- Laoseis: Laos
- Mudel: MAKADAAMIA baasõli
MAKADAAMIAÕLI on peaaegu läbipaistev, kohati kollaka tooniga õli, mis on pressitud Makadaamia pähklitest. See õli on rikastatud tervendavate koostisosadega, mis on inimese nahale, juustele ja kehale väga kasulikud. Makadaamiaõli kasutatakse ka söögi tegemisel. Makadaamia pähklipuu on pärit Austraaliast, kus see vabas looduses on kasvanud. Selle pähkli õli muutub toa temperatuuril tahkemaks (sarnaselt oliiviõlile) ja temperatuuri tõustes muutub see vedelamaks. Seega, kui kasutad seda õli naha niisutamiseks, siis esmalt kätele seda kallates võib õli veidi paksem olla. Kätevahel õli hõõrudes aga muutub see vedelaks.
BAASÕLID on saadud taimedest, millest on välja toodud nende õli. Õli saadakse tavaliselt seemnetest, tuumast või pähklitest, olenevalt taimest. Baasõlid on äärmiselt kasulikud ja vajalikud õlid eeterlike õlide kasutamise juures. Eeterlike õlide kasutamisel tuleb neid kokku segada baasõlidega, kui on soov neid otse nahale kanda. Seda seetõttu, kuna enamus eeterlikud õlid võivad tekitada nahaärritust, kui neid otse nahale kanda. Seetõttu olen ma iga eeterliku õli kirjelduse juures maininud baasõlisid ja nendest õlide mikstuuride tegemist. Kui sa armastad eeterlikke õlisid ja soovid nendega end tervendada, siis sul peab olema kindlasti ka baasõli, millega neid kokku segada. Lühidalt kokkuvõtvalt aitavad baasõlid lahjendada eeterlikke õlisid ja seega takistavad need ärrituvuse teket. Baasõlid omakorda on väga toitvad ja tervislikud ning nende kokku segamine eeterlike õlidega annab väga tervendava kombinatsiooni.
Baasõlid on kõik väga head niisutajad, tehes naha pehmeks, siidiseks ja parandades naha välimust. Baasõlisid võib kasutada ka ilma eeterlike õlideta. Baasõlisid võib ka kehakreemide või jumeskreemidega kokku segada. Baasõlid aitavad lahti saada kuivast nahast ja toidavad seda rikkalikult, et nahk oleks haiguste eest kaitstud. Baasõlisid on kasulik lisada vannivette, kui soovid end hellitada eeterlike õlide tervendava vanniga. Siidine ja pehme nahk on peale seda garanteeritud. Baasõlisid kanna nahale üle kogu keha ja ühenda need oma iluprotseduuridega. Kui teed enda juustele eeterlike õlide maski, siis kasuta selleks kindlasti ka baasõli.
Milline baasõli võiks minule sobida?
Kõik erinevad baasõlid on väga rikkalikud oma tervendavate omaduste poolest ja valesid valikuid on raske teha. Ajapikku võib sul välja kujuneda oma lemmik ja neid kasutades sa tunned ise, milline baasõli sinu nahaga kõige paremini reageerib. Kindlasti vali baasõlisid ka selle järgi, milliseid tervendavaid omadusi sa soovid saada. Võid ka kõiki vaheldumisi kasutada, nii nagu mina teen.
Mis lõhnaga on baasõlid?
Üldiselt baasõlidel väga tugevaid aroome ei ole ja nende lõhn on küllaltki tagasihoidlik. Eeterlikud õlid on selle eest väga intensiivse lõhnaga, kuna see on ka aine, mis paneb taime looduses lõhnama. Baasõlid on aga väga neutraalsed ja enamustel on õrn pähkline ja magus aroom.
Kui palju baasõli kasutada?
Oleneb mille jaoks sa baasõli kasutad. Iga inimese nahk on väga erinev, kui sul on kuiv nahk, siis soovitan rohkem õli kasutada, kui aga rasusem, siis vähem. Õli tuleb lisada kehale nii, et kehale jääks õrn õlikiht, mitte paks. Kui õli läheb kehale väga palju, siis aja see laiali nii, et nahk suudaks selle enda sisse imendada. Kui sa soovid baasõli lisada vannivette, siis seda tuleb aga kindlasti rohkem lisada, näiteks 2-3 supilusikatäit.
MAKADAAMIA BAASÕLI TERVENDAVAD JA KASULIKUD OMADUSED:
La Tene baasõlid on puhtad ja neid võib kasutada nahahoolduse jaoks. Kui sa ei ole varem Makadaamiaõliga kokku puutunud, siis on mõistlik kõigepealt katsetada, kas see õli sobib sulle. Määri väike kogus õli kätele, et näha, kuidas nahk reageerib. Tegelikult tuleks seda alati teha uute õlide puhul, mille enda ellu tood. Me oleme kõik väga erinevad, mõnel on tundlikum nahk kui teisel. Makadaamiaõlist võib saada sinu järgmine lemmik baasõli, millega kokku segada La Tene eeterlikke õlisid ja nendega endale mõnusaid vanne või kehahooldust teha. Eeterlikke õlisid tuleb alati kanda nahale baasõlidega, et need nahka ei kuivataks ja Makadaamiaõliga sobivad eeterlikud õlid väga hästi kokku.
Makadaamiaõlis on E-vitamiini, mis on vajalik naha ja juuste tervisele. Regulaarne makadaamiaõli kasutamine kehahoolduses aitab tagada vajaliku E-vitamiini koguse, mida sinu nahk ja juuksed vajavad. Kasuta seda naha niisutajana ja peanaha tervendajana.
Niisutab ja kaitseb nahka vananemisjälgede eest
Üha enam mõistan ma seda, et mida aeg edasi, seda rohkem vajab sinu nahk hoolitsust. Kollageeni tootmine kehas aeglustub järk-järgult peale 20. eluaastat ja vananemisjälgede teke nahale tekib aastatega. Kui tegeleda pidevalt enda naha toitmisega ja niisutamisega, siis on võimalik pea igaühel enda naha vananemisprotsessi edasi lükata. Makadaamiaõli soovitan veel eriti neile, kellele ei ole geenidega kaasa antud ilusat siledat nahka ja eriti heledat tooni nahaga inimestele. Mida heledam on meie nahk, seda kiiremini see võib kaotada oma elastsuse. Makadaamiaõli regulaarne kasutamine aitab parandada naha välimust, vähendada kortsude teket ning siluda ka olemasolevaid minimaalseid kortse.
Makadaamiaõli kaitseb nahka oksüdatiivse stressi eest, mida võib põhjustada ebatervislik toit, päike, keskkonnas olev saaste ning kõige enam ikka stress. Kui sinu elu on stressirohke, siis makadaamiaõli aitab kaitsta nahka väljastpoolt, et stress nahka vanaks ei saaks muuta.
Makadaamiaõli on eriti hea väga kuivale nahale, see aitab sügavuti nahka niisutada ja päris kauaks ajaks nahale toitained pakkuda. Kasuta seda baasõli näiteks jumestuse alusõliks (mitte silmalaugudel, kui kasutad lainerit). Jumestuse all kasutades lisa seda väikeses koguses ja masseeri õli ilusti naha sisse.
Kuiva ja problemaatilise peanaha tervendaja
Makadaamiaõli suudab peanahka sügavuti toita ja sobib sulle, kui sinu peanahk on kuiv. Kuidas aru saada, et peanahk on kuiv? Kui nii on, siis peale juuksepesu jäävad juustesse valget värvi helbed (mitte kollakad ja rasused, vaid kuivad) ja võid tunda, et peale korralikku peapesu on juuksed ikka mustad. Peanaha sügelemine võib siinkohal samuti esineda. Sellisel juhul on sul peanahk liiga kuiv ja pikemas perspektiivis võib see tekitada juuste väljalangemist. Sellisel juhul hoia iga kord enne juuksepesu 20 minutit Makadaamiaõli peas. Seejärel pese enda pea tavapäraselt ära. Võid lisada Makadaamiaõli sisse ka Seedripuu eeterlikku õli, kui sul esineb juuste väljalangemist. Seedripuu toidab juuksejuuri ja paneb juuksed kasvama.
Kui sul esineb tõsisem juuste väljalangemine, siis soovitan kasutada kas L-Lüsiini koos Rauaga või spetsiaalset toidulisandit juustele. Tegemist võib olla ka vajalike toitainete puudusega, mis kehas esineb.
Makadaamiaõli aitab parandada nahka pealtpoolt, õiged toitained seestpoolt. Kui oled mõned kuud Makadaamiaõliga enda peanahka toitnud, peaksid tundma juba muutusi.
Naturaalne palsam sinu juustele
Makadaamiaõli jätab juuksed siidpehmeks, hästi läbikammitavaks, läikivaks ja muudab need tugevaks. Võid pärast juuksepesu väikeses koguses õli enda juustesse masseerida. Tee seda niiskete juustega, et niiskus sinu juuste sees aitaks õlil ühtlaselt igale poole laiali kanda. Hõõru juukseid ettevaatlikult käte vahel ja masseeri õli enda peanaha sisse. Kui sul on õhukesed juuksed, siis kasuta väga väikeses koguses õli ja paksude juuste puhul rohkem. Katseta ja tunneta, kui palju on sinu jaoks hea. Peale juuste kuivamist näed head tulemust. Liiga õlised jäävad need juhul, kui kasutasid liiga palju õli. Sellisel juhul loputa juuksed veega ära, et üleliigne õli saaks välja ja peale seda saadki endale ilusad säravad juuksed. Ei ole kemikaale täis juuksetooteid vajagi!
Miks Makadaamiaõli on just minu jaoks see õige baasõli?
Makadaamiaõli ei ummista poore ja see on üks peamine põhjus, miks seda õli on hea kasutada. Õlid, mis ummistavad poore, tekitavad punne ja aknet. Oled kindlasti tundnud mõne kosmeetikatoote puhul, et peale selle peale kandmist hakkab sinu naha peal tekkima põletik ning akne lööb välja. Makadaamiaõli puhul seda tõenäosust ei ole ja saad kasutada seda õli ka siis, kui oled väga tundlik erinevate toodete suhtes.
Makadaamiaõli koostis on väga sarnane naha enda loomulikule rasule ja õlile. See tähendab seda, et selle õli puhul kannad sa nahale midagi, mis on sinu keha jaoks väga loomulik ja nahk suudab seda hästi vastu võtta.
Teadaolevalt on väga vähe inimesi maailmas, kellel on Makadaamiaõli vastu kerge allergiline reaktsioon tekkinud ja seega on seda ohutu kasutada.
Selles õlis on Oomega-7 rasvhape, mis aitab kaasa nahal olevate haavade ja põletiku tervendamisele. Makadaamiaõli aitab vähendada ka armide väljapaistmist ning haavade armistumist. Selles on ka vajalikke keemilisi ühendeid, mis vähendavad naha ärrituvust, punetust ja sügelust. Väga hea kasutada näiteks putukahammustuste korral.
Päikesekaitsevahend, mis aitab nahka pruunistada ja toita päikesevõtmise ajal
Baasõlidel on kõigil kerge päikesekaitse-efekt, kuid tugeva UVB-kiirguse kaitsmisel mitte. Elades põhjamaal ei ole vaja sellepärast muretseda, siin ei tõuse UVB-kiirgus intensiivseks ja pigem on õige endale vähem SP-faktoreid peale panna, et D-vitamiin saaks moodustatud. Makadaamiaõli kaitseb väga hästi põhjamaa päikese eest, aitab kaasa naha pruunistumisele ja toidab nahka samal ajal, kui päikest võtad. Kuna selles on punetust, põletikku ning nahalööbeid vähendavad omadused, siis Makadaamiaõli kaitseb ka päikesepõletuse tekke eest.
Makadaamiaõli võid kanda päevitamise ajal ka huultele, et huuli niisutada ja kaitsta neid kuivamise eest. Seda saad teha ilma igasuguse kõrvalmõjuta.
Soovitan Makadaamiaõliga päevitada ja pärast päevitust pühkida rätikuga ära üleliigne õli nahalt ning kanda kogu päevitunud piirkonnale Aloe Vera geeli. Üks aitab kaitsta nahka päevitamise ajal, saada ilus jume, D-vitamiini ning kaitsta põletuse tekke eest ja Aaloe Vera aitab vähendada nahas olevat kuumust, mis tekib päikesest ning rahustab naha maha. Nende mõlema kasutamine aitab saavutada kauapüsiva jume, kuna need ei lase sinu nahal kooruma hakata. Päevitamise ajal joo palju vett ja söö puuvilju, et toita enda keha ka seestpoolt.
Kõik tervisealased soovitused, nõuanded ja teave ei ole tervisehoiu informatsioon. Tegemist on Tene enda teadmistega ja isikliku arvamuse ning soovitustega.
Teiste LA TENE baasõlide ja eeterlike õlidega saad tutvuda SIIN.
Kodulehel mainitud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda teadmised, isiklik arvamus ja soovitused.
Baasõlide kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel.
Lisainfo | |
Lisainfo | Päritolumaa Lõuna-Aafrika. Pudeli suurus 50 ml. Koostisosad: Palmitiin 10-16%, Palmitool 7-10%, Steariin 0%, Oleiin 56-65%, Linool 12-15%, Linoleen 2% |
Ohutus | La Tene baasõlid on kõik külmpressi teel saadud. See tähendab seda, et baasõlis on säilinud kõik vajalikud vitamiinid ja teised kasulikud ained, mis toidavad sinu nahka. La Tene baasõlid on tumedate pudelite sees seetõttu, et nende säilivusaeg oleks pikem. See kaitseb õlisid riknemise eest. Baasõlide säilivusaeg on 12 kuud peale pudeli avamist. Selle aja jooksul on mõistlik õli ära tarbida. Kui oled kehahooldusse väga pühendunud, siis kuluvad baasõlid tegelikult palju kiiremini ära. Baasõlisid hoia eemal otsesest päikesevalgusest, et vältida nende enneaegset riknemist. Baasõlid võivad riideid määrida, kui sa ei lase nendel enne riietumist nahal ära kuivada. Jälgi seda, et oma riideid mitte rikkuda. |