Sakraaltšakra on inimese kehas teine energiakanal ehk teine Tšakra, mis asub otse Juurtšakra kohal ja Päikesepõimiku all. Sakraaltšakra täpset asukohta sa saad enda kehas üles leida nii, et sa asetad ühe terve enda käelaba otse naba alla. See osa, mida sinu käsi katab, see on täpne piirkond sinu Sakraaltšakra asukohast. 

Sakraaltšakra tervis on sinu enda hinge jaoks ülimalt oluline, seda juba sellepärast, et sa saaksid enda elu nautida täiel rinnal. Kui Päikesepõimik on see Tšakra, mis muudab sind õnnelikuks, loob sulle huumorimeele ja aitab sul naerda, siis Sakraaltšakra on see, mis aitab sul nautida enda elu, olla mänguline, loov ja seksuaalne ning seda kõike väga positiivses ja tervislikus mõttes. Lisaks annab Sakraaltšakra sulle energiat ja kõige enam just hingelist energiat.

Inimestega tööd tehes avastan ma väga tihti seda, et Sakraaltšakra on neil kinni ja see vajab tervendust. Sakraaltšakra probleemid on väga paljudel ja selle teadasaamisel tuleks koheselt hakata tervenduse peale mõtlema. Seda juba sellepärast, et enda kehast haiguseid eemale hoida. Kui üks seitsmest Tšakrast jääb kinni, ei tööta ja hakkab haigeks jääma, siis sinna Tšakrasse tekivad füüsilised tervisemured. Sakraaltšakra peab juba ka sellepärast terve olema, et naine ja mees saaksid omavahel lapsi. Kui Sakraaltšakra ei ole terve, siis on see ära blokeeritud.

Sakraaltšakrat aitavad kinni sinu hinges panna mürgised suhted ja inimesed, kes röövivad sinu energiat. Väga tihti toimub energia varastamine just Sakraaltšakra kaudu ja seda teevad sinu lähedased, kes on ise väga negatiivsed. Sinu enda Sakraaltšakra energiat varastab selline sõber/sõbranna, kes pidevalt klatšib teisi inimesi taga ja kui sa suhtled sellise inimesega tihedalt, siis ühel hetkel võid sa avastada, et sinu Sakraaltšakra on täielikult kinni läinud. Seega lisaks inimese enda tööle, võivad Sakraaltšakrat mõjutada ka teised inimesed.

Sakraaltšakra ehk Svadhisthana on energiakanal, mille kaudu sa tunned emotsioone, suudad enda loomingulisust välja näidata, väljendada enda seksuaalsust ja see on ka ambitsioonikuse energiakanal. Sakraaltšakra peab olema terve, et sa suudaksid emotsioone tunda, enda mõtteid väljendada. See peab terve olema, et sa sooviksid tööd teha, pingutada millegi suunas, et sa suudaksid olla ambitsioonikas ja iseennast inspireerida. Kui sa oled väsinud ja sa ei viitsi mitte millegi nimel pingutada, siis ilmselgelt ei tööta sinu Sakraaltšakra.

Sakraaltšakra värvuseks on oranžikas kollakas toon ja see Tšakra võib ebaterveks muutuda siis, kui sa oled üle elanud mõne seksuaalse trauma, emotsionaalse trauma, oled kannatanud vägivalda, oled manipuleerimise ohvriks olnud või näiteks oled olnud teiste inimeste alandamise või surve all. Sakraaltšakra teeb haigeks alla surumine ja vägivald. Kui sellist asja sinu elus ei ole olnud, siis võib olla selle probleemiks halvad sõbrad ja halb toitumine. Neid probleeme on veel, mis võivad põhjustada Sakraaltšakra kinnisuse.

10 MÄRKI SELLE KOHTA, ET SINU SAKRAALTŠAKRA EI TÖÖTA

1. "Loomingulised blokaadid"

Kui sinu Sakraaltšakra korralikult ei tööta, siis on sul probleeme eneseväljendamisega. Sa ei suuda end loominguliselt väljendada, enda mõtteid paberile joonistada, enda mõtteid reaalseks ja füüsiliseks muuta. Sul võib puududa ka oskus olla loominguline. Loomingulistel inimestel töötab Sakraaltšakra paremini ja tänu sellele Tšakrale suudavad nad enda hinge sügavustest välja tuua erinevaid ideid ning nendele elu anda.

Loomingulisest probleemist aitab sul lahti saada porgandite söömine, võilille tee joomine ja lisaks veel nendele kahele taimsele lähenemisele Sardoonüks. Sardoonüksi kristalli soovitan ma kanda siis, kui sa tunned, et sa ei suuda olla loominguline ja sul on tõsisemad blokaadid seoses eneseväljendamisega ning enda mõtete selgitamisel.

2. "Ülemõtlemine"

Sakraaltšakra blokaad annab sulle kohe ühe väga suure probleemi, milleks on ülemõtlemine. Kui sinu energiakanalitest Sakraaltšakra ei tööta, siis see saadab koheselt negatiivseid signaale Kurgutšakrasse, Kolmandasse Silma ja Kroontšakrasse. See omakorda blokeerib nende töö ära ja sa kaotad ära oskuse probleeme lahendada. Sa ei suuda enda intuitsiooni usaldada, hakkad uuesti asju ümber mõtlema, pidevalt kaalud ja otsuseid ei langeta. Sakraaltšakra probleemid ei mõjuta vaid Sakraaltšakraga seotud energiaid, vaid ka kolme ülemist Tšakrat.

Ülemõtlemise kohta soovitan ma sul läbi lugeda ühe enda artiklitest, kus ma seletan lahti, kuidas ülemõtlemisest vabaks saada. Selle artikli leiad SIIT.

3. "Hüperaktiivne või hüperlaisk"

Sakraaltšakra saab kahte moodi kinni olla, kas see töötab sul agressiivselt ehk ülikahjulikult või see ei tööta sul üldse. Sakraaltšakra tasakaalutus toob esile temperamentsetel inimestel hüperaktiivsuse, ülitundlikkuse, närvilisuse ja muudab inimese väga riiakaks. Iga asi võib segada, häirida ja sellele inimesele n-ö pinda käia. Samas teine vähem temperamentne inimene võib Sakraaltšakra probleemi pärast muutuda apaatseks, tundetuks, kinniseks ja täiesti emotsioonide vabaks. Teda lihtsalt ei huvita enam mitte miski.

Sellise probleemi tervendamiseks mõlema puhul soovitan ma juua igapäevaselt mitu nädalat järjest saialille teed, kuni selle hetkeni, kus see taimetee sulle vastu hakkab. Apaatsuse puhul soovitan tarbida nädal aega järjest Makat. Lisaks sellele soovitan mitu kuud kanda ehtena Karneooli kristalli. Karneool aitab Sakraaltšakrat üleüldiselt tervendada ja on eriti kasulik nende kahe äärmuse puhul.

4. "Alaseljavalu, neerude tundlikkus ja seedeprobleemid"

Kui Sakraaltšakra läheb kinni ja see on kinni juba pikemat aega, siis selle Tšakra tõttu hakkab sinu füüsiline keha lagunema. Kui sul on probleeme alaseljavaluga, pidevalt on selg krampis ja sul on väga ebamugav pikutada/magada, siis  sinu energiakanalitest on Sakraaltšakra kinni. Lisaks sellele põhjustab see soolestikus probleeme, see tekitab selliseid seedeprobleeme, mis on seotud kinniste sooltega. Ka neerud muutuvad pikapeale tundlikuks ja võib esineda tihedalt ka põiepõletikke.


Sellised probleemid tulevad esile alles siis, kui Sakraaltšakra on väga kaua aega kinni olnud, seega need ei ole kõige esimesed märgid, mis võivad ilmenda ja paljudel neid ei pruugi hetkel ka olla.

Kui sul on füüsilised Sakraaltšakra probleemid, siis soovitan sul kanda sellist kristalli nagu Merevaik. Merevaik tervendab Sakraaltšakrat ja on eriliselt kasulik siis, kui sul on juba füüsilised haigused küljes.

5. "Pidev väsimus"

Sakraaltšakra probleemid annavad märku ka sellest, kui sa oled pidevalt väsinud ja rusutud. Kui sa tunned, et sul ei ole lihtsalt energiat ja sa emotsionaalselt ei suuda mitte millegiga tegeleda. Kui sul on selline probleem, et sa väsid hetkest ära nii, et sa võiksid lihtsalt diivani peale maha kukkuda ning mitu tundi seal end koguda, siis kindlasti on sul Sakraaltšakra probleeme.

Soovitan sellise energia puuduse pärast kindlasti kanda Oranži Kaltsiiti või Karneooli. Need kristallid aitavad sul energiat taastada, emotsionaalset jõudu koguda ning sellisest probleemist vabaks saada. Loomulikult aitaks ka see, kui sa enda toidumenüüsse lisaksid apelsini söömise.

6. "Viljakuse probleemid, naiste ja meeste haigused"

Kui Sakraaltšakra on väga kaua juba kinni olnud ja selle probleemid on süvenenud, siis tekivad inimese kehas füüsilised probleemid. Naistel tekivad menstruatsiooni probleemid ja esimene märk Sakraaltšakra probleemist on see, kui sinu tsükkel käib ebaregulaarselt. Naised, kelle tsükkel on regulaarne, nendel ei ole sügavat Sakraaltšakra probleemi ja kui seal Tšakras ka on negatiivset energiat, siis on sellest võimalik kiiremini lahti saada. Naistel ja meestel mõlemal tekivad haigused, mis on seotud reproduktsiooniorganitega. Tekib probleeme ka lapse saamisega.

Kui Sakraaltšakra energia ei ole väga sügavale probleeme juba loonud, siis naine ja mees ei saa omavahel last ning arstid ei leia üles selle probleemi. Kui see on sügavale juurdunud, siis on ka füüsilised probleemid juba olemas.

Soovitan siinkohal läbi lugeda minu üks artikkel, kus ma kirjutasin just nendest probleemidest. Loe lisaks läbi viljakuse artikkel, mille leiad SIIT.

Meestel tekitavad Sakraaltšakra probleemid ka impotentsust ja seksuaalset madalseisu. Sellised mehed, kelle Sakraaltšakra ei tööta, nad ei soovi vahekorda astuda. Sellise probleemi käes vaevlevale mehele soovitan ma kanda Stromatoliidi kristalli või voodi kõrvale seksuaalseid kristalle panna, nagu näiteks Vikerkaare Kuukivi, Granaati ja Buddhat.

7. "Sa ei salli hetkeajendil tehtud otsuseid ja ebaselget tulevikku"

Sakraaltšakra kinnine olek annab sulle probleemi, milleks on sammude blokeerimine, kui sa ei oska vaadata kaugele välja selle sammu tulemust. Kui sul on Sakraaltšakras probleeme, siis sa ei kannata seda, kui sa pead tegema samme, mille suhtes sul ei ole kindlustunnet. Tegelikult peab elu aga käima nii, et sa pead otsuste tegemist laskma enda intuitsioonil juhtida. Elus ei saa kõike ette näha, kui sa ei ole selgeltnägija ja elus ei peagi olema kõik selge. Suured võimalused pääsevad sinu ellu läbi riskimise ja kui sa ei võta riski, siis jääd paljust ilma. Kui sa tunned, et sa kardad otsuseid vastu võtta, kui asjad tunduvad ebaselged ja uued asjad muudavad sind suhteliselt närviliseks, siis sul on kindlasti Sakralaatšakra kinni.

Sellisest probleemist aitab sul lahti saada kohvi vähendamise ja musta tee suurem joomine. Mõlemas on kofeiini, seega, kui sa ei suuda kohvi ära jätta selle energia andmise tõttu, siis must tee asendab sinu energiavajaduse. Kohv muudab sind veelgi närvilisemaks, ebakindlamaks ja oskamatumaks otsuseid langetada, kui sul on Sakraaltšakra probleem. Kohvi tohib juua vaid see inimene, kelle Sakraaltšakra töötab. Lisaks sellele soovitan Karneooli kanda.

8. "Sinu seksuaalsus on kahepalgeline"

Sakraaltšakra probleem annab sulle väga kummalise seksuaalsuse ja seda olenevalt sellest, milline on sinu temperamentsus. Seksuaalsus peab alati olema positiivne ja tervislik. Sakraaltšakra probleem on näiteks see, kui sa absoluutselt ei soovi seksuaalset lähedust ja seksuaalset armastuse jagamist. Teine äärmus on see, kui sul on seda koguaeg vaja ja see muutub lausa haiglaslikuks vajaduseks.

Seksuaalsus ei tohiks mitte kunagi olla vägivaldne, agressiivne ja ropp. Inimesed, kellele meeldib agressiivne seksuaalsus, kellel on fetišid, mis on seotud domineerimisega ja alandamisega, nende inimeste Sakraaltšakra on väga suuresti kinni. Samas teine äärmus on see, kui inimene kardab seksuaalsust, kardab olla vahekorras ja tunneb, et talle tehakse sellega liiga. Mõlemad äärmused annavad märku tõsisest Sakraaltšakra probleemist. Selle probleemi mittetervendamisel tekivad tavaliselt füüsilised haigused ja võetakse ära ka Päikesepõimikust külluse energia.

Seksuaalsus peab olema inimese hinges terve, sa pead seda nautima ja sul peab olema ka vajadus teisele inimesele naudingut jagada. Seksuaalsus peab tulema sinu seest, sa ei tohiks end kunagi sundida selleks ja tervislik seksuaalsus on ka see, kui sul ei ole pidev vajadus olla seksuaalne.

Seksuaalseid probleeme tervendab Punase Jaspise kristall, mis aitab üliaktiivset-agressiivset seksuaalsust maha rahustada ja apaatset seksuaalsust tervendada. Punane Jaspis ravib seksuaalseid probleeme.

Näiteks, kui ollakse seksuaalses vahekorras inimesega, kelle Sakraaltšakra on paigast ära ehk kas üliagressiivne või ülimadal, siis see inimene lõhub sinu Sakraaltšakrat. Kui sina olid enne terve, siis peale seda sa kindlasti seda enam ei ole. Kui sa oled suhtes inimesega, kelle Sakraaltšakra on paigast ära, siis soovitan voodi kõrvale armastuse kristallide komplekti asetada Punast Jaspist, Mango Kaltsiiti ja Rodoniiti. Need kristallid aitavad tervendada seda kaaslast ja parandada teie seksuaalset energiat. Need kristallid aitavad blokeerida Sakraaltšakra probleemide süvenemist.

9. "Sõltuvused"

Sakraaltšakra probleemid juhatavad sind otsejoones sõltuvuste küüsi või kui sa nende käes ei vaevle, siis sa oled nendele tundlik. Sakraaltšakra muutub nõrgemaks ja siis esimene energia on see, et sul tekib vahel vajadus alkohoolse joogi järele või tubaka järele. Sa ei pruugi sõltlane olla, kuid sulle meeldib vahel seda tarbida. Täielikult terve Sakraaltšakraga inimene ei joo alkoholi ja teeb seda külmetushaiguse ravimiseks ning kindlasti ei tee seda naudingu saamiseks. Seega, kui sina naudid alkoholi või tubakat, siis sul on Sakraaltšakras probleeme.

Kui sa oled aga alkohoolik, tubakasõltlane või sa tarbid ka narkootikume, siis sul on tõsised Sakraaltšakra probleemid. Kui sul on vajadus ühe nende järgi või isegi mitme sõltuvust tekitava aine järgi, siis sinu Sakraaltšakra on kinni.

Alakoholism, äärmuslik tubaka sõltuvus ja narkomaania on märgid sügavatest ning agressiivsetest Sakraaltšakra probleemidest.

Sõltuvushaigusi aitab tervendada Gagaat, Ametüst, Ioliit, Dalmaatsia Jaspis ja Suitskvarts. Need kristallid annavad lisaenergiat selleks, et sellistest probleemidest välja tulla.

Terve Sakraaltšakra ei vaja mõnuaineid, ebaterve soovib aeg-ajalt mõnuaineid ja katkine Tšakra soovib ühte nendest ainetest pidevalt. Kui sinu Sakraaltšakra on terve, siis sa vaatad kauge kaarega mööda alkoholist, tubakast ja narkootikumidest.

Lisaks alkoholile, tubakale ja narkootikumitele võib Sakraaltšakra probleemide all võitlev inimene olla ka sõltuvuses arvutist, tööst, pidevast ostmise vajadusest, rahamängudest ja kasiinodest.

10. "Segased emotsioonid"

Sakraaltšakra probleemid annavad sulle oskamatuse olla täielikult õnnelik, sa ei suuda headest asjadest head näha, sa ei suuda olla õnnelik ka näiteks selle üle, kui keegi sulle soovib õnne valmistada. Sul on raskusi teiste üle õnnelik olla ehk sa ei ela teistele inimestele südamest kaasa. Võid olla ka veidi kadeduse emotsioon selle üle, et miks teised inimesed nii õnnelikud on ja sinu elus läheb kõik halvasti. Kõige suurem probleem, mis võib Sakraaltšakra sinu sotsiaalses elus teha on see, et sa hakkad kadetsema ja teisi inimesi iseenda kadeduse pärast maha tegema. Soovitan sul kindlasti läbi lugeda minu ühe vanema artikli, kus ma kirjutasin kadedusest. Selle artikli leiad SIIT.

Sakraaltšakra probleemid annavad sulle ka oskamatuse enda tundeid väljendada füüsilises mõttes. Sul on raskuski kallistuste, keha puudutamisega ja sa ei naudi füüsilist lähedust.

Alabaster on selline kristall, mis aitab sul selgeid ja tervislikke emotsioone tunda. Aidates näiteks lahti saada väga madalatest energiatest, milleks on kadedus, teiste suhtes kahjurõõmu tundmine ja teiste üle mitte õnnelik olemine.

KAHTE SORTI SAKRAALTŠAKRA EBATERVEST SEISUST

Eelpool ma tõin välja kõige tüüpilisemad probleemid ja faktid selle kohta, kuidas märgata selle Tšakra probleemset seisundit. Nüüd soovin ma veidi lahti seletada ka seda, et need asjad võivad esineda kahel moel vastavalt sellele, milline inimene sa oled. On kahte sorti inimesi, on temperamentsed inimesed, kes elavad enda emotsioone välja poole ja on inimesed, kes elavad enda emotsioone sisse poole.

Ebatervislik Sakraaltšakra võib olla agressiivne Tšakra või tuim Tšakra. Agressiivsus tekib neil inimestel, kes on hingelt temperamentsemad ja tuim nendel, kes elavad enda emotsioone sissepoole. Kirjutan siia mõned sümptomid, mida sa pead ka ebaterve Sakraaltšakra kohta arvesse võtma. Analüüsi, kumb sina oled, kui sa tundsid end Sakraaltšakra probleemide juures ära.

AGRESSIIVNE - Ülikiire reaktsioon, oskamatus enda energiaid õieti ära kasutada, üleliigne energia, mida ei kasutada targalt ära, pidevad vihapursked, kadedus.

TUIM - Reageerimatus-passiivsus, laisk inimene, pideva energia puudus, sissepoole kurbuse elamine, hoolimatus teiste suhtes.

Agressiivse Sakraaltšakra puhul inimene töötab teiste inimeste suhtes nagu energia-vampiir, röövides teiste inimeste energiat. Tuima Sakraaltšakra puhul sööb inimese enda energiaväli iseennast ehk nendel inimestel on kergem kalduvus füüsilistele haigustele.  Agressiivse Sakraaltšakraga inimene röövib lisaenergiat teistelt inimestelt ja seega füüsilised probleemid võivad ilmneda hiljem.

Sakraaltšakra kiireks ergutamiseks ja terendamiseks joo igapäevaselt tassike Ingveriteed. Inimesed, kellele Ingver ei maitse, nendel inimestel on Sakraaltšakra probleemid. Nendele, kellele maitseb see, nendel ei eksisteeri sügavaid probleeme ja see ka ei tähenda seda, et see oleks täiesti terve.

Sakraaltšakra, nii nagu kõik Tšakrad võivad hetkest kinni minna, vastavalt sinu enda emotsioonidele ja läbielamistele. Selleks tuleb end kaitsta ja hoolimata olukordadest olla alati positiivne. Inimesed peavad pidevalt tegelema enda Tšakrate tervendamisega, sellele aitab kaasa õige toitmine, positiivsus, heatahtlikkus, rõõmsameelsus, hirmudest vabaks laskmine, tuleviku poole sammumine, paigalsesisust loobumine ja õigete kristallide kandmine. Sakraaltšakra tervis ei kannata kadedust, viha, tagarääkimist ehk klatši, hooplemist, keksimist, vägivalda, teiste inimeste maha tegemist ja alla surumist. Kindlasti peaks loobuma täielikult ka sõltuvust tekitavatest ainetest ja tegevustest. Seksuaalsus tuleks muuta romantilisemaks ja suhtes ei tohiks olla domineeriv. Tuleks alati teistele inimestele võimalusi anda ja mitte ennast "kuningana" tunda. Need on lühidalt kokku võtvad märksõnad, mis annavad sulle selguse selle kohta, mis Sakraaltšakrale mõjub.

Olen loonud sellise käeehte, milles on Sakraaltšakra kristallid ja selle leiad SIIT.

Lisaks soovitan ma lugeda minu kirjutatud erinevaid artikleid ja kristallide artikleid, kus olen kirja pannud Sakraaltšakra kohta. On väga palju erinevaid võtteid ja mõtteid, mis aitaksid sinu Sakraaltšakral terve olla. See artikkel on kirjutatud sulle selleks, et sa mõistaksid, mis see Sakraaltšakra üleüldse on!