Alustuseks soovin ma ikka ja jälle enda ühte mõtet korrutada. Kui loodus on andnud meile viljad, taimed ja kristallid, siis selleks on olemas põhjus. Mina usun, et Maa poolt pole loodud mitte ühtegi kasutut elementi. Miks on meil nii palju vilju ja taimi? Et me saaksime süüa. Miks me peame neid sööma? Sest nendes on tervis. Mina usun, et iga haiguse jaoks, nii füüsilise kui ka vaimse, on Maa midagi loonud. Taimed ja viljad füüsilise tervise jaoks, kristallid vaimse tervise jaoks. Haigus hakkab pihta ennekõike vaimsest kehast. Seega pooldan ma tervendamist taimede ja kristallidega. Ja mitte ainult ei poolda, ma praktiseerin seda enda igapäevases elus.

Sidrunivee joomine võiks olla igaühel rutiinseks tegevuseks, et enda keha turgutada. Sidrun on väga vitamiinirohke ja kasulik vili. Kui teha sellest viljast endale igapäevaselt joogivett, siis vot see on terviseallikas! See lihtne harjumus tasub endale külge harjutada ja su enesetunne läheb peagi paremaks. Mina joon pidevalt sidrunivett ja seda peaaegu igapäevaselt.

Kindlasti oled sa juba kuulnud, et sidrunivee joomine on kasulik. Aga kas sa tead ka, miks? Ja kuidas sa võiksid seda juua, et see annaks sulle maksimaalselt kasu?

Esiteks soovitan ma koju tuua võimalikult kollaseid sidruneid, mitte helekollaseid. Mida tumendab on kollane, seda küpsem on vili ja mida õhem on selle koor, seda rohkem on seal mahla sees.

Kõigepealt tuleb sidrunite pealt ära saada mustus ja erinevad kemikaalid, mida kasutatakse taimekasvatuses-hoiustamises. Selleks kalla sidrunid vee sisse ja lisa sinna vette söögiäädikat, ikka korralikult, ca väike pudelitäis. Poolest liitrist äädikast piisab ca 10 sidruni pesemiseks, kui panna sidrunid poolenisti vett täis kraanikaussi. Söögiäädikas leotab lahti kõik mürgid ja ka inimeste enda poolt tekitatud mustuse, mis on sidrunikoore peal. Ka näiteks selle mustuse, mida külmetushaigust ja pisikut kandev inimene toidupoes sidrunit puudutades selle peale kogemata annab. Hoia sidruneid selles vees 10-20 minutit, kalla vesi ära ning loputa sidrunid. Tegelikult teen ma niimoodi kõikide puu- ja juurviljadega, mida poest ostan. Kui sa küsid, kas äädikamaitse jääb juurde, siis võin öelda, et ei jää. Eriti soovitan ma niiviisi puhastada talvisel ajal mandariine, et nendel olevast mustusest mitte haigeks jääda. Seega varu koju söögiäädikat ja ole terve.

Kui äädikas on sidrunid ära puhastanud, pane need kaussi ja tuppa, mitte külmkappi. Toasoojusel valmivad sidrunid lõplikult, need tuuakse meile siiski peaaegu et toorena, seega vajab mõni sidrun valmimisaega.

Sidrunivett tee nii, et sa lõikad sidruni pooleks ning pigistad sidruni klaasi sisse tühjaks. Alguses soovitan kasutada suuremat klaasi, kuna see mahl võib sulle liialt kange tunduda. Seejärel vala ülejäänud klaas vett täis ja joo sidrunivesi ära.

SIDRUNIVEE TERVENDAVAD OMADUSED:

Enne, kui sa hakkad üldse lugema selle väetaime omadustest, soovin ma öelda kõikidele neile, kes arvavad, et sidrunivee joomine teeb maole liiga - SEE EI TEE SEDA! See toimib täiesti vastupidiselt, andes su maole tervist!

Kui me räägime sidrunivee tervendavatest omadustest, siis need kehtivad siiski selle regulaarsel joomisel. Ükski taim ei suuda ühe proovimisega tervendust anda. Seega, kui soovid end tervendada, siis tekita endale sidrunivee joomisest harjumus või tee teatud perioodil tervenduskuur.

- Sidrunis on sidrunhape, mis sisaldab erinevaid kehale vajalikke mineraalaineid ja vitamiine. Kuna inimese magu on happeline, paneb sidrunhape maos oleva kahjuliku happe taanduma ning aitab toidu lagundamisele kaasa, muutes keha aluseliseks ehk vähem happeliseks.

- Mida aluselisem on sinu keha, seda väiksema tõenäosusega tekivad sinu füüsilises kehas raskekujulised haigused. Pea meeles - haigused armastavad hapet.
 
- Aitab tasakaalustada nii-öelda halba kolesterooli ja kolesterooliprobleemidest lahti saada.

- Ideaalne uudis ka kõigile neile, kes kannatavad akne käes. Sidrunivesi aitab aknest vabaneda, see puhastab sinu vereringet, kus üldiselt on akneprobleem peidus. Akne on väga tõsine tervisehäda ja see algab palju sügavamalt, kui lihtsalt nahalt.

- Tugevdab tänu C-vitamiinile immuunsüsteemi.

- Aitab kaalu langetada ja kaalunumbrit stabiilsena hoida. Sidrunimahla sees on aine, mis aitab rasva lagundada. Huvitav on ka see, et keha võtab sidrunivee omaks, nagu maomahla, ja see aitab tekitada täiskõhutunnet. See aga omakorda tähendab seda, et sul kaovad ära pidevad isud millegi järele.

- Hoiab suu tervist, aidates hambakattu vähendada ja igemepõletikku taandada.

- Taandab happelisust, mis tekib magusa tarbimisel, millest võib omakorda tekkida kehasse seenhaigus.

- Mina usun, et sidrunivesi aitab maandada happelisust ja seega vähendada vähiriski.

- Ma soovitan sidrunivett juua eriti neil, kes armastavad kohvi juua. Kohv tekitab meie kehasse üleliigset hapet ja see on üks kohvi negatiivsemaid külgi, kuigi ülejäänud selles on väga hea. Loe kohvi kohta lähemalt SIIT.

- Sidrunivee joomine on kasulik ka siis, kui sul on palavik, sest see aitab alati palavikku taandada! Ja mitte ainult palavikku, see aitab ka külmetanud kurgul kiiremini terveneda.

Kui sa ei ole eelnevalt harjunud sidrunivett jooma, siis on hea, kui sa paned endale meeldetuletuse ja tekitad sellest harjumuse. Hiljem tuleb sul see nii loomulikult ning sa ei soovigi sellest loobuda. Mõnest heast asjast võib lihtsalt sõltuvusse jääda!

Paljud soovitavad juua sidrunivett hommikul tühja kõhuga. See on tõesti kasulik ja ka mina soovitan sellega oma päeva alustada. Aga ma soovitan juua sidrunivett ka päeva jooksul, et enda keha happelisust tasakaalus hoida. Mina näiteks joon alati enne söömist sidrunivett, kui ma olen kodus ja saan seda teha, et lihtsalt valmistada oma keha erinevate ainete jaoks ette. Pealegi, kui sa sööd midagi, mis on sinu maole happeline, siis seda enam tasuks eelnevalt juua sidrunivett, et see sulle liiga ei teeks.

Sidrunivett tee leigest/toasoojast veest, kui sa aga armastad külma vett, siis võid ka sellest teha. Toasooja vee kasutamine on sinu enda tervisele kasulikum, kuna sinu keha võtab selle kiiremini omaks, külm vesi võib magu kergelt ärritada ehk maole nii-öelda šokiseisundit tekitada.

Sa ei saa sidruniveest toimeaineid kätte, kui sa lased ainult mõnel sidruniviilul klaasi või isegi kannu sees olla. On ikkagi vaja pigistada sidrunimahl sidruni seest välja.

Mina näiteks pigistan sidrunitest mahla välja käsitsi, kuna ma usun, et kui sa kasutad söögi tegemisel võimalikult vähe abivahendeid, siis seda rohkem saab sinu keha taimega kontakti.

Sidrunivett võiks regulaarselt juua, et kõik meie kehasse ladestunud mürkaineid ja muud kahjulikud ained lahustuksid meie sees ning väljuksid meie kehast. Igasugune mürkaine, mis jääb meie kehasse kinni, on tulevane haigusetekitaja. Seega toitu nii, et sa puhastad enda keha pidevalt, mitte ei tee ühe korra detokskuuri.

Loe ka laimivee tervendavate omaduste kohta, leiad mu artikli SIIT.

Kõik, mis puudutab tervisealast nõustamist, tuleb minu enda kogemusest ja inimeste abistamisest. Mul ei ole arstipabereid, minu soov inimesi aidata, taimi õppida ja neid tervendamisel kasutada on minuga kaasas käinud väikesest peale ning see on mulle saatuse poolt kaasa antud kirg.