Boswellia ehk boswellia serrata on ajurveedas tuntud ravimtaim, mida teatakse ka viirukipuu nime all. Boswelliat on aastatuhandeid kasutatud loodusliku valuvaigistina ja kehas oleva põletiku taandajana. Tegemist on alternatiivmeditsiini taimega, millel on palju kasulikke omadusi ja see võib olla nii mõnegi inimese jaoks väga tervendava toimega. Jagan sinuga Boswellia taime kasulikke omadusi - võib-olla just seda taime sa oledki enda ellu otsinud!

Boswellia on puu, mis kasvab India mägistel aladel, Kesk-Aasias ja Põhja-Aafrikas. 

Tegemist on ajurveeda imeravimiga, mis on kasulik kogu keha immuunsusele, viljakusele, naha tervisele. Lisaks alandab Boswellia halba kolesteroolitaset ja aitab astmaatikuid.

Leiad Boswellia kapslid La Tene butiikidest ja e-poest SIIT

Boswellia on vähivastase toimega

Vähk on haigus, mida suurem enamus inimesi pelgavad ja kardavad - seda ei soovi keegi endale saada. Kuna paljud inimesed peavad sellega silmitsi seisma või selle haiguse enda lähedaste kaudu läbi elama, siis pole ime, et seda soovitakse vältida.

Boswellia taim võib olla vähivastase toimega. Sellel olemas jõud, mis aitab hoida keha põletikust vaba. Vähk tekib ja levib põletikulises kehas ja vähihaiguses keha ei suuda põletikuga ise loomulikult võidelda. Kuna põletikuline keskkond on vähirakkude arengule rohkem kui soodne, võib Boswellia taime puhul olla tegemist põletiku taandajaga.

Vähihaiged kannatavad valude käes, mille üheks põhjuseks on põletik. Boswellia võib taandada valu ja järk-järgult võidelda olemasoleva haigusega. Boswelliat tasub vähiravis proovida neil, kes on otsustanud valida alternatiivse tee. Kindlasti tasub eelnevalt oma arstiga sel teemal konsulteerida.

Teadaolevalt ei ole Boswellial väga palju kõrvalnähte ja see muudab selle taime vähiravis või ennetusravis väga kasulikuks. Paljud teised ravimid aga toovad välja hulgaliselt kõrvalnähtusid, millega võib olla keeruline toime tulla.

Boswellia puhul on siiski tegemist ajurveeda ravimtaimega, mida kasutati tuhandeid aastaid enne tänapäeva ravimeid põletiku, valu ning vähi taandamiseks. Kui sellel taimel on nii pikk kasutamise ajalugu, siis miks kahelda selle võimekuses?

Põletikuliste soolte tervendaja

Nagu eelpool mainisin, siis Boswellia taimel on põletikku alandavad toimed. Väga hästi mõjub Boswellia ärritunud ja põletikulisele soolestikule, seega on see Libejalaka puukoore kõrval suurepärane tervendaja, kuna ka Libejalaka puukoore tugevaimaks omaduseks on tervendada seedeprobleeme. Boswellia aitab muuta seedimist paremaks ja leevendab söömise järel tekkivat valulikkust. Põletikku tekitavad meie soolestikus mittetaimsed ravimid, rafineeritud toidud, liigne sool, loomsest piimast valmistatud toidud, antibiootikumidega kasvatatud loomaliha ja näiteks pestitsiitidega või herbitsiitidega pritsitud taimed. Nende vältimine aitab samuti parandada ja tervendada põletikulist soolestikku. Boswellia võib olla sinu imetervendaja!

Kasulik immuunsüsteemile ja kaitseb autoimmuunsete haiguste tekkimise eest

Boswellia on inimese immuunsüsteemi jaoks suurepärane abiline, mis aitab seda turgutada ja tugevamaks muuta. Miks on vaja immuunsüsteemi tugevdada? Mida tugevam see on, seda kiiremini suudab keha reageerida viirushaiguste, bakteriaalsete haiguste või mõne teise sisemise negatiivse faktori vastu. Immuunsüsteem on nagu sinu isiklik kaitsekilp haiguste vastu.

Nagu eelnevalt nimetasin, aitab Boswellia taandada põletikku ja muudab keha vähem tundlikuks erinevate kahjulike ainete vastu, mis võivad siseneda kehasse toidu või medikamentide kaudu. Boswellia aitab kaasa viirus- ja bakteriaalsete haiguste kehas toimetamisele ning kasvamisele. Viirused on nagu parasiidid, mis vajavad soodsat keskkonda, et toimida. Boswellia ei lase tekkida parasiitide jaoks soodsal keskkonnal ja ei lase niimoodi viirushaigustesse jääda. Boswellia parandab ka verevarustust ja aitab kaasa antikehade tootmisele.

Boswellia tervendavad omadused aitavad blokeerida autoimmuunseid haiguseid. Need on haigused, mida keegi enda kehasse ei soovi, kuid need võivad paraku ühel hetkel välja lüüa. Autoimmuunsed haigused töötavad meie enda keha vastu.

Lisaks kõigele sellele aitab Boswellia kiirendada nakkushaigustest paranemist, seega võib see nakkushaiguse ajal olla parim tervendaja.

Artriidi ehk liigesevalu leevendaja

Boswellia taandab põletikku ka liigestes, seega on see väga hea alternatiivne ravimtaim artriiti käes vaevlevatele inimestele. Artriit on väga valulik haigus, mis põhjustab ebamugavustunnet, piirab teovõimet, loob pika peale vaimset stressi ja närvilisust. Boswellia võib artriidi puhul toetada liikumist, kuna artriit ei lase kehal tavapäraselt liikuda. Boswellia võib parandada paindlikkust ja anda tagasi hea elukvaliteedi.

Seksuaaltervis ja viljakus

Boswellia mõjub hästi seksuaaltervisele ja viljakusele. See parandab ennekõike naiste seksuaalsust, aidates vabastada vaimsel tasandil olevaid blokaade. Sakraaltšakrale mõjub Boswellia eriti hästi, aidates seda aktiveerida ja tugevdada. Mida aktiivsem on Sakraaltšakra, seda tervislikum seksuaalselt ollakse. Boswellia eemaldab vaimseid blokaade, mis näiteks ei lase naisel rasedaks jääda, seega on see eriti kasulik neile, kes on teadaolevalt terved, kuid ei jää lapseootele. Boswellia suurendab naudingut ja aitab parandada kehalist liikuvust. See võib olla potentsiaalne viljakuse suurendaja.

Boswelliat ei tohi kasutada raseduse ajal, vaid ainult enne rasedaks jäämist, samuti ei tohi seda tarbida imetavad emad. Peale rasedust ja imetamise lõppu võib Boswelliat kasutada venitusarmide taandamiseks, kuna sellel on nahka pinguldav ja tervendav omadus. Venitusarmidele soovitan kasutada peale sünnitust Jojoba baasõli segatuna Rosmariini eeterliku õliga kord päevas.

Kust Boswelliat leida ja kuidas kasutada?

Boswellia, mida soetad, peab olema vähemalt 60-65% Boswellia happest, et see toimiks. La Tene butiigid müüvad 100% puhast Boswelliat, mis on taimses kapslis, seega sobib see veganitele. Leiad selle toote e-poest SIIT või tule tutvu sellega me butiikides.

Boswellia toote purgi peal on kirjas täpsed juhised selle kasutamise kohta, kindlasti järgi neid ja ära tarbi seda toodet üle. Boswelliat ei tohi kasutada rasedad ja imetavad emad.

Üldjuhul on Boswellia ohutu, aga selle kasutamist tasub pigem alustada ühe kapsliga päevas, ning kui peale mõne nädala möödumist ei ole ilmnenud kõrvalmõjusid, suurendada kogust kahe kapsli peale. Kõrvalnähud võivad olla kõhulahtisus või ärritus alakõhus. Kindlasti võtta Boswelliat veega ja pigem täiskõhu peale.

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Boswellia kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteerige enne tarvitamist arstiga.