Me ei saa eeldada seda, et meid ümbritseksid vaid õnnelikud, eluterved ja optimistlikud inimesed. Seda võib eeldada, kuid sellele tulemust on raske saada. Pigem tuleb aktsepteerida mõtet, et meid ümbritsevad kirjud inimesed. On neid, kes on õnnelikud, kurvad, motiveeritud, laisad, tegusad, pahatahtlikud või isegi depressiivsed. Inimesi on erinevaid ja sellega on mõistlik rahu teha.

Rahumeelne, rõõmsameelne ja hea keskkond on loomulikult alus sinu heale tervisele, kuid me ei saa alati valida, kellega koos me töötame või kes satub kasvõi korraks meie teele. Kõik ei ole meie enda reguleerida. Seega võib olla olukordi, kus satud kokku kellegi väga õnnetuga või sinu enda pereliige on sellises emotsionaalses seisus. Kui see isik, kes on õnnetu, peaks olema sinu töökaaslane, siis ära võta seda põhjuseks, et hakata tema pärast töökohta vahetama. Või kui tegemist pereliikmega, siis ära tee seda viga, et jätad tema enda elust kõrvale. Õnnetute inimeste keskel tuleb õppida hakkama saada nii, et sa ise õnnetuks ei muutuks.

 

See võib olla nii mõnelegi päris suur väljakutse olla koos kellegagi, kelle tuju on pidevalt maas. Sa ei pruugi teada, mis võib olla selle põhjuseks, ja isegi kui sa tead, siis sa ei saa neid alati aidata. Mida sa aga saad teha, on hoida iseennast tervenena ja selleks on sul vaja õigesti toimida.

Jagan sinuga nõuandeid, kuidas õnnetute inimeste keskel toime tulla ja särada ning oma säraga ka nende ellu veidi valgust tuua. Positiivne energia ja optimistlik ellusuhtumine on nakkav, samuti on ka kurbus ning pessimism. Seega proovi olla tugev ja mitte nakatuda kurbusesse, vaid ole positiivne, täites mõne teise inimese meeled hoopis kasulikuma energiaga.

Ole hea eeskuju iseendale ja teistele!

Kõige olulisem on see, et sa mõistaksid, et sina ei tohi vaimselt ja emotsionaalselt murduda. Pea iseennast oluliseks ja ära lase negatiivsetel mõtetel end haarata. Pidurdu koheselt, kui kellegi õnnetu ellusuhtumine muudab sinu elu vaatevälja õnnetuks. Ära ole mõjutatav! Selleks, et mitte olla mõjutatav, selleks tuleb sul iseendaga kahekõnet pidada. Kui negatiivsus hakkab sinu meelt mõjutama, siis keskendu selle mõistusest välja lükkamisele. Kui sul on raske kahjulikke mõtteid pidurdada, siis soovitan sul kanda talismanina kaelas või kõrvarõngastena kõrvas Oonüksi  või Kassisilma kristalli. Need kristallid aitavad pidurdada mõtteid, mis on sinu jaoks kahjulikud ja rikuvad sinu tuju. Kui sa suudad iseenda jaoks olla veenev, siis tee loomulikult iseendaga tööd. Soovitan siiski neid kristalle, need aitavad sul veelgi tugevamaks saada.

Väga oluline on see, et sa ei üritaks õnnetut inimest ümber veenda või ümber kasvatada siis, kui sa ei näe sellele juba pikemat aega tulemust. Sa võid alati proovida, ja see on hea, kui sa seda teed. Küll aga tuleb sul välja astuda sellest õigel ajal, kui see ei toimi. Väärtusta end ja astu välja sealt, kus ei soovita sinuga kaasa liikuda. See ei ole enesekeskne käitumine, see on ennast säästev käitumine. Kui sa üritasid ja andsid endast maksimumi ning ta ei tule sinuga kaasa, siis sa andsid endast kõik ja on õige abi andmine lõpetada. Kui sa aga näed temapoolseid edusamme, siis ära lõpeta ja liigu temaga koos edasi.

Kui sa oled koos õnnetu inimesega, siis püüa viia jututeemasid positiivsetele ja toredatele asjadele. Kui näiteks sinu kaaslane, sõber või tuttav on oma kurbuse tõttu tujurikkuja, siis suuna jututeemad palju õnnelikemale asjadele. Räägi sellest, mis on hea, mis sulle meeldib, mida sina hoopis mõnes situatsioonis head näed ja ära lase negatiivsusel vestlusteemasid kontrollida.

 

Väga kulub ära hea huumorisoon ja pidevalt naljade tegemine. Naljatamine hoiab tuju üleval ja ära keela endal selle kogemist, kui kellegi teise tuju ei ole naljategemisele avatud. Sina leia ikka millestki nalja ja naeru. See võib inspireerida ka seda õnnetut hinge sinu naljadega kaasa tulema.

Ära kindlasti usu kõike seda, mida õnnetu hing tuleb sulle rääkima. Kui tema näeb näiteks naabris või enda kaaslases kurja, siis see ei pruugi alati nii olla. Kui inimene on madalseisus, siis ta ei pruugi kõike selgelt näha. Võta tema juttu kaine mõistusega, ürita tunnetada seda, kas ta räägib sulle tõtt või on seal veidi draamat, mis ei ole sihilikult põhjustatud. Ole võimalikult erapooletu.

Leia regulaarselt aega ka ainult iseendale, et sa saaksid teha midagi, mis ei ole tehtud kellegi teisega koos. See aitab sinu hingel ja meelel puhkust saada. Tee seda eriti siis, kui sind ümbritsevad erinevas keskkonnas õnnetud inimesed, seda enam on sul vaja enda jaoks aeg maha võtta. Käi igapäevaselt jalutamas, külasta enda lemmikpaiku, tee trenni või tegele enda hobiga, kui sul see on. Puhka ise, et olla hea kaaslane ja inspiratsiooniallikas neile, kellel on vaja sinu sära ja võlu.

Jaga nendega enda rõõmu!

Heatahtlikkus ja kellegi abistamine on suur kingitus, mida sa saad teha. Anna õnnetule inimesele veidigi enda rõõmu, see võib olla inspireeriv. Naerata ja ütle ilusaid komplimente või viita millelegi heale, kui sa oled õnnetu hinge läheduses. Sinu headus võib olla ainuke, mida ta on sellel päeval kogenud. Kellegi vastu lahke olemine ei võta sinult mitte midagi ära, hoopis vastupidi, see muudab sinu hinge väärtuslikumaks.

Üllata kolleegi või kedagi, kes on kurb, näiteks tee talle välja üks tee või vii talle lõunaks näiteks smuutit. Kingituste tegemine muudab väga paljude inimeste tuju rõõmsaks. Oma lähedasi kostita näiteks positiivsust, optimismi ja head tuju loovate kristallidega. Väga headeks kingivalikuteks on Oranž Kaltsiit, Šampanja Aura, Päikesekivi, Mookaite või Tsitriin. Eeterlikest õlidest aitab tuju parandada ja meeleolu positiivsemaks muuta Mandariin, Apelsin, Ylang Ylang, Sidrunhein ja Bergamot  või "Rõõmustaja" roll-on.

Kui sa näed, et sinu kõrval olev inimene on endaga pahuksis, siis aita tal midagi ära teha. Toeta teda tema tegevuste juures. Nii vähendad sa tema koormat ja annad tema hinge veidigi lootust.

Sära, et teised, kellel vaja, leiaksid inspiratsiooni just sinu õnnest ja rõõmust!

Tene Laul