Viimane päev aastas on aasta kokkuvõtmise päev ja see päev võiks olla spirituaalne, müstiline ning maagiline. Kui sa oled oma hingelt just selline, siis üks võimas vana-aastaõhtu kulub sinu ellu ära. Vana-aastaõhtul olgu traditsiooniks see, et vaadatakse olnud aastasse, mõeldakse selle peale, kuidas see aasta on läinud, mida see aasta on andnud ja võtnud, mida endast maha jätnud ning mille endaga kaasa haaranud. Väga oluline on sellel päeval, mitte ainult õhtul, keskenduda sellele, milline on olnud kogu aasta. See on aasta kokkuvõtmise aeg, mil sa suudad enda Auraväljas koondada kokku kõik energiad, mida sa endaga kaasas kannad ja mis sümboliseerivad olnud aastat. Nii tehes suudad sa uut aastat tervitada värskemana juba järgmisel päeval. Aasta energiavälja määrab väga suuresti ära selle aasta numeroloogiline kombinatsioon ja seetõttu on iga aasta erineva mõtte ning sõnumiga. Peale vana-aastaõhtut algab uus aasta oma uuenduste ja uute tuultega.

Vana-aastaõhtut on võimalik tähistada spirituaalselt, see aitab sinu hinge tervendada, meeli erksamaks muuta ja sind vabastada minevikku jäetavast aastast ning anda sulle jõudu uue aasta tervitamiseks. Jagan sulle mõtteid, mida sa võiksid teha just vana-aastaõhtul või siis päeval.

1. Vana-aastaõhtul praktiseeri tänulikkust ja meenuta olnud aastat

Tänulikkuse praktiseerimine on väga tugevatoimeline spirituaalne tegevus, mis aitab vallandada õnneenergia selle suunas, kus sa tänutunnet tunned. Tänulikkus olgu osa vana-aastaõhtust.

Meenuta kõike seda, mis olnud aasta on sulle andnud, toonud ja millistesse olukordadesse sind seadnud. Tee seda omaette või räägi sellest valjusti oma lähedastele. Kui naudid õhtut koos kallite ja lähedastega, siis võite selle kõik ühiselt ette võtta.

Meenuta ja ole tänulik kõige üle, mis andis sulle võimaluse kasvada, areneda ja õppida. Kui sinu mõni soov sai täidetud, siis ole selle eest tänulik. Rõõmusta ka probleemide üle, leia nendest midagi õpetlikku ja väärtuslikku. Iga esmalt tunduva halva kogemuse sees on peidus väärtuslik õppetund. Mida rohkem sa vana-aastaõhtul tänulikkust praktiseerid, seda kiiremini sa vabastad end ahelatest, mis sind elus kinni hoiavad, seda kiiremini toimub õppeprotsess ja sa saad uude aastasse liikuda uue värske energiaga.

2. Vabasta end emotsioonidest ja asjadest, mis sind hästi ei teeni

Vana-aastaõhtul lase vabaks kõigest sellest, mis sind häirib, mis sind segab ja muudab õnnetuks. See on viimane aeg enne uue aasta saabumist lasta lahti millestki, mis sind enam hästi ei teeni. Kirjuta paberile kõik oma muremõtted ja põleta need vana-aastaõhtul ära. Vii kodust ära need seisvad ja sinu jaoks häirivad esemed, mille puhul sa tunned, et need segavad sinu rahulolu. Räägi oma lähedasele välja mured, mis on sind mööduval aastal saatnud. Lähedase inimesega mure jagamine aitab Kurgutšakrast vallandada stressienergia, mida need mõtted sinus tekitavad. Usu mind, peale seda tunned sa end hästi. Mediteeri Sodaliidi, Sinise Kvartsi või Skolessiidiga, see aitab vabastada sinu Auraväljas olevaid muresid ning kurbi emotsioone.

3. Õhtune pidulik istumine olgu hinge tervendav

Enamus inimeste jaoks on traditsiooniks istuda vana-aastaõhtul enda lähedastega koos laua taha, minna külla või tähistada vana-aasta viimast päeva kusagil väljapool kodu. Õhtune pidulik istumine võiks olla hinge tervendav ja kosutav. Pikk ja sündmusterohke aasta on vaja seljataha jätta ning on oluline, et sa taastaksid end sellest kõigest. Uude aastasse tuleb minna erksa ja tervena. Õhtune tähistamine olgu sinu kehale ja hingele kosutav mitte kurnav.

Valmista iseendale ja oma külalistele spirituaalne õhtusöök. Kui sa ise ei ole kostitaja, siis tee tervendavat toitu kaasa sinna, kelle juurde sul on plaanis minna. Kui sa oled vana-aastaõhtul kostitaja, siis võiksid sa lauale valmistada toitu, mis on kõikide Tšakrate jaoks. Tšakrapõhine toidulaud on rohkem kui tervendav ja spirituaalne. Kui sa toidad vana-aastaõhtul enda keha nii, et kõik Tšakrad saaksid toidetud, siis see on elujõud, mille sa endas taastad, ja see aitab sul liikuda uude aastasse väga erksa ning elujõulisena.

Annan sulle vihjeid selle kohta, mis taimed võiksid pidulikul laual esindatud olla. Lisaks loe kindlasi minukirjutatud artikleid taimede kohta, iga taime artikli sisse olen ma kirja pannud ka selle Tšakrapõhise tervendava toime.

Alustame kõige esimest Tšakrast ja liigume üles välja viimase kõige peamise ehk seitsmenda Tšakrani. Vana-aastaõhtul olgu laua peal Juurtšakra jaoks kindlasti vaarikad, tomatid, granaatõunad ja paprikad. Need aitavad sind vabastada minevikuahelatest, tervendada sinu sees olevaid ebakõlasid ja aidata sul vabaks lasta kõike seda, mida ei ole uude aastasse tark ega ka kasulik kaasa võtta.

Sakraaltšakra jaoks võiksid laua peal olla apelsinid, bataat ja porgandid. Need aitavad sind inspireerida ja muudavad sind elujõuliseks. Päikesepõimiku jaoks sea laua peale midagi sidrunist valmistatud, kasvõi sidrunivesi või kollased õunad. Need aitavad sul olla vana-aastaõhtul õnnelik ja minna uude aastasse õnnetundega. See lausa kutsub head õnne tulevasse aastasse.

Südametšakra jaoks täida laud salatiga ja kohe rohkesti. Südametšakra on enamus inimestel üks nõrgimaid Tšakraid ja seetõttu on vaja söögilaual näha selle Tšakra toite kõige enam. Tee salat, mille sees on spinatit, basiilikut, sparglit, tilli, murulauku, kapsast ja kasuta teisi maitserohelisi toitude valmistamisel. Kui Südametšakra saab tervendatud, tunned sa rohkem tänulikkust ja sinu südamesoovid täituvad kiiremini. See on väga oluline, kui soovid uude aastasse minna õnneenergiast laetuna.

Kurgutšakra jaoks sea laua peale palju maitsevett, lisa vee sisse tumedaid viinamarju. Tee midagi vetikatest, nagu näiteks sushit ja ära unusta mustikaid. Kui Kurgutšakra on tervendatud, siis suudad sa vabaks lasta stressi ja sinu üleüldine energiavahetus Auras on kiirendatud.

Kolmanda Silma Tšakra tervendamise eesmärgil valmista midagi maitsvat lilladest kartulitest, ploomidest, baklažaanist ja punasest sibulast. Kolmas Silm on sinu teejuht, sinu intuitsiooniallikas ja sinu taju keskkanal.

Kroontšakra ehk kõige viimase Tšakra jaoks too peolauale pastinaaki ja kookost. Vana-aastaõhtul olgu laua peal kindlasti esindatud kartul, see on Kroontšakra toit ja sobib enamus inimeste maitsemeeltega kokku. Kartul on see, mis aitab pingeid maandada, stressi vaigistada ja filtreerida ärevad energiad rahuenergiaks. Lisaks sellele on kartul kasulik Juurtšakrale.

Kindlasti ära unusta seda, et kõik loomne sinu peolaua peal hoiab sinu spirituaalset tervenemist tagasi, seega soovitan kõige parema tulemuse saavutamiseks valmistada kogu toit taimedest.

4. Müstikaga ja maagiaga ehitud kodu

Väga tervendava toidu valmistamisele lisaks on kasulik ehtida oma kodu müstika ja maagiaga. Kui sa soovid spirituaalset vana-aastaõhtut, siis sea enda kodus põlema küünlad. Vali küünlad teadlikult, nende energiate ja väe järgi. Põleta küünlaid, mis aitaksid sinu ellu tuua õnne ja energiat. Vana-aastaõhtu on enda taastamise ja vana seljataha jätmise päev. Igal küünlal La Tene butiigis on oma eriline tähendus, neid kasutatakse ja põletatakse nende energiaomaduste pärast. Analüüsi, mida sa soovid enda ellu juurde ja uude aastasse kaasa haarata. Põleta kõikide küünlaaluste sees lisaks ka valgeid küünlaid, eriti kristallküünlaaluste. Küünlavalgus toob sinu koju eluenergiat.

Vana-aastaõhtuks varu endale viirukeid ja eeterlikke õlisid. Sea need põlema juba vana-aastahommikul, et need saaksid sinu kodule anda korraliku tervenduse. Eriti kasulik on põletada vana-aastaõhtul Salveiviirukeid ja Salvei eeterlikku õli. Kuna eeterlik õli on mitmeid kordi tugevama toimega, kuid aroomilt mahedam, siis seda on kindlasti kasulikum põletada. Salvei aitab kõik vana seljataha jätta, see on taim, mis aitab kustutada sinu elust kõik ebavajaliku ja tervendada sinu kodu väga sügaval tasandil.

Lisaks salveile sea põlema neid viirukeid ja eeterlikke õlisid, mille toimet sul on vaja. Mõtle ja keskendu sellele, mille on olnud aasta sinult ära võtnud, kus on sinu stressiallikas, mille pärast oled sa pidanud kõige enam kurb olema või mille tõttu pinget tundnud. Esita need küsimused iseendale ja leia see viiruk või eeterlik õli, mis sind aitab. Näiteks põleta Patšuli eeterlikku õli või Patšuliviirukit terve vana-aasta päeva jooksul, eriti õhtul, kui soovid järgmisesse aastasse paremat rahaõnne ja soovid vabastada ebaõnne, mis on sinu kohal materiaalsel tasandil sel aastal eksisteerinud. Kui sa aga tunned, et oled olnud väga haige ja soovid sellest kõigest vabaks saada, siis põleta Rosmariini eeterlikku õli või Rosmariiniviirukit. Kui soovid aga armastusõnne suurendada ja parandada suhteid oma lähedastega, siis põleta Apelsini eeterlikku õli, Roosipuu eeterlikku õliRoosiviirukeid või hoopis Vaniljeviirukeid.

Vana-aastapäeval ja õhtu jooksul on väga kasulik teha küünalde, viirukite ja eeterlike õlidega endale kodupuhastust. Kõik vana tuleb seljataha jätta, kõik hea tuleb endaga uude aastasse kaasa haarata ja sa pead olema uue alguse jaoks hästi ettevalmistatud. Need likvideerivad vaid halba, head energiat need ära ei kustuta.

Kui soovid oma seltskonnale head ja lõbusat meeleolu, siis põleta Sidrunheina eeterlikku õli / Sidrunheinaviirukit või Palo Santot. Need kaks loovad hea atmosfääri, lõbustavad seltskonda ning muudavad tuju paremaks. Lisaks sellele kulub alati ära ka Apelsini eeterliku õli kasutamine, ka see toimib samamoodi.

5. Õhtuse koosviibimise lauale sea tükike õnneenergiat

Kui sul on plaanis kostitada vana-aastaõhtul oma külalisi, olla koos perekonnaga või olla omaette kodus, siis on oluline seada õhtusöögilauale õnneenergiaaltar. See aitab olnud aasta ebaõnneenergia ära blokeerida ja kutsuda uue aastaga kaasa suure õnnelaengu ja seda igal tasandil.

Selleks leia suurem taldrik, mille keskele aseta Tsitriin geood. Selle geoodi ümber puista kaneelipuru, sea selle ümber kaneelikoori, aseta vähemalt 3 erinevat rahatähte või münti. Lisaks sellele aseta Tsitriin geoodi ümber värskeid basiilikulehti ja võimalikult palju Roosat Kvartsi. See altar aitab sinu ellu, perekonna või külaliste ellu kutsuda head õnne igal tasandil.

Veel kanna enda taskus või ehtena Mäekristalli. Mäekristall on kristall, mis kutsub ligi uusi võimalusi ja uut algust. Vana-aastaõhtul ja uuel aastal on kasulik just seda kristalli enda kõrval hoida.

6. Tee endale Aurat puhastav vann

Kui sul on kodus vann, siis kindlasti tee enda Aura puhastamiseks vanni just vana-aastaõhtul. Puista vannivette kuivatatud Roosiõisi, lisa sellesse Teepuu eeterlikku õli või Lavendli eeterlikku õli, kasuta vanni tegemiseks väikeses koguses meresoola ja puista soovituslikult sellesse ka kuivatatud lavendlit. See vann aitab sinu Aura puhastada stressienergiast, mille sa oled endasse selle aasta jooksul talletanud. Tee seda vanni endale siis, kui soovid võtta uut aastat vastu stressivabalt.

7. Vana aasta ärasaatmise mantra

Vana-aastaõhtul, võimalikult hilisel ajal, lausu mantrat, mis aitab sul vana aasta võimsalt ära saata. Tee seda üksinda või koos oma lähedastega. Lausu mantrat valjusti või endamisi. Mantra lugemiseks ei ole oluline koht, kus sa seda teed. Oluline on aeg ehk aasta viimane päev. Mida hilisemaks sa selle lugemise jätad, seda parem see on. See mantra aitab sul aasta kokku võtta ja lukku panna.

Tänutundega võtan kaasa sellest aastast kõik, mis kasulik edaspidiseks on.

Tänutundega võtan kaasa sellest aastast kõik, mis mind tugevamaks muutis.

Tänutundega võtan kaasa sellest aastast kõik, mis mind tervendas.

Tänutundega võtan kaasa sellest aastast kõik, mis mind targemaks muutis.

Tänutundega võtan kaasa sellest aastast kõik, mis mind õnnelikuks tegi.

Jätan tänutundega maha kõik, mis tulevikus mind enam ei vaja!

Kindlasti ära unusta vana-aastaõhtul teha teisi erinevaid rituaale, mis saaksid sinu heaolu ja spirituaalse tervise jaoks kasulikud olla. Ole positiivne, optimistlik ja õnnelik. Need kolm energiat omavad väga tugevat külgetõmbeenergiat, need emotsioonid on vana-aastaõhtu jaoks väga kasulikud.

Soovin teile kõigile imeilusat, spirituaalset, maagilist ja müstilist vana aasta ärasaatmist!