldkonnas - vabadus olla iseseisev töötaja, vabadus olla nii liikuv, kui soovitakse ja vabadus öelda, millest hing soovib kõneleda.

SEA-AASTA ÕNNEKRISTALL:

AHHAAT on sea-aastal sündinute kõige peamiseks õnnekristalliks. Igal sea-aastal sündinul võiks ja peaks olema just see kristall kodus või ehtena. Ahaat on kristall, mida on hea sea-aastal sündinutele kinkida, see toob talle õnne, rõõmu, rahulolu, tugevat tervist, kaitseb ebaõnne ja kurja eest. Lisaks sellele aitab Ahhaat sea-aastal sündinu nõrku iseloomujooni tugevamaks muuta ja aitab kaasa üleüldise tasakaalu loomisele. Mida rohkem on Ahhaati, seda õnnelikum on hing!

Sea-aastal sündinud on rahumeelsed, pikaajalise lojaalsusega ja otsekohesed.

Sellel aastal sündinud inimesed on üldiselt vägagi rahumeelsed. Nad pigem ootavad, et kõikides suhetes nende ümber oleks rahu, tasakaal ja rõõm. Sea-aastal sündinule ei meeldi konfliktides osaleda, kuid tihtipeale viib elu teda sinna, ja siis ta lihtsalt ei oska sellistes olukordades käituda ja kaotab tasakaalu. Sea-aastal sündinu pigem ootab, et keegi ei tülitseks ja ei tiriks teda kaootiliste emotsioonide keskele. Sea-aastal sündinul on olemas oskus suruda enda sees alla seda, mis teiste inimeste puhul tundub tema jaoks tabu, ebameeldiv või millega ta ise nõus ei ole. Ta suudab ikka ja jälle edasi suhelda selle inimesega, kellega ta kõiges nõus ei ole. Samas võib sea-aastal sündinu olla nii otsekohene, et tema sõnad võivad lõigata läbi meele. Otsekohesus on nii loomulik osa sea-aastal sündinu puhul ja see tuleb tema seest nii enesestmõistetavalt, et teine osapool ei oota seda sea-aastal sündinu puhul mitte kunagi.

Lojaalsus on üks teema, mis on sea-aastal sündinule oluline. Olla lojaalne, omada suhteid, mis on pikaajalised, hoida enda kõrval inimesi võimalikult kaua, see on vajalik. Sea-aastal sündinu üritab olla võimalikult pikalt lojaalne ja üldiselt suudab ta seda teha väga paljudes suhtes, mis tema elus on või on olnud.

Sea-aastal sündinul on väga raske teistele inimestele "ei" öelda. Kui keegi ikka midagi soovib ja vajab, siis on südamel raske sellest keelduda.

SEA-AASTA KAITSEKRISTALL:

LAAVA on sea-aastal sündinute jaoks väga oluline kristall, kuna see on nende peamiseks kaitsekristalliks. Laava aitab sea-aastal sündinuid hoida eemal ebaõnnest, kahjulikest suhetest, kahjulikest otsustest, tervisemuredest, stressist ja paljudest teistest väga ebameeldivatest teemadest. Laaval võiks olla sea-aastal sündinul kindlasti olemas, eriti ajal, mil tema eluteele on ilmunud raskused.

Sea-aastal sündinud on vahel liialt usaldavad, võivad muutuda kiuslikuks ja iseendale vaenlaseks.

Igal astroloogilisel näitajal on omad tugevused ja nõrkused, nii ei jää neist ilma ka sea-aastal sündinud. Sea-aastaga kaasnevad stressiperioodil või raskel eluperioodil teatud iseloomujooned. Need tulevad sellistel aegadel selle optimistliku ja helde inimese seest lihtsalt välja. Elus on olukordi, kus sea-aastal sündinu usaldab liiga kergelt teisi inimesi, lastes end lollitada, ära kasutada, ja on hetki, kus ta ei suuda näha inimese tõelist palet. See naiivsus annab talle aga võimaluse luua kergelt sidemeid, mis alati ei lõppe katastroofiga, kuid on hetki, kus ta võib sattuda valeliku inimese küüsi. Laava, sea-aasta kaitsekristall, aitab selliseid suhteid ära hoida, kui saatus ja Karma seda võimaldavad.

Sellel aastal sündinud võivad stressis olekus muutuda kiuslikuks, nokkivaks ja norida teiste inimeste või enda lähedaste kallal. kui seda tehakse, siis on see lihtsalt enda stressi väljendamine. Sellisel juhul tuleb appi sea-aasta õnnekristall Ahhaat, mis aitab nõrku iseloomujooni parandada ja tuua välja kõik hea, mida siga oskab teha, nagu näiteks olla optimistlik.

Iseenda vaenlaseks olemine võib siga tabada, kui talle tuleb peale jonnakus. See tähendab seda, et elus on perioode, kus sea-aastal sündinu võtab endale pähe ja eesmärgiks teha midagi, mis võib olla kahjulik talle endale, olles perioodis, kus ta kedagi teist ei kuula, kellegi nõu ja arvamust ei aktsepteeri. Selliseid perioode aitavad Laava ja Ahhaat ära hoida või aitavad sellest kõigest võitjana välja tulla.

Sea-aastal sündinu on väga sotsiaalne.

Teiste inimestega kontaktis olemine on väga oluline. Oluline on ühtekuuluvustunne ja see, et jagatakse omavahel emotsioone, elamusi ning räägitakse seikusi elust. Sea-aastal sündinu naudib, kui tema ümber liigub inimeste energia, et teda ümbritsevad inimesed, kes täidavad tema elu rõõmu, nalja, huumori ja meluga. Mida rohkem melu seda parem. Ainukesed, kes võivad seda melu kõige vähem sea-aastal sündinutest nautida, on need, kelle juhtivaks elemendiks on metall.

SEA-AASTA ARMASTUSEKRISTALL:


ROOSA KVARTS on kõikidele sea-aastal sündinutele oluliseks kristalliks, see kristall toob neile armastuseõnne. Ükskõik millisel sea-aastal on sünnitud, see kristall toetab siga enda armastuseväega, tuues suhetesse õnne, rõõmu, tasakaalu, kirge, edendades tingimusteta armastust ja parandades suhteid igal erineval tasandil. Igal sea-aastal sündinul võiks see kristall kindlasti olemas olla ühel või teisel kujul.

Sea-aastal sündinud võivad olla ideaalsed partnerid ja kaaslased.

Kui sea-aastal sündinu ühel hetkel armub, siis tema ei näe enda ümber mitte kedagi teist kui ainult seda, kellele tema kirg on suunatud. Sea-aastal sündinu võib olla ideaalne partner, lojaalne ja hea lõbus kaaslane, kui ta vähegi tunneb teiselt poolt vastu seda, et armastus ei ole ühepoolne. Seni kuni teine pool suhtes näitab samuti oma tundeid ja siirast südant välja, on sea-aastal sündinu ideaalne partner. Sea-aastal sündinu on romantilises suhtes äärmiselt vallatu, kirglik, lõbus ja ootab seda kõike ka oma kaaslaselt. Kui tema kaaslane ei suuda tema lõbususega kaasa minna, siis see suhe hääbub, muutudes rutiinseks, ja alles siis on see koht, kus lojaalsus võib ära kaduda. Üldiselt on sea-aastal sündinu väga kiire ja kerge armuja, tal on kaasasündinud oskus flirtida nii, et ta ise sellest aru ei saagi. Seesama omadus annab talle võimaluse vallalisena haarata endale palju südameid, kuid see kaaslane on sea-aastal sündinule atraktiivne, kes muudab tema elu humoorikaks ja lõbusaks.

Sensuaalsusest seal puudust ei ole, romantika ja sensuaalsus käivad käsikäes, ja kui siga on end kellelegi romantilisel tasandil avanud, siis ta sensuaalsusest ja kirest puudust tundma ei pea.

Sellel aastal sündinud võivad olla oma kaaslasele väga head toetajad. Neil on loomulik oskus anda head karjäärialast nõu, märgata neid kohti, mis vajavad parandamist ja kuidas saab teine üldse edukaks muutuda. Seega, kui sinu kaaslane on sea-aastal sündinud, siis just tema võib olla sinu isiklik assistent, kes suudab teha sinu kohta väga häid riskianalüüse. Lõpetuseks on sea-aastal sündinu ikkagi potentsiaalne elukaaslane ja püsisuhte hoidja.

SEA-AASTA KÜLLUSE- JA RIKKUSEKRISTALL:

VEREKIVI on sea-aastal sündinute külluse- ja rikkusekristall. Kristall, mis kannab kaasas rahalist õnne soodustavat väge. Seda kristalli endaga kaasas kandes või enda kodus hoides aitab see sea-aastal sündinule kutsuda ligi väga häid materiaalseid võimalusi. Verekivi suurendab rikkuseenergiat, tuues sea-aastal sündinu ellu võimalusi hästi raha teenida, enda majanduslikku seisu parendada ja häid mõtteid selle kohta, kuidas oma elu üleüldiselt külluslikumalt elada. Iga sea-aastal sündinu elus võiks olla Verekivi ja kindlasti sobib see kristall küllusekristallide sekka.

Sea-aastal sündinud on heategevustöötajad ja meeskonnainimesed.

Astroloogiline aasta, millal oleme sündinud, annab meile teatud eeldused olla edukad teatud valdkondades. See kõik tuleneb sellest, milline energia on meie iseloomudesse sünniaasta olemuse kaudu kandunud. Sea-aastal sündinud on väga head heategevustöötajad või sotsiaaltöötajad. Sea-aastal sündinule meeldib teha tööd, mille kaudu ta saab kellelegi head teha või kuidagiviisi soitsiaalselt kasulik olla. See kõik loob tema sisse ühtekuuluvustunnet, mis on tema jaoks oluline. Sea-aastal sündinu on ka emotsionaalselt väga vastupidav ja suudab nõrgematele ning abivajavatele heaks toeks olla.

Meeskonnatöö on sea-aastal sündinule vägagi sobiv. Hoolimata sellest, et siga on oma hingelt vaba ja soovib ise oma tööd ning tempot sättida, meeldib talle, kui teda ümbritseb melu. Meeskonnas töötamine ei ole mingisuguseks probleemiks, kui sea-aastal sündinu saab võimalikult palju asju ise ära organiseerida ja tal on otsustamisvabadus. Sellel aastal sündinu, kes ei ole veel enda südametööd ja oma kohta töömaailmas üles leidnud, sellele toob selle tee üles leidmisel õnne just Verekivi. Verekivi on sea-aastal sündinutele väga heaks teenäitajaks, mis aitab juhatada materiaalse õnne ja heaolu poole. Kanna seda kristalli, kui oled sellel aastal sündinud ja soovid oma kohta ning eriala materiaalses maailmas üles leida.

Lisaks kõikidele nendele oskustele on sea-aastal sündinule väga olulised ilusad asjad, dekoratsioonid ja elu luksuslikum pool. See siga, kes on oma loomuselt loominguline, tema jaoks on ilu loomine väga lihtne ja enesestmõistetav tegevus.

Sea-aastal sündinute tervise nõrgad kohad on mugav elustiil ja kehvad toitumis-/tarbimisharjumused.

Kui sea-aastal sündinu soovib olla füüsiliselt ja vaimselt terve, siis tuleb tal olla aktiivsem. Enamus sea-aastal sündinud on mugavad ja pigem väldivad füüsilist aktiivsust. Need sigadest, kes suudavad end distsiplineerida, neid see ei mõjuta. Peamine märksõna sigadele ongi see, et olge aktiivsemad. Lisaks ei ole sea-aastal sündinud head ensesedistsiplineerijad, kui teemaks tuleb toitumine ja tarbimine. Alkohol, tubakas, rasvased ja ebatervislikud toidud on need, mille suhtes võib tal nõrkust olla. Kõik need ei pruugi tema elus olla, kuid igal seal on oma nõrkus-mugavustoit või tarbimisharjumus. Verekivi toob lisaks küllusele ja rikkusele sea-aastal sündinu ellu ka head tervist, kuna Verekivi on ka teada-tuntud universaalne tervisekristall.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lisaks sellele, kuidas mõjutab sea-aasta astroloogiline energiavägi sea-aastal sündinuid, on oluline ka see, millise elemendi aastakäigus on sünnitud. Element annab inimese kogu isiksuse tervikusse veel teatud iseloomujooni. Avasta, millisel sea-aastal oled sina või sinu lähedane sündinud!

METALLSEAD 1971 (27. jaanuar - 14. veebruar 1972) ja 2031 (23. jaanuar - 10. veebruar 2032)

Metallsea aastal sündinud on need, kes on oma iseloomult vägagi ekstravertsed, elades enda emotsioone pigem väljapoole kui sissepoole. Metallsead on oma iseloomult väga vastupidavad, kannatavad teistest sigadest rohkem pinget, negatiivsust ja nende stressitaluvus on kindlasti teistest kõrgem. Metallsea aastal sündinu on oma töös väga järjepidev ja armastab korda igas elu valdkonnas. Korra puudus on kindel stressiemotsiooni algataja tema hingeeelus.

Kui sa soovid metalli-aasta kohta pikemalt ja põhjalikumalt lugeda, siis loe minu artiklit selle kohta SIIT.

VEESEAD 1983 (13. veebruar - 1. veebruar 1984) ja 2043 (10. veebruar - 29. jaanuar 2044)

Veesead on need, kelle jaoks on oluline see, et neid usaldatakse ja et usaldustunne oleks vastastikune. Veesiga eeldab seda, et kõik suhted on ausad ja ta üritab seda enda suhetes au sees hoida. Ausus, avameelsus ja tunnete väljendamine on vee-sea jaoks üliolulised. Kui veesiga ei saa ennast väljendada, siis stress ja ülemäärane energia hakkab tema seest temperamentsusena, äkilisuse või impulsiivsusena välja lööma. Veesiga oskab äärmiselt hästi teisi inimesi mõjutada nii heas kui halvas mõttes, oleneb sellest, milline see siga on, kas heade või halbade kavatsustega.

PUUSEAD 1995 (31. jaanuar - 18. veebruar 1996)

Puusead on need, kes vajavad sea-aastal sündinutest kõige enam teiste inimeste lähedust, tunnustust ja koostööd. Puusea jaoks on väga oluline ühtekuuluvustunne. Teiste inimestega koos olemine, teiste inimeste poolt väärtustatuna või armastatuna tundmine on tema jaoks edasiviivaks väeks. Puusiga on väga hea sotsiaalse töö tegija ja kui puusiga saab ühiskonnas kuidagi kasulik olla, siis see annab sellele seale elumõtte.

TULESEAD 1947 (22. jaanuar - 9. veebruar 1948) JA 2007 (18. veebruar - 6. veebruar 2008)

Tulesead on teiste sigadega võrreldes kõige aktiivsemad. Pidev vajadus olla jooksus, liikuda, midagi luua-teha, see on nende isiksusse kinnitunud iseloom. Tulesead on need, kes lähevad ka kõige kiiremini põlema ja omavad konfliktides temperamentsemat iseloomu. Tulesea jaoks on oluline eneseteostamine - kui saab midagi teha, siis on elu elamist väärt. Tulesea aastal sündinu on hea liidriomadustega ja ta pigem eelistab olla juhtivas rollis ükskõik millisel tasandil, olgu selleks töö, perekond, suhe jne.

MAASEAD 1959 (8. veebruar - 27. jaanuar 1960)  ja 2019 (5. veebruar - 24. jaanuar 2020)

Maasead on kõikide teiste sigadega võrreldes juhtiva iseloomu poole pealt tagasihoidlikumad. Maaseale meeldib, kui keegi või miski juhiks teda, olgu see töö või eraelu. Kui on kindel ja tugev kaaslane, kes suudab väga häid otsuseid vastu võtta, siis see on maasea jaoks ideaalne. See ei tähenda aga seda, et temas puudub oskus elada. Tema jaoks on lihtsalt mugavam olla kaaslane kellegi tugeva eluteel. Maasea jaoks on äärmiselt oluline paik tema kodu, oluliseks tema perekond ja peresidemed. Maasea jaoks on ideaalne elu see, kui kodus oleks harmoonia ja perekond saaks omavahel hästi läbi. Maasiga teeb terve enda elu tööd selle nimel, et luua enda ümber kodu, mis oleks tema kindlus terveks eluks.

Sinine Kvarts on Maasea aasta õnnekristall. Sinine Kvarts toob sellesse aastasse rahu, tasakaalu, harmooniat, puhkust ja head õnne. Sinine Kvarts aitab sellel astroloogilisel aastal sul maksimumi võtta sellest, mis Maasiga andma on tulnud. Sinine Kvarts parandab sellel aastal intuitsiooni ja aitab sul õige ning edutoova vooluga kaasa liikuda. Väga kasulik on just Maasea aastal Sinist Kvartsi enda elus hoida. Kanna seda ehtena või hoia seda kristalli enda kodus nähtaval kohal. Sinine Kvarts, mille oled aga Maasea aastal koju toonud, see tuleb viimasel Maasea aastal tänutundega kodust välja loodusesse viia ja see sinna jätta.

Need, kes on sündinud Maasea aastal, nende õnnekristalliks on terve elu Sinine Kvarts. Sinine Kvarts võiks kindlasti esindatud olla selle inimese sünnikristallide laekas.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lõppude lõpuks on sea-aastal sündinu oma olemuselt väga lahke, sotsiaalne, humoorikas, lõbus ja heatahtlik. Ta on inimene, kes oskab nautida head seltskonda ning koostööd. Sea-aastal sündinutel on väga tugev kohusetunne ja nende südamesoov on kogeda lojaalsust ning omada head suhtlusringi!

Et paremini mõista, kuidas siduda astroloogilist aastat kokku teiste sünnipäraste astroloogiliste ja numeroloogiliste näitajatega, selle kohta leiad lugemist SIIT.