Feng Shui järgi on kodu välisuks ja selle lähiümbrus seotud kodu kaitsmisega. Kui selles piirkonnas on energiad negatiivsed, siis kodu on kaitseta ja laseb sisse ebaõnne, mis omakorda võib ära rikkuda ka teiste energiate tasakaalu. Välisuste kohta öeldakse Feng Shuis, et need on Chi energia avad ehk kanalid, läbi mille koju energiad pääsevad.

Kodu välisukse kõrvale või selle lähedale moodustatakse kodu kaitse kristallide komplekte, kuna seal need töötavad kõige paremini.

Välisukse kaudu pääseb tuppa energiat ja läbi selle ka toast välja, kuna seda tehakse lahti-kinni ning sealt läbi me liigume majast sisse-välja ja seda teevad ka võõrad inimesed. Seega ka me ise  viime ja toome selle kaudu energiat. Väilsukse juurde võib luua kristallide ja teiste väeesemetega võrgustiku, mis ei lase kodust energiat välja viia ja kaitseb kodu halva energia sisse toomise eest. Samuti on väga oluline välisukse toa ehk esiku ruumi toa värvus, mis omakorda annab välisukse piirkonnale positiivset energiat või muudab energiad negatiivseks.

VÄLISUKSE KÕRVALE LUUAKSE KAITSE KOMPLEKT

Nendest kristallidest luuakse kodu välisukse kõrvale kaitse komplekt, mis aitab kaitsta koju sisse tuleva negatiivse energeetika eest. Komplekti keskele võib asetada Mäekristall geoodi/püramiidi, Šungiidi või Musta Obsidiaani püramiidi. Püramiidi või geoodi kõrvale asetatakse aga järgmiseid kristalle:

Must Turmaliin
, Serpentiin, Draviit, Antofülliit, Hüpersteen, Kullisilm, Ahhaat, Tiigrisilm, Punane Tiigrisilm, Oonüks, Obsidiaan, Lumiobsidiaan, Mäekristall, Hematiit jne.

Välisukse kõrval põletatakse aeg-ajalt Kohviküünalt või Sandlipuu- või Muskuseviirukeid. Samuti võib seal hoida ka suitsevat Salveid kodu välisukse energeetika puhastamiseks.

Suitskvarts ja Ahhaat mõlemad on väga kasulikud esikus, eriti kui need on geoodilised või tipulised kristallid, kuna nendel kristallidel on oskus stressi majast välja saata. Suitskvarts ei luba tööstressil koju pääseda ja aitab sellel takistada koju sisenemast, kui tööst kurnatud perekonnaliige on koju saabunud.

Välisukse võtmete küljes hoitakse teatud kristallidega võtmehoidjad, mis omakorda aitavad kaitsta kodu välisust ja majja õnne tuua. Võtmehoidjad ja nende erinevad omadused leiate SIIT.

Välisukse ehk esiku tervendamiseks soovitan kasutada Palo Santot ja Greetings ja Nag Champa viirukit. Feng Shui järgi on välisuks sinu külluse, armastuse, kaitse ja pereõnne allikaks. Seetõttu on välisukse energiat vaja tervendada ja tervena hoida. Kui sa tunned, et sinu kodus ja perekonnas ei ole head õnne, siis kindlasti võta ette selle tervendamine. Eriti täiskuu ajal.

Esiku soovituslikud värvitoonid positiivse Chi-energia loomiseks:

PÕHI - Sinine, Must, Tumesinine või Hall
KIRRE - Liivakarva, Beež ja naturaalne toon
IDA - Pruun või Roheline
KAGU - Pruun või Roheline
LÕUNA - Punane, Oranž või Kuldne
EDEL - Roosa, Fuksia või Kuldne
LÄÄS - Valge või Hõbedane
LOE - Hall või Hõbedane

ESIKUUKSE JUURES EI TOHIKS OLLA JÄRGMISEID ASJU (ehk asjad, mis võivad koju tuua ebaõnneenergiat):

- Prügikast või sarnane ese, kus hoitakse äraviskamisele kuuluvaid asju. Ka välisukse lahti tehes ei tohiks prügikasti nähtaval olla, seda nii seespool kodu kui ka õues.
- Surnud taimi, seisvat mulda, kus pole sees elavat taime, pappkaste, tühju kaste.
- Välisuks ei tohiks krigiseda ega olla katki.

ELEVANDIKUJUDE, piltide ja sümboolika hoidmine otse vastastikku välisuksega aitab suurendada maja õnneenergiat. Usutakse, et elevandid aitavad kaasa koju loodud õnne kaitsmisele, kui need on välisukse ette paigutatud. Aitavad vaid need elevandid, mille londid on suunaga üles.

PUNANE VÄLISUKS ja selle punaseks värvimine toob majja hea õnne energiat. Seega, kes elab punase välisuksega kodus, siis neile soovin palju õnne, kuna teil on üks hea enne positiivse energeetika loomiseks juba olemas.

PEEGLI hoidmine ukse vastasseinas aitab eemale peletada halba energiat, mida majja tuuakse, aga teistpidi aitab see peegel suurendada ka maja õnneenergeetikat. Selleks, et see peegel nii toimiks, võiks sinna peegli ette asetada Tsitriin geoodi, mis tõmbaks koos peegliga majja head õnne. Peegli ette võib panna ka Šungiidi või Musta Obsidiaani püramiidi, mis aitavad sellest peeglist luua tugeva kodukaitseeseme.

HOBUSERAUAL on pikk ajalugu kodu kaitseenergia loomisel. Hobuseraud toob tõesti majja õnne ja seda riputatakse nii sisse kui ka väljapoole kodu välisust. Hobuseraud tuleb asetada nii, et see paistaks U kujuna, et see õnne tooks. Teistpidi on hobuseraud tagurpidi ja sellisel juhul viib hobuseraud kodust õnne välja.

Hobuserauda ei tohiks asetada välisukse kohale, mis on valmistatud metallist, kuna siis see tõstab liigset metallielementi, mis võib koju hoopis õnneenergiat luua. Kui võimalik, siis leia endale hobuse poolt kasutatud hobuseraud, mitte uus, kuna see toovat su koju rohkem õnne.

Positiivse energia jaoks on vaja esikus hoida alati korda ja puhtust.

Feng Shuid järgige selle välisukse järgi, mida perekond kasutab välisuksena. Seda sellisel juhul, kui elamisel on mitu väljapääsu.