Oled sa kunagi kuulnud sellest, kui hoiatatakse, et Merkuur on retrograadis? Kui sa ei tea, mida see täpselt tähendada võib ja kuidas see meid kõiki mõjutab, siis aitan sul seda mõista. Väga oluline on teada aega, mil Merkuur on retrograadis, kuna siis muutuvad energiad meie ümber veidi pööraseks ja tasakaalutuks. Seega hoia meie kosmilistel energiatel ja ajal, milles me eksisteerime, silm peal. Ma kirjutan mitu korda kuus ülevaate, mida tulevad nädalad meile toovad, ning tihti hoiatan teid ärevate aegade suhtes ette ka just seetõttu, et Merkuur on retrograadis.

Aga siiski - mida see kõik tähendab ja kuidas see meid kõiki mõjutab? Kui Merkuur on retrograadis, siis saab häiritud tehnoloogia, kommunikatsioon (ka kommunikatsioonivahendid ja -kanalid), meie loogiline mõtlemine, loogiliselt toimivad tegevused/toimingud ja informatsioonivahetus. See on aeg, mil see kõik keeratakse pea peale ja sul ei ole võimalik peatada seda energiavoogu, mis Maa peale jõuab. See on periood, mis võib tunduda kohati närvesööv, ärevust tekitav ja sa tunned, et tempo muutub kiiremaks. Sel ajal ei ole paljud inimesed oma aja arvestamises head, ei suudeta plaanitud ajakavast kinni pidada ja oma tegevusi õigeks ajaks ära teha. Tundub hirmuäratav, eks? Kuid hirmu ei peaks tundma, pigem on kasulik teadlikkus ja mõistmine, miks teatud perioodil võib selline kaos tekkidal. See aitab sul sellel perioodil hästi toime tulla.

Kui Merkuur on retrograadis, siis Maa pealt vaadates muudab Merkuur enda liikumise suunda. See vaade on aga illusiooniline. Kõik planeedid meie Päikesesüsteemis tiirlevad ümber Päikese. Kõikide planeetide kiirus on erinev ja mida lähemal on planeet Päikesele, seda kiiremini planeet liigub. Merkuur on Päikesele Maast lähemal, seega liigub see meist kiiremini ja seda liikumist on meie planeedilt näha. Kui Merkuur teeb Päikese ümber ära ühe täisringi ja alustab uue ringiga, siis seda me nimetamegi Merkuuri retrograadiks. Visuaalselt tekib selline efekt, et Merkuur nagu muudaks oma suunda, ja see ongi see hetk, kus Merkuuri retrograadist tekkivad energiad muutuvad intensiivsemaks ja me saame osa sellest energiast, mis hakkab sel hetkel Maa peale suunduma. Merkuur on retrograadis umbes kaks kuud ja sellest kahest kuust on üks kuu väga intensiivse mõjuga, sellele eelnev ning järgnev kuu on väiksema mõjuga.

MERKUUR RETROGRAADIS 2022. AASTAL

14. jaanuar - 4. veebruar 


10. mai - 3. juuli 


10. september - 02. oktoober

29. detsember - 19. jaanuar 2023

Kui Merkuur on retrograadis, siis sa võid tunda, kuidas sinu telefon, sülearvuti või mõni teine seade ei taha korrapäraselt funktsioneerida. Võib juhtuda, et telefon läheb hulluks ja hakkab ise kellelegi helistama, kõned katkevad, pilt läheb eest ja palju muud. Sellel ajal võib telekas ise kodus käima minna, robotkodumasinad ise aktiveeruda, signalisatsioon ilma põhjuseta alarmi anda ja kodutehnika katki minna. Kui Merkuur on retrograadis, siis see on aeg, kus tehnikaga juhtub kõige enam õnnetusi.

Häiritud saab kommunikatsioon ja seda ka inimeste omavahelistes suhetes. Kergelt tuleb esile teineteise suhtes mõistmatust, tühjast-tähjast võivad üles kerkida konfliktid ning väga ebameeldivad ning asjakohatud sõnelused on tavapärased. Inimesed ei suuda sel ajal teineteisest aru saada, sellest võivad suhtes tekkida konfliktid ning väga palju on üledramatiseerimist. Sellel ajal tuleb oma mõtteid kindlasti täpsustada, tunnetada, kas keegi võis sind valesti mõista ja kontrollida, kuidas me ennast väljendame.

Kommunikatsiooniprobleeme võib esineda ka kirjavahetustes, paljud postkasti sisenevad kirjad võivad rämpsposti jõuda või üldse mitte kohalegi tulla, samuti sotsiaalvõrgustikus. Anomaaliaid võib olla ka tehnika töös, näiteks võivad tuled ise põlema minna.

Merkuuri retrograad segab ka sinu enda planeeritud üritusi, tegevusi ja projekte. Kui sa oled midagi ette võtnud, siis ära oota, et kõik sujuks plaanipäraselt. Pigem pead sa arvestama sellega, et miski sekkub sinu plaani, muudab seda või su poolt valitud suund lausa tühistatakse. Merkuuri retrograad toob kaasa ootamatuid sekkumisi ja muutusi plaanides.

Kõik aga ei ole Merkuuri retrograadis nii halb kui tundub, ja see ei tähenda, et aastas on ainult need kuus kuud ärevad. Kui sa oled tundlik, sa ei oska end ise maandada ja sündmusi rahulikult võtta, siis on su aasta tõepoolest pooleks jagatud. Kuid see ei pea nii olema ja kõik ei ole Merkuuri retrograadis halb. Näiteks aktiveerib Merkuuri retrograad väga intensiivse mõttetegevuse. Kui sa kasutaksid sellel ajal ära suurepärast analüüsivõimet, siis võid just sel perioodil tulla nii mõnegi hiilgava avastuse peale.

MIDA TEHA MERKUURI RETROGRAADI AJAL:

*
Merkuuri retrograad eeldab meist kõigist seda, et me peaksime selgelt mõtlema ja end ise rohkem analüüsima. Igasugune impulsiivne mõtlemine, tegutsemine ja käitumine võib kaasa tuua kahetsusväärseid tulemusi.

*Sellel ajal on soodne kanda teatud kaitsekristalle (neid võib kanda koos teiste kristallidega), mis aitavad blokeerida Merkuuri retrograadist tekkivat kaost, ärevust, närvilisust ja probleeme tekitavat energiat. Nendeks kristallideks on Šungiit, Must Turmaliin, Hematiit, Hüpersteen, Astrofüllit, Nuumite, Lemuuria Jaadi, Moldaviiti, Antofüllit ja Galaksiit. Kanna vähemalt ühte nendest kristallidest kogu Merkuuri retrograadis oleku ajal, kuna need kristallid suudavad sind tasakaalustada ja hoida sind negatiivsete energiate üle pea kasvamise eest. Eriti tundlikele inimestele soovitan Astrofülliiti, Moldaviiti, Lemuuria Jaadi ja Antofülliiti.​

* Ole ise väga paindlik, väldi jäärapäisust ja aktsepteeri mõtet, et kõik ei pruugi sinu tahtmist mööda minna. Kui Merkuuri retrograadi ajal peaks tekkima sinu poolt plaaneeritud trajektooril vastulööke, siis mõtle oma plaan ümber ja leia lahendusi, kuidas sa saaksid soovitud tulemuse teistmoodi kätte. Ole lihtsalt väga paindlik. Seda peavad kõige enam kuulda võtma kõik need, kes on sündinud tähtkujult Kaljukitsena, Jäärana ja Sõnnina, või need, kelle astroloogiline aasta on Pühvel või Ahv. Siinkohal on samuti abiks kaitsekristallid, mis aitavad sul vastulöökide tekkimisel enda jaoks paremaid ja soodsamaid lahendusi leida. Kõige paremaks paindlikkuse tekitajaks on loomulikult Moldaviit.

Praktiseeri iseenda rahustamist ajal, mil tunned, et sinu peas hakkab kõik kokku jooksma. Merkuuri retrograad võib tekitada olukordi, kus sul on vaja end maandada ja lasta endal rahuneda. 

Kui sa tegeled arvutis või telefonis millegi väga olulisega ja sa ei soovi, et andmed või pooleliolevad toimetused nurjuksid, siis salvesta mitmel korral ning jälgi seadmete akutaset. Kui vaja, siis hoia lisaakut käepärast ja ole teadlik, kus asuvad nende seadmete laadijad. Seda kõike selleks, et vältida probleemide tekkimist. Hoia Šungiidi kristalle statsionaarselt kas lihvimata või poleeritud kujul oma kodus kodutehnika lähedal, et need aitaksid pidevalt maandada energiaid, mis põhjustavad seadmetes probleeme ja tõrkeid.

Perioodil, mil Merkuur on retrograadis, põleta tihti Kummeliviirukit. Tegemist on viirukiga, mis aitab sind stabiliseerida, tasakaalustada ja sinu hinge rahustada. Kummeliviiruki põletamine aitab ajal, mil tunned, et kõik sinu ümber ja sinu sees on ärev. Lase sellel rahustaval viirukil end tervendada ja sa saad peale seda uuesti motiveeritult edasi tegutseda.

Merkuuri retrograad võib endaga minevikust tuua kaasa mälestusi, mis võivad olla ebameeldivad, ebamugavad või isegi kurvad. Need tuuakse esile selleks, et need saaksid ära lahendatud. Kui miski hakkab sinu positiivset sagedust rikkuma, siis haara sellest kinni ja lahenda see probleem enda sees ära. Veelgi enam tulevad sellised mõtted ja mälestused esile Kuu viimasel veerandil ja Vanakuu ajal.

Sel ajal on kasulik leida kiireid lahendusi erinevatele esilekerkivatele probleemidele. Sa oled tavapärasemast kiirema reaktsiooniga ja Merkuuri retrograadi ajal soovid sa iga hinna eest oma probleemid ära lahendada. See on selleks ka väga kasulik aeg, kuna sa ei soovi sellel ajal probleemide eest põgeneda.

MIDA PEAKSID MERKUURI RETROGRAADI AJAL VÄLTIMA:

*
Merkuuri retrograadi ajal on ülemõtlemine, ülepaisutamine ja kõige dramaatilisemaks muutmine väga kerge tekkima. Enamus inimesed seda sel ajal teevadki - paisutavad kõik üle. Kui sa tunned, et sa võid olla samasugune, siis lihtsalt astu sellelt ülepaisutamise rattalt maha.

Sellel perioodil üritavad paljud terve maailma eest peitu pugeda. Intuitiivselt tunnetatakse, et kõik on ümberringi närvilised ja tempo on liiga kiire, et sellega tervislikult kaasa minna. Peitu minek ei ole aga lahendus, pigem tuleb endale teadvustada, et selle eest ei saa end mitte keegi ära peita. Pigem tuleb endas leida jõud ja oskus selle energiaga toime tulla, kui sa oled Merkuuri retrograadi suhtes tundlik.

Kui planeerid kokkusaamisi, olulisi ettevõtmisi, pidusid, reisimist või midagi, mis vajab eelnevat organiseerimist, siis ära usalda head õnne ja saatust selle kõige õnnestumisel. Pigem loo varuplaane, ole tavapärasemast ettevaatlikum, ja kui peaks juhtuma, et asjad ei lähe sinu plaani järgi, siis ära selles pettu. Pigem ürita enda mõtteid korrigeerida ja ole muudatuste tegemisel paindlik.

Kindlasti ei tohiks end Merkuuri retrograadi ajal kiirustada ja tagant tõugata. Igasugune kiirustamine võib kaasa tuua õnnetusi ja soodustada Merkuuri retrograadi ajal toimuvaid tehnilisi tõrkeid.

Hoidu ebarealistlikutest ettekujutustest ja ootustest millegi või kellegi suhtes. Kui sul on ees mõni sündmus, mida sa väga ootad, siis sa võid saada pettumuse osaliseks, kui sa oled sellele sündmusele enne suuri lootusi pannud. Täpselt samamoodi võivad sulle pettumust valmistada inimesed, kellelt sa ootad sel perioodil midagi suurt.

Väldi negatiivset mõttelaadi. Kui sa tabad end pessimistlikelt ja halbadelt mõtetelt, siis too end sellest kiiresti välja. Leia üles nende mõtete põhjused ja lahenda need enda sees. Mida sügavamale sa lased negatiivsetel mõtetel jõuda, seda hullemini sa seekordse Merkuuri retrograadi läbi elad. Mida positiivsem sa oled, seda vähem see periood sind mõjutab.

Merkuuri retrograad mõjutab sinu tujusid ja emotsioone, samamoodi teeb see ka teiste inimestega. Kui Merkuur on retrograadis, siis sa võid olla tavapärasemast palju rohkem pinges, stressis, emotsionaalsem. Selle puhul, kes on ka üldiselt väga pinges või emotsionaalne, tema puhul need energiad võimenduvad. Näiteks kasvab emotsionaalsusest välja üliemotsionaalsus. Need, kellel on olnud väga raske periood, nende raskused tunduvad olevat veelgi raskemaks koormaks.

Sel ajal, mil Merkuuri retrograad on intensiivne ehk nendel kuupäevadel, mis on eelpool punaseks märgitud, võib uni olla häiritud. Sellel ajal on paljudel väga raske kas uinuda, sügavalt magada või ärgatakse liialt vara enne soovitud ärkamisaega üles. Uni saab just sel ajal kõvasti häiritud. Kes on üldiselt väga sügava unega ja kellel ei ole uneprobleeme, nemad kindlasti ei taju Merkuuri retrograadist põhjustatud unehäireid. Need aga, kellel on harjumuseks öösiti üleval olla, kellel on pinnapealne uni ja kellel on raskusi magamajäämisega, siis nende jaoks on see periood eriti raske. Neil ma soovitan hoida enda voodi kõrval und soodustavaid ja hinge rahustavaid kristalle, et uni saaks olla täisväärtuslik ja keha ning hing saaks end öösel välja puhata.

Hoia neid kristalle enda voodi kõrval, kui sa soovid lahti saada unehäiretest ja soovid enda und veelgi sügavamaks ning täisväärtuslikumaks muuta:

* Rubiin-Fuksiit parandab unekvaliteeti, ei lase enne soovitud ärkamisaega üles ärgata. Kasulik neile, kes ärkavad öösiti üles ja kelle uni on väga pinnapealne.

* Ametüst soodustab uinumist, aitab rahuneda ja blokeerida üleliigsete ning ebaoluliste teemade peale mõtlemist. Aitab keskenduda magamisele, mitte analüüsimisele.

* Kuukivi soodustab uinumist, muudab une sügavamaks ja aitab kogeda unenägude nägemist. Lisaks parandab unekvaliteeti ja aitab vähemate unetundidega end kergemini välja puhata.

* Sinine Kaltsiit rahustab ja on väga kasulik neile, kes lähevad paanikasse, kui ei suudeta magama jääda.

Kinavar baitab maandada pingeid, mida Merkuuri retrograad loob. Kui sa oled sellele planeetide seisule tundlik, siis kindlasti hoia sellel ajal Kinavari enda lähedal. Eriti kasulik on Kinavari hoida voodi all, selle kõrval või lähedal. Lisaks sellele on Kinavar sinu une ja rahutooja sellel perioodil.

Lisaks nendele neljale kristallile on kasulik oma voodi kõrvale asetada ja seal üheskoos hoida ka teisi rahustavaid ning und soodustavaid kristalle. Unekristallid on kõigile kasulikud, need aitavad ka tervel inimesel uneprobleeme ennetada. Eeterlikest õlidest on kõige paremad unetoojad Lavendel, Salvei, Bergamot ja Sidrunhein. Viirukitest soovitan põletada Kummeliviirukit, mis on üleüldse väga kasulik viiruk just Merkuuri retrograadi ajal põletamiseks.

Merkuuri retrograadi ajal esineb uneprobleeme niivõrd palju seetõttu, kuna see on aeg, mil sa alateadlikult keskendud ise rohkem probleemidele kui ilusamatele teemadele. Sa lihtsalt märkamatult hakkad oma mõtetes jälle ja jälle analüüsima, kuidas sa oleksid saanud päeva negatiivseid sündmusi ära hoida, kuidas nendele paremini reageerida jne. See võibki viia unetuseni, kuna kui sa ei ole päevasel ajal nendele küsimustele enda peas vastuseid leidnud ning sa hakkad neid analüüsima hetkel, kui su ümber on vaikus ja pimedus.

Kui Merkuuri retrograad on intensiivne, siis võib juhtuda ka seda, et magatakse sisse. Seega võiksid sa sellel perioodil panna enda telefonile topeltäratusi ja kasutada ka teisi seadmeid, mis võiksid sind üles äratada, nagu näiteks äratuskella. Seda juhul, kui sul on kindlasti vaja väga täpselt üles ärgata ja sa ei saa endale ajagraafikus nihkeid lubada.

Kui sa soovid intensiivse Merkuuri retrograadi ajal paremini hakkama saada ja oma tervist hoida, siis järgi neid soovitusi:

Valmista oma magamistuba ette, et su uni tuleks hea ja rahulik. Kasuta toaenergia korrastamiseks kristalle, eeterlikke õlisid ja viirukeid.

* Päevasel ajal võta aega ja kuula muusikat, see on tervendava toimega, kui sa kuulad muusikat, mis kõnetab sel hetkel sinu hinge kõige enam. Soovitan läbi lugeda minu ühe artikli, kus ma käsitlen seda, kui oluline on muusika, leiad selle SIIT.

* Enne magamaminekut võta aega, et maha rahuneda. Mediteeri kristallidega ja loo endale küünaldega mõnus kodune atmosfäär.

* Kindlasti ära vaata enne magamaminekut õudusfilme, thrillereid või mõnda raske sisuga dokumentaalfilmi. Ajal, mil Merkuuri retrograad on intensiivne toimega, on see suurim viga, mida sa saad teha. Siis on unetus ja ärevus garanteeritud.

* Sellel ajal tuleb kindlasti vähendada kofeiini tarbimist, pigem joo seda sel ajal vähem kui rohkem. Mida rohkem kofeiini, seda närvilisemaks sa muutud, ja sind tabab kindlasti korralik ärevus, mida Merkuuri retrograad nagunii soodustab. Vali taimeteed, milles ei ole kofeiini, kui soovid midagi kuuma juua.

* Söö kergemini seeditavaid toite, kuna sellel ajal on seedesüsteem aeglasem. Kui sa oled vegan, siis sa ei pea selle pärast muretsema, kui oled taimetoitlane, siis kindlasti vähenda loomsete piimatoodete söömist, ja kui kõigesööja, siis tasuks sel ajal mõelda taimetoitluse peale minemist.

* Põleta eeterlikke õlisid, mis aitavad sul end maandada. Päevasel ajal on väga kasulik põletada Eukalüpti eeterlikku õli. Eukalüpt aitab sul vabastada enda seest segavaid energiaid, mis võivad hiljem välja lüüa närvilisusena või fantoom-terviseriketena.

Kokkuvõteks võin ma sulle öelda seda, et seda perioodi aastas ei tasu karta. Pigem on minu soov anda sulle teadmisi selliste aegade kohta, avada sinu silmi ja teadvustada sulle, mida tähendab, kui Merkuur on retrograadis. See on väga oluline teadmine ja kui sa suudaksid minu mõtted endale meelde jätta, minu nõuandeid järgida ja analüüsida, mis sellel hetkel sinu elus toimub, siis on kõik hästi. Kui midagi juhtub, siis juhtub see ärevate energiate tõttu. Kui sa oled ise endast veidi rohkem väljas, siis sa mõistad, miks sa end nii tunned ja kuidas sa saad end tervendada. Asi ei ole mitte hirmutamises vaid teadvustamises. Meie, inimesed, oleme siin planeedil siiski nii väikesed ja kõik, mis on nii tohutult suurte energiatega, nagu näiteks planeedid ja kõik ülejäänud meie universumis, omavad loomulikult meie üle võimu. Seetõttu satumegi perioodidesse, kus paljudel inimestel toimuvad elus sellised situatsioonid.

Ole hoitud, kaitstud, teadlik ja võta Merkuuri retrograad vastu nagu see oleks elu üks loomulik osa!