Toidumürgitus on enamike haiguste põhjusteks, mis inimesi vaevavad. Toidumürgitus tekitab artriiti, kõrget kolesteroolitaset, veresoonkonnahaiguseid, stressi, aknet, unehäireid, liigesevalu, kõhuvalu, seedehäireid ja kõiki teisi täna liigagi aktiivselt liikvel olevaid probleeme. Kas sina tunned end täna hästi ja elavana? Vasta iseendale ausalt. Kas sa ärritud kergesti? Kas sind painab mõni krooniline valu või ebamugavustunne kehas? Oled sa haige või tunned end haigena? Kui miski sinus ütleb, et tegelikult peaksid nendele küsimustele vastama jaatavalt, siis võid olla ka sina see, kes kannatab toidumürgituse all.

Tekib küsimus, et kuidas sa oled mürgitatud, kui sa ei oksenda ja sul pole toidumürgitusele omaseid sümptomeid. Toidumürgitus ei ole ainult see, mida sa oled harjunud ette kujutama. Toidumürgitus, millele sinu mõtted liiguvad, on toidumürgituse aktiivseim versioon. Mitte nii lihtsasti märgatavaid versioone on rohkem, kui neid, mida sina tunned okseviirustena. 

On vähe inimesi, kes tulevad minu juurde ilma tervisealaste kaebusteta. Kui minu töö algusaastatel oli rohkem keskealisi ja vanemaid inimesi, kes tulid minu juurde terviseprobleemide pärast, siis nüüd on minust nooremad minu juures veelgi suuremate probleemidega. Miks? Toidumürgitus.

Millegi sellise söömine, mida meie keha ei vaja ja mida soovib vaid maitsemeel, tekitab samuti toidumürgitust. Kõik, mis on poelettidel, ei ole toit. Ausalt ei ole. Enamusest sellest käi kaarega mööda ja avarda enda vaatevälja ning teadvusta endale, mis on toit ja mis mitte.

Kui mürgina tarbitakse alkoholi, tubakat või narkootikume, siis veel laialdasem mürgitamine toimub ühiskonnas toidu kaudu. Sa võid olla sõltlane millestki, mis ei tee sulle head, kuid mida sa nimetad teadmatusest enda lemmiktoiduks.

Kui sul on mõni terviseprobleem või sa tunned end pidevalt kehvasti, siis võib see olla märk enda mürgitamisest. Sa võid väga kiiresti terveks saada, kui eemaldad selle mürgi enda toidulaualt. Kehal on jõudu taastuda, kui sa ei toida seda haigustekitajaga.

Sind kindlasti huvitab see, mis need mürgitajad siis toidupoodides ja inimeste toidulaudadel on? Ma jagan sinuga peamisi salajasi ja mitte nii nähtavaid mürgitajaid.

Karastusjoogid ja kõik suure suhkrusisaldusega joogid. Lõpeta nende joomine. Veel vähem jooda neid enda lastele, see on kõige kohutavam, mida saad ema või isana teha. Miks neid ei tohiks juua? Nendes on meeletult suhkrut. Me ei ole sündinud siia maailma tarbima sellises koguses suhkrut, nagu täna on poelettidel erinevad nn toidud valmistatud. See on mürgine. Liigne suhkru tarbimine muudab sinu maksa haigeks ja suurendab korralikult kehakaalu. Jookse, tee trenni, palju tahad ja söö vähe, aga kui jood karastusjooke, siis kehakaal kasvab. Väikestel lastel kasvab see aeglasemalt, nende ainevahetus on kiirem, aga see teeb neile terveks eluks kahjustusi. See, et sa ei näe enda või lapse keha sisse, ei tähenda, et karastusjoogid ei tee liiga. Seega kustuta see enda menüüst ära. Teinekord, kui juua tahad, siis joo vett või teed, ja kui lähed perekonnaga välja sööma, siis telli lauda sidrunivett, mitte kõikidele kihisevaid karastusjooke.

Kui ma tundun liiga karm, siis anna mulle andeks, aga mul on soov sind aidata, ja muutusi ei saa teha valetades, vaid ikka tõele silmi avades. Seda ei saagi läbi lillede rääkida, vaid otse ja selgelt lahtiseletatuna. Ma soovin sind aidata sinu enda pärast.

Nisu ja gluteen, kõik te olete kindlasti neist kahest kuulnud. Ikka sööd, nii maitsev on. Muidugi on maitsev, ka mina ei ütleks nisu maitsest ära. See, et miski on maitsev, ei tähenda aga seda, et see oleks tervislik. Karastusjoogid on ka paljude jaoks maitsvad. Hea maitse ei võrdu alati tervisega, see on müüt. Miks seda nisu ja gluteeni peaks siis võimalikult vähe tarbima? Need tõstavad sinu veresuhkrut ja väga kiirelt. See on omakorda kehale väga kurnav ja ebatervislik. Kui nisu süüa, siis kõige tervislikum alternatiiv sellele on bulgur. Kui sul on probleeme kehakaaluga, tujude kõikumisega, liigesevaludega või sul on akne, siis eemalda kogu nisu ja gluteen enda menüüst.

Kui me sööme midagi regulaarselt, mis teeb meie kehale liiga, siis tekivadki haigused. Keha ei suuda vastu võidelda ja haigus ilmub välja. Kui sa loobud haigustekitajast, võtab keha ohjad enda kätte ja taastab haigestunud koha. Usu mind, sinu keha tahab ellu jääda. Senimaani, kuni sinu süda lööb, annab sinu keha endast kõik, et ellu jääda keskkonnas, mille sa ise oled enda valikutega loonud.

Kõige suuremad mürgitajad on loomsed toidud ehk liha- ja piimatooted. Ma tean, et on neid, kes ütlevad: "Me oleme terve elu liha- ja piimatooteid söönud, meie esivanemad sõid seda". Selle peale ma ikka mõtlen, et meie esivanemad orjastasid tumedanahalisi, meie esivanemad orjastasid naisi, meie esivanemad tegid palju asju. See, et midagi on tehtud, see ei tähenda, et see kõik on õige olnud ja me peaksime seda edasi tegema. Kas mitte areng ei ole meie eesmärk?

Miks siis ei tohiks süüa liha- ja piimatooteid? Kaasa arvatud mune? Need ummistavad veresooni ja loovad südamehaigusi. Kõrge kolesterool = loomse toidu söömine. Taimed ei tekita kolesterooliprobleeme, loomsed toidud teevad seda. Südamehaigused, kõik veresoonkonnahaigused saavad alguse nendest toitudest. Aastatepikkune või eluaegne mürgitamine on selle tagajärg. Mida aasta edasi, seda aeglasemaks muutub sinu metabolism ja loomse toidulaua tõttu võid ühel hetkel selliste probleemide kätte sattuda.

Kui sinu jaoks tundub see jabur, mida ma räägin, siis küsi iseenda käest, miks ma seda räägin? Mis kasu minul sellest peaks olema? Minu ainus kasu on see, et ma saan sind aidata.

Väga paljud, kellega ma olen vestelnud loomsetest toitudest loobumisest, on öelnud mulle: "Tene palun ära võta minult juustu, ma armastan seda!". Mina aga olen selle peale vastanud: "See on ühepoolne armastus, see on sinule kahjulik". Juust ei armasta sind vastu, see teeb sulle halba. Juust ei tee sulle head, see on sinu mõistus, mis ütleb, et sa soovid seda ja et see maitseb sulle. Sinu keha saab sellest kahjustusi, sinu veresooned ummistuvad, rasvumine on garanteeritud. Juust on üks nendest, mis kandideerib toidumürgitajate esikümnesse.

Üks põhjustest miks ma olen vegan, on see, et ma soovin end tervena, tugevana, elujõulisena ja nooruslikuna hoida. Vegan ei tähenda alati seda, et ollakse tervislik toituja, viidates taimsele toitumisele. Aga veganina saad sa olla ka väga tervislike toiduvalikutega, mis annab võimaluse end toidumürgitustest eemal hoida.

Peale seda, kui ma soovitan sul enda menüüst välja jätta karastusjoogid ja suhkrut sisaldavad maiustused, liha (kõik liha, kaasa arvatud siga, veis, kana ja kala), muna, piimatooted ja loomulikult meisterlemmik juust, siis tekib küsimus: "Mida ma siis söön? Ma jään nälga!" Usu mind, sa ei jää nälga!  Ainukesed asjad, mis nälga jäävad, on sinu haigused.

Toit ei ole see, mida sa võid arvata, et see on. Nagu ma eelpool nimetasin, on toidupoelettidel enamus tooted need, mis ei ole tegelik toit. Jah, toit sinu haigustele, mitte sinu tervisele.

Kui soovid olla terve ja haigustevaba, siis söö päris taimi. Tarbi võimalikult tervislikul viisil kasvatatud taimi ja valmista nendest enda kehale imehäid roogasid. Siit tuleb järgmine ettekujutatud blokk: "Tene, ma ei oska taimedest süüa teha!". Ära loo blokeeringuid. Siinkohal tuleb mängu karmaseadus - "edasiliikumiseks proovi takistuste nägemiste asemel näha võimalusi".

Kas sa oskad valmistada ahjukartuleid, teha tatraputru, keeta riisi, tükeldada värsket salatit, teha endale puuviljasmuutit? Kas sa oskad valmistada kapsasuppi? Enamus teist oskavad kõiki neid teha. Milles on siis küsimus, asi ei ole keeruline? Kapsasuppi oskad teha ja sealt võid enda tervise nimel täiesti vabalt selle liha välja jätta. Lisa lihtsalt rohkem sibulat ja see ongi maitsev. Selle asemel, et kapsasupi sisse hapukoort panna, pane sinna kaerakoort. Kaerakoort müüvad päris paljud suured toidupoeketid, mine otsi see riiulitelt üles, see on üks minu lemmikutest. Hommikust putru keeda kaerapiimaga, mitte lehmapiimaga. Väga lihtne on teha muutusi, kui sa soovid. Pigem ongi küsimuses, kas sa soovid olla terve? Kui vastus on jah, siis hakka tegutsema. Kui sa näed muutuste tegemistes takistusi, siis sa lihtsalt ei soovi olla terve, see on tõde.

Võta oma lemmikroad ja jäta välja nendest loomsed toidud ning lisa rohkem sibulat, küüslauku, maitsetaimi ning loo nendest uued lemmikroad. Taimne toit on kasulik, tervislik ja see saab olla kordades maitsvam, kui sa kasutaksid enda köögis veidi loomingut. Kasuta enda Sakraaltšakrat, see vastutab sinu loomingulisuse eest. Mida rohkem sa üritad luua, seda tugevamaks muutub Sakraaltšakra. Mida tugevam on aga Sakraaltšakra, seda leidlikumaks ja rahulolevamaks sa oma elu suhtes muutud. Sina võidad!

Kui toidupoodi lähed, siis järgi seda reeglit. Ei loomsele toidule. Jälgi, et pakendite peal ei oleks sõna laktoos, piimapulber, vadakupulber, lõssipulber, želantiin ja teisi viiteid loomsetele produktidele. Soeta võimalikult vähe tooteid, milles on E-aineid, ja kui seda teed, siis veendu, et tegemist on võimalikult taimse lisandiga. Taimeletis soeta öko- ja biomärgistega tooteid ning vali pigem kodumaise taimekasvataja valikuid. Rapsiõli, päevalilleseemneõli ja rafineeritud õlide asemel soeta vaid ekstra neitsioliiviõli või ekstra neitsikookosõli. Teised õlid põhjustavad toidumürgitust ja selle käigus väga palju haigusi, kaasa arvatud nahaprobleeme põhjustavaid haigusi. Kõik taimsed tooted ei ole head, ka nende vahel tuleb väga targalt ringi liikuda. Taim ei võrdu tervisega, kui inimene on seda töödelnud nii, et see ei ole enam meie keha sõbralik.

Osta sügavkülma väga palju erinevaid marju. Soeta astelpajusid, mustsõstraid, maasikaid, vaarikaid ja mustikaid. Söö igapäev midagi neist, need on antioksüdantide pommid. Antioksüdandid aitavad sinu kehal taastuda ja terveneda. Neid ära enda menüüst välja jäta. Tihtipeale, kui ma küsin: "Kui tihti sa marju sööd?", vastatakse: "Ikka söön!". Küsin siis uuesti: "Mitu korda nädalas?", vastatakse: "Tegelikult vist ikka ei söö jah neid." See on tüüpiline vastus. Mõista seda, mida sinu keha tegelikult vajab. Sina soovid pikka eluiga, mina aga soovin sulle head elu siin maa peal seniks, kuni seda on. Kui sina soovid pikka eluiga, siis taga see endale õigete valikutega ja saad lisaks kaasa ka kvaliteetse tervise. Marjad olgu esindatud, sul läheb neid väga mitmes mõttes vaja.

Süüa on väga palju, sa pead lihtsalt enda mugavustoitudest eemale astuma ja maailma avastama hakkama. Süües vaid üht ja sama toitu, blokeerid sa ära mõtte, et midagi muud võiks olla toidulaual, ja see on võrdväärne elamaks vaid kodus kordagi sealt välja astumata. Mida rohkem sa liigud kodust välja, mida kaugemale, seda avaramaks muutub sinu mõttemaailm. Kui sa koduuksest välja ei lähe, siis sa ei teagi, mis võimalused on väljaspool. Toidulauaga on sama lugu. Astu mugavustsoonist välja ja katseta, anna endale võimalus kogeda midagi uut.

Kui sa suudad enda toidulauda ja enda maitsemeeli distsiplineerida, siis sa suudad kõike enda elus ohjes hoida. Usu mind, selles on meeletu tõde. Enda tervise alal distsiplineerimine tagab sulle küllusliku tervise ja väga hea elukvaliteedi.

Iga minu kirjutatud artiklil on oma muusa ehk inspiratsiooniallikas. Peale intensiivseid kuid enda esimese raamatu "Tähtkujude salapära" valmimist võtsin end kätte ja läksin end ekvaatorile lähemale päikese alla laadima. Kui teha intensiivselt tööd, on vaja end tasakaalustada, ja seda ma ka tegin. Peatusin ühes väga ilusas paigas, mille ilu kõrval oli hotellis ka meeletult avar toidulaud. Rootsi lauad, kus võisid kõike võtta nii palju, kui soovisid. Ma ei arvusta teisi inimesi, kuid elu meie ümber, me ei saa seda märkamata jätta. Toidulauas oli meeletult palju valikuid taimsetest toitudest, ja kusjuures väga tervislikke. Paljud inimesed sõid nii palju liha, juustu ja saia, kui vähegi suutsid. Mitte, et ennast upitada, aga et tuua lihtsalt paralleeli - siis võtsin kaneeliteed, kohalikku hummust, tahinit, baba ganoushi, köögivilju, juurvilju, kohalikke puuvilju ja imehäid köögiviljaraguusid. See, et ma saan ja võin võtta kõike, ei pea tähendama, et ma peaksin enda keha selle kõrval nurka lükkama ning vaid maitsemeelte kaudu toituma. Ma läksin sinna taastuma, mitte end mürgitama. Päike teeb inimestega imesid, kuid lisaks päikesele on meil vaja end ka õigesti toita. Ega enamus inimesi ei soovigi endale halba, süües juustu, saia ja liha. Enamus soovivad endale head, mina näen probleemi teadmatuses. Teadmatus loob valikuid, mis tegelikult mürgitavad meie keha ja põhjustavad haigusi, millega peame hiljem silmitsi seisma. Teadmatuses elamine ja usk, et sai, juust ning liha on head, see on probleem.

Jälgi, et sinu toidulaud sisaldaks olulisi vitamiine ja mineraalaineid. Soovitan sulle Cytoplani proteiinisegu, milles on hulgaliselt vajalikke mineraalaineid, vitamiine, pre- ja probiootikume. See aitab sul ka kehakaalu langetada ja terve püsida. See on hea kombinatsioon, mis vähendab isusid, aitab emotsionaalset söömist vähendada ja aitab luua ilusat vormi. 

Minu soov on inimesi teadvustada ja aidata näha tõde, mida mina suudan täna näha. Et mõista, kas minu jutul on iva sees või mitte, siis loo muutusi ning koge enda nahal tervenemist. See on ainuke, mida sa saad teha, et mõista, millest ma räägin.

See, et sul on võimalus ja vaba valik süüa seda, mida soovid, ei pea automaatselt võrduma tervisega. Tervis peitub õigetes valikutes, mitte kõikides pakkumistes.

Sinu keha on Sinu võrdne kaaslane - kui toidad keha hästi, siis loob see sulle hea elukvaliteedi. Sa saad selle, mida ise küsid!