Patšuli on imeline taim oma erilise väe ja aroomi tõttu. Patšuli kuulub mündiliste perekonda ja on kasulik igale spirituaalsele inimesele, kes soovib läbi taimede end tervendada, enda koduenergiat tervena hoida ja kristalle erksana hoida. Patšuli on rohelist värvi lehtedega taim, mille lehed meenutavad kohati mündilehti. Patšuli ladinakeelne nimetus on pogostemon cablin, mille tähendus on tõlgituna "roheline leht". Patšuli nimi pärineb tegelikult aga tamili keelest, mis on levinud Lõuna-Aasias. Patšuli taime kasvatatakse ja kasutatakse peamiselt selle eeterliku õli ja selle kuivatatud lehtedest valmistatud viirukite pärast.

Patšuli kasvab põõsasuuruseks taimeks, umbes 75 cm kõrguseks. Patšuli kasvupaigaks on Aasia, kus see looduses metsikult paikneb. Sellel taimel on väga tugev ja meeldiv aroom, mis on meeli tervendava toimega. Patšuli on üks taimedest, mis võiks eeterliku õli või viiruki kujul alternatiivteraapia huvilise kodus olemas olla.


Kui soovid selle taime eeterlikku õli tervendaval eesmärgil kasutada, siis veendu, et eeterlik õli oleks 100% puhas eeterlik õli. La Tene kollektsioonis on Patšuli olemas ja selle puhtus on garanteeritud.

Looduslik afrodisiakum

Patšuli on läbi aegade olnud taim, mis suurendab kireenergiat, muudab meeled armastusele vastuvõtlikumaks, tekitab sensuaalsust ja aitab seda tunda. Patšuli on tõeline kiretaim, mis aitab ka väga kinnisel inimesel tekitada enda ümber sensuaalsemat ja seksuaalsemat energiat. Patšuli eeterlikku õli põleta õlilambis, kui soovid tekitada armastusele soodsat atmosfääri või kui soovid enda kallimaga mõnusat aega veeta ja armastusele rohkem keskenduda. Eriti kasulik on seda teha siis, kui soovid pendli kaudu armastusega seotud küsimustele vastuseid saada, soovid mediteerimise käigus enda kallima või tulevase kallima kohta visioone näha või soovid lihtsalt endas kireenergia üles äratada.

Sellesama toime tõttu võib Patšulit kasutada armastusekristallide energia puhastamiseks. Kui põletad õlilambi sees Patšuli eeterliku õli, siis armastusekristallid hakkavad kiiremini tööle.

Soovitan Patšuli eeterlikku õli või viirukit kasutada neil, kes ei ole seksuaalselt väga aktiivsed ja kellel puudub seksuaalne huvi. Seksuaalsus on osa inimesest ja tervislikul kujul võiks see meis kõigis esineda. Seksuaalsuse puudulikkus viib Juurtšakra energiakanali sulgemiseni, mis omakorda põhjustab väga palju erinevaid vaimseid ja füüsilisi probleeme. Üheks tõsisemaks Juurtšakra energiakanali sulgemisega kaasnev probleem on viljatus ja reproduktsiooniorganite haigused ning loomulikult ka immuunsüsteemi nõrgenemine.

Külmetushaigustest vabaks 

Patšuli eeterlik õli on kasulik külmetusvastane õli, mis aitab sul terve olla igal aastaajal. Põleta eeterlikku õli õlilambi sees, et sa saaksid selle tervendavat toimet sisse hingata. Selle sissehingamisel aitab see sul tervena püsida või külmetushaigusest terveks saada. Juhul, kui sa ise või keegi sinu pereliikmetest on külmetushaiguses, siis kindlasti hoia õlilampi enda või haige lähedal. Mida rohkem seda õli auru sisse hingad, seda kiiremini võid terveks saada. Kui oled haigestunud, siis on kasulik Patšuli eeterlikku õli tilgutada padjapüüri peale, et öösel saaks see sinu hingamisteid tervendada. Eriti kasulik on see nohu puhul, aidates ninas õhul ringi liikuda ja seega leevendades nohu sümptomeid.

Kui esineb palavik, siis määrgi otsmikule Patšuliõli, mis on kokku segatud mandliõliga. Tilguta üks tilk Patšuli eeterlikku õli lusikatäie mandliõli sisse ja määri see enda otsmikule, näole, kaelale ning piirkonnale, kust tunned, et keha tulitab - Patšuli suudab temperatuuri alandada. Kui Patšuli ei mõju sinu nahale hästi, siis loomulikult kasuta teisi alternatiive nagu näiteks joo pärnaõieteed.

Looduslik antidepressant 

Patšuli eeterlik õli on imeline alternatiivne vahend võitlemaks depressiooniga. See looduslik antidepressant aitab sinu tuju üleval hoida, positiivsetel emotsioonidel tekkida ja üleüldist positiivsemat ellusuhtumist suurendada. Kui soovid kiiretoimelisemat tulemust depressiooni leevendamiseks, siis kasutada Patšulit koos Lavendliga. Näiteks pane eraldi kahte õlilampi need mõlemad eeterlikud õlid põlema ja naudi nende teraapiat sinu närvisüsteemile.

Põleta Patšuliviirukeid koos Lavendliviirukitega enda magamistoas enne magamaminekut, et soodustada rahulikku meeleolu ja und. Võid põletada neid ka päise päeva ajal kodus, niiviisi tervendada sa pidevalt enda Auravälja energiat.

Miks Patšuli toimib kui antidepressant? Patšuli on taim, mis mõjutab sinu Südametšakrat, see on seda puhastava ja ergutava toimega. Südametšakra on see, mis võib vallandada depressiooni, kui oled suhtes petta või haiget saanud. Selsamal põhjusel võib energia sinna kinni jääda, hakates Südametšakrat lõhkuma. Kui kasutada kristalle, milles on Südametšakra energiat nagu näiteks Smaragd, Fuksiit, Roheline Aventuriin ja õigeid taimi, siis on võimalik südamevalu leevendada.

Kui patšulilõhn on sinu jaoks eemaletõukav ja sa ei kannata seda, siis on see märk selle kohta, et sinu Südametšakra vajab tervendamist, sest Tšakra on lukus. Kui patšuli sulle aga väga meeldib, siis on Südametšakra normaalses olekus.

Haavade parandaja 


Patšuli on teadaolevalt väga hea haavade parandaja, kui kasutada selle lehti või eeterlikku õli. Patšuli eeterlik õli sega kokku baasõliga nagu näiteks jojobaga ja määri juba kinnikasvanud haavale, et kiirendada paranemisprotsessi. Lisaks aitab patšuli ära hoida haava põletikuliseks muutumist.

Tselluliidist vabaks

Patšuli eeterlik õli võib olla imeline abiline igale naisele, kes ei ole rahul oma kehal oleva tselluliidiga. Naised on meestest teistsuguse kehaehitusega ja naiste nahk soodustab tselluliidi teket. Patšuli eeterlikku õli tilguta enda lemmiku kehakreemi sisse ja kanna see piirkonnale, kus on sinu kehal tselluliiti. Tee seda korra nädalas, et anda enda tselluliidile tagasilöök. Patšuli suudab teaduslike uuringute järgi vabastada kehasse kinni jäänud vett, mis põhjustab nahal tselluliiti.

Putukate peletaja

Patšulit on läbi aegade kasutatud selleks, et peletada siseruumidest ja terassidelt putukaid eemale. Patšuli eeterlikust õlist või viirukist tulenev tugev lõhn putukatele ei meeldi ja see on väga naturaalne ning tervisesõbralik viis enda kodust putukaid eemale tõrjuda. Suveõhtutel sea patšuliviiruk terassile suitsema või põleta õlilambis patšuli eeterlikku õli, et nautida mõnusat õhtupoolikut terassil. Kui sinu kodus on mingil perioodil palju kärbseid, sääsed tulevad tuppa või mõned teised putukad segavad sinu kodust elu, siis põleta patšuliviirukit või -õli siseruumides.

Patšulit kasutasid Hiina siidikaupmehed enda siidi riidekoide eest kaitsmiseks. Selleks asetati Patšuli lehti siidide vahele, et need välisriikidesse kauplemisel vahepeal koide poolt ära ei söödaks. See näitab ka seda, kui hästi suudab see taim putukaid eemale hoida.

Parem aroom kodus, riietel ja sinul endal 

Patšuli on väga meeldiva aroomiga ja seega on võimalik selle eeterlikku õli kasutada õhuvärskendajana või enda keha lõhnavaks muutmisel. Selleks võta spreipudel, milles on vett ja tilguta paar tilka patšuli eeterlikku õli sinna sisse. Piserda selle spreiga enda kodu või iseennast. Teine võimalus on põletada viirukeid, et enda kodu värskemaks muuta.

Seenbakterite tervendaja 

Teaduslikult on tõestatud, et patšulil on olemas seenevastane toime ehk see suudab seenbaktereid hävitada. Seetõttu on kasulik patšuli eeterliku õli kasutada enda kodus, kui sa tead, et kuskil kodus hallitab. Näiteks, kui sinu aknalaudadel on hallikaid laike, mis viitavad seenbakterile või pesuruumis on plaatide või duššipinna peal hallitusjälgi, siis saa sellest patšuliga vabaks. Selleks tuleb sul vett täis spreipudeli sisse tilgutada mõned patšuli eeterliku õlitilgad ja piserdada seda lahust soovitud kohta korra päevas. Pese selle lahusega neid kohti ja peagi võib hallitus taanduda.

Patšuli eeterliku õli õlilambi sees põletamine aitab seenbakterit koduõhust hävitada. Kui see peaks kodus olema, siis ei pruugi sa seda ise tajuda, kuna tegemist on nähtamatu haigusega sinu koduõhus. Ennetavalt on kasulik patšuli eeterlikku õli kodus põletada, et sellised haigused üldse ei leiaks sinu kodus endale kasvukohta.

Hüperaktiivsus ja liigne närvilisus 

Patšuli on suurepärane närvide rahustaja ja seda eriti ajal, mil ollakse äärmiselt närviline. Kui sa tunned, et sa ise või keegi sinu pereliikmetest on hüperaktiivseks muutunud, miski on närvid väga pinguli tõmmanud ja sa soovid kiiret rahunemist, siis põleta eeterlikku õli õlilambis või viirukit enda lähedal.

Teine võimalus on võtta korra patšuli eeterliku õli pudel ja sisse hingata üks sõõm selle lõhna. Selle keemilised komponendid jõuavad kiiresti sinu ajju ja rahustavad sind maha. Ole siiski ettevaatlik selle juures, et õli kogemata sinu nina vastu ei läheks. Jäta meelde - eeterlikke õlisid otse nahale ei panda. Nahale kanna ainult baasõliga segatuna.

Patšuli eeterliku õli massaaž

Kasuta patšulit koos baasõliga nagu näiteks kookosega ja tee iseendale sellega massaaži või lase kellelgi teisel endale seda teha. Patšulimassaaž on väga kasulik kogu kehale, see aitab lihastel lõõgastuda ja muudab keha tervemaks. Patšuli aitab kehal neutraliseerida iseennast, mis tähendab seda, et see aitab sinu kehas olevatel organitel paremini funktsioneerida.

SPIRITUAALNE KODU, KRISTALLIDE JA AURATERVENDAJA

Patšulil on oma spirituaalsem pool lisaks selle füüsilistele tervendavatele omadustele. Patšuli aitab külluslikke energiaid suurendada seal, kus see taim asub või, kus seda taime põletatakse. Patšuliviirukeid ja eeterlikku õli põleta, et suurendada rahaenergiat ja üleüldist materiaalset õnne.

Väga kasulik on selle taime viirukite ja eeterliku õliga puhastada küllusekristalle. Kui seda teha, siis küllusekristallid vabastavad nendesse kogunenud negatiivset energiat ja hakkavad paremini tööle. Sinu kodus asub küllusenurk Ida- ja Kagu-ilmakaares, kus on kasulik hoida kõiki küllusekristalle. Põleta patšuliviirukit ja eeterlikku õli just nendes ilmakaartes, et aktiveerida küllusenergia liikumine.

Põleta viirukit ja õli enda lähedal, et iseenda Auraväljast ära puhastada ebaõnneenergiat, mis ei lase sinu elus materiaalsel õnnel eksisteerida. Põleta seda alati siis, kui sa tunned, et vajad majanduslikku turgutust või kosmilised seisud on seotud materiaalsete teemadega.

Patšuli eeterliku õli leiad meie e-poest SIIT ja viirukid SIIT.