Enamjaolt valutavad jalad sellel põhjusel, et sa oled jala ära löönud või oled liialt pikalt käinud. Jalad võivad valutama hakata ka ilma füüsilise põhjuseta ja kui sinuga juhtub nii, siis see on sõnum sinu alateadvuselt. Igal valul on omad spirituaalsed tähendused ja iga valu on märguanne sinu alateadvuselt mõne emotsionaalse probleemi kohta. Kui sul hakkavad jalad või jalg lihtsalt valutama, siis soovitan sul kiirelt enda jaoks lahti mõtestada selle, miks, mis on see, mille kohta sinu hing sulle märku annab? Keha on ülimalt tark ja suudab meile anda ette kõik vastused, sina pead lihtsalt tark olema ja need märgid enda jaoks lahti tõlgendama.

Jalad omavad oma Tšakrasüsteemi ja hoiavad kinni teatud emotsioone. Kui sul jalad valutavad, siis kokkuvõtvalt antakse sulle märku selle kohta, et sa kas hoiad midagi enda elus kinni või sa ei soovi teatud teemadega edasi liikuda. Jalavalu võib sind tabada ka siis, kui sa soovid liialt rutakalt elus edasi liikuda mõne konkreetse teema kohaga, aga sinu saatus ei soosi selliseid kiireid muudatusi. Sellisel juhul võivad sinu jalad valutama hakata.

VASAK JALG - 
Kui valutab terve sinu vasak jalg, siis on see märk selle kohta, et sa ei suuda, sa ei soovi või sa kardad enda eluga edasi liikuda. Et sa võid ise seada endale takistusi, et sinu elu muutuks paremaks. Selline valu võib tekkida siis, kui sa oled mõne asja suhtes jäärapäine või lased hirmul enda üle võitu saada. Vasaku jala valu annab sulle märku, et lase vabaks ja mine vooluga kaasa.


PAREM JALG - 
Kui hakkab valutama sinu terve parem või enamus paremast jalast, siis on see märk selle kohta, et sa ruttad ajast ette. See on märk, et sa soovid enda saatust liialt kiirelt muuta ja tahad lõpptulemust saada ilma vaeva nägemata. See on märk sinu alateadvuselt, et sul on vaja millegi suhtes kannatlik olla. Ole kannatlik ja tee tööd, et elu nautida!

MÕLEMAD JALAD - Kui valutavad korraga sinu mõlemad jalad, siis on see märk selle kohta, et sa lased ennast mõjutada. Keegi utsitab sind millegi suhtes tagant ja soovib, et sa midagi teeksid. Jalavalu annab sulle märku, et sina ise ei soovi teha seda, mida keegi sinu käest soovib. Nõuanne - otsusta asju ise!

Jalavaludest aitab lahti saada Magnet Hematiidi hoidmine valulikul kohal. Teine võimalus on see, et sa kannad Hematiiti või Magnetiiti ehtena.


PÕLVED - Kui kumbki sinu põlvest valutab või põlvevalu on lausa sinu igapäevaseks probleemiks, siis on see märk selle kohta, et sa ei soovi enda elu muuta. Põlved hakkavad valutama nendel inimestel, kes peaksid elus muudatusi tegema ja uut teekonda alustama. Võib-olla on see suhe, mis ei toida sind enam ja sul on vaja sellest vabaks saada. Võib-olla on see karjäär, mis ei ole sinule ja tegelikult sinu saatus soosib sulle midagi muud. Põlvevalu on alateadvuse poolt märguanne, et sa ei lase endal eluga edasi minna. Mõtle, millest sa nii väga kinni hoiad ja mis sinu elus enam ei tööta?

Emotsionaalsest põlvevalust aitab vabaneda Apatiidi kristalli kandmine, seda tuleks kaelas kanda ja aeg-ajalt valulikku põlve masseerida. Kui sul on olnud ka füüsiline põlvevigastus ja soovid seda valu leevendada, siis seda aitab teha Mahagon-Obsidiaan. Kanna seda kristalli ja tee valulikule kohale massaaži.


Kui põlved lähevad nii-öelda lukku, siis on see märk selle kohta, et sa oled aastaid seisnud enda elus paigal, seda siis mingis aspektis. Põlved lähevad lukku siis, kui sa ei ole enda intuitsiooni juba aastaid teatud teemal kuulanud. Mõtle, mis on see, millega sa rahul ei ole ja mille peale sa oled mõelnud, et selles võiks muudatus tulla, kuid sa lihtsalt ei viitsi või ei julge muudatust ise teha, sa vaid ootad muutuseid. Sinu alateadvus annab märku, et see muudatus ei tule, kui sa ise ei hakka muudatusi tegema.

PAHKLUU - Ükskõik kumma jala pahkluu sul valutab, sõnum sinu alateadvuselt on ikka sama. Pahkluu hakkab valutama nendel inimestel, kes ei suuda teha otsust enda elus materiaalse koha pealt. Eriliselt hakkab valutama nende pahkluu, kes ei ole enda tööga rahul, kes ei suuda otsustada, kas töölt lahkuda või tööle jääda ning seal pingutada. Pahkluuvalu on seotud meie materiaalse eluga ja meie materiaalsete vajadustega. Pahkluuvalu on märk sinu alateadvuselt, et sa pead rahateenimist nautima, see ei saa olla sulle vastumeelne ja sa pead elus kindlaid valikuid tegema. Mida rohkem inimene kaalub ja kõhkleb, seda suuremad emotsionaalsed blokaadid tekivad. Pahkluudesse tekivad blokaadid siis, kui ei suudeta materiaalseid valikuid teha, näiteks millist tööd teha ja millist mitte.

Pahkluuvalu leevendamiseks kanna Päikesepõimiku kohal Karneooli kristalli. Karneool aitab sul enda tööd armastada, nautida, tekitab motivatsiooni ja soovi tööl käia. Karneool aitab ka tööalaseid otsuseid langetada.

JALATALLAD - Kui sinu jalatallad valutavad, vahet ei ole kumma jala oma, on see märk sellest, et sa vajad loodust. Loodust selles mõttes, et sinu keha soovib midagi, mis on taimne. Keha annab märku, et vajab värsket õhku, päikest, merd, metsa ja taimset toitu. Jalatallavalu põhjuseks on see, et sa toidad enda keha valede ainetega ja sa ei vii end loodusesse. Ainuke viis, kuidas jalatalla valust lahti saada, on see, et sa muudad enda toitumisharjumusi ja hakkad rohkem olema õues ja looduses.

Iga artikkel mille ma kirjutan, tuleb inspiratsiooni saamise kaudu. Inspiratsiooni saan ma iga artikli puhul väga erinevatest allikatest. Selle artikli kirjutasin ma sellepärast, et sain mõtte selleks une kaudu. Täna hommikul ärkasin ma selle peale üles, et mu jalad valutasid ja samal ajal kui ma ärkama hakkasin, nägin ma parasjagu ka und. Läbi une öeldi mulle, et see on väga kasulik, et minu jalad valutavad. Kui ma jalavalu peale üles ärkasin, siis korrutasin enda mõtetes sedasama lauset, mis mulle öeldi: "See on väga kasulik, et minu jalad valutavad", andes endale aega lahti mõtestada, miks see siis nii kasulik on ja enne, kui ma üldse jõudsingi midagi analüüsima hakata, sain ma juba aru, et pean selle kirja panema. Kirja panema selleks, et aidata võib-olla just sind.

Tene Laul