JÄÄR on tähemärgisüsteemis kõige esimene sodiaak. Seda tähtkuju valitseb tule-element, andes Jäärale oskuse olla energiline, elujõuline, aktiivne ja teotahteline. Kui Jäära lühidalt iseloomustada, siis just need neli sõna sobivad selleks kõige paremini.

Jäär on väga aktiivne inimene, kellele absoluutselt ei meeldi paigalseis ja seda selle sõna otseses mõttes, neil peab alati midagi teha olema. Jääradel on vaja just füüsilist tööd, see on neile ellujäämiseks hädavajalik, kuna seal rakendavad nad oma üleliigset energiat. Jäärad on sündinud väga suure sisemise väe ja jõuga ning enamik Jääradel on energiat rohkem, kui kohti seda rakendada. See on ka põhjus, miks Jääral peab olema tegevust.

Kui Jääral on tööd, mida teha, ja siinkohal ma ei räägi ainult sellest tööst, kus sa käid kellast kellani, vaid ka koduseid töid ja toimetusi, siis on Jäär tasakaalukam. Jäärad, kellel on vähe tegevust, kasutavad oma energiat valesti ehk nad võivad seda teiste peal välja elama hakata. Iga Jäär teeb seda omal viisil - kes hakkab teise elu organiseerima, kes teiste eest toimetusi ära tegema, kes tüli norima. Sellisel juhul tuleb Jäärale kindlasti tegevust anda. Jäär peab tundma, et ta on kasulik ja ta peab silmadega tulemust nägema. Jäärad elavad läbi silmade ehk nad hindavad ja usuvad seda, mida nad näevad. Täielik vastand kohe kõrval oleva Kalade tähemärgile. 

KRISTALLID JÄÄRALE

Jäärade jaoks on ideaalne tööedukristall KARNEOOL, see on kristall, mis motiveerib Jäärasid. Karneool annab Jäärale tööõnne, aidates tema ellu tuua sellist tööd, millega Jäär rahule jääks. Lisaks on see ka motivatsioonikristall, mis aitab Jääral olla positiivne. Igal sodiaagil on positiivne mina-isiksus ja negatiivne mina-isiksus, Karneool on see kristall, mis aitab Jääras tuua esile vaid positiivseid omadusi. Seega on Karneool Jäära jaoks suhteliselt multifunktsionaalne kristall.

Jäärad on iseloomult väga iseseisvad ja neile ei meeldi, kui nende iseseisvuses kaheldakse. Nende jaoks on väga tähtis see, et nad saaksid ise hakkama, otsustaksid enda elu üle ise ja juhiksid seda ise. Juhtiv iseloom on Jäärale sünnist kaasa antud ning see on ka põhjus, miks Jäär soovib olla kodus perekonnapea või siis juht töö juures. Jäärale soovitan ma juba sellepärast Karneooli kanda, et see aitab temas tuua välja positiivsed juhiomadused. See on kasulik selleks, et nad teisi inimesi oma hulljulge pealehakkamisega eemale ei peletaks. Enamik sodiaake ei ole nii julged ja Jäära energia võib esmapilgul tunduda veidi ehmatav. Kes aga õpib Jäära tundma, see teab, et selline energia ei tule paha pärast.

Üldiselt ei ole Jääradel raske teiste inimestega sõbraks saada või suhtlema hakata. Jäärad on üsna avatud suhtlejad erinevatel üldistel ja globaalsetel teemadel, mis aitavad teiste inimestega kiirelt sina peale saada. Küll aga ei soovi Jäär absoluutselt rääkida sellest, mis toimub tema hinges. Kui aus olla, siis see on nii suur saladus, nagu oleks Jääral mõni kuritegu hinge peal. Jäär ei soovi oma isiklikku informatsiooni eriti kellegagi jagada ja seda sellepärast, et Jäär ei ole harjunud oma nõrkustest ning probleemidest rääkima, kuna ta tunneb, et neid välja rääkides ei ole ta tugev. Üldiselt üritab Jäär ka väga suure kurbusega ise hakkama saada ja läheb sellest kellelegi rääkima vaid viimases hädas.

Jäärade sisemist maailma aitab rahustada, emotsioone tasakaalustada, stressi ja negatiivseid emotsioone taandada selline kristall nagu AMASONIIT. Amasoniit on kristall Jääradele, kui nad soovivad oma isiklikele probleemidele lahendusi tuua. See on rahustava toimega kristall, mis aitab närvilisusest üle saada, kusjuures närvilisus ja närvisüsteem ongi Jäärade üks nõrgimaid kohti. Lisaks stressi leevendamisele suudab Amasoniit avada Jäära intuitsiooni arenemiseks, seega on Amasoniit üks kristallidest, mida iga Jäär võiks oma spirituaalse väe suurendamiseks kasutada.

Jääradest saavad teiste inimeste jaoks head sõbrad, kui sõber suudab Jäära hinnata ja oskab seda talle ka välja näidata. Kui see inimene meeldib Jäärale, siis Jäär kaitseb, hoiab ja aitab teda. Ainuke asi, mida Jäär salamisi vastu ootab, on veidikenegi kiitust ja motivatsioonikõnet. Kui sa oled Jäära tähemärgis sündinud, siis sinu alateadvus ootab teiste käest häid sõnu ja see panebki sind tegutsema.

Jääradel on küllaltki temperamente iseloom, mis tähendab seda, et nad on küllaltki jonnakad ja jäärapäised, kui nad on endale eesmärgiks võtnud, et neile midagi ei sobi. Teistel inimestel on Jäära väga raske ümber veenda, seda saab teha ainult tema ise. Kui Jäär kaldub oma positiivselt saatuserajalt kõrvale ja langeb negatiivsusesse, siis ta muutub küllaltki sarkastiliseks ning isegi pahatahtlikuks. Jäära temperamentsus on ülimalt hea, kui ta on oma positiivses eluhetkes. Seesama temperamentsus annab talle oskuse elus hakkama saada, ennast kehtestada ja oskuse enda eest seista. 

PUNANE JASPIS on Jääradele ülimalt hädavajalik kristall, kuna Punane Jaspis aitab Jäära hoida tema positiivsel eluteel ehk tuua talle piisavalt palju õnne, et tal elus hästi läheks. Punane Jaspis on ka kristall, mis aitab Jääral olla heatahtlik ja tema temperamentsust positiivselt ära kasutada. Lisaks aitab Punane Jaspis kaitsta Jäära tervist, hoides ja tugevdades tema füüsilist keha. Ka DRAVIIT on kristall, mis aitab tema tervist kaitsta ja hoida ära erinevaid õnnetusi. Lisaks muudab Draviit inimese väga tugevaks ja vastupidavaks. Draviit aitab ka näha iseenda probleeme, mida on väga palju alla surutud ja eitatud

Jäärade jaoks on ülitähtis, et pidevalt oleks põnev. Kui põnevus kaob, siis nad otsivad endale uue põneva teema. See käib neil iga asja juurde, aga eriti peab neile meeldima nende töö, see peab olema huvitav ja majanduslikult motiveeriv. Kusjuures, Jäärad on need, kellele on oluline materiaalne motivatsioon, selle annab neile tuleelement. Materiaalne motivatsioon on töö tegemise juures oluline ka Lõvidele ja Amburitele.

Tööedu, materiaalset õnne, küllust ja edu toov kristall on Jäärale MARIAMI JASPIS. See kristall võiks olla Jääral töölaua peal, kodus küllusenurgas või ta võiks seda kanda ehtena. Mariami Jaspis on ka sellepärast Jäärale kasulik, et see annab talle püsivust ühe koha peal tööd teha. Jäär on väga töökas inimene, kuid tal on vaja motivatsiooni, et ühe koha peal tööd teha. SARDOONÜKS aitab Jääral enda eluülesannetega hakkama saada, suurendades tema motiveeritust ja ambitsioonikust, aidates Jääral särada ja tema kõige positiivsematel iseloomujoontel esile tulla. Jäär saab Sardoonüksist tohutult palju energiat, mis aitab igal tasandil edukas tal olla. Erilist küllust ja õnne toob Jäärale ka KAMBABA JAPIS. Kambaba Jaspisel on oskus Aurast puhastada ja välja juhtida energia, mis takistab materiaalse edu saabumist. Kambaba Jaspis aitab vabastada ebaõnneenergiat, et sa saaksid enda unistuste poole liikuma hakata. See aitab avada külluse ja on eriti kasulik neile, kellel viimasel ajal kõik viltu jookseb

Jäärad on need, kes jäävad elulõpuni lapsemeelseks ja kellele jääb nali ning lõbu alati meeldima. Ilma selleta ei ole nende jaoks elu väärtuslik. See on üks parimaid omadusi, mida Jäär enda hinges kannab, soov elus lõbutseda ning seda lõbu nautida.

Kui sul on kodus kasvamas väike Jäärast poiss või tüdruk, siis peaksid sa teadma, et teda ei tohiks mitte mingil juhul ära hellitada. Jäärad on need väikesed lapsed, kellele on vaja piire, vastasel juhul astuvad nad sulle väga kiirelt pähe. Ja siis enam tagasiteed ei ole. Jäärale meeldib domineerida või olukorda enda kontrolli all hoida, see on ka põhjus, miks väikesed Jäärad panevad ema või isa kiirelt oma pilli järgi tantsima. Väikesest Jäärast kasvab väga edukas inimene siis, kui kodus õpetatakse talle, et teisi inimesi tuleb austada. Väikese Jäära kristalliks on kohe kindlasti AMETÜST, kuna see aitab Jääral õppida, et ka teistel võib õigus olla.

AMETÜST on Jäärade jaoks universaalne kristall, milles on olemas väga paljud Jäära energiale kasulikud omadused. Ametüst annab Jäärale intuitsiooni, spirituaalset energiat, head und, rahustab tema närvisüsteemi, toob unenägudele seletust ja aitab Jääral tema saatusest paremini aru saada. Ametüst on kristall, mis aitab Jääral teha tarku otsuseid ja õpetab teda õiges suunas liikuma.

Jäärad on ülimalt aktiivsed, temperamentsed, elujõulised, multifunktsionaalsed ja hullud töörabajad. Aga selle enesekindla, eduka ja ülimalt optimistliku kaitsekilbi taga peitub ka ebakindlus. Hoolimata tema oskusest särada ja olla edukas, on Jäär väga haavatav ning ebakindel. See ebakindlus kiusab teda siis, kui ta peab üksinda olema, sest siis hakkab Jäär üle mõtlema. Seetõttu peab Jääral pidevalt olema ümber seltskond, et ta ei teeks iseendale liiga. See ebakindlus tekib ka sellepärast, et ta seab endale pidevalt väga kõrge lati ja väga kõrged eesmärgid, teades ja uskudes, et ta saab kõigega hakkama. Kui tema teele tuleb veidi takistusi, siis need takistused teevad teda sisemiselt ebakindlaks, küll aga ei loobu ta oma eesmärgi poole liikumisest. Kui Jääral on kõrval õige kaaslane, kes on positiivne ja kes on nö ülesturgutaja iseloomuga, siis on Jäär tugev. Jääral on vaja kedagi, kes räägiks talle pidevalt, kuidas kõigega hakkama saada.

Jääral aitab tema ebakindlusest lahti saada või seda vähemalt taandada APATŠI PISAR. Apatši Pisar aitab lahti saada sisemisest stressist ja veel eriti sellisest stressist, mida Jäär iseendale põhjustab. Lisaks aitab Apatši Pisar tugevdada, puhastada ja taastada Jäära Aurat. Apatši Pisarat soovitan ma kanda või enda läheduses hoida väikesel Jäärast lapsel või täiskasvanud Jääral, kes on jäänud ilma oma isa armastusest. Jäära jaoks on väga oluline see, et isa eksisteeriks ja Apatši Pisar aitab seda tühimikku tervendada. Loe lähemalt selle kohta artiklist "Jäär lapsena - eriline ja särtsakas" SIIT.
 
Isade-emadena on Jäärad väga aktiivsed ja soovivad laste kasvatamise rolli vaid enda peale võtta. Nad usuvad, et nad teavad oma laste kohta kõike, kuidas miski käib, mis on halb ja mis oleks parem. Seega on Jäärad need, kes suudavad täiesti üksinda lapsi kasvatada, kui selleks peaks vajadus olema. Jäärad soovivad oma lapsi oma kontrolli all hoida ja seda suurest isaduse-emaduseinstinktist. See on tegelikult hea, sest see annab lapsele turvatunde. Jäär ei ole selline, kes meeletult näitaks oma nunnutavaid emotsioone välja, ta näitab oma armastust nii, et sellel lapsel oleks kõik olemas. Jäärad on need, kes teevad oma laste eest kõik ette-taha ära ja rakendavad seda tihti ka oma kaaslase suhtes. Seega võib Jäär teisi kohati ära hellitada. Seda ta teeb sellepärast, et Jäärale meeldib organiseerida ja teha asju enda moodi. Ta pigem teeb kõik ise kiiresti ära, sest siis on asjad tehtud! Jäärad ei soovi eriti oodata, kuni tema antud kodune korraldus tehakse ära mitme tunni pärast, lihtsam on see ise ära teha. Palegi oli tal ka väga palju energiat üle.


Jäärade armastuseõnnekristalliks on naistele MAASIKA KVARTS ja meestele KULLISILM. Need on kristallid, mis toovad Jäära ellu armastust, õige inimese ja isegi hingesugulase. Maasika Kvarts aitab leida kontakti hingesugulasega ja mõista, miks ühe või teise inimesega meile on selles elus nii tugev side loodud, et mis on selle sideme põhjus. Aitab mõista ka seda, et mida peaks tegema selle inimesega, kellega see side on loodud. Selle kristalli kandmine aitab sinu juurde tuua ka heatahtlikust ja sõpru. Maasika Kvarts edendab kannatlikkust, hoolivust, armastust, emotsioonide jagamist, emotsioonide vastuvõtmist, head suhtlemist, avatud suhtumist armastusele, perekonnaarmastust, tingimusteta armastust ja heatahtlikkust.

Kullisilm aitab sul saavutada enda elus rahulolu. Kui sa tunned, et sa ei ole rahul sellega, mis sul on, või sa ei oska enda elus väärtustada väga olulisi pisikesi asju, siis Kullisilm avab sinu silmad. Kullisilm aitab sul tunda rahulolu kõigest sellest, mis on sinu elus hea, pannes sind tundma tänulikkust.

Jäärad on kirglikud armastajad ja ennekõike ootavad nad kaaslaselt seda, et talle oma kirge välja näidatakse. Jäärad teevad armudes kõik selleks, et soovitud ja armastatud inimest enda kõrvale saada. Kui suhe Jääraga liigub edasi ning suhtesse tekib rutiin, siis soovib Jäär, et talle näidatakse tundeid pidevalt välja. Jäärad on iseseisvad ja seda ootavad nad suhtes ka teiselt poolelt. Iseseisvus on ka see iseloomuomadus, mis neid kütkestab ja Jäär armub sellesse, kelles ta näeb tugevust!

Jäärad on majanduslike otsuste vastu võtmisel väga ettevaatlikud ja selle jaoks ei ole neil kristallidelt lisaenergiat vaja. Küll aga ei oska nad väga hästi tunnetada teiste inimeste salakavalust. Kui näiteks Kalad on need, kes võivad silmapilkselt öelda, kas sa oled salakaval või mitte, ja näiteks Vähk teab kohe, kas sa soovid teda ärakasutada või mitte, siis Jäärad ei oska seda kohe tuvastada. Seda seetõttu, et tule-element annab Jäärale pigem jõudu mitte intuitsiooni. Seega soovitan ma Jääral enda intuitsiooni arendada ja AHHAAT on selle juures väga kasulik. Ahhaat on kristall, mis aitab Jäära salakavalatest inimestest ja talle kahjulikest olukordadest eemale juhtida. Ahhaat on Jäära jaoks väga tugev kaitsekristall, mis kaitseb teda nii emotsionaalsete kui ka füüsiliste probleemide eest. Eriliselt kasulik on Ahhaat nendele Jääradele, kes soovivad teiste inimeste tõelist palet kiirelt tuvastada. Ahhaat kaitseb ka liiklusõnnetustesse sattumise eest ja hoiab ära ebaõnne.

Jäärade tähtkuju on sodiaagisüsteemis esimesel kohal ja seda põhjusega - Jäärad on need, kes teisi juhivad, aitavad teistel elus edasi liikuda ning on need, kellel on oskus teisi sodiaake paika panna. Jäärad on ka need, kes võivad elada oma enamuse elu tehes tööd. Mitte sellepärast, et nad ei oska tööle ei öelda, vaid see on viis, kuidas nad hoiavad ennast elavana, positiivsena ja elujõulisena. Kui Jääral on tööl kõik hästi ja töö sujub, siis on kõik teised eluvaldkonnad ka korras. Kui Jääral on töö suhtes midagi halvasti, siis ei ole Jäära jaoks ei tervist, armastust ega ka head tuju.


Jääral on oskus kiirelt otsuseid vastu võtta ja nad suudavad kiirelt tegutseda. Kuid kui teemaks on rahaasjad, siis võivad nad tihti häid võimalusi maha magada, kuna nad kalkuleerivad rahanumbreid liiga kaua. Jäär eelistab pigem kindlat sissetulekut, kui et jääb õnne peale lootma. Jäärad on ka need, kes koguvad raha nii igaks-juhuks soki sisse, sest kunagi ei või teada, millal seda võib vaja minna!

Sellel sodiaagil on üks väga hea omadus, mida nad õpetavad oma eluteel paljudele teistele. Kui Jäär on oma positiivse saatuseraja peal ja temas ei ole negatiivne temperamentsus esile tulnud, siis ta oskab elada hetkes ning kohati ka ühe jalaga tulevikus. Väga paljud teised sodiaagid elavad pigem minevikus ja neil ei ole oskust asjadel minna lasta. Jäär on see, kes naudib hetke ja ta oskab seda teha. Jäär oskab mineviku enda jaoks välja lülitada ja mõelda, et mis seal ikka, mis minevikus juhtus, seda enam ei eksisteeri ja nad õpetavad oma kaaslasele seda, et asjadel tuleb minna lasta.

Kristallidele lisaks sobib Jääral kanda ka kulda, kuna kuld toob Jäärale head materiaalset õnne.

JÄÄRA ERILISED TALISMANID VASTAVALT SÜNNIKUUPÄEVALE 

Olen Jäära tähtkuju esimesed ja viimased kuupäevad pannud kirja vastavalt uskumustele. Teatud uskumuste põhjal algab Jäära tähtkuju 20. märtsil, teisel juhul aga 21. märtsil, jne.

20. - 22. märts Must Obsidiaan
22. - 24. märts Punane Aventuriin
24. - 26. märts Oonüks
26. - 28. märts Krüsopraas
28. - 30. märts Malahhiit
30. märts - 01.aprill Mäekristall
01. - 03. aprill Tšaroiit
03. - 05. aprill Ametriin
05. - 07. aprill Ametüst
07. - 09. aprill Ševroon Ametüst
09. - 12. aprill Ahhaat
12. - 15. aprill Roheline Aventuriin
15. - 17. aprill Sodaliit
17. - 19. aprill Serpentiin Jaad
19. - 20. aprill Pitljaspis

Kõik kristallid mõjutavad kõiki inimesi, aga mõned konkreetsed kristallid suudavad kiiremini teatud tähemärkide Aurasse jõuda. 

Loe lisa ja sukeldu tähtkujude müstilisse maailma raamatus "Tähtkujude salapära." 

Olen Jäära tähtkujust kirjutanud mitmeid artikleid, leiad need kõik SIIT. Mõnusat lugemist!