Ashwagandha on üks tähtsamaid taimi ajurveeda meditsiinis (India rahvameditsiinis). Ashwagandha on alternatiivne ravim, millest on igaühele väga palju kasu. Tegemist on taimega, mida on Indias kasutatud juba üle 3000 aasta, nii et sellel on pikk kasutamisajalugu. Ennekõike on seda taime kasutatud stressi leevendamiseks. Ashwagandha taime botaaniline nimetus on withania somnifera, rahvakeeli kutsutakse seda ka India zen zeniks. Oma välimuselt on taim väike põõsas, millele kasvavad kollakad õied. Selle taime võluvägi peitub aga selle juures. Ashwagandha juurt kuivatatakse ja jahvatatakse ning seda manustades on võimalik endasse saada selle tervendavaid omadusi.

Ashwagandhat leiad ka La Tene poodidest Tallinnas ja Kuressaares ning e-poest SIIT.

Tõeline imeravim vähi ja kasvajate vastu!

Usutakse, et Ashwagandha on üks parimaid taimi ajurveeda meditsiinis, mis suudab võidelda isegi kasvajate vastu, aidates blokeerida kasvajate kasvu ja pidurdades nende üleüldist arengut. Seega andes inimesele võimaluse sellist haigust ennetada.

Ashwagandhal on potentsiaalne toime ka tappa vähirakke, kui need kehas eksisteerivad. See annab hea lootuse end sellest haigusest alternatiivselt päästa või seda ennetada. Indialased kasutavad Ashwagandhat vähi ennetusraviks. Ennekõike aitab see ära hoida rinna-, kopsu-, söögitoru-, aju- ja munasarjavähki. See on suurepärane uudis kõikidele, ennekõike loomulikult naistele. Ashwagandha võib olla alternatiivne ravim, millega paljud naised saaksid enda tervist kõige enam esinevate naistehaiguste suhtes säästa. 

Veresuhkrut alandava toimega

Ashwagandha
aitab alandada veresuhkru taset nii tervetel inimestel kui ka suhkruhaigetel. On suur võimalus, et Ashwagandha suudab ennetada diabeedi teket.

Põletikku alandava toimega

Põletikuline keha on soodne erinevate haiguste tekkele. Põletikku võivad põhjustada toksiinid, mida sisse sööme, hingame või enda kehale kosmeetikatoodetega paneme. Põletikku põhjustavad ka paljud ebatervislikud toidud. Ashwagandha aitab kehas olevat põletikku taandada ja muuta sinu keha ebasoodsaks keskkonnaks nii mõnegi haiguse jaoks. Samal ajal suurendab see keha kaitsevõimet ehk immuunsüsteemi, tugevdab vereringet ja parandab südame tööd.

Head aega kortisoolile ehk vabane stressist, ärevusest ja depressioonist

Kortisool on väga suur kurjajuur, kui keha toodab seda ülemäära palju. Kõik hormoonid on inimese jaoks olulised, kuid nende tasakaalutus toob igale inimesele palju tervisemuresid ja hädasid.

Mis on kortisool? See on stressihormoon, mida toodavad neerupealised stressiolukorras, ja siis, kui sinu veresuhkrutase langeb liiga madalale.

Väga paljudel inimestel on aga kortisoolitase krooniliselt kõrge, mis põhjustab pidevat närvilisust, stressi, magamatust ja mängib suurt rolli ärevushäire väljaarenemisel. Väga paljudel naistel on kortisoolitase kõrge ja seetõttu kipuvad naised olema närvilisemad kui mehed.

Kuidas saab Ashwagandha siinkohal appi tulla? Tegemist on taimega, mis alandab kortisoolitaset ja seda väga kiiresti, kui tarbida Ashwagandhat regulaarselt. See aitab lahti saada paanikahoogudest, ärevusest, tujukusest, stressist, pessimismist, melanhooliast, unetusest, kurbusest ja isegi laiskusest, mis kaasneb kõrgenenud stressitasemega. Tundub liiga ideaalne, et olla tõsi? Tegelikult mitte. Loodus annab meile kõik selleks, et terved olla, me peame lihtsalt ise olema targad ja õiged taimsed ravimid loodusest üles otsima. Ashwagandhat soovitan sul kasutada, kui sa tundsid end eelpool nimetatud sümptomite abil ära. See parandab elukvaliteeti.

Enda töö jooksul olen ma väga paljudele just seda taime soovitanud ja olen saanud väga head tagasisidet. On neid, kes suudavad olla rõõmsameelsemad, kes on enda elu uuesti rööbastele saanud, kes depressioonist välja tulnud või saanud tänu Ashwagandhale oma ellu palju teisi häid muutusi. Et stressist ja vaimsetest probleemidest jagu saada, soovitan Ashwagandhat kasutada igapäevaselt vähemalt pool aastat järjest. Kui tegemist on sügava depressiooniga, siis kindlasti vähemalt aasta aega - et end depressioonist välja ravida. Tegemist on taimega, mida võib tarbida terve elu, kui selle vastu ei teki allergiat.

Ashwagandha muudab sind tugevaks ja kasvatab lihasmassi

See on hea teadmine kõigile, kes soovivad enda keha tugevana hoida ja suurepärane alternatiivne vahend spordiharrastajatele lihasmassi kasvatamiseks. Väga kasulik on lihasmassi kasvatamisel Ashwagandha siis, kui selle kasutamise ajal tehakse regulaarselt trenni. See parandab toonust ja aitab muuta kehakuju kaunimaks.

Meeste jaoks on Ashwagandha viljakuse suurendaja ja testosterooni tõstja

Ashwagandha tõstab testosteroonitaset ja on eriti kasulik meestele, kellel testosteroonitase on tavapärasest madalam. Lisaks aitab Ashwagandha meestel parandada sperma kvaliteeti, muutes selle viljakamaks ja kiiremini viljastuvaks. See on hea uudis neile paaridele, kellel on probleeme lapseootele jäämisega. Asi ei pea alati olema naises, probleem võib olla ka mehes. Tasub anda endale Ashwagandhaga võimalus, võib-olla on see just õige alternatiivne ravim, mis aitab naisel lapseootele jääda. Lisaks aitab Ashwagandha vähendada stressitaset, mis omakorda aitab kaasa viljakuse suurendamisele.

Vähendab kolesteroolitaset

Kolesterool saab paigast ära minna neil, kes tarbivad loomseid toite, nagu näiteks liha, muna või loomapiimast valmistatud tooteid (jogurtid, juust, hapukoor jne). Kõrget kolesteroolitaset aitab vähendada Ashwagandha, aidates verd puhastada ja korrastada. Kasulik neile, kellel on teada, et tema kolesteroolitase on liialt kõrge. Loomulikult aitab siin ka see, kui lõpetada loomsete toitude tarbimine - see annab kõige paremaid tulemusi.

Epilepsia-ja paanikahood

Ashwagandha aitab pidurdada epilepsia- ja paanikahoogude ja esiletulekut, rahustades närvisüsteemi ja alateadvuses olevat ärevustunnet, mis võib kutsuda neid hoogusid esile.

Parandab aju fuktsioneerimist ja tugevdab mälu


Väga paljudel on probleeme mäluga, keskendumisraskused ning keerulistes olukordades kiirelt ärritumine on muutunud tavaliseks. Seda on võimalik muuta. Ashwagandha aitab parandada aju funktsioneerimist, suurendada sinu mentaalselt vastupidavust ja võimekust. Regulaarne Ashwagandha kasutamine aitab sul paremini hakkama saada nii tööl kui ka kodus. Sa suudad rohkem informatsiooni läbi töötada, suudad säilitada rahu mentaalselt pingelisel perioodil ja saad olla parem kaaslane oma armastatule. Ashwagandha aitab sul teisi inimesi kuulata nii, et sa nende jutust ära ei väsiks. Väga paljudel on just see probleem, et teised inimesed on väsitavad. Ashwagandha suurendab sinu võimet olla sotsiaalselt aktiivsem ja jutukam.

Ashwagandha annab ajule hulgaliselt antioksüdante, mis omakorda suudab võidelda vabade radikaalidega. See aitab kaitsta rakke kahjustuste eest ning see omakorda mõistusega seotud probleemide tekkimist.

Indialased ravivad epilepsiat Ashwagandhaga, teadaolevalt aitab see vähendada epilepsiahoogude teket ja on üleüldiselt tõhus vaimse keha tervendaja.

Ashwagandha tervendab ülemisi Tšakraid ja soodustab spirituaalset arengut

Lisateave

Ashwagandha alandab vererõhku, mistõttu kutsutakse seda elupikendavaks taimeks. Kui vererõhk on stabiilne ja ei lähe väga kõrgele, siis suudab süda kauem vastu pidada. Kui madalat vererõhku põhjustab terviseprobleem, siis ei tohiks Ashwagandhat kasutada.

Ashwagandha on ohutu alternatiivne ravimtaim, mida võib kasutada pikaajaliselt ja regulaarselt. Hoolimata sellest, et teadaolevalt ei põhjusta Ashwagandha allergiaid ja see ei ole vastunäidustatud enamikel juhtudel, ei tohiks seda tarbida rasedad ega imetavad emad. Kindlasti ei ole see hea ka neile, kellel on autoimmuunsed haigused, nagu näiteks luupus jm.

La Tene poodides müügil oleva Ashwagandha leiad SIIT.

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Toidulisandite kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteerige enne tarvitamist arstiga.