Sinu keha on sinu tempel ja ainuke kodu, kus sa elama pead. See on kodu, mida sa pead iga hinna eest tervena hoidma. Olgu see sulle inspiratsiooniks ja kui sa tunned, et sa ei toitu enda keha jaoks tervislikult, siis loe minu motivatsiooni ning sea end uuesti taas õigele rajale.

Enda keha tuleb austada, sellele tuleb anda piisavalt palju jõudu ja energiat, mille najal see suudab tugev olla. Iga inimene peaks enda kehasse suhtuma väga ettevaatlikult, hästi ja tervislikult. Kuid mis on tegelik reaalsus? Väga paljud võtavad oma keha tervist enesestmõistetavana ning toidavad seda toiduga, mida keha ei soovi tegelikult vastu võtta. Minu mõtted on sulle selleks, et sa distsiplineeriksid end oma toitumist jälgima ja olema väga teadlik, mida sa enda kehale pakud.

Sinu keha on sinu tempel ja see, mida sa templisse tood, seda sa ka vastu saad.

Kõikidel sinu tegudel on tagajärjed, olgu nendeks siis head või halvad. Sa pead teadma, et ükskõik mida sa enda kehale pakud, annab see peagi sulle tagasisidet. Toidad end hästi, tunned end hästi, toidad end halvasti, tunned end halvasti.

Toitumine on väga tähtis kõikide inimeste jaoks, kuid seda ei tohiks võtta väga kergekäeliselt. Sa pead sööma, kuid samas sa pead sööma väga intelligentselt ja looma sellest eraldi kunsti. Tuleb õppida ja endale selgeks teha, millises toidus on elujõudu ja millises on sellele vastand energia ehk see, mis sind haigestab.

Jah, söömist peab nautima, kuid nauding ei tohiks tulla vaid maitsemeelte kaudu. See peab tulema palju sügavama tähendusega. Kui sa sööd vaid selle järgi, mis sulle maitseb, siis sa võid süüa väga palju enda keha jaoks kahjulikku. Väga palju toite on võimalik muuta maitsekaks, et varjata selle sisu. Toituma peab teadlikult ja nii, et sinu keha saaks sellest tervendust. Ole väga teadlik selle koha pealt, mida sinu toit sisaldab. Küsi alati enda käest, kas see on sulle hea, kas see toidab mitte ainult sinu maitsemeelt, vaid ka sinu keha? Selleks, et tervislikult toituma hakata, pead sa end harima ja viima end kurssi erinevate toitude väärtusega Senimaani, kuni sa suhtud enda toitumisse ükskõikselt ja pealiskaudselt, ei jõua sa tervema mina poole. Söömine on kunst ja selle kunsti osaks on oskus teada, mida toit endas sisaldab. Teadlik toitumine on ka see, et sa mõistad ja tunnetad, mida vajab sinu keha, mitte ainult sinu maitsemeel.

Söö selleks, et enda keha tervendada, mitte selleks, et enda maitsemeeli vaigistada.

Kui sa soovid olla terve nii seest kui väljast, siis sa pead andma kehale seda, millest see saab sulle tervise luua. Senikaua, kuni sa toidad end ebatervislikult, muutub sinu emotsionaalne keha vaid nõrgemaks ja ühel päeval sa ei suuda ka enda füüsilises kehas eksisteerida. Toida enda keha iga päev nii, et sa suudad õhtul uinudes endale öelda, et sa oled teinud täna kõik selleks, et olla terve. Ülejäänud jäägu saatuse hooleks. Kui sa hakkad rohkem mõtlema selle peale, mida sa enda kehaga teed, siis hakkad sa liikuma sinna poole, kus sa suhtud enda kehasse tervislikult. Seni, kuni sa ei mõtle enda tegude peale, ei anna sa enda kehale võimalust terve olla. Kui sa panustad iseendasse ja annad endast maksimumi, et olla terve, siis hoiad sa ära niivõrd palju tervisemuresid, mida pole sinu saatusesse kirja pandud. Kui sa suhtud ükskõikselt enda toitumisvalikutesse, siis sa kirjutad enda saatusesse tervisemuresid juurde. Mõtle selle peale, millises kehas sa soovid olla. Haiges või terves? Kui terves, siis tegutse. Tervist ei tohiks mitte keegi iseenesestmõistetavana võtta. Jah, kui sa tunned end täna hästi, siis hoia seda, see tunne ei ole igavene.

Sinu keha ei taha pendeldamist, see soovib, et sinu elustiil oleks tervislik ja et sa saaksid pidevalt toitaineid, mis hoiavad sind tervena. Seega ürita samm-sammu haaval luua endale igavesti kestev tervislik elustiil ja unusta ära pidevad seinast-seina dieedid.

Kõige suurem varandus ja küllus sinu elus on sinu tervis.

Kui sa oled täna terve, siis sa ei suuda austada seda, kui oluline on terve olla Kui sa jääd ühel päeval haigeks, siis sa mõistad seda, kui raske on elada kehva tervisega ja kui väärtuslik see tegelikult on. See on sinu elu alustala. Kui sul on tervis, on sul ka jõudu kõigega hakkama saada. Seega, kui sa tunned end täna hästi, siis tee kõik selleks, et see jääks kestma. Hoia seda nagu kulda, sest see ongi sinu kuld.

Õpeta iseennast ja ka enda lapsi värsket toitu austama ning hindama

Tead, mis on hea? Värske ja taimne toit. Sinu keha vajab elujõudu ja seda on värsketes ning taimsetes toitudes. Milles ei ole elujõudu? Tehislikes ja surnud toidus. Mida sina sööd, see sa ka oled. Ära õpeta end vale toiduga premeerima ja ära tee seda ka enda lastele. Kui sa õpetad lapsele seda, et komm või kiirtoit on preemia, siis ta hakkab seda toitu austama. Sina oled tema maapealne kaitseingel, keda ta kuulab ja kui sa õpetad teda toidusse nii suhtuma, siis tema on see, kes loob endale toidust vale kujutelma. Premeeri end ja oma lapsi toiduga, mis on värske ja täis elujõudu. 

Armasta iseennast rohkem kui enda mugavust ja maitsemeeli.

Sea tähtsamale kohale ennast mitte enda isusid. Ole see, kes kutsub end korrale ja ütleb erinevatele toitudele ei või jah. Ära söö mitte midagi ennem, kui sa pole jõudnud järeldusele, kas see on see, mida ka sinu keha soovib. Mõtle enda toidukorrad läbi. Analüüsi ja leia enda keha jaoks häid lahendusi. Ära hüppa iga roa ligi, tee teadlikke valikuid.

Pirtsutamine ei ole see, kui sa otsustad teadlikult enda toiduvaliku üle.

Mitte kunagi ei tohiks kellelegi, kes jätab teadlikult oma menüüst välja konkreetsed toiduained, öelda, et ta on pirtsakas. Samuti ei tohiks ema ja isa oma lapsele pirtsutamist ette heita. Seda sellisel juhul, kui ei soovita süüa midagi, mida keha ei soovi tegelikult saada. Seega, kui sa teed iseenda keha tervise nimel teadlikke valikuid, siis sa ei ole pirtsakas, sa oled sellisel juhul intelligentne toituja.

Söö seda, mille valmimist sa aktsepteerid otsast lõpuni.

Kui sa soovid süüa enda keha jaoks tervislikult ja ilma süümepiinadeta, siis sa pead sööma nii, et sa saad tunnistada toidu valmimist selle alguspunktist kuni lõpp-punktini. Kui miski häirib sind toidu valmistamise juures, siis sa ei tohiks seda süüa. Küsi enda käest, kas sulle sobib see, kuidas see toit on valmistatud? Kui sinu jaoks on sobilik, et taimed pistetakse mulda ja sealt tuleb sinu söök, siis söö seda. Kui sinu jaoks on sobilik see, et loomi kasvatatakse vaid toidu nimel, need tapetakse ja sa sööd nende liha, siis söö seda. Kuid kui sind häirib miski selle toidu valmimise juures, siis loobu sellest. See on moraalselt õigesti toitumise põhimõte. Kui sa soovid hingelt terve olla, siis söö nii, et sa aktsepteeriksid otsast lõpuni oma toidu valmimist. Kui sa teed midagi, mis käib sinu uskumuste vastu, siis sa reedad iseennast.

Valmista endale ise süüa.

Kui sa soovid õppida teadlikku toitumist, siis hakka ise süüa tegema. Mida rohkem sa pühendad aega söögi tegemisele, seda rohkem sa mõistad, mis miski on. Tee süüa värsketest toorainetest ja tee see valmis otsast lõpuni. Pealegi, kui sa ise süüa teed, siis sa annad sa sellele toidule ka emotsionaalse väärtuse. Olen mõned enda lemmikretseptid sinu jaoks üles kirjutanud, leiad need SIIT. Katseta nende roogade valmistamist  ning hellita enda maitsemeeli ja keha!

Ära keskendu sellele, kui palju sa sööd, vaid mida sa sööd.

Oluline ei ole toiduportsjoni jälgimine, vaid see, mis on selles portsjonis. Kui sa sööd teadlikult tervislikult, siis usu mind, sa ei pea enda kehakaalu pärast väga tõsiselt muret tundma.

Tervislik toitumine viitab iseenda austamisele.

Kui sa toidad enda keha selleks, et keha oleks terve, mitte selleks, et sinu emotsioonid saaksid rahuldatud, siis sa austad ennekõike iseennast. Inimene, kes on võtnud teekonna selleni, et jõuda teadmisteni, mis aitavad tema kehal olla terve, see inimene on jõudnud sinna, kus ta on hakanud iseennast austama.

Söö toitu, mida suurelt ei reklaamita.

Ma soovitan sul teadlikult jälgida seda, mida sisaldavad peamised toiduga seonduvad reklaamid. Keegi ei reklaami avokaadot, sidrunit, kapsast, porgandit või näiteks rohelist teed nende positiivsete omaduste pärast. Valdav enamus reklaamides eksisteeriv toit ei ole sinu keha jaoks tervislik valik. Kui sa hakkaksid rohkem jälgima seda, milliseid toite reklaamitakse, siis seal on liha, maiustused, alkohol ja palju teisi kehale mittevajalikke toiduaineid. Ma jätan sulle siia õhku mõtte, miks neid reklaamitakse. Küll sa ise taipad seda.

Ohverdamine tuleb enne eduni jõudmist.

Kui sa soovid terve olla, siis ennekõike pead sa ohverdusi tooma. Kui sa ei ole saanud toitumisega õige raja peale, siis sa pead ohverdusi tooma. Sa ohverdad enda maitsemeele, mille sa oled ära rikkunud ja millelt sa oled intuitsiooni ära blokeerinud. Esmalt sa lükkad enda maitsemeele kõrvale ja ütled sellele ei. Seejärel lisad enda menüüsse teadlikult sinu keha rikastavaid toite ehk kõike taimset. Kui maitsemeel soovib ikka, et sa annaksid järele, siis sina ütled: "Ei"! Ühel päeval tahab sinu maitsemeel õuna, redist ja peeti. Ühel päeval sa vaatad ajas tagasi ja küsid enda käest: "Kas ma tõesti tahtsin neid asju süüa?". Eduni jõudmiseks on alati vaja ohverdusi. Sina pead esimese sammu tegema ja endale kindlaks jääma. Sa pead endale aru andma, miks sa seda teed. Senimaani, kuni sa ei mõista, miks sul on vaja tervislikult toituda, sa ka ei jõua sinna mitte kunagi kohale. 

Kui sa hoiad tervislikku toitu enda kodus, siis sa ka sööd tervislikult.

Too enda koju võimalikult palju erinevat kuivatatud maitserohelist, kiudainerikkaid teravilju, täida enda korvid puuviljadega ja juurviljadega. Too koju vaid tervislikku toitu ja sa harjudki lõpuks vaid tervislikult sööma. Senimaani, kuni sa tassid enda koju kehale ebasõbralikku toitu, sa ka pendeldad tervisliku ja ebatervisliku maailma vahel. See, mida sa toitainetena koju tood, määrab ära väga suuresti selle, kui terve sa oled.

Iga kord, kui sa sööd või jood, siis sa kas tervendad end või toidad enda haigust.

Toitumine määrab ära väga suure osa sellest, kui terved me oleme. Kui sa hakkad nii mõtlema, et iga kord, kui sa midagi sööd või jood, siis sa kas muudad end tervemaks või haigemaks, siis see aitab sul ennast distsiplineerida. Selline mõtlemise viis aitab sul ilusasti järje peale saada ja suurendab teadlikkust sinu menüü osas. Nii mõeldes hakkad sa palju hoolikamalt jälgima seda, mida sa sööd.

Sinu toit saab olla sinu keha kõige tugevamaks ja võimsamaks tervendajaks. Samas saab see olla ka sinu kõige suurem vaenlane ja haiguste tekitaja.

Värskete viljade, marjade ja taimede söömine ei ole trend, see on tagasipöördumine juurte juurde.

Selles ei ole mitte midagi enneolematut, kui sa sööd väga palju värsket ja taimset. See on miski, mida inimesed on tegelikult alati teinud ja mille nad on ühel hetkel ära kaotanud. Ära kaotanud selle teadmise, kui oluline on meie jaoks taimne ja värske toit. See ei ole trend, vaid see on vajalik eluviis.

Kui sinu keha muutub näljaseks, siis sinu kehal on vaja toitaineid, mitte lihtsalt toitu. Seega on see sinu keha ja hinge poolt appikarje väekale toidule, mitte lihtsalt toidule.

Ära vaata poelettidel seda, et värske, tervislik ja taime toit on kallis. Pigem suhtu sellesse nii, et see on investeering sinu tervisesse.

Smuutidele ja hommikuputrudele soovitan lisada Your Super orgaanilisi supertoidusegusid. Need sisaldavad mitmeid vitamiine ja mineraalaineid, antioksüdante, kiudaineid ja kergesti seeditavaid valke, mis toidavad tervislikult sinu keha ja hinge. 

Kanna kristalle, mis aitavad sind suunata tervislikumalt toituma.

Apatiit
on kristall, mida võiksid kanda siis, kui sa ei oska valida enda keha jaoks õigeid toite. Apatiidi kandmisel hakkavad sul tekkima isud teatud sorti tervislike toitude järele. Apatiit muudab sind enda keha suhtes sõbralikumaks, aidates sul loobuda kahjulike toitude söömisest.

Valge Hauliit
on dieedipidamise kristall, mis ennekõike blokeerib sinu kahjulikud isud. Kanna Valget Hauliiti koos Musta Obsidiaaniga, et need kristallid aitaksid sul end distsiplineerida. Nende kolme kristalli kandmine aitab sul ilusasti järje peale saada.

Sinu hing vajab puhast kodu, sinu keha on hinge koduks.

Et olla emotsionaalselt terve, pead sa end õigesti toitma. Kui sa hoiad enda keha puhta, terve ja elujõulisena, siis saab ka hing kasvada. Kui keha on täis mürke, siis on ka hing mürgine. Küll ei ole meil võimalik kõiki vajalikke aineid toidust kätte saada, siis tulevad appi toidulisandid. Tarbi ainult neid toidulisandeid ja vitamiine-mineraalaineid, mis sisaldavad ainult parimat ja mille koostis on puhas ning naturaalne. Kõik LA TENE valikus olevad tervisetooted on kvaliteetsed ja sa võid neid usaldada, tee oma valik SIIT.

Tervislik toitumine ei muuda tervemaks vaid sinu füüsilist keha, see tervendab ka sinu hinge. Igal taimel on oma energia, millest ma olen eelnevalt väga palju kirjutanud. Iga erinev taim on seotud konkreetse Tšakra tervendamisega, avab sinu meeli ja aitab leevendada teatud emotsionaalseid probleeme. Teadlik ja tervislik taimne toitumine tervendab sinu hinge, muutes sind spirituaalselt võimekamaks. Aitab intuitsioonil tugevamaks muutuda, aidates sinu hingel areneda. Seega on tervislikul toitumisel nii palju plusse, on vaid vaja end kätte võtta ja sellega alustada. Ära ole mugav, ära leia vabandusi, ära ohverda enda keha isudele, ole tugev ja teadlik!

Enamus inimesi ei oska arvatagi, milliseid häid emotsioone ja head enesetunnet on võimalik tunda, kui sa hakkad enda keha eest hoolt kandma ja see hakkab tervenema.