Soovin puudutada teemat, mida enamikul on vaja kuulda ja millega võin aidata sul samm-sammult enda elukvaliteeti ja kogu keha tervist parandada. Nii meie toidulaual, kosmeetikatoodetes kui ka kodupuhastusvahendites, mida me igapäevaselt kasutame, on palju haigestajaid. Selliseid, mis esmapilgul tunduvad tervislikud ja süütud. Neid lisatakse toodetesse, et nende eluiga hoida, maitset parandada, värvust kirkamaks muuta või ka sellepärast, et ühte või teist odavamalt toota. Kokkuvõttes tarbid sa kogu toodet, koos selle heade külgede ja vigadega. Elagem tervislikult ja eemaldame enda igapäevaelust toksiinid!

On uuritud, et inimese vereringes leidub keskmiselt kuni 100 erinevat mürkainet ja kemikaali, mis mõjuvad meie kehale ohtlikult, kahjustavalt ja tõsiseid terviseriske tekitavalt. Kui keskmine arv on juba nii suur, siis mõtle, mida me salaja, kogemata ja eneseteadmata tarbime. Need mürkained ei tule meie kehasse vaid toidu kaudu, vaid ka läbi kosmeetika, kodukeemia ja isegi vee. Me peame sellele kõigele lõpu tegema ja avama oma silmad ning tarbima targalt - iseenda tervise nimel!

Paljud inimesed usuvad, et nad söövad tervislikult ja annavadki endast palju, et seda teha, kuid lõppkokkuvõttes on neil ikkagi väga suured tervisemured. Juba see viitab, et peidetud mürkaineid, mida esmapilgul on keeruline tuvastada, on palju. Aitan sul enda elust selekteerida välja väga palju mürke, mida leidub tavalistes toodetes, mida enamik tarbivad.

Kas sa oled valmis tõele näkku vaatama ja tegema enda elus ühe korraliku suurpuhastuse? Kui jah, siis head lugemist ja avastamist! 

1. FOOLIUM TOIDU PAKENDAMISEKS ja ALUMIINIUMIST POTID-PANNID 

Fooliumi sisse on valmistoitu lihtne, mugav ja käepärane pakkida. Söögikohad pakivad sellesse tavaliselt tortiljasid, vrappe ja teisi toite, mida on vaja koos hoida. Lihtne ja mugav, kuid seab tervise ohtu. Miks? Foolium on lehtmetall, mida üldiselt valmistatakse alumiiniumist. Kui sa pakid toidu fooliumisse, siis eritub fooliumist sinu toitu alumiiniumit. Kui sa arvad, et nii ei juhtu, sest sa ei näe fooliumi tükikesi enda toidus, siis sa eksid. Alumiiniumi eritub sinna nii, et seda ei ole võimalik silmaga märgata.

Miks on alumiinium sinu, minu või tema tervisele kahjulik? Alumiinium on raskemetall, mis jääb meie kehasse kinni. See ladestub tavaliselt meie ajudesse ja loob erinevaid vaimseid probleeme. Ärevus, stress, paanika, unetus ja depressioon on raskemetallide lemmikhaigus, mida põhjustada. Samas võivad need kaasa tuua ka dementsust, Parkinsoni ja Alzheimeri tõbe.

Alumiiniumist valmistatud või alumiiniumkattega potid-pannid on täpselt sama ohtlikud või isegi ohtlikumad, kuna neid kasutatakse igapäevaselt. Iga kord, kui sa midagi nendes praed või keedad, eritub sinu toitu alumiiniumit. Sööd toidu ära ja mürgitad end samal ajal raskemetalliga. 

Soovitus: kasuta fooliumi asemel klaaskarpe või värvimata paberist pakendeid või leia mõni teine alternatiiv toidu hoiustamiseks. Vaheta kodus potid ja pannid, mis on alumiiniumist, alumiiniumkattega või teflonist (mis on veel mürgisem kemikaal), malmist või puhtast rauast valmistatud pottide ja pannide vastu välja. Mina kasutan enda kodus malmist ja rauast (raudpannid ei ole tervisele kahjulikud) valmistatud potte ja panne just sellel samal eesmärgil. 


Keha raskemetallidest puhtaks:
raskemetalle nagu näiteks alumiiniumit ja ka teisi (näiteks pliid, elavhõbedat või arseeni) on võimalik kehast väljutada spirulina ja kelp'iga. Mõlemal on kõrge klorofüllisisaldus (kelp'is kõrgem), millel on omadus väljutada kehast raskemetalle. Tarbi spirulinat igapäevaselt ja kelpi paar korda nädalas. 

2. KUNSTLIKUD MAGUSAINED 

Sööd kommi, küpsist, jäätist, karastusjooki või isegi šokolaadi, kuna need maitsevad sulle, ja samal ajal sead ohtu enda tervise. Suhkur üleüldiselt on süsivesik, mis omab tühjasid kaloreid ja suudab blokeerida mineraalide ning vitamiinide imendumise. Kuid suhkrust on veelgi kahjulikumaid magusaineid, milleks on kunstlikud sukraloos (E955), atsesuflaam K (E950) ja aspartaam (E951).

Neid kunstlikke magusaineid võid maiustuste ja karastusjookide lettidelt leida tohutult palju. Kõik tooted, millest leiad vähemalt ühe nendest E-ainetest, lülita enda menüüst välja. Teinekord poodi minnes loe pakendilt, kas neid on sinu lemmikmaiuse sisse lisatud või mitte.

Miks seda teha? Kunstlikud magusaineid suurendavad diabeedi ja seenhaiguse riski. Need tapavad häid baktereid sinu seedesüsteemis. Mida vähem on sinu seedesüsteemis häid baktereid, seda haigemaks keha ja vaim jäävad. Mao mikrofloora tagab meile raudse või kohutava tervise, olenevalt sellest, millised bakterid seal valitsevad.

Kõige hullemini mõjuvad kunstlikud magusaineid neile, kes on tundliku närvisüsteemiga, vaimselt nõrgad, kellel on autoimmuunhaigus ja lastele, eriti autistlikele lastele. Need kunstlikud magusaineid rikuvad närvisüsteemi kõikidel inimestel, oled sa tugev või mitte, kuid kõige suuremasse ohtu seavad need juba nõrgenenud närvisüsteemiga inimesed.

Neid kunstlikke magusaineid leidub väga suurel määral ka fitnesstoodetes, millest soovitakse suhkur välja võtta, et need tarbijale atraktiivsemaks muuta. Tegelikkuses aga tarbid sisse veelgi hullemat ainet, mis mõjub tervisele kohutavalt. Neid leidub näiteks tervisebatoonikestes, proteiinipulbrites ja energiajookides. 


Soovitus:
kui sa oled magusasõber, siis leia maiustusi komplekssüsivesikutest ehk komplekssuhkrust. Mida see tähendab? Komplekssuhkur on puuviljades ja marjades. Söö mangot, kui tunned vajadust magusa järgi, või datleid. Isegi fruktoos, mis on puuvilja seest välja võetud ja muffini sisse pandud, mõjub sinu närvisüsteemile ning mao mikrofloorale kahjulikult, kuna see ei ole sellisel juhul enam komplekssuhkur.

Mida vähem koostisaineid on magustoidus, seda vähem võib seal olla sind kahjustavaid aineid. Seetõttu on alati kasulik valida vaid puuviljadest ja marjadest koosnev maius.

Stevia on alternatiiv, kuid seda ei tohiks kindlasti regulaarselt kasutada, kuna keha ei saa sellest energiat ja see võib sinu keha segadusse ajada. 

3. GMO-toidud ja glüfotsaat 

Kindlasti oled toidupoes sisseoste tegemas käies näinud mahetoite, mille peal on kirjas "GMO-vaba". Tihtipeale leiad sellise kirja soja- ja maisitoodete pealt. Oled sa mõelnud, mis see tähendada võib? GMO-vaba toit viitab toidule, mis ei ole valmistatud geneetiliselt muundatud taimedest. Lisaks sellele - neid ei ole kasvatatud kahjuliku herbitsiidiga. GMO-vabades toiduainetes ei ole kasutatud glüfotsaati ehk bioaktiivset ainet, mis esineb väga paljudes herbitsiidides. Seda kasutatakse taimede kasvatamisel ja see mõjub inimese kehale kohutavalt. GMO-vabades toitudes on taimed, mille kasvatamisel ei ole glüfotsaati kasutatud.

Paljud inimesed tulevad minu juurde murega, et nad toituvad hästi, söövad palju juurvilju ja üleüldiselt on taimse toidu osakaal suur, kuid nad on haiged. Tekib küsimus, et miks nad haiged on?

Minu küsimus selle peale on kohe: "Kas sa sööd GMO-vaba toitu, valid sa mahe- ja ökotaimi, kui sisseoste teed?" Vastus on tavaliselt, et "ei" või "vahel" ja olemegi leidnud põhjuse, miks ollakse haige.

Glüfotsaat on kogu sinu tervisele väga kahjulik, see seab ohtu immuunsüsteemi ja tapab seedesüsteemis häid baktereid, mis peavad seal olema selleks, et sind tugevana hoida. Kui sa ostad taimset toitu, siis veendu, et tegemist oleks kas GMO-vaba, öko- või mahetootega. Nii väldid sa seda, et sööd endale sisse kahjulikku glüfotsaati või mõnda teist herbitsiidi või pestisiidi, mis võib olla sinu salajaseks haigestajaks. 

Soovitus: söö GMO-vaba, öko- ja mahetaimi. Väldi geenmuundatud taimset toitu. Leia erinevatest poodidest neid taimseid tooteid, mis on nii seest kui ka väljast tervislikud. Iga taim ei tähenda tänapäeva maailmas veel tervist. 

4. KOSMEETIKATÖÖSTUS TEEB MEID HAIGEKS 

Kosmeetikatoodetel ja nende koostisosadel on sinu kehale ülimalt tugev mõju. Kõik, mida sa enda nahale kannad, kandub ka sinu vereringesse. Tihti usutakse, et toidus olev mürkaine mõjub kehale hullemini, kui kosmeetikatootes leiduv kemikaal. Tegelikult on aga nii, et kosmeetikatooted võivad sinu tervisele tekitada veelgi suuremat traumat kui toit. Sellel on olemas ka põhjus. Toit satub sinu seedesüsteemi, kus bakterid hakkavad seda töötlema. Kui sul on seedesüsteemis häid baktereid, siis aitavad need ka toksiinidega võidelda ning neid kehast väljutada, mitte lasta neil organitesse jõuda. Seda loomulikult siis, kui sinu mao mikrofloora on korras. Naha kaudu on mürkainetel aga võimalik koheselt vereringesse sattuda ja sealt edasi organitesse. Nahal ei ole filtrit ehk baktereid, mis töötleksid siseneva kemikaali ära. Üritasin võimalikult lihtsalt ja piltlikult selgeks teha, miks kehahooldustooted võivad olla sinu kehale veelgi ohtlikumad kui toit. Mõtle selle peale teinekord, kui midagi nahale kannad. 

Kõige selle pärast soovitan ma alati hooldada nahka 100% taimse, öko, mahe ja orgaanilise tootega. Üldiselt on need kallimad ja nende valik on väiksem, kuid häid tooteid siiski leidub. Olen juba aastaid rääkinud eeterlikest õlidest, baasõlidest ja nende kasutamisest. La Tene eeterlikud õlid ja baasõlid on 100% naturaalsed tooted, millega on sul võimalik enda naha ja juuste eest hoolt kanda. Näiteks päikesekaitsevahendid, mida leidub kõikjal poodides ja on ülimalt mürgised, saad välja vahetada lihtsate baasõlide vastu. Päikesekaitsevahendid on ekstra mürgised, kuna sa kasutad neid päikest võttes. Päike aitab erinevatel toksiinidel kiirelt naha sisse imenduda ja seetõttu soovitan ma päikest võtta vaid makadaamia-, avokaado-, viinamarjaseemne-, jojoba- või magusmandliõliga. Nendes ei ole mürkaineid ja sa saad kindla peale välja minna, et need ei tee sulle liiga.

Väldi kindlasti kosmeetikatooteid, milles on näiteks parabeene, DEA-d, petrooleumi ja propüleenglükooli. Kõik need põhjustavad vähki ning kahjustavad närvisüsteemi ja aju. 

Soovitus: vaheta kõik oma kosmeetikatooted välja 100% naturaalsete, looduslike, taimsete, öko- ja mahetoodete vastu. Kontrolli, mis nendes peitub, ja kasuta jumestuses näiteks mineraalpuudreid. Kasuta nahahoolduses eeterlikke õlisid ja baasõlisid. Mida vähem koostisosasid sinu kehahooldus- ja kosmeetikatoodetes, seda paremad need on. 

5. LOOMSED PIIMATOOTED ja LIHA 

Öeldakse, et piimatooteid tuleb tarbida, kuna nendes on kaltsiumit ja need aitavad luid tugevana hoida. See jutt pärineb minevikust. Räägime pigem sellest, mis see loomne piimatoode täna poodides on. Tegemist on valge mürgiga, mis maitseb enamus inimestele suurepäraselt ja sellepärast seda ka süüakse. Kui ma räägin piimatoodetest, siis tihti öeldakse mulle selle peale: "Ma ei joo piima!" Nii, Stop! siinkohal. Piimatoode = juust, hapukoor, kohuke, jogurt, keefir, või ja alles siis piim ning paljud teisedki piimatooted. Ei ole vahet, millisel kujul piimatoode on, kui selles on natukenegi loomset piima, siis see on kehale kahjulik.

Miks? Täna tuleb suur osa piimatooteid farmidest, kus loomadele antakse antibiootikume ja palju teisi ravimeid, kaasaarvatud kasvuhormoone, et need vaesed loomakesed kiirelt suureks kasvaksid, et nendel oleks massi ja nende pealt oleks võimalik võimalikult palju kasu teenida. Kõlab koledalt, kuid reaalsus on veelgi inetum.

Keskmiselt leidub piimatoodetes pea kakskümmend erinevat ravimit, milles on antibiootikume ja mida inimesed endale igapäevaselt sisse söövad ja millega nad end enese teadmata haigestavad.

Antibiootikumid ja teised ravimid, mida loom endale sisse sööb, lõpetavad hiljem sinu toidulaual koos ravimimenüüga. Need nõrgestavad sinu immuunsüsteemi, tapavad häid baktereid sinu seedesüsteemis ja loovad grippidele ning teistele viirushaigustele sinu kehas eksisteerimiseks soodsa pinnase. Ole ettevaatlik ja pigem ära söö neid. 

Soovitus: mina soovitan kõik piimatooted ja lihatooted enda menüüst välja jätta. Kui sinu jaoks aga loomade elul ei ole suuremat väärtust, kui see, et nad peavad elama vaid inimese toidu jaoks, siis vali mahe- ja ökotooted. Neid leidub aga äärmiselt vähe. Kui ma kõlan karmilt, siis see on märk selle kohta, et sinu süda tegelikult teab, et mul on õigus. 

6. FLUORIID 

Fluoriidi leidub hambapastades ja see on taas teema, mis meid igaühte puudutab ja seda igapäevaselt. Fluoriidi kasutatakse hammaste puhastamiseks ja ka hammaste valgendamiseks. See mõjub närvisüsteemile ja ajule kohutavalt. Parkinsoni tõbi, dementsus ja paljud vaimsed haigused leiavad tee meieni, kui me laseme fluoriidil igapäevaselt enda elus olla.

Kui sa hambaid pesed, siis sa enese teadmata neelad alla fluoriidi, ja isegi kui sa seda ei tee, siis see imendub sinu vereringesse samal ajal, kui hambaid pesed. Seega, kas fluoriidi on natuke või palju, vahet ei ole - iga väiksemgi kogus on sinu jaoks kahjulik. 

Soovitus: väldi fluoriidisisaldusega hambapastat ja leia selle asemele 100% naturaalne ja taimne hambapasta. Otsi tooteid, milles on kasutatud savi, mineraalaineid või ravimtaimi. Ka sütt sisaldavad hambapastad võivad asendada fluoriidi valgendavat efekti. Liigu poes ringi targalt, et end tervena hoida. 

Kui sa tunned, et see minu mõtteid täis artikkel on sulle kasulik, siis jaga seda ka enda lähedastega. Aita neil elada tervislikumalt ja eemaldada enda elust peidetud haigestajad.

Armastusega

Tene Laul