Kõigil ei ole minevik täis vaid rõõmu, häid sündmuseid ja positiivseid kogemusi. Enamik on elu jooksul kogenud midagi, mis on jätnud hinge oma haavad. Traumaatilised kogemused, valu, üleelamised, pettumused, reetmised, tervisemured, finantsmured ja paljud teised rasked teemad käivad kahjuks eluga paratamatult kokku. Sul võib olla minevikust palju haavu, mis on tänaseni tervendamata ja need ilmutavad end aeg-ajalt, öeldes: "Ma olen siin? Kas sa ei mäleta, mis sinuga juhtus?!"

Minevikule keskendumine võib seada ohtu sinu tervise, seetõttu ma aitan sul mõista, millal on kasulik mineviku peale mõelda ning millal sa peaksid sellele tegevusele sirge joone peale tõmbama, et see ei rööviks sinu tervist. Meil on vaja vaadata enda minevikku kui raamatusse, mis aitab meil õppida, muud midagi. 

Minevikuga on vaja lõpparve teha, eriti, kui seal on midagi negatiivset, mis närib su hinge. Lõpparve tegemine ei ole aga see, kui keskendutakse liiga tihti minevikuprobleemidele.

Pidev keskendumine millelegi, mis on elus halvasti läinud, viib sind salaja nõiaringi, kus sa võid kaotada oma tervise. 

Inimene võib sattuda sõltuvusse ükskõik millest, ka pidevalt mineviku peale mõtlemisest. Üks spirituaalseid põhjuseid, miks inimene hakkab minevikus elama ja sellele liialt keskenduma, on tasakaalutu Juurtšakra. Juurtšakra on meie ankur, tasakaalustaja ja minevikust õppimise kanal. Kui Juurtšakra on tasakaalust väljas ehk ebaterve, siis pöördub selle energia sinu vastu. Selle asemel, et minevikust õppida, hakkad sa hoopis keskenduma minevikus olnud halvale. Tasakaalus Juurtšakraga inimene suudab analüüsida minevikku ilma, et ta end lõhuks. 

Seetõttu on vaja Juurtšakrat tervendada. Seda aitab teha Kivistunud Maapähklipuu või Kivistunud Puidu kandmine. Kivistunud Puit on minevikku ja Juurtšakrat tervendav kristall ehk selles kristallis on kaks jõudu, mis on siinkohal suurepäraseks abiks. Kristallidest on võimalik väga palju abi saada ja seetõttu on mõistlik neid enda ellu tuua. Kristallid aitavad suunata enda jaoks kasulikult mõtlema ja leevendada hinges olevat stressienergiat, need aitavad elukvaliteeti parandada ja motiveerida positiivselt elama. 

Minevikule keskendumine viib sind hetkest eemale ja ei lase sul sind ümbritsevat nautida. 

Me saatuseraamatus on hetkes elamine 100% kirjas. Meil on vaja ära õppida kõik kvaliteetsed omadused ja hetkes elamise kunst on üks nende seast. Sa ei suuda hetke nautida, kui oled oma minevikus kinni. Sa ei suuda rõõmu tunda inimestest, kes sind ümbritsevad, kui keskendud neile, kes on sulle kunagi liiga teinud. Sa ei suuda armastust jagada, kui keskendud sellele, kui vähe sa seda lapsepõlves said. Mõistad, mida ma sulle öelda tahan? Sa ei suuda siin, nüüd ja praegu täiel rinnal eksisteerida, kui elad seal, minevikus. Ole kallis ja ära lase minevikul röövida kõige väärtuslikumat momenti - seda, mis on nüüd ja praegu.

Negatiivsetesse mälestustesse kinni jäädes viib inimene end ise depressioonini! 

Inimese aju on sellise ülesehitusega, et see salvestab kõik, millega oleme kokku puutunud. Suur osa kandub meie alateadvusesse ehk sellesse kanalisse, mida me endale ei teadvusta, ja väike osa jääb teadlikkusse. Negatiivsed sündmused puudutavad meid suurel määral, inimene reageerib negatiivsusele sügavamalt kui positiivsusele. See on ka põhjus, miks negatiivsed mälestused jäävad selgemini meelde. Võiks ju olla teistpidi, eks? 

Liigselt negatiivsetele mälestustele keskendumine võib olla hukatus nii mõnegi inimese jaoks. Trauma pidev meenutamine, häbistavate olukordade elavaks muutmine, valu taaselustamine ja kõik säärane blokeerib sinu ajus õnnehormoone. Jõudu saab juurde hoopis stressihormoon nimega kortisool. Pidev kortisooli domineerimine inimese kehas viib kroonilise stressini, ärevuseni, paanikani, rahutuseni, unetuse ja depressioonini. Kui oled sellisesse enesehävituslikku tsüklisse sattunud, tuleb sellele lõpp teha, peata enda mõtted ja kohe! 

Aga mõtteid ei ole niisama lihtne pidurdada, eriti kui need sõidavad kiiremini lubatud kiirusest, kui need on juba kaootiliseks muutunud ja on suuremad kui sina ise. Sellele kõigele on tegelikult võimalik lahendusi leida. Olen enda inimesteni toonud toidulisandid ajurveeda ravimtaimedest, kuna need suudavad muuta meie kehakeemiat. Olen toonud inimesteni kristallid, kuna need suudavad muuta meie vaimset pilti. Need on kasulikud, nendega saab end tervendada. Näiteks kasutades koos ajurveeda imetaimi Ashwagandhata ja Bacopa Monnieri, suudad sa kortisooli välja lülitada. Seetõttu suudavad  õnnehormoon ja heaoluhormoon sinu sees olla aktiivsed. Soovitan kasutada neid kahte ajurveedataime koos, kuna siis töötavad need sinu ajukeemiaga lihtsalt kiiremini. Ära unusta ka õues käia, päikest nautida, liikuda ja tervislikult toituda. 

Sa võid sattuda olukorda, kus sind kimbutavad fantoomhaigused või reaalsed füüsilised tervisemured. 

Pidev negatiivsusele ja minevikule keskendumine pärsib sinu immuunsüsteemi. Milleks meil on immuunsüsteemi vaja? Selleks, et võidelda sisemiste ja välimiste ohtudega, olgu nendeks vaimsed või füüsilised probleemid. Enda immuunsust hoia nagu kullatükki, ära tee midagi, mis seda lõhuks. Loe ka minu artiklit "Kuidas immuunsüsteemi kiirelt ja lihtsalt tugevdada" SIIT

Stress muudab sinu immuunsüsteemi nõrgaks ja sa ei suuda lõpuks ühegi tervisemure vastu võidelda. Stressitaseme madalal hoidmine on 100% oluline sinu enda tervise jaoks. 

Minevikule keskendumine võib sind aga viia suurde stressi, mis võib hakata looma fantoomhaiguseid või reaalseid füüsilisi probleeme. Stress, lootuse kaotamine ning enda muserdamine annab kehale signaali "Hävita ja lagune!". Sinu mõtted juhivad sinu keha, sinu mõtetel on sinu tervise üle suurem võim, kui sa seda võib-olla arvatagi oskad. 

Fantoomhaigused on haigused, millel on süptomid, kuid lähemalt uurides füüsilises kehas probleemi ei leita. Selliste haigustega käivad väga paljud inimesed arstide juures ning lõpuks jõutakse olukorrani, kus soovitatakse psühholoogi juurde minna. Fantoomhaigusega inimene on aga nõutu, kuna tunneb, et teda ei mõisteta. Tuleme nüüd tagasi algusesse, kus rääkisin sulle Juurtšakrast. Kui sa oled minevikus kinni, siis Juurtšakra on ebaterve, aga see Tšakra vastutab ka inimene tervise eest. Siis hakkab keha lagunema ja see võib avaldude fantoomhaigusena enne, kui ilmsiks tuleb päris haigus. Seda võib põhjustada stress ja minevik. 

Seega tuleb Juurtšakrat tervendada, minevikust lahti öelda ja keskenduda kõigele heale, mis on sinu elus täna. Minu suur-suur soovitus on üritada end välja tuua olukorrast, kuhu sa oled kogemata sattunud - iseenda mõtete ohvriks. Võta kasutusele vajalikud abivahendid ja tee end korda. Proovi iga päev teha enda jaoks midagi, mis aitaks sind sellest nõiaringist välja! 

Tee rahu oma minevikuga, õpi sellest ja liigu lootusrikkalt edasi! 

Negatiivsetest mõtetest, mis tulevad sinu minevikust, aitavad vabaks saada Nunderiit ja Hõbesilm Serpentiin. Mõlemad kristallid on minevikust vabastajad ja tulevikule keskendujad. Nendes kristallidest peitub jõud, mis motiveerib sind nägema oma elus head, õppima raskustest ning suunama sind elus edasi arenema. Need on spirituaalsel tasandil väga kasulikud kristallid, mis aitavad minevikust õppida ja tegema vaherahu kõigega, mis sinu hinge häirib. Kanna neid kristalle koos või eraldi, koos toimivad need ühise eesmärgi nimel kiiremini. 

Et eluga edasi liikuda, tuleb endale ise sisendada, et minevik on minevik. Minevik on läinud, seda ei saa füüsiliselt muuta. See, mis on olnud, see on olnud. Ainuke asi, mida sa saad teha, on minevikust ja selle valust õppida ning nende tarkustega elus edasi liikuda. 

Ära unusta tänulikkuse praktiseerimist, see aitab elus head näha ja juhatada sind tasapidi nõiaringist välja. Leia igas päevas midagi, mille üle oled tänulik.

Lase minevikuprobleemidel, -traumadel ning -muredel minna, võta seda kui suurimat õpetajat ja praktiseeri hetkes elamise kunsti!