Magneesium on inimese kehale üks tähtsamaid mineraale ja seetõttu ongi oluline pöörata tähelepanu sellele, kas sinu toidus on magneesiumi piisavalt või mitte. Uuringute tulemustel on avastatud, et tänapäeval on pea 60% inimestest pidevas magneesiumipuuduses. See tuleb sellest, et põllud, millel täna taimi kasvatatakse, on mineraalide vaesed. Isegi kui sinu toidulaud on tervislik, ei pruugi sa igapäevasest toidust vajalikku magneesiumi kogust kätte saada. Seega, suure tõenäosusega, võib sinu keha vajada ekstra magneesiumit juurde ka siis, kui sa seda ise ei teagi. Aitan sul mõista, miks on magneesium meie kehale oluline, millised sümptomid võivad selle mineraali puudusest tekkida, mida kõike head see meie keha jaoks teeb ja kuidas varusid täiendada.

Magneesium on osaline rohkem kui 300 erinevas biokeemilises reaktsioonis

60% magneesiumist kinnitub meie luustikku ja on osa tugevate luude loomisel. Kaltsium ja magneesium on mõlemad vajalikud, et hoida ära osteoporoosi ning teisi luustikku ohustavaid haiguseid. Küll aga on magneesiumit vaja ka ülejäänud kehale, sest see osaleb rohkem kui 300 erinevas biokeemilises reaktsioonis.

Üheks peamiseks magneesiumi toimeks on, et see mineraal aitab toota energiat. Lisaks aitab ka moodustuda proteiinidel ja luua uusi aminohappeid. Magneesium loob DNA-d ja RNA-d ning parandab neid. Lisaks tervendab see vajalik mineraal närvisüsteemi, lõdvestab lihaseid ning parandab nende tööd.

Juba see sama teadmine võiks igaühele anda inspiratsiooni, et tarbida rohkem magneesiumirikkaid toite või lisada magneesium enda igapäevaellu toidulisandina.

Looduslik antidepressant!

Antidepressante leidub looduses väga palju, peab lihtsalt olema teadlik, et mõista, milliste vahenditega on võimalik enda stressitase võimalikult madalal hoida. Magneesium on looduslik antidepressant, mineraal, mis aitab vähendada ärevust, närvilisust ja pakkuda kiirelt ja tõhusalt lõõgastust.

Stress ja depressioon on üle maailma ühed kõige suuremad terviserikkujad. Stressile tuleb öelda Stop! ja depressioonist tuleb end välja kiskuda. Üks viis selle tegemiseks on tarbida regulaarselt magneesiumit ajal, mil kannatad suure vaimse koormuse all või tunned, et elul ei ole lihtsalt enam mõtet. Garanteerin sulle, et sellel on mõtet. Sa oled unikaalne ja eksisteerid põhjusega. Nüüd aga sammume sellest seisust välja ja leiame päikese taas üles. Too enda ellu magneesium ja suure tõenäosusega leiad sa sellest väga kiirelt tervendust.

Magneesium toetab närvisüsteemi, aidates seda tervendada ja taastada. Kui oled pidevalt närviline, siis selle põhjus võib olla ka magneesiumipuudus. Võta magneesiumit igal hommikul ja õhtul enne magamaminekut. Kui kannatad tugeva stressi või depressiooni käes, siis soovitan enda ellu tuua ka Ashwagandha, Bacopa Monnieri, Siberi ženšenni, L-lüsiini või mõnd muud Ajurveeda antidepressanti.

Alternatiivne viis peavaludest kiirelt vabaks saada

Peavalud käivad kummitamas paljusid ja kui sind on tabanud migreenihood, siis võivad need tunduda tapvad. On olemas alternatiivseid valuvaigisteid, mida ma alati soovitan. Ravim võiks olla ilma kõrvalmõjudeta ja seetõttu tuleks tegelikult ka peavalusid leevendada alternatiivsete variantidega. Üleüldiselt on see sinu enda kehale kasulikum viis, kuidas peavalust või migreenihoost lahti saada.

Kui sind käivad kimbutavas just sellised probleemid, siis hoia magneesiumipurki enda kotis, autos või kodus. Millal ja kus iganes tabavad sind peavalu või migreen, tarbi kohe magneesiumit. Ära lase sellel valul väga suureks kasvada enne kui haarad magneesiumi järele. Tee seda esimesel võimalusel!

Magneesiumipuudus võib olla põhjuseks, miks sul on peavalu või miks sind tabavad sagedad migreenihood. See mineraal lõõgastab närvisüsteemi ja lihaseid, aidates ära hoida valgustundlikkust sellel hetkel, kui valu käes kannatad, ning tuua sind järk-järgult sellest valust välja. Kui valu ei taha mööduda, siis võta mõne aja pärast uuesti magneesiumit (Cytoplani toodet, mida leidub La Tene poodides, võib päeva jooksul korduvalt tarbida). Järgmiseks alternatiivseks valikuks on Ashwagandha, millel on peavalusid taandav toime, või kange ingveritee.

Vererõhk ja südamerütmi probleemid

Üks magneesiumipuuduse tunnusmärkidest on see, et probleeme on vererõhuga. Mageesium transpordib veres kaltsiumit ja selle puudus võib põhjustada kaltsiumi ladestumist veresoontesse. Magneesium parandab verevarustust, alandab kõrget vererõhku ja reguleerib madala vererõhu normaalsele tasemele.

Südamerütmihäire võib olla põhjustatud pikaajalisest magneesiumipuudusest. Kui stressis olles või ärritudes hakkab sinu süda kiirelt taguma ning tunned rinnus ebamugavust, siis magneesium aitab seda ära hoida. Proovi tarbida magneesiumit kohe sellel ajal või regulaarselt enne magamaminekut ja hommikul ärgates.

Magneesium on kasulik neile, kes soovivad treeningtulemusi parandada

Kui sa teed trenni, siis sinu keha tarbib rohkem magneesiumit ja seetõttu võib aktiivsetel inimestel tekkida magneesiumipuudus kergemalt, kui neil, kes ei tegele spordiga.

Magneesium parandab heaolutunde tekkimist, mis trenni tehes võiks ja peaks tekkima. See aitab parandada lihaste tööd ja on eriti kasulik neile, kellel on olnud probleeme südame või südamerütmihäirega. Magneesium parandab verevarustust ja ei lase südamelöökidel ülemäära kõrgeks minna. Aidates kaasa ka vererõhu tasakaalustamisele.

Magneesium aitab peale treeningut tunda end lõõgastunult ning aitab vältida jõuetuse teket. Soovitan magneesiumit tarbida vahetult enne regulaarse trenni alustamist, olgu selleks jalutamine, ujumine, jooksmine või midagi muud.

Kasulik diabeetikutele

Magneesium aitab kaasa insuliinitaseme kontrolli all hoidmisele ja seega on see kasulik teise astme diabeetikutele. Pikaajaline magneesiumipuudus võib olla üks põhjusteks, miks diabeet võib tekkida. Magneesiumivarude kontrolli all hoidmine aitab hoida tugevana ka nende tervist, kes ei ole diabeetikud.

Magneesium hoiab keha põletikust vabana

Magneesiumipuudus soodustab keha põletikulisust ja seega on vaja jälgida, et sinu toidus leiduks igapäevaselt magneesiumit. Kui mitte, siis tuleb siinkohal appi toidulisandi tarbimine. Magneesium aitab põletikku vähendada ja seega ennetada paljude erinevate krooniliste haiguste teket, mille üheks võimendajaks on põletikulisus. Näiteks on magneesiumit palju tumedas šokolaadis (üle 75% kakaosisaldusega šokolaadis). See on hea uudis šokolaadiarmastajatele ja eriti neile, kellele maitseb mõru versioon šokolaadist. Kindlasti ei tohiks kakaosisaldus kukkuda alla 75% protsendi, siis langeb ka magneesiumisisaldus. Lisaks on tume šokolaad kasulik ka kortsude ennetamiseks - kakao mõjub nahale suurepäraselt.

Magneesium on vajalik menopausieelsetele või menopausis naistele

Naised, kes on vanuses, kus menopausini pole enam kaua aega jäänud, või on juba sellises vanuses, vajavad magneesiumit. Esiteks aitab magneesium tugevdada luustikku ja vähendada luude hõrenemise riski, millele naised on eriti tundlikud. Teiseks aitab see vähendada valusid, ebamugavustunnet, liigset närvilisust, uneprobleeme, tujude kõikumist ja on kasulik selleks, et keha vett kinni ei hoiaks. Magneesium aitab liigsest paistetamisest lahti saada ja on sel perioodil väga oluline just vaimsele tervisele. Kindlasti toob kasu see, kui menopausi eelselt ja selles olles tarbida magneesiumit lisaks veel sellele, mida toidust kätte saadakse.

Täida enda menüü rikkalikult toiduga, milles on magneesiumit + lisa magneesium toidulisandina enda ellu, kui sul on seda enesetervendamiseks vaja!

Loomulikult tuleb ka enda toidulaud magneesiumirikaste toitudega täita. Näiteks on kõige enam magneesiumit mandlites, spinatis, sarapuupähklites, tumedas šokolaadis, kõrvitsaseemnetes, päevalilleseemnetes, kaneelis, mahedas täisteratatras, maapähklites, banaanis ja avokaadodes. Kindlasti jälgi, et need oleksid mahedad ökotooted, sest seda rohkem on neis magneesiumit. Tegemist on äärmiselt maitsvate taimedega. Pähkleid lisa salatitesse, tee nendest võid või söö näksina. Banaani ja avokaado saad lisada igapäevaselt smuuti sisse või, kui oled Mehhiko toidu armastaja, siis tee guacamolet.

Loodusliku ja taimse koostisega magneesiumi toidulisandi leiad SIIT.

Toitke enda keha teadlikult, nähke vaeva enda tervise hoidmisega ja olge õnnelikud hea enesetunde üle!

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Magneesiumi kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteeri enne tarvitamist arstiga.