VÄHK on äärmiselt intuitiivne tähemärk ja enne, kui ma hakkan Vähki iseloomustama, soovin öelda seda, et tegemist on ühe keerulisema tähemärgiga. Nad on keerulised teistele, aga veelgi keerulisemad iseendale. Mulle meeldib Vähi tähemärk, minu elus on väga palju selle tähemärgi esindajaid ja eks ole asi ka selles, et veemärgid sobiva omavahel kokku. Kalad, Skorpion ja Vähk on need, kes leiavad omavahel kiiresti ühise keele oma tugeva intuitiivsuse ja spirituaalsuse tõttu.

Vähist teeb keerulise isiksuse tema meeletult lai mõttemaailm, seinast seina tujud, visualiseerimine, fantaasiad, vajadus end loominguliselt väljendada, vajadus pidevate muudatuste ja huvitavate seikluste järele. Kui Vähke eemalt jälgida, siis nad soovivad pidevalt enda ellu uusi tuuli, aga ma võin ka kinnitada, nad tahavad samal ajal ka stabiilsust. Keeruline, eks? Muutlikud tuuled ja stabiilsus nagu ei käi käsikäes ning see ongi üks Vähi probleemiallikas, millega ta peab terve elu enda sees maadlema.

Aga miks Vähk on selline äkiline, põnevust vajav ja pidevalt inspiratsiooni otsiv hing? Kui me sünnime, siis me tähemärk antakse meile põhjusega. Vähi tähemärgina sünnivad inimesed siis, kui neil on selles elus vaja õppida, kuidas luua perekond ning enda vajadusi alla suruda. Vähi tähtkujus sündinud hinged on loomult vabad ja nad ei salli piiranguid, mida nende lähedased neile seavad. Vähil on äärmiselt raske olla "kanaema" või "kanaisa" ning ohverdada enda elu uudishimulik pool ainult perekonnale. Kuigi Vähk väga soovib seda ja on hingega teiste juures, siis tegelikult sooviks ta füüsilise kehaga olla kusagil mujal. Tema selle elu karma on õppida perekonda pidama ja hoidma. Kui ta seda teeb, siis Vähi spirituaalsus kasvab ja ta läheb järgmisesse ellu edasi veelgi intuitiivsemalt.

Vähid on need, kes suudavad endast jätta täpselt sellise mulje, nagu nad seda ise tahavad. Nad on nagu kameeleonid, kes muudavad värvi, vastavalt siis teisele inimesele. See on hea oskus, kuna väga vähesed teavad, mis selles hinges üldse toimub ja mis on tema tegelikud mõtted. Kes võiks tabada Vähi mõtete saladusi? Ainult Kalad, ja see on ka põhjus, miks ma Vähke armastan. Nad on huvitavad, spirituaalsed, keerulised, aga ma mõistan neid täielikult.

Vähk on jutukas ja talle meeldib seltskond, aga valitud seltskond. Ta võib korra istuda kohta, kus on uued hinged, aga kui ta mõne aja möödudes avastab, et seltskonnas ei räägita tema lemmikteemadel, milleks on loodus, loomad, reisimine, lugemine, teadmised, nõiakunst, maagiad, astroloogia, numeroloogia, energiad ja muu spirituaalne, siis ta tõuseb särades ja lahkub nii, et kõik tunnevad, et tal oli nendega hea koos olla. Tegelikult liigub Vähk aga uutele jahimaadele, kus saaks enda hingele ammutada midagi kosuvat - selleks on spirituaalsus.

See tähemärk on unelev, unistav ja valdavalt on ta kusagil pilvepiiril. Vähile on vaja sellist kaaslast, kes tooks teda aeg-ajalt maa peale ja näitaks, millised on reaalsed unistused, millised mitte. Vähk sobib kokku Sõnni, Amburi, Kaljukitse ja Jääraga. Kuigi, ega suhe ei pea siis lihtne olema, ja ega Vähi tundeelu pole ka kõige stabiilsem. See ei saagi stabiilne olla, kuna Vähk soovib enda ellu pidevalt meelelahutust. Aga need tähemärgid, kelle ma ära nimetasin, aitavad Vähil olla materiaalselt ja spirituaalselt tasakaalus. Kui Vähk on leidnud eluarmastuse, mida ta võib leida elu jooksul ka mitmel korral, kuna ta on romantiline, kirglik ja armub kergelt, siis Vähk on selle armastaja külge nagu kleebitud, ta on tema oma, ta on minu! Vähk on sensuaalne ja nii füüsiline kui ka emotsionaalne armastamine peab olema tal tasakaalus.

Kes köidab Vähki? Vähk on armuja, ta armub sellesse, kes on salapärane, müstiline ja temast peajagu üle ehk targem. Vähk otsib pidevalt väljakutset ja ka armastus on tema jaoks ülesanne. Soovitus teistele tähemärkidele - kui sa ihkad Vähki endasse armuma panna, siis ole leidlik ja ära kasuta tavalisi võtteid. Vii rooside kinkimise asemel ta hoopis põllule lillede sisse veini jooma või ava talle oma mineviku kõige suuremad saladused. Vähke huvitavad teistsugused asjad, mitte klassikaline lähenemine, ja neile meeldib hingelisus. Vähki köidab see, kui inimene näitab talle oma hinge sügavused.

Vähid on need, kes peavad tegema tööd, mida nad armastavad kogu hingest, ja alles siis peaksid nad vaatama, milline on tööga kaasnev materiaalne külg. Vastasel juhul lendab Vähk kiirelt ühest kohas teise. Seega, kui sina oled Vähk ja loed seda, siis küsi enda käest: "Kas ma teen tööd, mida ma armastan?" Või on sinu alateadvuses hoopis mingisugune teine soov?

ELEMENT

Vee-element annab Vähile väga muutliku meele, mis tähendab seda, et tal on pidevad tujumuutused, emotsioonid käivad üles-alla, võimas positiivsus ja vägev negatiivsus on läbisegi. Teistele tähemärkidele annan siinkohal soovituse sellega leppida, kuna see on tema iseloom, mis ei muutu kunagi. Mida intuitiivsem hing, seda keerulisem natuur. Vee-element annab Vähile oskuse alati igasse olukorda sisse sulanduda ja elu vooluga kaasa minna. Nad on ellujääjad ning oskavad ka tühjast kohast endale võimalusi seada. Seega käivad Vähil hea ja halb alati käsikäes!

TERVIS

KUUKIVI on Vähkide kristall igas mõttes. Eriti on Kuukivi Vähi tervisekristall, mis aitab Vähil ise tunnetada, mida tema keha vajab ja mida mitte. Vähid on tavaliselt alternatiivteraapia või taimeteraapia austajad ja Kuukivi aitab Vähil avastada õigeid võtteid, mida ta võiks enda jaoks kasutada.

PLANEET

KUU sümboliseerib naiselikkust, intuitsiooni, unenägusid ja spirituaalsust. Isegi kui sa oled meessoost Vähk, on sinus palju naiselikku energiat, mis annab sulle romantilise hinge. See ei ole halb, see on naiste suhtes just hea. Kuuelement toob välja romantika ja soovi olla pidevalt armastuselainel. See annab Vähile ka oskuse näha unenägudes ettekuulutusi, seega on Vähid pigem unelejad, mitte silmast silma sensitiivid.

KRISTALLID VÄHILE

Kristallidele lisaks sobib Vähile ka hõbeda kandmine, hõbe muudab teda veelgi intuitiivsemaks ja aitab tal enda sisemaailma veelgi rohkem suurendada. Eks see ole ka üks Vähi soovidest.

Mõttetegevust, analüüsivõimet ja edukaid ideid annab Vähile RUBIIN. Kuigi, kui päris aus olla, siis Vähile ei ole vaja mõttetegevuseks kristalle, tal on seda mõttetegevust niigi, vahel tuleks see hoopis kinni panna, et Vähk saaks puhata. Rubiin aitab Vähile tasakaalu tuua ja see aitab vaigistada mõttetuid mõtteid või ütlemõtlemist. Vähid on genereerijad, aga üks kehv külg nende juures on see, et nad ei julge oma hiilgavaid ideid eriti teostada. Rubiin annab oma väe, et need ideed füüsiliseks muutuksid.

Küllust toob Vähile kõige enam KARNEOOL, sellel on oskust suunata Vähki enda ideid teostama. Karneool aitab ambitsioonidel elu leida ja füüsilist kuju ilmutada. Peale Karneooli on Vähile ka väga heaks kaaslaseks MALAHHIIT, mis on samuti üks kõrgelthinnatud küllusekristalle. Malahhiit ja Karneool toovad Vähile tööõnne.

Hea õnn ja kaitse. Kaitset on Vähil tõepoolest vaja, kuna nad on äärmiselt tundlikud energiavampiirluse, kriitika ja inimeste emotsioonide suhtes. Vähid ammutavad enda Aurasse teiste energiat ülikiirelt ja neil puudub loomulik oskus end selle eest kaitsta. Peale selle on Vähid ka väga tundlikud arvutitest/telefonidest kiirgava elektromagnetkiirguse suhtes. Kõige selle eest aitab Vähki kaitsta SUITSKVARTS, OONÜKS ja MUST AHHAAT, elektromagnetvõngete eest kaitseb aga kõige enam ŠUNGIIT.

Suhtlemine. Vähid on suhtlejad ja neil on pidevalt vaja enda kõrvale kedagi, kes lihtsalt kuulaks ära nende meeletu infopagasi. Samas on neil vaja ka kedagi, kes annaks neile topeltrohkem infot ka juurde. Vähile toob head ROOSA KVARTSI kristall, mis aitab Vähil olla avameelne nii, et ta ei hakkaks hiljem öeldut kahetsema. Vähid lobisevad vahel lihtsalt liiga palju ja võivad ka teiste inimeste suhtes liialt palju informatsiooni välja öelda. Roosa Kvarts aitab tasakaalustada seda, mida välja öeldakse.

Intuitsioon. Nagu ma ka eelpool ütlesin, annab Kuukivi Vähile peale tervise ka intuitsiooni. Seega on KUUKIVI üks Vähkide peamiseid spirituaalse energia tõstjaid, tugevdades tema intuitsiooni ja aidates tal leida oma tee. LABRADORIIT aitab Vähil emotsionaalselt ja vaimselt tugev püsida. See on visioonikristall, mis aitab mõista mis on tema elus õige ja mis ei tohiks tema elus olla. See on suurepärane otsuste vastu võtmise kristall, aidates teha vaid kasulikke samme iseenda jaoks. Suurendab optimismi ja vastupanuvõimet.

Armastus. Vähid on romantikud ja nende armuelus peab võimsalt olema nii füüsiline kui ka vaime armastus, vastasel juhul nad lihtsalt jalutavad teistele jahimaadele. Sellist armastust ja armastajat, mida Vähi hing ihaldab, aitab tal leida VIKERKAARE KUUKIVI või VIKERKAARE LABRADORIIT. Need kristallid aitavad ka Vähil endal armastavam olla ja tõmbavad ligi väga palju head õnne.

VÄHKIDE ERILISED TALISMANID VASTAVALT SÜNNIKUUPÄEVALE

Olen Vähi tähtkuju esimesed ja viimased kuupäevad pannud kirja vastavalt uskumustele. Teatud uskumuste põhjal algab Vähi tähtkuju 21. juunil, teistel aga 22. juunil, jne.

21. - 24. juuni Variskiit

25. - 26. juuni Kollane Aragoniit

27. - 29. juuni Kollane Jaspis

30. juuni - 01. juuli Muskoviit

01. - 03. juuli Granaat

04. - 06. juuli Rubiin-Tsoisiit

07. - 09. juuli Rubiin-Fuksiit

10. - 13. juuli Fuksiit

14. - 17. juuli Thuliit

18. - 19. juuli Sugiliit

20. - 22. juuli Rodokrosiit

Kõik kristallid mõjutavad kõiki inimesi, aga mõned konkreetsed kristallid suudavad kiiremini teatud tähemärkide Aurasse jõuda.

Loe lisa ja sukeldu tähtkujude müstilisse maailma raamatus "Tähtkujude salapära."

Olen Vähi tähtkujust kirjutanud mitmeid artikleid, leiad need kõik SIIT. Mõnusat lugemist!