Hiina astroloogia järgi juhib igat aastat üks konkreetne märk ehk loom ja selle looma iseloom kandub üle sellele inimesele, kes siis parasjagu sellel aastal on sündinud. Hiina astroloogilist kalendrit on järgitud mitmeid tuhandeid aastaid ja see peab vägagi paika. Aasta, millal sa sündinud oled, see mõjutab sinu iseloomu, aga loomulikult mõjuvad ka teised tegurid ehk millal sa sündinud oled kuupäevaliselt. Seega, kui sa hakkad lugema Hobuse kohta ja sa oled Hobune, siis sellest enamus peaks sinu hingeeluga klappima.

Hobuse-aasta on kohe peal Mao-aastat ja peale seda järgneb alati Hobusele Lamba-aasta. Hiina astroloogiline kalender ei alga meile tavaks oleva uue aastaga ehk 1. jaanuariga. See on liikuv aasta, mille algus on alati, kas jaanuaris või veebruaris. Hiina astroloogia tuleneb Kuu tsüklite järgi ja see kestab 12 aastat. Seetõttu on Hiina astroloogias ka nii palju erinevaid loomi. Iga 12 aasta pärast hakkab tsükkel otsast peale.

Hiina astroloogilised aastad jagunevad veel omakorda elementideks ja need annavad igale looma-aastale oma eripära juurde. Neid elemente on 5 erinevat, nendeks on metall, vesi, puu, tuli ja maa. Element, mille aastal sa täpselt sündinud oled, see mõjutab omakorda sinu iseloomu.

HOBUNE, ELEMENDID JA ÕNNETOOV KRISTALL

Erinevad elemendid muudavad Hobuse erilisemaks ja see on väga oluline, kuna sellisel juhul ei muutu ühiskond üksluiseks. Elemendid ja erinevad loomasodiaagid annavad rahvale värvi, isiksust ning erinevaid külgi.

Vesihobune
15. veebruar 1942 - 4. veebruar 1943

Puuhobune
4. veebruar 1954 - 23. jaanuar 1955

Tulihobune
21. jaanuar 1966 - 8. veebruar 1967 

Maahobune
7. veebruar 1978 - 27. jaanuar 1979

Metallhobune
27. jaanuar 1990 - 14. veebruar 1991

Vesihobune
12. veebruar 2002 - 18. veebruar 2003

Puuhobune
31. jaanuar 2014 - 18. veebruar 2015

Tulihobune
17. veebruar 2026 - 5. veebruar 2027

Hematiit
 on kõikide õnne- ja tasakaalukristall, kes on sündinud Hobuse-aastal. Hematiit aitab Hobuses esile tuua tema häid ja tugevaid omadusi, samas aitab taandada Hobuse negatiivsemaid külgi. Hematiit aitab Hobuse elule kaitset tuua ja anda talle õnne õnneliku elu elamiseks.

Soovitan igal Hobuse-aastal sündinul omada midagi Hematiidist ja hoida seda kristalli enda lähedal või kodus. Kui meil on olemas kristallid, mis toetavad meie astroloogilisi ja numeroloogilisi näitajaid, siis need hoiavad meid tasakaalus ning aitavad meil õnnelikku elu elada. Hematiit on suurepäraseks kaitseks ja õnneks korraga.

Hematiidi kristall võid ka kinkida kellelegi, kes on sündinud Hobuse-aastal. Sellega annad sa sellele inimesele edasi õnne.

HOBUNE JA TEMA ISELOOMUSTUS

Hobusel on vaja aktiivsust ja melu enda ümber

Hobune vajab seltskonda ja põnevust enda ümber. Ta on see, kes ihkab inimeste läheduse järgi ja seda otseselt mitte intiimses mõttes. Pigem toob Hobune nendel aastatel sündinud inimestesse soovi olla seltskondades, viibida üritustel, teha midagi põnevat ja kogeda midagi vägevat publiku sees. Melu on põnev ja seda Hobune armastab.

Hobuse üks parimaid lõõgastusnuppe ongi melu, mida ei tohiks kindlasti endal ära keelata. Ka Hobuse partner peaks seda osa temas mõistma ja aktsepteerima vajadust vahel lihtsalt välja minna. Soovitan Hobuse kaaslasel selle kõigega kaasa minna, et suhet ning sidet kaaslasega veelgi tugevama hoida.

On erinevaid Hobuseid ja seetõttu erinevad Hobuse vajadused seoses väljas käimisega. Mõne jaoks on spordi tegemine treeningrupis see, kus ta saab enda seltskonna ja ühistöö vajaduse kätte. Teisele meeldivad kontserdid, suur rahvahulk ja kolmandale näiteks seltskonnapeod või hoopis koolitustel osalemine.

Nali ja naer on olulised - palun ära võta seda temalt ära!

Hobune, kes üldiselt jätab endast väga asjaliku ja konkreetse inimese mulje, on tegelikult üks paras naljanumber. Ta on kameeleon, kes oskab asjalikust minast hetkega ümber lülituda tobedaks ning eriliselt veidraks. Vahest nii veidraks, et iseendalegi jääb tunne, et tegemist ei ole kõige tõsiseltvõetava inimesega.

Tegelikult on aga nii, et nad on 50/50 asjalikud ja naljakad. See on tegelikult väga atraktiivne külg Hobuses, mida teised inimesed temas imetlevad. Huumor aitab elus edasi liikuda, raske päeva lihtsamaks muuta ja olukordi lahendada, kus pinge on esile tõusnud.

Vahel Hobune ise tunneb, et ta varjab end huumori taha ja seda täiesti mitte teadlikult. See lihtsalt tuleb välja ja eriti siis, kui olukord on tema enda jaoks keeruline. See on enesekaitsemehhanism ja ellujäämisinstinkt üheaegselt. Põnev eksole? Nüüd vaatad Hobuse-aastal sündinu huumorit teise pilguga. Tegelikult on see kõik hea, kellele ei meeldiks siis üks hea kõhutäis naeru? Päikesepõimikut on vaja aktiveerida.

Päikesepõimik on oluline ja seda tuleb pidevas tervenduses hoida

Kusjuures huumor ja Päikesepõimik on Hobuse jaoks olulised teemad. Miks? Hobune, nagu oled kindlasti juba kuulnud, on metsik tööloom. Olgu ta töökas koduseinte vahel või töö juures, talle meeldib tööd teha ning tihtipeale teeb ta endale ise pidevalt tööd juurde ja seda igas suunas. Ta on iseenda suurepärane töödejuhataja, ülemus ja alluv üheaegselt. Seejuures on garanteeritud vaidlemine iseendaga, enda korrale kutsumine ja enda kiitmine. Multifunktsionaalne eksole.

Nagu ma olen aastaid rääkinud - Päikesepõimik on külluse ja rahaõnne kanal ja kui seda töös ja tervena hoida, on meie elus ka küllus. Hobune on tööinimene ja tema üks selle elu eesmärkideks (miks ta on Hobuse-aastal sündinud) on tööd teha ja inspireerida teisi seda tegema.

Ületöötamine on Hobuse jaoks vägagi võimalik, töö pärast muretsemine on samuti tema eluteel tihti esinev nähtus. Selles elus tuleb õppida tööd täielikult nautima nii, et oskaks pingest vabaks saada. Töö on kirg ja samal ajal needus Hobuse jaoks. Eesmärk on muutuda professionaaliks. Seda aitab teha tervendatud Päikesepõimik.

Päikesepõimikut aitab tervena hoida Päikesekivi kristalli kandmine. See on kindel kristall, mis võiks Hobusel olla tema töö juures või ehtena lähedal, kui tööd tehakse. See aitab ära õppida töö tegemise nii, et end üle ei töötaks ja alati säiliks nauding selle keskel.

Soovitan aeg-ajalt põletada Seitsme tšakra viirukit või näiteks Sidruniviirukit, et aktiveerida Päikesepõimikut. Need on head enesetervendusvahendid, mis Hobusele ära kuluvad.

Kokkuvõttes on Hobusel vaja pidevalt tegeleda iseendas sellega, et tööellu harmooniat luua või kodusel Hobusel kodutöödes ning ettevõetud ideede teostamise juures mitte ennast ära kaotada. See on eesmärk, mis tuleb selles elus ära täita.

Mina, mina ise ja mina

Üks Hobuse iseloomujoontest on see, et ta kaldub olema enesekeskne. Ma ei soovi siinkohal Hobuseid ärritada või rünnata. Räägime ausalt! Hobuse-aastal sündinule meeldib iseendale pakkuda elus midagi, mis teda rõõmsaks teeb. Hobune tihtipeale mõtleb sellele, mida tema naudib ja kuidas seda naudingut endale lubada. Enesekesksus ei tähenda Hobuse puhul kohe ilmtingimata seda, et ta ei hooliks teistest inimestest. Küll aga võib ohutuli siinkohal põlema minna.

Hobusel on vaja selles elus ära õppida seda, kuidas iseendale elada ja samas teistele hoolt ning armastust samaaegselt pakkuda. Tundub lihtne? Hobuse jaoks see ei pruugi üldse nii olla.

Kui sünnid Hobuse-aastal, siis see on teine sinu elu eesmärkidest - õppida tooma tasakaal enda soovide ja teiste soovide vahele, kellega enda elu jagad.

Hobune peab olema mitme toe eest, üks iseendale ja teine teistele. Hobune on tugev loom, kes suudab palju kanda ja see juba vihjab sellele, miks Hobuse-aastal sünnitakse. Selles elus tuleb suurt vastutust kanda.

Seega, kui oled Hobuse-aastal sündinud, siis paku armastust iseendale ja ära unusta teistele seda jagamast!

Kohusetunne kui parim iseloom või miski, mis ajab hulluks

Kohusetunne on Hobuse jaoks uhkuse ja au teema. Kui ta on ikkagi kellelegi midagi lubanud, siis on meeletult raske seda mitte teha. Isegi siis, kui ta ei soovi seda lõppude lõpuks teha. Miski tema sees ütleb: "Tee seda, tee seda!" ja nii saabki hobusest üks kohusetundlikumaid inimesi. Südametunnistus hakkab valutama, kui lubadus on kellelegi teisele või iseendale antud ning seda ta ei täida.

Samas on neid Hobuse-aastal sündinuid, kes ei ole kaugeltki kohusetundlikud. Siinkohal on 2 äärmust. Üks on see Hobune, kes on ülimalt kohusetundlik ja seda siis kas rõõmuga või iseendale vastu olles. Teine on see Hobune, kes ei kandideeri kaugeltki kohusetundlikuks. Äärmused eksisteerivad igas astroloogilises mõjuteguris ja Hobuse puhul on see eriti hästi esiletulev. See on Hobuse kolmas ülesanne, mida ta tuli siia ära õppima. Need, kes on kohusetundlikud, nemad peavad ära õppima, et kohusetunnet tuleb nautida, mitte tunda, et see on ahistav. Teised peavad õppima vajalikest kohustustest ja lubadustest kinni pidama.

Erinevad elemendid toovad Hobuse-aastal sündinutes teatud iseloomujooned esile või annavad lisajõudu. Vaata, mida sinu element sulle annab!

PUUHOBUNE

Puu lisab Hobusele ärrituvat energiat, mis tähendab seda, et sellel Hobuse-aasta inimesel on pidevalt kiire, ta soovib midagi teha, korda saata ja ta ei seisa paigal. Puuhobune on suurepärase kujutlusvõimega ja väga hea analüüsija.

TULIHOBUNE

Tulihobuses tulevad esile väga tugevad sotsiaalsed omadused ja ka vajadused. Tema on see, kes kõige enam vajab kedagi, kellega enda elu jagada või koos aega veeta. Ta on ka ääretult kangekaelne ja võib vahel endale vastu töötada.

MAAHOBUNE

Maahobune on kõige leplikum Hobune, kellel on kõige vähem enesekesksust ehk soovi iseendale elada. Tema on pigem see, kes peab õppima mitte alla andma teistele alati, kui tema enda heaolu on mängus. Ta on vastutustundlik ja kohusetundlik.

METALLHOBUNE

Metallhobusel on kõige raskem enda sügavaid tundeid väljendada ja vahel võib ta öelda asju, mis teisi riivavad. Ta armastab, kuid tal on raske sellest rääkida või tal läheb selleks rohkem aega vaja. Ta on väga otsekohene, mõtleb loogiliselt ja armastab seltskonda.

VESIHOBUNE

Vesihobune on romantik, tema jaoks on suhted olulised ja armastuse leidmine/armastus esikohal. Ta on kergelt ärrituv, nii nagu ka Puuhobune. Vesihobune suudab hästi teisi inimesi mõista ja ennast nende positsioonile panna, mis teeb Vesihobusest hea kuulaja ja sõbra.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Hobuse-aastal sündinud on siiski suurepärased pühendujad. Nendel on oskus võtta endale kohustusi, mille lõpuni veavad ja enese motiveerimine tuleb neil loomulikult. Kõik sellel aastal sündinud inimesed võivad olla uhked enda tugevuse üle, mis teiste puhul nii loomulikult ei pruugi tulla. Hea enesevalitsemisoskus ning suurepärane sihikindlus viivad selle inimese veel väga kaugele.

Nagu eelpool sai mainitud, on Hematiit see kristall, mida Hobuse-aastal sündinud inimene võiks kanda või enda lähedal hoida. Lisaks soovitan Hobuse-aastal sündinutele kanda ka hobuse sümboliga ehteid. Need leiad SIIT

Et paremini mõista, kuidas siduda astroloogilist aastat kokku teiste sünnipäraste astroloogiliste ja numeroloogiliste näitajatega, selle kohta leiad lugemist SIIT.