Kui ühel päeval sa astud sellisesse faasi enda elus, kus sa avastad enda jaoks spirituaalse maailma ja loomulikult ennekõike iseenda hinge sügavama poole, siis ühel hetkel sa hakkad huvi tundma ka Tšakrate töö kohta. See hetk, kus sa oled valmis Tšakratest rääkima, nendest huvituma ja isegi neid tervendama, selle kaudu sa saad enda kohta ühe väga hea teadmise juurde. See hetk, kus sa hakkad kõigest sellest huvi tundma, see on hetk, kus sinu hing annab sulle märku, et sa oled valmis selles elus enda hingelist poolt arendama. Tšakrate teema jõuab sinu ellu täpselt õigel ajal, seda ei saa peale sundida, sellest huvitumine tuleb siis, kui sa oled selleks kõigeks lihtsalt valmis. Kui sa tunned, et see on sind viimasel ajal köitnud, siis see on väga hea märguanne sinu alateadvuse poolt.

Mis on siis Kurgutšaka? Kurgutšakra on sinu Tšakra süsteemis viies Tšakra ja see asub otse kurgu kohal. See on Tšakra, mille kaudu sa suhtled, väljendad enda emotsioone, mille kaudu sa vabaned mineviku kinni hoidmisest ja mida sa kasutad enda sisemise rahu hoidmiseks. See on selline lühidalt võetud kokkuvõte Kurgutšakra vajalikkusest ja selle Tšakra võimekusest.

Paljud on küsinud minu käest seda, et kuidas nad saaksid ise kontrollida, kas nende Kurgutšakra on kinni või töötamas. Seda selleks, et ise kuidagi enda kehast välja lugeda märke, et end vajadusel tervendada. Ütlen siinkohal veel ära selle, et tõepoolest Tšakrad peaksid ideaalsel kujul siiski kõik olema töökorras, vastasel juhul tekivad sul päris suured probleemid. Probleemid, mis on emotsionaalsed ja mis on sinu sees.

Kurgutšakra avatavust ja kinni olemist on võimalik väga lihtsate tähelepanekutega mõista. Panen siia allapoole kirja kõik selle, millised sümptomid sul tekivad, kui Kurgutšakra on kinni ja ka selle, kuidas sa saad ise seda lihtsal viisil avada ehk tervendada. Kui sa minu mõtteid Kurgutšakra kohta loed, siis ole hea võta hetk aega iseenda jaoks ning keskendu ja küsi enda käest päris siiralt, et kas sul on nende teemadega probleeme või mitte. Neid lugedes palun ära blokeeri ise endale mõnda teemat, keda sa ikka petad, kui mitte iseennast. Seega ole ennekõike iseendaga aus. Kusjuures, need inimesed, kellel on Kurgutšakra probleemid, nad ei ole iseendaga ausad. Seega hea viis on juba praktiseerida täielikku ausust iseendaga. Head lugemist ja iseenda hinge analüüsimist!

Kui Kurgutšakra on kinni või ei tee enda tööd korralikult, siis sul võivad olla just järgmised probleemid. Vähemalt enamus nendest peaksid sul ilmnema!

1. Sa ei julge kõigiga suhelda või sa ei julge üleüldse suhelda

Kurgutšakra number üks probleem on see, et sa ei julge suhelda. Kurgutšakra on väga-väga kinni sellisel juhul, kui sa ei julge enamus inimestega suhelda, oma arvamust välja öelda ning end korralikult selgeks teha. Kurgutšakra on kinni ja seda on lihtsam avada siis, kui sa suhtled vabalt enda lähedastega, kuid pelgad võõraste inimestega suhtlemist. Seega mõtle ise, kui suhtleja sa oled ja kui avatud sa siis ka tegelikult oled? Isegi, kui sulle ei meeldi võõraste inimestega suhelda, siis on see juba märk Kurgutšakra probleemist. See kellele on see Tšakra terve, suudab silmitsi seista ükskõik kellega ja ükskõik, millisel hetkel.

Kui sa tunned, et sa ei julge enamus inimestega suhelda, siis ma soovitan sul ripatsina ehk talismanina või kõrvarõngastena kandma hakata sellist kristalli nagu on Dumortjeriit. Dumortjeriit on kristall, mis aitab sügavamat sorti hirme maandada ning järk-järgult sind suhtlemisele avada.

Kui sa suudad end avada enda lähedastele, kuid sul on ebamugav rääkida võõraste inimestega või inimestega, kes sulle lihtsalt ei meeldi, siis kanna enda tervendamiseks Sinist Kaltsedoni. Sinine Kaltsedon on kristall, mis tervendab Kurgutšakrat, aidates sul olla enesekindel suhtleja.

2. Sa ei suuda enda emotsioone täiel määral väljendada

Oled sa kunagi tundnud, et mõnda emotsiooni, näiteks rõõmu või ülimat eufooriat tundes sa ei suuda seda teistele inimestele ja ka näiteks iseendale välja näidata. Kas sa oled see, kes rõõmu tundes seisab paigal ning sinu näos on väike naeratus või mitte. Kui jah, siis võib-olla sa hoiad enda emotsioone kinni. Tegelikult on aga nii, et inimene peab suutma enda emotsioone füüsiliselt väljendama ja seda aitab sul teha Kurgutšakra. Kui see Tšakra on terve, siis sa hüppad, kargad, tantsid, kui sa oled õnnelik ja kui sa oled näiteks vihane, siis sa vehid kätega ning annad kehakeelega märku sellest, et sa oled tujust ära. Vihatunde tekkimine on normaalne ja isegi tervete Tšakratega inimesel sellised hetked tekivad. Aga vahe on selles, et need tekivad korra ja kaovad sama kiirelt. Need, kellel tuleb viha ja nad ei suuda sellest lahti lasta, nendel on probleeme Juurtšakraga.

3. Oled häbelik, punastad ja sõnad jäävad kurku kinni

Inimesed, kellel on probleeme Kurgutšakraga, nendel on probleeme häbelikkusega. Sa punastad asjade peale, mis käivad sinu kohta või inimeste juures, kellega sa ei tunne end mugavalt. Sul jäävad sõnad kurku kinni ja vahel sa lihtsalt "paterdad" enda lausetega. Kui see oled sina, siis tegelikult on see sinu kinnine Kurgutšakra. Kui sul on sellised probleemid, siis kanna talismanina kaelas või kõrvarõngastena Sinist Kvartsi. Sinine Kvarts aitab lahti saada häbelikkusest ja samal ajal tervendab ka sinu Kurgutšakrat.

4. Põikpäisus, emotsioonidest-suhetest-asjadest kinni hoidmine

Kui sul on Kurgutšakra probleemid, siis sa oled väga paljudes asjades põikpäine ehk sa ei anna loomingulisust iseendale. Sa ei lase asjadel vabalt tulla ega ka minna. Sa hoiad asjadest kinni, millest sa võibolla ei peaks kinni hoidma. Hoiad neid sellepärast kinni, kuna sa arvad, et asjad peavad täpselt sinu "graafiku" järgi jooksma, mida sa oled endale ette kujutanud. Päris elu käib aga nii, et asjad peavad tulema vabalt ja nad peavad ka lahkuma vabalt. Vaba eluenergia viib sind õigetesse suundadesse, kogemusteni ja hingedeni. Kui sa oled põikpäine ja hoiad jäärapäiselt elus olevatest asjadest, emotsioonidest ja suhetest kinni, siis sa ei liigu oma eluga edasi, sa seisad paigal.

5. Hirm keskkonna ees

Kui sul on probleeme sellega, et sa kardad rünnakuid, kiusamisi, maailmas toimuvat ja sa kardad seda, et kas homne päev on probleemide rohke või mitte, siis sul on Kurgutšakra kinni. Inimene, kelle Kurgutšakra on avatud, ta ei karda ülemaailmseid probleeme, ta ei ole ka passiivne, vaid oskab olukorda hinnata nii nagu see on. Seega, kas sa oled suur pabistaja selle suhtes, mis maailmas toimub ja kas sul on hirmud enda ning lähedaste elude suhtes?

6. Oskamatus end loominguliselt väljendada

Kurgutšakra kinni olemine blokeerib igasuguse loomingulisuse ja loomingulise lähenemise erinevatele asjadele. Kas sa kasutad fantaasiat ja loomingulist mõtteviisi asjade lahendamiseks või mitte. Esita see küsimus iseendale. Kas sa suudad joonistada, asju välja mõelda ja neid füüsilisse kujusse vajadusel ka seada või mitte. Kui sa suudad seda, siis sinu Kurgutšakra töötab!

Loomingulisust aitab edasi arendada selline kristall nagu on Piltjaspis. See on kristall, mis avab sinu loomingulise mõttemaailma ja aitab sul seda füüsiliselt ka väljendada.

7. Soov olla vaba suhtest, soov olla vaba sidemetest

Üks suurimaid probleeme, mida kinnine Kurgutšakra sulle pakub on see, et see blokeerid sidemete loomist. Sul võivad tekkida hirmud sõprussuhete loomise suhtes ja mis kõige hullem, sa ei julge ka romantilisesse suhtesse minna. Kui probleem on väga suur, siis see kandub romantilistesse suhetesse välja ja kui Kurgutšakra probleem on väiksem, siis sõprussuhetesse.

8. Põhjendamatud hirmud, pidev muretsemine ja pidev "stressamine" ei millegi pärast

Kurgutšakra kinni olemine annab sulle igasuguse põhjuse iga väiksemagi erineva probleemi ja isegi mitte problemaatilise teema suhtes endast välja minemiseks. See on üks enim esiletungiv Kurgutšakra probleem just naiste osas. Naised hakkavad lihtsalt kõige suhtes stressi tekitama, muretsema ja tekib ülemuretsemine. Ülemuretsemise kohta ja kuidas sellest vabadena, selle kohta saad lugeda ühest minu artiklist SIIT.

Kui ülemised punktid lähevad sinuga kokku siis sul on kurgutšakra probleemid. Ei pruugi olla füüsilisi probleeme.

9. Füüsilised probleemid, mis võivad tekkida Kurgutšakra kinni olemisest

Kui Kurgutšakra on ära kaotanud oma võime sinuga korralikult tööd teha, siis sa võid tunda kaelavalu, kaela piirkonnas olevate lümfide tundlikkust, kurgumandlite tundlikkust või isegi põletikku nende sees, sind võib tabada külmetushaigus, hambavalu, hammaste lagunemine, halb hingeõhk ning isegi pidev kurgu/huulte kuivamine.

Sellised füüsilised sümptomid võivad tulla ja minna, kuid kui üks nendest probleemidest sinu ellu ilmub, siis sellel hetkel sinu Kurgutšakra ka ei tööta. Kui sa seda veel ei teadnud, siis Tšakrad võivad kinni-lahti minna väga kiirelt!

Pideva haigestumise blokeerimiseks, mis on seotud just nende tervise probleemidega, soovitan ma kanda talismanina ehk ripatsina kaelas või kõrvarõngastena sellist kristalli nagu on Krüsokolla. Krüsokolla tervendab Kurgutšakrat ja on kasulik siis, kui sul on juba füüsilised terviserikked.

10. Ülaselja ja kaelapiirkonnas olev pinge

Lisaks eelpool nimetatud tervise probleemidele on ülimalt populaarne vihje sinu Kurgutšakra kinni olemise kohta see, et sa oled ülaseljast ning kaela piirkonnast väga pinges. Tihtipeale ei meeldi sulle, kui sinna massaaži tehakse või selles piirkonnas olev massaaž on ainuke tegevus, mis sul laseb end lõõgastunult tunda. Seega, kas sa oled pinges või mitte? Kui jah, siis Kurgutšakra on sul vähese töövõimekusega või lausa täitsa kinnine.

Kui sul on selline pinge selles piirkonnas, siis ma soovitan sul kanda Amasoniidi kristalli, mis leevendab valu ja pinget. Lisaks sellele oskab Amasoniit üleüldiselt Kurgutšakrat tervendada, aidates sul saada enesekindlamaks suhtlejaks. Andes ka sulle oskuse end enesekindalt väljendada.

... pealegi sa ei suuda enda intuitsiooni kuulata, unenägusi seletada ega ka Inglitega täielikus ning harmoonilises suhtlemises olla, kui sinu Kurgutšakra on isegi veidikene kinni. Seega tervendama!

Kui sa peale minu mõtete läbi lugemist tunned, et sul on siiski probleeme kas suurel või vähesel määral Kurgutšakra kinni olemisega, siis asu end tervendama. Esmalt soovitan kandma hakata Kurgutšakra kristalli ja seejärel vabasta enda seest vägagi teadlikult neid samu emotsioone, mis siin kirjas on.

Ehk ürita suhelda võõraste inimestega, ürita ise blokeerida negatiivseid mõtteid, blokeeri ka põhjendamatuid hirmusid ja teisi kahjulikke emotsioone. Lisaks loe minu kirjutatud erinevaid artikleid! Kirjutan pidevalt Tšakrate teemadel ja eriti neid veel taimede artiklites!