Tüümian on mündiliste perekonda kuuluv taim. Esmalt sa ehk neid ühte perekonda ei liigitaks, kuna tüümiani välimus ja lõhn ei ole nendele sarnane, kuid see on siiski sugulane Piparmündi ja teiste mündilistega.
 
Tüümian on oma nime saanud kreekakeelsest sõnast thymos, mis viitab ebaõiglusega võitemisele. Selle nimetus on arvatavasti tulnud selle tugevate tervendavate omaduste tõttu. Tüümianil on kehale väga palju pakkuda ja see on üks alternatiivravimitest, mis võiks igalühel meist kodus olemas olla. Lisaks sellele viitab tüümiani nimetus tugevusele ja vastupidavusele. 
 
Tüümianil on pikk ajalugu, seda on inimkond väga kaua kasutanud ja selle raviomadusi läbi aja välja selgitanud. Näiteks iidsed egiptlased kasutasid tüümiani mumifitseerimisel, keskajal kasutati seda halbade unenägude eemalepeletamiseks, druiidid kasutasid tüümianit negatiivse ja ebaõnneenergia eemalepeletamiseks.
 
Tüümiani eeterlik õli on tugevalt seotud tunnete ja armastuseenergiaga. Spirituaalsest vaatenurgast on tüümian armastusetaim, mis suudab suhetesse selgust tuua, tundeid tugevamaks muuta, suhteid parandada ning suhteprobleemidest tekkinud kurbust ja nukrust eemaldada. Tegemist on taimega, millel on vägi puhastada ära energiaid, mis põhjustavad näiteks riidusid kallite inimeste vahel või suhtealast ebaõnne. Lisaks sellele aktiveerib tüümian armastuseenergiaid ja toimib armastust ligi tõmbava väena.
 
Tüümian ise on väga rikkalik, sellel on väga palju erinevaid sorte, mida on ligikaudu kuuskümmend. Peamiselt tuntakse ja kasutatakse prantsuse tüümiani, mis on kõige enim kasutatavam. Lisaks sellele sidrunitüümian, hõbetüümian ja ka apelsinitüümian. Prantsuse tüümiani ladinakeelne nimetus on Thymus vulgaris, millest on saadud ka La Tene eeterlik õli.
 
Tüümiani ei ole kasutatud mitte ainult selle füüsiliste tervendavate omaduste tõttu, vaid see on olnud ka rituaalikohtade ja -templite üheks puhastustaimeks. Kuivatatud tüümiani põletatakse et vabastada kõik negatiivsed energiad, mis takistavad abielu-, suhte- ja armastuseõnne. Tüümian loob armastuseenergiale soodsa pinna.
 
Seda kõike teades on sul kasulik seda eeterlikku õli enda kodus põletada. Põleta Tüümiani eeterlikku õli armastusekristallide lähedal või ajal, mil tunned, et vajad armastuseõnne loomise jaoks toetavat abi.
 
Tüümianit on võimalik sul endal kasvatada, poest värskena osta ning sellest leidub ka teed ja eeterlikku õli. La Tene eeterlike õlide kollektsioonis on ka Tüümian esindatud. Minu soovitus on - kasuta neid kõiki!
 
TÜÜMIANITEE TERVENDAVAD OMADUSED
 
Ma jagan sulle inspiratsiooni, miks tüümianit enda teevalikus hoida. Tüümian võiks olla sinu alternatiivmeditsiinikapis nii teena kui ka eeterliku õlina. Kuid miks sa võiksid just tüümianiteed juua? Jagan sinuga häid mõtteid.
 
Tüümianitee on üks teedest, mida on aastatuhandeid teena keedetud ja selle tervendavaid omadusi kasutatud. Kui nii, siis see peab olema igatahes üks korralik alternatiivne ravim. Tüümian kuulub ka nende teede hulka, mida on teadaolevalt kõige kauem teena manustatud.
 
1. Antioksüdantide pomm
2. Aitab kaasa köhast tervenemisele
3. Leevendab kurguärritust
4. Leevendab kõhupuhitusi
5. Tervendab suulimaskesta
6. Leevendab reumaatilist valu
7. Mõnele inimesele mõjub peavalu leevendajana
8. Ei lase igemepõletikul tekkida
9. Aitab veresuhkrut tasakaalustada
10. Parandab vereringet
11. Alandab reproduktsiooniorganite põletikulisust
12. Tõstab isu ja on soovitatav neile, kes ei taha süüa
13. Aitab unehäirest lahti saada
14. Parandab nahka ja on aknevastase toimega
15. Haavu parandava toimega
16. Muudab naistel menstruatsioonitsükli regluraaseks
 
Tüümianiteed on võimalik valmistada nii värsketest kui ka kuivatatud lehtedest/okstest. Kuivatatud tüümianitee valmib kiirelt, keeva vee sees 4-5 minutiga. Kui kasutad värsket tüümianit tee valmistamisel, siis tuleb tüümiani keeta vähemalt 10 minutit ja seejärel lasta sellel tõmmata, kuni teevesi muutub tumedaks. Ära väga kauaks tüümianiteed tõmbama jäta, kuna vastasel juhul kaotad sa tees väga väärtusliku raviaine, milleks on Tüümiani eeterlik õli, mis tüümiani keetmisel sellest väljub. Pea meeles, et eeterlik õli on üks peamisi tervendajaid, mis tüümianis eksisteerib. Kui valmistad endale tervendavat teed, siis ma ei soovita sellesse lisada suhkrut. Kui soovid maitsestada, siis kasuta selleks vahtrasiirupit, agaavisiirupit või kookosesiirupit. Need on tervisele kasulikumad magusained.
 
TÜÜMIANI EETERLIKU ÕLI TERVENDAVAD OMADUSED
 
Tüümianist on võimalik saada eeterlikku õli. See on see, mis annab tüümianile sellele omase hõrgu ja tugeva lõhna. Tüümiani eeterlik õli on väga tugevatoimeline ja aitab nii mõnegi laialt levinud terviseprobleemi lahendada. Lisaks sellele on seda hea kasutada ka koduenergia puhastamisel ja energeetilistes tervendusteraapiates.
 
1. Aknevastase toimega ja intensiivne nahatervendaja
2. Energiat andva toimega
3. Parandab keskendumist
4. Kasulik alternatiivne putukatõrjevahend
5. Ideaalne köharavija
6. Külmkapi puhastusvahend ja värskendaja
7. Närvilisuse peataja ja rahu tooja
8. Kehapuhastaja ja toksiinide eemaldaja
9. Mensturatsioonivalude ja menopausi leevendaja
10. Kõhugaaside vabastaja
11. Kasulik madala vererõhu puhul
 
Eeterlikud õlid aitavad sinu kehal ise terveneda - need on täiuslikud supertervendajad!
 
Kui sa soovid veelgi täpsemalt Tüümiani eeterlik õli kohta teada, siis saad rohkem lugeda SIIT. Soeta see õli meie käest, kui soovid selle tervendavat väge enda ellu tuua. Tüümiani eeterlik õli on tugev kontsentraat tüümianitaimest ja seda on võimalik kasutada mitmetel erinevatel viisidel. Selle kasutamise kohta loe samuti meie enda eeterliku õli toote alt.
 
Lisa tüümianit roogade sisse...
 
Kui soovid tüümianit söögitegemisel kasutada, siis vali alati värske tüümian kuivatatud variandi asemel, kui sul on selleks vähegi võimalust. Värske tüümian on tugevama aroomi ja maitsega. Kui sa aga pelgad selle maitset, siis proovi esmalt kuivatatud versiooni.
 
Tüümiani võid lisada näiteks ahjukartulitele. Lõika tüümianivarred kuskil 6-10 cm pikkusteks ja puista kartulitele, sega kokku oliiviõli, soolv ja küüslaauguga. Hiljem naudi maitsvaid küpsetatud kartuleid. Tüümian lisab väga mõnusa maitse kartulitele ja kartul teeb tüümianile kindlapeale suuri komplimente.
 
Kui sa soovid, et tüümian domineeriks toidu maitses või oleks võimalikult värske olemusega ja ka välimus ei saaks küpsetusel kahju, siis lisa ükskõik, millise küpsetustehnika juures tüümian alati vahetult enne toidu valmimist toidu sekka. Näiteks pane tüümianivarred 10 minutit enne toidu valmimist ahju.
 
Tüümiani võid lisada ka teiste ahjujuurviljade juurde küpsema. Lisaks sellele, et tüümian lisab toidule värskust ja maitset juurde, aitab see toidul ka värske olla. See ei lase kahjulikel bakteritel sinu toidu sees vohama hakata, mis tihtipeale juhtub kohe peale toidu ära jahtumist.
 
Värske tüümiani tunned ära selle järgi, et sellel ei ole kollakaid kohti ja tumedamaid laike peal. Otsi poelettidelt tüümiani, mis näeb välja ilus, ühtlase jume ja ergu välimusega.
 
Kui soovid poest ostetud tüümiani kodus säilitada, siis tee selle mullapall õrnalt niiskeks, mässi juure osad niiske paberi sisse ja pane see külmikusse. Seal võib see tükk aega värskena püsida. Seda tee kindlasti siis, kui sa ei soovi kõike korraga ära tarbida.
 
Tüümian on väga tervislik ja erinevatesse roogadesse lisada on seda väga kasulik. Tüümianis on C-vitamiini, rauda, magneesiumi, proteiini, süsivesikuid, erinevat sorti B-vitamiine, A-vitamiini, beetakaroteeni, kaltsiumi ja väga palju teisi vajalikke aineid sinu kehale.
 
Lisaks tüümiani suurepärastele tervendavatele omadustele on see ka väga maitsev nii teena, toidu sees ja loomulikult suurepärase aroomiga eeterliku õlina kasutades!