Närvivapustus ei ole naljaasi ja inimene, kes ei ole seda kogenud, ei pruugi selle tõsidusest aru saada. Kirjutan närvivapustusest ja sellest, kuidas on võimalik selle teket ennetada ning mõista, et sa oled sellesse suundumas. Seda kõike selleks, et suudaksid end ise tagasi tõmmata ja mõista, mis sinu keha ja hingega toimub.

kätega nägu kattev meesTõden, et viimane aasta on paljude jaoks olnud ülimalt koormav ja vaimselt keeruline, ootamatused on põhjustanud suurel määral stressi ja ka paljud tasakaalukad inimesed on kokku puutunud stressi varjukülgedega. Närvivapustust kogeb üha suurem hulk inimesi. Tean seda, kuna aitan inimesi nende isiklike probleemidega ning puutun kokku paljude süngete muredega. Kuna üha enam kogetakse närvivapustusi ja ma tunnen, et pean sellel teemal avalikult sõna võtma. Loodan, et sina, sinu lähedane või kuskil keegi teine saab sellest abi. Eesmärk on sõna levitada, minu teadmisi siinkohal ära kasutada ja teha kõik selleks, et eneseabi oleks kättesaadav.

Närvivapustus toob endaga kaasa väga palju takistusi pealtnäha täiesti tavaliste ja rutiinsete tegevuste läbiviimisel. See on miski, mis neelab sinu jõu ja väe. See võib tekkida stressi, kroonilise stressi, ärevuse, ülepingutamise, suure koormuse, trauma, läbielamise või tõsise vitamiinide ja mineraalainete defitsiidi tõttu. Põhjuseid on palju ja erinevaid. Läbi aja näen inimesi, kes on närvivapustust kogenud ja kannatavad tõsiste ärevushäirete all. Nende probleemide algpõhjused on sarnased, kuid mitte üks ühele. Igat inimest tuleb siinkohal täiesti eraldi vaadata ja tema probleemi eraldi süveneda, et jõuda tema jaoks kõige parema tulemuseni. Ma teen seda, aidates välja selgitada asja tuuma!

Jõuame nüüd sinna, kuidas tuvastada, et närvivapustus on sinu poole teel ja mida ette võtta, et see pidurdada. Loe lähemalt!

1. Kõigepealt hakkab asi vaikselt pihta sinu unemaailmas. Sa võid märgata probleeme ja muutusi oma unerütmis. Tihtipeale on sul enne närvivapustuse saabumist keeruline magama jääda, isegi, kui sa oled surmväsinud. Mõtted peas ei lase sul uinuda või sa ärkad iga väiksemagi hääle peale. Unetus või raskus magama jäämisel võib olla üheks närvivapustusele eelnevaks sümptomiks. On ka neid, kes soovivad ainult magada ja enda päeva täielikult maha magada. See on alateadlik soov vältida probleeme ja tegevusi, mis põhjustavad stressi. Neil, kes ei saa magada, ei lase ärevus ajul puhkestaadiumisse minna, hoides aju erksana ning non-stop töös.

2. Teine sümptom on keskendumisraskuste teke. Sul on keeruline keskenduda ühele tegevusele nii, et see sind ei ärritaks, või nii, et sa suudaksid asja süvenenult teha. Kui stress on sinus eksisteerinud juba kaua, ei lase see ajul korralikult toimida, muutes keskendumise ülimalt raskeks.

3. Seletamatu jõuetus, väsimus ja valutundlikkus suurenevad. Tunned juba pikemat aega, et sul on enda kehas raske olla, see ei toimi normaalselt ning sa ei suuda terve päeva jooksul end hästi tunda. Otseselt nagu midagi viga ei ole, aga enesetunne on halb ning lõõgastuda on keeruline.
katkise peaga mees
4. Sul käivad üle jõu tegevused, mida tuleb teha iga päev. Tunned pidevalt, et sa ei jõua, sa ei jaksa ja kõik tundub ühtäkki liiga raske. Tunned, et sooviksid vähem koormust, kuid isegi siis, kui see väheneb, tunned, et oled ülekoormuse all. See, et üle jõu käivad igapäevased tegevused viitab juba väga kõrgele stressitasemele ning see omakorda peagi saabuvale närvivapustusele.

5. Kõhuprobleemid, seede- või hingamisraskused ei ole nii levinud sümptomid, aga esinevad siiski. Kui keha on stressis ja seda juba kaua, siis mõjutab see kõige rohkem seede- ja hingamissüsteemi. Päikesepõimik on see Tšakra, mis toodab õnneenergiat. Suure stressi korral see Tšakra sulgub ja kohe tulevad esile seedeprobleemid ning kõhuvalu või refluksi sümptomid. Kurgutšakra vastutab meie informatsiooni töötlemise oskuse eest. Kui mõttetööga ei vabastata kehast stressi, siis jääb see Kurgutšakrat kahjustama. See omakorda toob kaasa hingamisraskused või hakkab inimene unustama õiget hingamisrütmi.

6. Sa tunned kahetsust, ühtäkki tulevad sulle meelde halvad kogemused, sa ei usalda enam inimesi ja kahtled kõiges. Segadus on enne närvivapustuse saamist täiesti tavaline nähtus. Lisaks võid tunda, et sa oled üksinda ja keegi ei aita sind.

Kui sa koged täna selliseid sümptomeid või on sinu lähedane sellises seisus, siis aita iseennast või teda. Jaga temaga seda artiklit, et ta leiaks sellest abi, või haara sellest artiklist endale vajalikud nõuanded. Tee sellega endale ja teistele head!

Ma aitan sul sellest välja tulla. Sa pead selle nimel tööd tegema ja alustama kohe!

Mitte keegi ei soovi närvivapustust kogeda ja seetõttu on vajalik seda enda või lähedase puhul ette näha. Sellest ei ole abi, kui keegi kõrvalt ütleb: "Kõik on hästi, kõik on korras, ära muretse, see pole mure, maga end välja, puhka rohkem jne." Sellest ei ole kohe üldse kasu. Miks? Kuna inimene, kes on närvivapustuse äärel, ei kontrolli enda mõistust. Kui ta seda suudaks, siis ei oleks ta juba pikemat aega nii endast väljas ja täbaras seisus olnud. Abiks tuleb võtta teistsugused meetmed, mis aitavad keha lõõgastada, närvisüsteemi tervendada ja ajukeemia korda saada.

Närvivapustus on sarnane paanikahooga, inimesed kogevad seda erinevalt. Mõnel tekib deliirium, mõni inimene ei suuda enda keha kontrollida, mõnel jääb hing kinni, süda võib rütmist väljuda, meeletu nutuhoog võib peale tulla ja palju muudki. Seda kõike kogetakse äärmiselt raskete emotsioonidega. Peatame selle tuleku!

Esmalt tuleks koju tuua palju Seleniiti, kuna see on rahustava toimega kristall. See aitab muuta koduse atmosfääri energeetiliselt tervendavaks ning aitab kaasa närvisüsteemi tervendamisele. Seleniidist küünlaalused on väga head valikud, et luua kodust isiklik teraapiaruum. Üldiselt tekib selle kristalli vastu väga suur huvi ka nendel inimestel, kelle närvisüsteem on nõrk või kes kannatavad pikaajalise stressi käes.

eeterlikku õli nuusutav naineTeiseks tuleb igapäevaselt kasutusele võtta kurgirohuõli. Selles on GLA ehk gamma-linoleen hape, mis on närvisüsteemi rahustav, tasakaalustav ja tervendav. See mõjub soodsalt ajule, aidates selle tööle kaasa. Kurgirohuõli on ärevuse, paanikahoogude, pikaajalise stressi, depressiooni, traumaatilistest sündmustest tekkinud tervisehädade ja vaimse keha ülim tervendaja. Nii lihtne ja nii võimas. Selle saladus peitubki GLA-s, mida sinu keha vajab enda taastamiseks. Soovitan seda võtta regulaarselt, kuni ärevus on täielikult taandunud ja oled saavutanud õige tasakaaluka rütmi. Lisaks soovitan kasutada ka B-vitamiinide kompleksi. Selles leiduvad B1- ja B6-vitamiinid aitavad vähendada paanikahoogusid ja toetavad närvisüsteemi. Igapäevaste pingetega paremini toime tulemiseks soovitan ka Ecoshi Meelerahu toidulisandit, mis suurendab vastupanutoimet stressile.

Kolmandaks too enda ellu rutiiniväliseid tegevusi. Juhata enda mõistus stressist ja ülemõtlemisest eemale. Tee midagi, mida sa tavaliselt ei tee. Mine paikadesse, kus sa ei ole veel käinud. Sa ei pea siinkohal üle mõtlema, tee asi lihtsaks. Mine jalutama metsa, kuhu sa pole varem jõudnud minna, külasta poode, kus sa pole varem käinud, ja tee palju muud, mis on sinu jaoks uus. Sellega aitad sa ajul end ümber seadistada. Rutiin on sinu jaoks hetkel talumatu, seega tulebki rutiini murda.

Neljandaks väldi stressipesasid ehk neid kohti ja inimesi, kes põhjustavad sulle ärevust. Kui selleks on uudised, siis ära loe või vaata neid, kui on mõni inimene, kes räägib alati midagi halba, mis mõjub sulle laastavalt, siis eemaldu temast mõneks ajaks. Ürita vältida kõike, mis viib sind hullemasse olukorda.

Viiendaks too enda ellu Greibi eeterlik õli. See on meeli rahustav, meeleolu parandav, head tuju loov, optimismi suurendav ja paneb sind hetke nautima. Ennekõike on sellel meeletult hea lõhn ja see aitab ajus tekitada reaktsioone, mis lõõgastavad. Põleta Greibi eeterlikku õli õlilambis või difuuseris kasvõi iga päev, et vähendada hinges ärevustunnet.

Südamest loodan, et minu mõtted ja soovitused aitavad sind või sinu lähedast. Tervenda end ja peata närvivapustus enne selle saabumist!

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Toidulisandite kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteeri enne tarvitamist arstiga.