Hiina astroloogia järgi juhib igat aastat üks konkreetne märk ehk loom ja selle looma iseloom kandub üle sellele inimesele, kes siis parasjagu sellel aastal on sündinud. Hiina astroloogilist kalendrit on järgitud mitmeid tuhandeid aastaid ja see peab vägagi paika. Aasta, millal sa sündinud oled mõjutab sinu iseloomu, aga loomulikult mõjutavad ka teised tegurid ehk millal sa sündinud oled kuupäevaliselt. Seega, kui sa hakkad lugema Koera kohta ja sa oled Koer, siis sellest enamus peaks sinu hingeeluga klappima.

Hiina astroloogia tuleneb Kuu tsüklite järgi ja see kestab 12 aastat. Seetõttu on Hiina astroloogias ka nii palju erinevaid loomi. Iga 12. aasta pärast hakkab tsükkel otsast peale.

Igat erinevat aastat juhib ka oma element, neid elemente on 5 erinevat, nendeks on metall, vesi, puu, tuli ja maa. Element, mille aastal sa täpselt sündinud oled, see mõjutab omakorda sinu iseloomu.

KOER, ELEMENDID JA ÕNNE TOOVAD KRISTALLID

Erinevad elemendid muudavad Koera erilisemaks ja see on väga oluline, kuna sellisel juhul ei muutu ühiskond üksluiseks. Elemendid ja erinevad looma sodiaagid annavad rahvale värvi, isiksust ning erinevaid külgi.

TULI  - 1946 2. veebruar - 1947, 21. jaanuar
KOLLANE KALTSIIT

MAA - 1958
18. veebruar - 1959, 7. veebruar
KIASTOLIIT

METALL - 1970
6. veebruar  - 1971, 26. jaanuar
PUNANE JASPIS

VESI - 1982 25. jaanuar - 1983, 12. veebruar
SININE KALTSIIT

PUU - 1994 10. veebruar - 1995, 30. jaanuar
MEREKARP ja PÄRLIKARP

TULI - 2006 29. jaanuar - 2007, 17. veebruar
TULIOPAAL

MAA - 2018 16. veebruar - 2019, 4. veebruar
APOFÜLLIIT

METALL - 2030 2. veebruar - 2031, 22. jaanuar
MAGNETIIT

VESI - 2042
22. jaanuar - 2043, 9. veebruar
GALAKSIIT

Need kristallid on täpselt sellel aastal sündinud Koera õnne või kaitset toovad, mis aasta järgi see kristall on kirja pandud.


Kõikide Koera-aastal sündinutele ühiseks õnne, armastuse ja kaitse kristalliks on DUMORTJERIIT. See on kristall, mis võiks igal Koeral enda lähedal või kodus olla.

Lisaks aastakäigu kristallile on ka Dumortjeriit Koera-aastal sündinute õnne talisman. See aitab Koerale omast närvilisust maandada ja aitab tal iseendas selgusele jõuda. Lisaks sellele aitab Dumortjeriit tuua häid ideid ja ka motivatsiooni nende teostamiseks. Dumortjeriit tugevdab Koera intuitsiooni.

KOER JA TEMA ISELOOMUSTUS

"Perekond, perekond ja veelkord perekond"

Kui sa oled Koera-aastal sündinud, siis kosmilised väed on sinu sünniga sulle kaasa andnud väga suure soovi perekonda luua ja seda täiuslikuks muuta. Perekond on väga tähtis teema sinu elus. Sinu astroloogiline aasta suunab sind väga palju enda perekonnale mõtlema ja enda perekonnaga tegelema. Sa oled see, kellel oli raske enda emast-isast või õdedest-vendadest lahti öelda. Enamus Koera-aastal sündinud inimesed ei suuda tegelikult ka täiskasvanuna päris omapäi olla või täielikult iseseisvaks saada. Väga tähtis on see, millised on perekonna sidemed. Väga oluline on saada oma vanemate ja õdede-vendadega läbi. Hoolimata ka sellest, et läbisaamised võivad olla väga pingelised, soovib Koer oma sidemeid hoida. Ühte pidi on Koerale omane perekonna läheduse ja hoidmise vajadus hea, kuid ühel hetkel võib see talle kahjulikuks muutuda. Lapsena on väga kasulik see, et Koer soovib oma perekonnast osa saada ja austus oma perekonna ees loob head perekondliku läbisaamist. Kuid mida aeg edasi ja mida suuremaks inimeseks kasvab Koer, seda raskem on tal iseseisvust luua. Kui sa oled Koera-aastal sündinud, siis sind võib täiskasvanuna tabada see moment, kus sul on väga palju nõu ja tuge vaja just enda perekonna poolt. Perekond, mis ei ole sinu enda loodud, vaid kus sa üles kasvasid. See võib omakorda luua probleeme sinu ja sinu uue perekonna või suhte vahele. Sul on raske end täielikult enda loodud perekonnale pühendada ja võid hakata kahe pere vahet pendeldama. Kuid elu näeb ette seda, et täiskasvanuna me peame looma ise perekonna ja seda täiel määral edasi vedama ning tasapisi enda sünnikodust vabaks saama ehk iseseisvuse looma. Perekond ja tugevad sidemed on head asjad, kuid ära mõista mind valesti. Koera-aasta muudab inimese lihtsalt veidi rohkem teiste najal toetuma ja iseseisvuse saavutamine on raskendatud. Kuid ühel hetkel peavad kõik inimesed iseseisvaks saama.

Kõige tähtsam on see, et kui sa oled Koera-aastal sündinud, siis sa ise üritad rohkem iseseisvamalt enda otsuseid vastu võtta. Üritad ise eelnevalt enda peas asjad lahti mõelda, enne kui sa abi lähed küsima enda vanemate või õdede-vendade käest. Kindlasti ei tohiks ükski Koera-aastal sündinud ära unustada seda, et kui sa oled ühel hetkel enda kõrvale armastatu valinud, ei tohiks sa teda unarusse jätta. Koer on see, kes soovib kõikide pereliikmetega hästi läbi saada, kuid ennekõike peab Koera-aastal sündinu enda käest küsima: "Kes on minu jaoks kõige tähtsam?". Kõigiga ei saa võrdne olla, see lihtsat ei ole võimalik. Kui Koer pühendab ennast enda kaaslasele, siis on tema suhe ja tema isikliku perekonna õnn olemas. Kui Koer jääb enda sünnikoju kinni, siis tema isiklik pereelu ei liigu lihtsalt edasi.

Igal Koera-aastal sündinul on see oht olemas, et ei osata oma sünnikodust lahti öelda. Kuid, kui suudetakse ühel heal päeval ja võimalikult kiirelt iseseisvaks saada, siis tegelikult tekib harmoonia selle inimese ellu. See Koer on olemas nii enda loodud perekonnale, kui ka oma vanematele. Kuid see Koer mõistab, et enda loodud perekond vajab teda rohkem.

"Usaldusväärne ja lojaalne"

Koer on kõigi suurim sõber. Kui sa oled Koera-aastal sündinud, siis sinu jaoks on väga oluline see, et sa oleksid enda tuttavate ja sõprade sees au kohal. Sulle meeldib igal pool olemas ja kohal olla. Sa oled nõus aitama, appi tõttama ja sulle ei meeldi sõpradele "ei" öelda. Need omadused muudavad sind tõeliselt heaks sõbraks. Koera-aastal sündinud inimesed on need, kes suudavad kergelt tutvusi luua ja neid ka hoida. Teistel astroloogilistel aastatel ei ole sellist oskust või see oskus on nendel madalam.

Kui sa oled Koera-aastal sündinud, siis sulle meeldib olla teiste silmis heal kohal ja positsioonil. Sa näiteks ei salli väga seda, kui kedagi maha tehakse ja alusetult klatšitakse. Sulle võib meeldida teistest inimestest küll rääkida, kuid sulle väga ei meeldi teha seda halval toonil. Pigem üritad mõista, miks üks või teine inimene just selline on. Mida sa kõige vähem sallid, on see, kui inimesed tegelevad pidevate klatšijuttude levitamistega ja sulle ei meeldi ka reetmine. Sa ei salli, kui seda sulle tehakse. See ei tee aga sinust täielikku inglit, mis aga ei tähenda seda, et sa ei peaks selliste asjade suhtes solvuma. Solvud ikka küll ja kui sulle midagi tehakse, siis solvud hingepõhjani. Siiski oled väga tundeline ja emotsionaalne. Kõik inimesed, kes on Koera-aastal sündinud on väga emotsionaalsed ja hingest haavatavad.

Sulle ei meeldi, kui sind reedetakse kui sa ise proovid võimalikult eemal olla sellest teemast. Isegi, kui sa ühel hetkel oma eluteel libastud ja reedad kedagi, siis sinu sisse kasvab suur süükoorem. Süükoorem, millest on pea võimatu lahti saada. Sa suhtled iseendaga sellel teemal, sa nead end, sa kiusad ja sa karistad end. Sa saad väga hästi aru, kui alatu on kedagi reeta ja kui sa seda ise teed, siis sa tood endale ka karma kohale. Karma ehk maksad selle eest korralikult, kuid seda vaid enda sees.

Kuid, kui Koer leiab kellegi, keda ta hakkab väga armastama ja kui teda armastatakse vastu, siis on see "keegi", kellele ta võiks oma elu ära kinkida.

Kui sa oled Koera-aastal sündinud, siis sa oled juba sellise kosmilise väe enda Aurasse saanud, mis muudab sind suhteliselt rahulikuks kodanikuks. Ehk sa oled loomupoolest selline, kes pigem sooviks rahulikus kandis elada ja turvaliselt oma eluteed jätkata. Sulle ei meeldi väga suured elumuudatused ja võõras piirkond. Sulle on väga oluline turvatunne ja sa kaldud vähem ka kuritegevuslikesse teemadesse. Kui vaadata ja võrrelda Koera teiste astroloogiliste aastatega, siis Koer on see, kes tõenäoliselt teeb kõige vähem kurja seaduse silmis.

"Raskusi tunnete väljendamisel"

Kui sa oled Koera-aastal sündinud, siis sinu üheks nõrgimaks küljeks on oma tunnete väljendamine. Sa oled kohe sündinud nõrgema Kurgutšakraga, kuid kui sinu sodiaak on selles osas tugev või sinu numeroloogilised näitajad tugevdavad sinu eneseväljendamise oskust, siis sa oskad seda teistest Koertest paremini. Alati tuleb kõik erinevad astroloogilised ja numeroloogilised näitajad omavahel kokku siduda, et sa suudaksid end paremini mõista. Kuid siiski Koer on kehv tunnete väljendamisel. Kui sa oled Koera-aastal sündinud, siis sa võid tihtipeale sattuda olukorda, kus sinu mõtetest ei saada aru. Seda juhul, kui sa hakkad rääkima sellest, mida sa tunned. Sa võid tihtipeale tunda, et sinu kaaslane ei mõista sind ja ta lihtsalt ei mõistagi. Seda mitte sellepärast, et tema oleks võib-olla kehv mõistja, vaid seda sellepärast, et sul ei ole oskust enda tundeid sõnadesse seada. Seega, kui sinu kaaslane, sõber või pereliige ei saa sinu tunnete väljendamisest aru, siis ära hakka neid selles süüdistama. Ürita seda teemat hoopis teise nurga alt vaadata ja küsi hoopis sellel hetkel iseenda käest: "Mida ma saaksin veel teha, et mind mõistetakse?". Kui sa oled Koera-aastal sündinud, siis sa võid ka ise vägagi segaseid signaale enda seest välja anda. Eriti see kehtib koera-aastal sündinud naiste osas. Need naised võivad olla need, kes ütlevad "ei" ja tegelikult mõtlevad "jah". Dumortjeriit on ka sellepärast hea kristall Koera-aastal sündinutele, kuna see aitab Koeral end paremini väljendada ja enda tunnetest rääkida nii nagu need tunded ka tegelikult on.

"Poputa ja hellita"

Koer on see, keda pead pidevalt tähelepanuga külvama. Kui Koer saab piisavalt palju tähelepanu, kiitust, armastust, poputamist ja hellitamist, siis see Koer on hea Koer. Kui Koer peaks jääma sellest kõigest ilma, siis ta muutub üliemotsionaalseks, jalgu vastu maad trampivaks ja sarkastiliseks. Seda omadust Koera puhul peaksid kõik tema lähedased teadma. Nii tema vanemad, kui ka tema kaaslane. Kui sa soovid Koeraga hästi läbi saada, siis sa pead oskama vajutada seda õiget nuppu.

"Väga kerge rivist välja lüüa"

Anna ainult Koerale peotäis negatiivsust, pessimismi, kriitikat ja suuna tema poole kahtlusi-kõhklusi ja ta ongi rivist välja löödud. Väga lihtne on Koera närvi ja endast välja ajada. Väga lihtne on teda enda valitud otsustes kahtlema panna. Piisab sellest, kui keegi teine tuleb ja ütleb enda negatiivsema arvamuse välja. Väga raske on Koeral oma jalad vastu maad suruda ning algusest lõpuni ilma vahele segamata uskuda iseendasse. Koer peab õppima seda, et ise tuleb otsuseid langetada ja teistel ei pruugi alati õigus olla. Kõik negatiivne ei ole see, mis me peaksime endasse vastu võtma. Kui sa oled Koera-aastal sündinud, siis sa pead ise suutma otsustada, millist kriitikat on kasulik vastu võtta ja mis võib sinu jaoks hävitav olla. Sellepärast on Dumortjeriit ka Koera õnne talisman, kuna Dumortjeriidi kristallil on oskus sind suunata õigele teele. Õpetades sind asju väga selgelt läbi analüüsima ja ise jõuda järelduseni, mis on õige ning mis on vale.

"Sobib aktiivne liikumine"

Kui sa oled Koera-aastal sündinud, siis sinu hingest käib pidev hüüe läbi: "Lähme, lähme, lähme!". See tähendab seda, et pidevalt oleks nagu vaja midagi teha ja kusagile liikuda. Sul on vajadus olla aktiivne. Paljud Koera-aastal sündinud on need, kes tegelevad spordiga või käivad väga tihti erinevatel meelelahutusüritustel. Aktiivne liikumine meeldib neile väljaspool enda kodu. Kodu on see koht, kus Koer eriti ei viitsi mitte midagi peale puhkamise teha.

"Võim ja ambitsioonikus jäägu kellelegi teisele"

Koera-aasta mõjutab inimese Aurat nii, et see vähendab inimese hinges olevat ambitsioonikust, võimukust ja positsioonile tõusmise vajadust. Seega kosmilised energiad vähendavad Koera sees olevat vajadust kõrgele positsioonile pürgimist ja ärilist edukust. See aga teistpidi vaadatuna võtab Koeralt ära suure hulga stressi, mis on inimestel, kellel on sisse kodeeritud ambitsioonikus. Loomulikult on teistest Koertest veidi rohkem ambitsioonikamad ja raha armastavamad need, kes on sündinud 1., 10., 19. ja 28. kuupäevadel või kes on sündinud Lõvi tähtkujus. Siiski üldjoontes on Koer see, kes eelistab teha tööd, kus tal on vähem isiklikku vastutust enda rahakoti suhtes ja tööd, kus ei peaks teiste inimeste eest vastutama ehk äritegevus ei ole Koera ala. Kuid alati on ka erandeid. Koera-aasta lihtsalt raskendab ärilist vaistu ja iseenda motiveerimist seoses töö tegemisega.

Kõige enam sobib Koerale selline töö, kus ta on kellegi teise alluvuses, kus ta peaks võimalikult vähe muretsema materiaalsete probleemide pärast ja kus ta saaks võimalikult palju keskenduda enda töö tegemisele ning seda nautida. Kõige enam sobib Koerale ka selline töö, mis on seotud teiste inimeste aitamistega või inimestele kasulikuks olemisega. See on see töö, mis rikastab Koera hinge.

Erinevad elemendid annavad Koerale lisaomadusi või võimendavad teatud omadusi, mis Koerale on iseloomulikud.


VESI KOER

Vesi Koer on võrreldes teiste Koertega kõige emotsionaalsem, haavatavam ja kes ei kannata väga kriitikat, mis tema poole on suunatud. Lisaks sellele on Vee aastal sündinud Koer ka kõige suurem suhtleja ja aktiivsem liikuja. Vee aastal sündinud Koer on see, kes võib kõige enam kalduda egoistlikusse valgusesse. Kahjuks võib ta ära unustada, et egoism ei tohiks mitte kunagi muutuda negatiivseks. Me saame olla positiivse egoga, mis kellelegi liiga ei tee. Kuid Vee aastal sündinud Koer võib aeg-ajalt kalduda enesekesksusele ja liigsesse uhkusesse. Kui Vee aastal sündinud Koer ise teab, et tal selline omadus on, siis ta võiks endale ise aeg-ajalt meelde tuletada, et pilvede pealt tuleks ka alla tulla. Samas oskab Vesi Koer väga hästi olla enda ja perekonna isiklik raamatupidaja. See, kes hoiab finantsolukorral silma peal ja kes piirab asjatut raiskamist ka teistel pereliikmetel.

TULI KOER

Tuli Koer on see, kellel on vaja pidevalt uusi teadmisi juurde hankida. Tuli Koer võib olla elulõpuni õpilane iseenda maailmas, kes ise endale seab pidevaid õpinguid juurde. Faktid, faktid ja veelkord faktid. Väga tähtis on olla tark ja väga tähtis on teada väga laialdaselt erinevate teemade kohta. Tuli Koer on ka see Koer, kes teiste Koertega võrreldes võib kõige kergemini endast välja minna. Kuid samas on ta Koer, kes teiste Koertega võrreldes omab kõige suuremal määral ambitsioonikust. Seda, mida teistel Koertel peaaegu et ei olegi. Tuli Koer on emotsionaalsem, kirglikum ja romantilisem.

METALL KOER

Metalli aastal sündinud Koer on see, kes on kõige uudishimulikum, kuid kes ei näita oma uudishimu väga teistele välja. Samas on Metalli aastal sündinud Koer ka kõige skeptilisem ja kes üritab alati erinevaid teemasi kümne külje pealt analüüsida. Seda sellepärast, et tal puudub loomulik usaldus inimestesse või erinevatesse tema jaoks uutesse teemadesse. Metalli aastal sündinud Koerale on vaja kinnitust, et asi on turvaline ja inimene on usaldusväärne. Seega võib ta esimesel kohtumisel teha suurt detektiivi tööd enda sees, enne, kui ta teist inimest enda perekonda lubab. Samas on Metalli aastal sündinud Koer väga abivalmis ja teiste Koertega võrreldes kõige lahkem.

PUU KOER

Puu Koer on see, kes on teiste Koertega võrreldes kõige usaldusväärsem ja lojaalsem. See, kes ise tahtlikult kedagi ei reeda ja kui ta seda teeb, siis see pidi juhtuma nii, et ta ise sellest aru ei saanud. Puu Koer on see, kellele meeldib turvatunne ja kelle jaoks on väga oluline oma kodu. Puu Koer on kodurajaja ja koduhoidja. Need on inimesed, kelle jaoks on üheks suurimaks valuks see, kui perekond peaks lõhki minema. See on ka teema, mille kallal Puu Koer ise soovib väga palju tööd ja vaeva näha. Tehes tööd selle nimel, et kui suhe on loodud, siis jääks see ka püsima. Puu Koer on teiste Koerte kõrval kõige kannatlikum enda tahtmise saamisel. Seda selles mõttes, et naljalt enda seatud eesmärgist ei loobuta. Kui Puu Koer soovib midagi, siis ta vähemalt üritab ja annab endast maksimumi, et seda ka saavutada. Üldiselt on Puu Koera unistused seotud vähem materiaalsete teemadega, kuid rohkem emotsionaalsete eluaspektidega.

MAA KOER

Maa Koer on teiste Koertega võrreldes kõige tõsisem ja omaette hoidvam. Kui Koertele üldiselt meeldib seltskond, sõbrad ja jutuajamine, siis Maa Koer on kõige vaiksem Koer. Maa Koerale ei meeldi väga uus seltskond ja ta pigem eelistab vanu sissekäidud radu ja sõpru. Maa Koerale on vaja väga palju oma aega ja privaatsust. Kui ta saab ise valida, kellega ta soovib suhelda ja millal ta soovib seda teha, siis on kõik hästi. Kui Maa Koera hakatakse suunama, siis ta hakkab vastu ja ta blokeerib selle sama teema enda jaoks ära. Maa Koeraga tuleb väga ettevaatlikult ümber käia ja tasapisi õppida seda, kus on tema piir. Maa Koerale meeldib analüüsida ja tegeleda asjade üle juurdlemisega. Samas on Maa Koer teiste Koertega võrreldes kõige töökam ja kohusetundlikum. Maa Koer on see, kellel on oskus kompromisse teha, kuid samas on ta väga kehv enda tunnete väljendaja.

VÄIKE KOER EHK KOER LAPSENA

Väike Koer on üks hea laps enda vanematele, kes iga hinna eest soovib oma vanematele head teha ja nende silmis väga hea laps olla. See teeb väikese Koera kasvatamise emale ja isale väga lihtsaks. Seda sellepärast, et väike Koer soovib väga enda ema ja isa meele järgi käituda. Väikese Koera vanemad peavad mõistma seda, et nende väike laps on nende kopeerimise masin. Väike Koer õpib elama läbi enda ema ja isa tehtud tegude ning käitumismalli. Väikesel Koeral ei ole iseseisvat isiksust, kes mõtleks ise ja looks endale ise enda eluvaated. Väike Koer kopeerib oma lähedasi ja võtab nende eluvaated endale. Seega väikese Koera ema ja isa peavad mõistma seda, et ükskõik, mida nad teevad, teeb seda hiljem ka nende laps. Seega ühte pidi on väikese Koera kasvatamine lihtne, kuna ta on sõnakuulelik ja hea laps. Samas peavad vanemad end distsiplineerima ja mõistma, et kõikidel nende tegudel on ka tagajärjed. Väga paljud väikesed Koerad on oma ema või isa koopiad.

Väike Koer on see, kes võib väga palju teiste pereliikmete pärast muretseda. Väikese Koera vanemana tuleb väikesele Koerale selgeks teha, et kõik on hästi ja ta ei pea nii noorena pere eest vastutust kohe võtma. Koeral on sisse kodeeritud vajadus teisi kaitsta, see lööb välja tal juba väikesest peale.

Väikesele Koerale ei meeldi ülekohtused otsused, mida tema suhtes langetatakse. Ta võib väga kergelt hingepõhjani solvuda ja oma solvumist varjata. Seega vanemana tuleb väikese Koera emotsioone lugeda ning mõista, millal on talle liiga tehtud. Väike Koer ei unusta ära seda ülekohut, mis talle tehtud on. Samas üritab ta väga hästi läbi saada oma õdede ja vendadega ning tal ei ole probleeme, kui perele lisa sünnib. Ta on valmis oma ema ja isa jagama.

Väikesele Koerale ei meeldi see, kui teda lapseks peetakse. Talle meeldib tunnustus ja tal on vajadus teha asju, mida täiskasvanud teevad. Tal on vajadus tunda, et ta on kasulik oma perele. Ta tahab aidata ja osaleda kodutöödes.

Väikese Koera vanemad ei tohiks ära unustada seda, et temaga peab väga palju arutama ja erinevatel teemadel selgitust andma. Koeral on vaja selgelt mõista, miks üks või teine asi siin elus eksisteerib ning miks mõni asi hea või halb on. Kui Koerale ei tehta väiksena selgitustöid, siis ta muutub suurest peale nende samade sissejuurdunud teemade suhtes põikpäiseks ja ta keeldub tulevikus teatud teemadel paindlik olema.

Väikese Koera kasvatamise juures on ülioluline see, et see väike Koer mõistaks, et ta on perekonda oodatud ja et temaga arvestatakse. Kui väikesele Koerale tähelepanu ei pöörata, siis hakkab ta oma kurbusest mässama ja enda tundeid vastupidiselt väljendama. Mässates, samas karjudes appi ja nõudes armastust. Seega Koera tuleb hellitada!