Soovides ilusat nahka, head silmanägemist, mõnusat enesetunnet, tugevat südant ja immuunsüsteemi, kõrget intelligentsi ning vähem stressi, on sul igapäevaselt vaja tarbida oomega-3 rasvhapet. Tegemist on toitainega, mis aitab tagada sinu tervise. On olemas toitained, milleta keha ei soovi hakkama saada, ja seetõttu on vaja meelde tuletada, mis on meie keha jaoks oluline.

Oomega-3 rasvhape on üleüldise tervise jaoks väga oluline. See on kindlasti üks toitainetest, mida keha võiks ja peaks pidevalt saama, et tervis püsiks tugevana. Sellel on pakkuda väga palju sinu kehale ja ennekõike ajule.


SINU VAIMSE TERVISE TUGEVDAJA

Oomega-3 rasvahape aitab võidelda ärevuse, depressiooni ja stressi vastu. Vaimsed probleemid, nagu näiteks depressioon, võtavad ära eluisu, soovi midagi teha ja kogeda ning blokeerivad oskuse elu nautida. Depressioon on salakaval haigus, mis on meie ühiskonnas suureks probleemiks. On olemas väga palju erinevaid viise, kuidas me saame end depressioonist säästa. Üks viis on tarbida oomega-3 rasvhapet toidulisandina või toidu kaudu.

Oomega-3 rasvhappes on erinevaid rasvaühendeid nagu näiteks ALA, EPA ja DHA. EPA on depressiooni vastu võitlemisega kõige enam seotud, see aitab seda vaimset haigust ennetada ja ravida. LA TENES müügil olevates oomega-3 rasvhapetes on EPA olemas, leiad need tooted SIIT.

Üks suurim põhjus, miks olen tervisetooted müügile toonud, on see, et aidata inimestel haigustest välja tulla. Usun looduse jõusse ja sellesse, et me saame end taimedega tervendada. Kristallid toetavad meie vaimset keha, taimed aga füüsilist keha, nende ühine vägi on täiuslik.

HEA AJUTÖÖ, TUGEVAD SILMAD JA KEHA ÜLEÜLDINE TERVIS

Oomega-3 rasvahapet on vaja aju normaalseks funktsioneerimiseks, ajurakud saavad tänu sellele toitainele areneda ja kasvada. Väga oluline on tarbida oomega-3 rasvhapet regulaarselt.

Keerulisel, töökal või pingelisel ajal vajame korralikku oomega-3 rasvhapete kogust. See on vajalik ka neile, kes õpivad, sest oomega-3 toetab aju, on kasulik keskendumisraskute puhul ja vaimse stressi korral.

Oomega-3 on vajalik nii lastele kui ka täiskasvanutele. See aitab tagada hea silmanägemise ja aitab ennetada erinevaid silmadega seotud haiguseid.

Lisaks on see rasvhape ülioluline just keha üleüldise immuunsuse jaoks. Sinu immuunsus vajab toitaineid ja oomega-3 on üks nendest, mis aitab viirushaiguste vastu võidelda. Nõrga immuunsuse põhjuseks võib olla paljude erinevate toitainete puudus või stress. Näiteks on immuunsuse turgutamiseks vaja toituda mitmekesiselt, et tagada endale igapäevaselt vitamiinide varu. Tsink on üks mineraalidest, mis tagab hea immuunsuse.

Beebiootel naised, kelle oomega-3 varud on madalad, ei saa oma sündimata lapsele anda endasi väga olulist toitainet lapse aju jaoks. Lapse aju vajab oomega-3, et intelligents saaks kasvada ning õppimine oleks tulevases elus kerge. See on oluline ka vaimse tervise jaoks.

Oomega-3 tarbimine võib ennetada erinevaid haiguseid, nagu näiteks Alzheimeri tõbe, Parkinsoni tõbe ja dementsust. Need haigused tekivad suure tõenäosusega vanemas eas just seetõttu, kuna eluajal on tarbitud vähe oomega-3. LA TENE valikus oleva oomega-3 rasvhapped leiad SIIT.

TERVE SÜDA JA HEA ENESETUNNE

Oomega-3 rasvhape aitab tagada südame korrapärase funktsioneerimise, stabiliseerides vererõhku, vähendades halba kolesterooli, taandades põletikku, ennetades südamehaiguseid. Oomega-3 rasvhapet tuleks tarbida terve elu, et hoida enda süda töökorras ja üleüldine enesetunne hea.

Tegemist on ka rasvhappega, mis aitab ära hoida või kontrollida autoimmuunseid haiguseid. Autoimmuunse haiguse puhul ründavad sinu enda keharakud nö kogemata sinu enda rakke. Selle käigus võib keha kaotada olulisi funktsioone ja esile tulevad erinevad terviseprobleemid. Oomega-3 rasvhape võib muuta sümptomeid leebemaks neil, kellel on autoimmuunne haigus.

Oomega-3 aitab vähendada keharasvu ja on seega abiks näiteks maksale. Maks, mis on rasvunud, põhjustab hulgaliselt terviseprobleeme. Lisaks on oomega-3 rasvhappe tarbimine kasulik astmaatikutele. See võib astmahooge ja nendega kaasas käivat halba enesetunnet oluliselt vähendada. Eriti kasulik on see rasvhape ajal, mil on jahe ja niiske.

LIIGESTE HEA LIIKUVUS AITAB KAASA SINU AKTIIVSUSELE

Oomega-3 rasvhape on kasulik ka sinu liigestele, kuna see muudab need liikuvamaks. Kui sul on raskusi püstitõustmisega või sa tunned tihti, et oled kange ja valus, siis võib oomega-3 sind aidata. Sellised raskused võivad kimbutada just vanemaid inimesi ja siis on kasulik oomega-3 tarvitama hakata.

Väga kasulik on tarbida oomega-3 (ka raua tarbimine) naistel menstruatsiooni ajal, kuna see aitab vältida krampe, halba enesetunnet ja võtta ära jõuetust. Sellel perioodil kuus on mõistlik enda keha turgutada, et mitte jääda lihtsalt istuma või haigena voodisse. Tasub katsetamist!

OOMEGA-3 ON SUUREPÄRASEKS ABIKS KÕIKIDELE UNETUTELE

Oomega-3 on rasvhape, mis on sinu aju toit ja see mõjub suurepäraselt sinu une kvaliteedile. Oomega-3 aitab lõõgastuda, puhata ja mõista, millal on õige aeg uinuda, reguleerides hormoone ja aidates paika saada öö ning päeva režiimi. Selleks, et oomega-3 saaks aidata sinu und tagasi võita, tuleb seda mõju saavutamiseks mõnda aega tarvitada. Esmalt on vaja taastada nii-öelda katkine osa sinu hormonaalsüsteemis.

Lisajõudu uinumiseks annab 100% taimne Cytoplani Cyto-Night uinumist soodustav pulber, milles on neli komponenti, mis kõik on lõõgastustunde tekitamiseks. Uneprobleemide puhul tasub seda toidulisandit tarbida koos oomega-3 rasvhappega. Unetusega aitab vaimsel tasandil võidelda ka Ametüst geood, hoia neid enda magamistoas.

MÄRGID, ET SUL VÕIB OLLA OMEGA-3 RASVHAPETE PUUDUS:

1. Depressioon on haigus, mis võib tekkida oomega-3 rasvhappe puudusest.
Tegemist on rasvhappega, mis aitab ajutegevusel normaalselt toimida, selle puudusel ei funktsioneeri ajurakud korrapäraselt ja ka hormoon serotiin ehk hea tuju hormoon ei saa tekkida. Oomega-3 rasvhappe puudus ja depressioon on omavahel tugevalt seotud.

2. Kaalutõus või suur kehakaal võivad olla vihjeks oomega-3 rasvhappe puudusest või selle vähesest tarbimisest. Oomega-3 rasvhape aitab reguleerida keha ainevahetust ehk on kasuks kaalu langetamisel, rasvade ja toitainete lagundamisel.

3. Problemaatiline silmanägemine võib alguse saada paljude erinevate oluliste vitamiinide ja mineraalainete puudusest. Üheks oluliseks faktoriks on oomega-3 rasvhape, mis aitab tagada terved silmad ja hea silmanägemise. Oomega-3 kaitseb erinevate silmahaiguste eest ja on nende ennetuseks väga oluline.

4. Südamehaigus võib viidata vähesele oomega-3 rasvhappe tarbimisele. Selle põhjuseks on see, et oomega-3 aitab vähendada halba kolesterooli, keha (ka südame) põletikulisust, aitab stabiliseerida vererõhku, vähendada veresoonte ummistust ja seetõttu seostatakse seda südame tervisega.

5. Pidev väsimus ja jõuetus käib selle olulise rasvhappe puudusel kaasas, põhjustades kroonilist väsimust või hooajalist stressi.

6. Keskendumisprobleemid või raskused õppimisega võivad olla tingitud oomega-3 rasvhappe vähesest sisaldusest kehas. See rasvhape aitab parandada ajutööd, suurendada vaimset võimekust ja on kasulik kõigile, kes soovivad keskendumisprobleemidest lahti saada. 

7. Elutu ja problemaatiline nahk võib olla oomega-3 rasvhappe puuduse sümptomiks. Sinu nahk vajab õigeid rasvu, et säilitada ilu, nooruslikkus ja terve välimus. Kui nahk on elutu ja soovid seda turgutada, siis oomega-3 rasvhape võib aidata sellele probleemile lahendust leida.

8. Nõrk immuunsüsteem, pidevalt kimbutavad külmetus- või viirushaigused võivad olla vihje oomega-3 rasvhappe puuduse kohta. See rasvhape on oluline immuunsuse tugevdaja.

SUL ON VÕIMALIK SAADA TOIDUST OOMEGA-3 RASVHAPET!

Toetan mõtet, et kõik vajalikud toitained võiksid meie menüüs olla esindatud taimsetest või mitteloomsetest allikatest (mineraalid). On olemas palju võimalusi rikastada enda menüüd taimse päritolu oomega-3 rasvhapetega. Kui sul on aga selle olulise rasvhappe tõsisem puudus, on mõistlik seda tarbida juurde toidulisandina. LA TENE valikus on 100% taimsed ehk merevetikast saadud Cytoplani oomega-3 toidulisandid, leiad need SIIT.

Miks ma ei soovita tarbida oomega-3 rasvhapet, mis on saadud kalast? Veed, kus kalad kasvavad, ei ole inimeste enda reostamise tõttu väga puhtad. Paljud kalaõlid sisaldavad kahjulikke raskemetalle nagu näiteks arseeni, mis on ajurakke kahjustava toimega. Väga suur risk on soetada endale kalaõli, mis tegelikult sisaldab lisaks oomega-3-le ka mürkaineid.


Too enda igapäevasesse menüüsse linaseemneid, mustikaid, kreeka pähkleid, kõrvitsaid, kõrvitsaseemneid, chiaseemneid, brokkolit, spinatit, goji-marju, avokaadot, rooma salatit, kanepiseemneid, ube, lillkapsast, bok choid, brüsseli kapsaid ja vetikaid.

Kui sa ei tarbi neid igapäevaselt, võid kiiresti sattuda oomega-3 rasvhapete puudusesse. Tegemist on rasvhappega, mida on vaja igal inimesel (eriti kasvavatel lastel) igapäevaselt, seega on oluline selle tarbimist jälgida. Need, kellel on kesine menüü või kes ei saa eelpool nimetatud taimi oma maitseeelistuste tõttu süüa, neil on mõistlik tarbida oomega-3 rashvapet enda tervise nimel toidulisandina juurde.

Näiteks purusta või haki kreeka pähkleid, et lisada neid salatite peale. Smuutisid tehes lisa sinna alati seemneid, valmista brokkolist ja lillkapsast ahjuroogasid ning naudi vetikaid lihtsalt krõpsudena. Tegelikult on võimalusi palju ja midagi erilist ei pea välja nuputama. Poes tuleb lihtsalt teha tarku otsuseid ja täita külmkapp vaid tervislike toitudega. Näiteks mina ise söön sellest nimekirjast kõiki taimi, paljusid regulaarselt, mõnda vahel. Siiski võtan oomega-3 rasvhapet juurde, et tagada endal hea ajutöö. Kuna minu töö nõuab väga suurt vaimset pingutust, siis turgutan enda keha pidevalt, et mu tervis säiliks.

Me koosneme spirituaalsest, vaimsest, emotsionaalsest ja füüsilisest kehast. Kõigi nelja eest on vaja hoolt kanda ja spirituaalse inimesena ei tohiks kunagi jätta enda füüsilist keha tahaplaanile. Seega toitke enda keha tervisega, enda hinge rõõmu ja vaimselt turgutavate lisajõududega!

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Oomega-3 kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteeri enne tarvitamist arstiga.