Ostara on keltide traditsiooniline püha, millega tähistatakse kevade algust. Ostara on viljakusejumalanna, kes toob Maa peale uut valgust ja uut hingamist! See on aeg, mil tehakse erinevaid rituaale ning toiminguid, mis aitavad õnnel majja tulla.

Keltide traditsiooni põhjal on Ostara 21. märtsil. Kevadine pööripäev on muutuva kuupäevaga ja erinevatel aastatel võib see olla kas 20. või 21. märtsil. Sellest hoolimata tähistasid keldid kevadist pööripäeva alates 21. märtsist peaaegu nädal aega järjest.

Ostara esimesel päeval tehakse erinevaid rituaale ja tuuakse tuppa õnnetoovaid elemente. Järgnevatel päevadel tegeletakse kodusolevate taimedega ja kodu suurpuhastusega, et tuua perekonda värskendavat väge.

Mina tunnen keltide traditsioonidega väga sügavat sidet ja see on ka põhjus, miks ma seda püha tähistan. Kui ka sina tunned keltidega sidet, siis võib-olla oled sa kunagi selles kultuuris ja usus elanud. See võib olla väike vihje sinu eelmise elu kohta. Keldid olid väga spirituaalsed, nad uskusid taimede ja Maa väesse, karmasse ning hingede taassündi.

OSTARA

Kevadine pööripäev ehk Ostara on aeg, mil pimedus ja valgus on tasakaalus - sellel päeval on pimedat aega sama palju kui valget. Peale Ostarat hakkab valitsema päikese vägi ehk Maa peal läheb vaid valgemaks. See on päev, mil tähistatakse pimeduse aja lõppemist. Nüüd hakkavad inimesed sisemiselt elama. Kõik, mis Maal eksisteerib, hakkab elama, sest Ostara on Maa taassünnipäev. Taimed hakkavad uuesti kasvama ja ka sinu hing hakkab tegutsemiseks uut energiat koguma.

Ostara päeval tehakse kodus ise süüa, selleks, et kodust nälga ja ebaõnne eemale hoida. See tähendab seda, et valmistad ise taimsed toidud, mida Ostara ajal süüa soovitatakse.

Keltide traditsioonide järgi süüakse Ostara päeval väga palju taimset toitu - kapsast, kõrvitsaseemneid, pähkleid ja võimalikult palju juurvilju. Seda tehakse selleks, et anda oma füüsilisele kehale Ostara väe kaudu elujõudu. Seega söö 21. märtsil ja sellele järgnevatel päevadel võimalikult palju taimset toitu, nii hakkab ka sinu keha mõistma, et on aeg üles ärgata ja seejärel vajab aina rohkem vitamiine. See on aeg, kus sinu vitamiinivarud hakkavad lõppema ja kui sa ei söö sel ajal taimset toitu, siis võid suure tõenäosusega kevadväsimuse ohvriks langeda.

Ostaral tehakse kõik toidud, eriti taimsed toidud, oliiviõliga. Keldid uskusid, et oliiviõli aitab Ostara kaudu sinu elujõudu taastada ja annab sulle hea tervise. Seda kasutati ka selleks, et kaitsta end kevadväsimuse eest. Oliiviõli tarbimine aitab eemal hoida ka tujukõikumisi, mis võivad aastaaegade vahetusega tekkida.

Punane Jaspis, Unakiit  ja Oranž Kaltsiit on kristallid, mis annavad sulle kaitseks kevadväsimuse eest spirituaalset väge. Need on ka kristallid, mida kantakse Ostara päeval ja sellele järgneval nädalal, et koguda lisaks füüsilist ning vaimset väge. Kristallid on osa Ostara rituaalidest. Kui sul on mõni neist kristallidest olemas, siis puhasta need Salveisuitsuga ning asu neid kasutama või kandma.

Ostara päeval tuuakse tuppa nartsisse või istutatakse maha nartsissisibulad. Nartsissid toovad Ostara väe kaudu koju küllust ja materiaalset õnne ning annavad perekonnale positiivset suhtumist. Lisaks nartsissidele tuuakse tuppa ka teisi kevadlilli, et koju õnne tuua. Ostaral ja sellele järgneval nädalal viiakse ka külla minnes pererahvale nartsisse, et anda neile edasi külluseõnne ja positiivsust. Keldid uskusid karmasse - kui sina annad õnne edasi, siis see tuleb sulle suurema kogusega tagasi.


Sellel päeval tegeletakse taimedega, et näidata Maajumalannale, et me austame loodust ja meil on seda vaja, et eksisteerida. See on oma tänulikkuse välja näitamine, et Maa looks meile taimi, millest meil on kasu.

Ostara päeval alustatakse ka seemnete mulda panemisega, see on aeg, mil hakatakse looma enda nõiduslikku aeda. Usutakse, et Ostaral ja sellele järgnevatel päevadel istutatud taimed saavad jumalanna Ostara käest õiguse sind tervendada. Seega, kui sa soovid võimsa väega taimi, siis on nüüd, Ostara ajal, õige aeg nende istutamisega tegelema hakata.

Põleta sel päeval viirukeid, et taimede vägi saaks sinu kodust vabastada pimeduse ajal kogunenud kahjulikku energiat. Viirukite põletamisega annad sa kodule värskust ja tänu sellele suudab Ostara vägi tuua sulle uut algust ning pereliikmetele elujõudu. Sobivad viirukid on näiteks Jasmiin ja Roos. Soovitan neid põletada Ostara päeval ja sealt edasi veel umbes nädala, et tuua perekonda uut valgust ja hingamist.

Ostara ajal põletatakse ka rohelisipunaseid ja kollaseid küünlaid. Eriti hea oleks, kui need küünlad oleks valmistatud taimede eeterlikest õlidest, nagu on La Tene poodides müügil olevad küünlad.

Too tuppa võimalikult palju erinevaid Jaspiseid. Jaspised on Ostara kristallid ning nagu ma ka eelpool nimetasin, on Punane Jaspis ja Unakiit need, mis aitavad sul väsimusest lahti saada ning sinu meeli ergutada. Unakiit on samuti üks Jaspise liikidest.

Tegele sellel päeval oma mõtete positiivseks suunamisega. Ostara ajal ei lubata mõelda negatiivseid mõtteid ega keskenduda minevikule. See on päev, kus sa keerad enda elus uue lehekülje ja sellepärast keskendutakse siis ainult sellele, mida sa soovid enda elus näha, mitte sellele, mida sa ei soovi näha. Saada teele oma soovid ja unista ilusamast tulevikust, nii annad sa jumalanna Ostarale teada, et sa oled valmis oma eluga edasi minema. Tänu sinu positiivsele suhtumisele antakse sulle väge, et seda kõike saavutada. Siinkohal on väga kasulik kristall Rutiilnõeltega Kvarts, mis aitab sul sellel päeval oma soove universumisse saata. Kanna seda kristalli endaga kaasas ja hoia käes, kui sa oma soovid teele saadad!

Kindlasti ei tohi sellel päeval olla vihane ja lasta endasse ühtegi agressiivset emotsiooni, sest need tekitavad sulle kohe kindlasti pikaajalise väsimuse ja kurnatuse. Kui sa soovid olla täis elujõudu, siis toida end sellel päeval õigete emotsioonidega.

Selleks, et tuua Tšakratesse eluenergiat, kantakse Ostara ajal värvilisi riideid. Kõige paremad värvid on roheline, punane ja kollane. Soovitan Ostara ööks asetada voodi alla Tsitriin tipp, et see tooks läbi Ostara väe sulle elujõudu, tervist, küllust ja õnne. Hoia seda seal vajadusel kasvõi nädal aega, et sa saaksid end Ostara väe kaudu tervendada.

Ürita sellel ajal olla võimalikult palju koos oma lähedastega, et sa saaksid teievahelist sidet tugevdada. Ole koos perekonnaga, et perekonna vahel tekiks tugev side. Ostara ühendab inimesi ja sellepärast on see päev ja järgnevad päevad õiged perekondlikeks koosviibimisteks.
 

Kindlasti ei tohiks Ostara ajal puhata, vastupidi, tuleb väga palju tegutseda ja tööd teha. Puhkus asetab sinu Aurasse laiskuse, ebaõnne, paneb küllusekanalid kinni ning suunab sinusse negatiivsust. Kes Ostara päeval laiskleb, see saab kevadväsimuse. Seega, tee tööd ja tegutse, isegi rohkem, kui sa suudad, niimoodi suurendad sa enda isiklikku väge ja jõudu!

Ostara on periood, kus saab ennustada järgmise poole aasta tulevikku ehk seda perioodi, mis kestab sinu elus kevadisest pööripäevast sügisese pööripäevani. Ostara päeval lastakse kaartidel ja teistel ennustusvahenditel endale tulevikku rääkida.

KODU KORDA EHK KEVADISE SUURPUHASTUSE AEG

Lisaks kõigele sellele, millest ma eelpool rääkisin, tehakse kodus ka täielik suurpuhastus. Kui ma räägin suurpuhastusest, siis mõtlen seda, et majapidamises tehakse korda viimne kui üks koht. Pestakse aknad, viiakse vana seisev ja ebavajalik kraam kodust välja ning värskendatakse kodu väljanägemist. Niiviisi tood sa enda koju uut energiat ja vabastad kodust ka haigusi tekitavaid energiaid.

Kodu suurpuhastuse ajal põleta viirukeid ja kasuta loomulikult ka erinevaid rituaalitõrvikuid, et kodu saaks puhastatud võimalikult põhjalikult.

Kevadist suurpuhastust alustatakse täpselt Ostara päeval ja seda võib teha vähemalt nädal aega järjest. Seega on sulle antud piisavalt aega, sest suurpuhastus võtabki alati väga palju aega. Kui sa teed oma suurpuhastust nii, et igale päevale jääb mõni ülesanne, siis vabaneb negatiivsus sinu kodust veel võimsamalt ja jumalanna Ostara väe kaudu saabub sinna positiivsus.

VILJAKAS TÄISKUU PEALE OSTARA PÜHA

Traditsioonide järgi on see Täiskuu, mis Ostarale järgneb, Viljakuse Kuu.
Seda on eriti kasulik teada just neil, kes soovivad lapseootele jääda, käivitada mõne projekti või alustada oma elus mõne uue teemaga. Viljakuse Täiskuu tähendab seda, et Kuu vägi annab sulle jõudu täiesti uute teemade alustamiseks ja enda ellu uue väe kutsumiseks.

Kui sind lummab Ostara, siis võid olla osa keltide ajaloost ehk hing, kes on oma eelmises elus eksisteerinud keldina.