Bacopa Monnieri on ajurveeda meditsiinis oma tervendavate omaduste poolest väga kõrgel kohal. Tegemist on tõelise elueliksiiriga, mis aitab enimlevinud probleemide vastu, millega tänapäeva inimesed peavad silmitsi seisma. Bacopa Monnieri peamine võluvägi peitub keha ja hinge rahustavates ning tasakaalustavates toimetes. Tegemist on taimega, mis pärineb troopilistelt aladelt, sellel on kaunid valged õied, mis peidavad oma õrna välimuse taga tugevat jõudu.

Mind on alati huvitanud taimede vägi ja alternatiivsed tervendusvõtted on mulle hingelähedased. Usun, et loodus on andnud meile kõik, et siin hakkama saada. Ajurveeda taimed on tugevad ning neid ei tohiks alahinnata. Bacopa Monnierit kasuta kindlasti siis, kui sa leiad selle tervendavatest omadustest üles need, mis on sulle kasulikud. 

Stressi, ärevuse, närvilisuse ja vaimse kurnatuse vastu

Pole vajagi rohkem toimeid, nendest juba piisab, et anda Bacopa Monnierile elueliksiiri tiitel. Elu on võimalik elada täisväärtuslikult, kui sinu hing on tasakaalus. Vaimse keha eest hoolitsemine olgu sama tähtis, kui tööl käimine, perekonnaga hästi läbi saamine ja paljud muud olulised teemad. Sinu hing ja vaimne keha vajavad tuge ning Bacopa Monnieri aitab seda pakkuda.

Kui sa oled pidevalt ärevil, sa ei suuda end lõõgastada, tunned ebamugavust kehas ja hinges, siis võib Bacopa Monnieri aidata sul sellest lahti saada. Tegemist on loodusliku rahustiga, mis mõjub stressi maandamiseks väga hästi.

See taim aitab sul stressiolukorrast võimalikult kiirelt välja tulla - sa suudad Bacopa Monnierit kasutades selle olukorraga toime tulla.

Depressiooni maandaja. Mina isilikult arvan, et depressiooni ja ärevust tuleb ravida taimedega, meditatiivsete võtete, kristallide ning positiivse keskkonnaga! 

Krooniline stress võib viia selleni, et sinu nii-öelda vaimne süütenöör jääb väga lühikeseks. Probleem tuleb ja sa võid olla hetkega omadega läbi. Bacopa Monnieri aitab pikendada seda olukorda, kus sa suudad toime tulla ja pikaajalisel tarbimisel võib see sulle lõpuks anda väga tugeva vaimse seisundi. Ajurveeda taimi tasub kasutada pikaajaliselt, kui sul on vaja sisemistest probleemidest jagu saada.

Tegemist on loodusliku antidepressandiga, mida võiks väga tugeva stressi ja vaimsete probleemide korral kasutada mitmeid kuid järjest regulaarselt. Kui sa aga vajad enda maandamist aeg-ajalt (kasvõi pikast kurnavast tööpäevast), siis võib seda tarbida ka periooditi. Närvilisuse korral ei pruugi lühiajaline tarbimine aga aidata.

Bacopa Monnieri kapslid toetavad Ashwagandha kõrval depressioonist väljatulekut. Bacopa Monnierit ja Ashwagandhat võib koos kasutada, et anda vastulöök sellest keerulisest probleemist väljatulekuks.

Ajutöö ergutaja ja keskendumise parandaja

Väga paljud inimesed tulevad minu juurde murega, et nad ei suuda keskenduda, neil on raskusi mäluga ehk mäletamisega, nad on pidevalt hajevil ning ei oska enda mõtteid koondada. See omakorda raskendab nende elu. Paljud inimesed kurdavad, et nad ei suuda planeerida ja organiseerida, kuna see kõik käib neile üle jõu.

Mina näen siinkohal probleemi meie ühiskonna ülikiires arengus, sest kõik muutub väga kiirelt ja me peame pidevalt uute situatsioonidega kohanema. Elutempo on viimased kümme aastat vaid tõusnud ja tõuseb ka edaspidi. Palju kohustusi ja tööd kurnab inimesed lihtsalt ära.

Bacopa Monnieri aitab parandada ajutööd ja mõtlemist, kiirendab reaktsiooni ja vähendab stressitaset. See aitab olla aktiivne, organiseerida ja tegutseda ilma, et närvisüsteem ütleks üles. Aitab leevendada segadustunnet, näha suurt pilti ning mitte jääda kinni oma mõtetesse.

Bacopa Monnieri on sobilik ka koolinoortele, et parandada nende õppeedukust - see aitab parandada mälu ja aitab pingeteta õppida. Sobib muidugi ka täiskasvanutele, kes käivad ülikoolis või täienduskurusustel ja kes soovivad enda mälu ja õppeedukust parandada.

Eriti kasulik on Bacopa Monnieri neile, kelle töö on suurte kohustustega nagu näiteks juhid, ettevõtjad, õpetajad, õigussüsteemitöötajad ning paljud teised.

Antioksüdant

Bacopa Monnieri on kasulik antioksüdant, mida saad enda keha turgutamiseks kasutada. See aitab rakke kaitsta kahjustuste või väärarengute eest ehk see kaitseb vabade radikaalide eest.

Bacopa Monnieriga võid anda enda kehale vajalikku antioksüdanti, mis võib kaitsta sinu keha vähkkasvajate eest.

Eriti kaitseb Bacopa Monnieri sinu ajurakke ja on seega potensiaalne ennetustaim Alzheimeri, Parkinsoni ja mõne teise neuroloogilise haiguse vastu. See taim aitab kaitsta väärarengute eest ajus, mis võivad hiljem sellised rasked haigused esile tuua.

Samuti võib Bacopa Monnieri olla potensiaalne tervendaja neile, kes kannatavad epilepsiahoogude käes.

Põletikuvastane ja vererõhualandaja

Bacopa Monnieri puhastab keha ja kogu süsteemi toksiinidest. Soodustab maksa puhastamist ja aitab lahti saada põletikust, mille on põhjustanud mõni aine, mis sinu kehale lihtsalt ei sobi. See võib olla antibiootikumi jääk, mille oled liha tarbides sisse söönud, liigne rafineeritud rasvade tarbimine ja palju muud, mis põhjustab põletikulist keskkonda sinu kehas. Põletiku vastu aitab loomulikult taimne toitumine ehk veganlus ja öko/mahetoitude tarbimine. Bacopa Monnieri aitab keha tasakaalustada ja põletikku vähendada. Samas aitab see ka vererõhku alandada. Kui sinu vererõhk on pidevalt liiga madal, siis võib-olla ei ole Bacopa Monnieri kõige parem ravimtaim sinu jaoks.

Ettevaatusabinõuna annan teada, et ükskõik millise tervendava taime kasutamine toob endaga kaasa ebamugavust, ärrituvust või vastupidiseid reaktsioone, siis tuleb nende tarvitamine ära lõpetada. Bacopa Monnieri on teadaolevat ohutu, kuid meie kehad on kõik erinevad ja seda tuleb alati arvesse võtta.

Abiks hüperaktiivsuse vastu

Tegemist on stressi maandaja ja suurepärase ajufunktsioneerimist parandava ajurveeda taimega. See on kasulik ka hüperaktiivsuse korral.

Hüperaktiivseid lapsi on üha enam ja enam. Bacopa Monnieriga on tehtud 6-12-aastaste laste puhul katse, kellel on probleeme keskendumisega, hüperaktiivsusega, enese kontrollimisega, enesedistsiplineerimisega ja tähelepanuhäirega. Neile anti 225 mg Bacopa Monnierit päevas ja nende impulsiivne käitumine ning tähelepanu paranesid. 

Lisateave

Bacopa Monnierit võib võtta koos Ashwagandhaga. Kindlasti proovi ja tunneta, kas need sobivad sulle ja kuula alati enda intuitsiooni enesetervendamisel.

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Bacopa Monnieri kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteerige enne tarvitamist arstiga.