Täna soovin ma rääkida sulle oma mõtteid sellest, kui oluline ja tähtis peab olema ning ongi sinu keha sinu jaoks. Sinu keha on sinu tempel ja ainuke kodu, kus sa elama pead. See on kodu, mida sa pead hoidma iga hinna eest tervena. Tervena mitte ainult selle füüsilises mõttes, vaid ka vaimses mõttes. Enda mõtteid jagan sulle selleks, et sind motiveerida ja edasi tõugata tervema mina isiksuse poole. Olgu see lihtsalt sulle inspiratsiooniks ja kui sa tunned, et sa ei toitu enda keha jaoks tervislikult, siis loe minu motivatsiooni ning sea end uuesti taas õigele rajale.

Enda keha tuleb austada, kehale tuleb anda piisavalt palju jõudu ja energiat, mille najal see suudab sul tugev olla. Iga inimene peaks enda kehasse suhtuma väga ettevaatlikult, hästi ja tervislikult. Kuid, mis on tegelik reaalsus? Väga paljud inimesed võtavad oma keha tervist enesestmõistetavana ning toidavad enda keha toiduga, mida tegelikult keha toiduna vastu ei soovi võtta. Need, minu mõtted, mida ma soovin sulle edasi anda, on selleks, et sa ka ise kutsuksid üles iseennast distsiplineerima, enda toitumist jälgima ja olema väga teadlik selle üle, mida sa enda kehale pakud.

 

Sinu keha on sinu tempel ja see, mida sa templisse tood, seda ka vastu saad

Kõikidel sinu tegudel on tagajärjed, olgu nendeks siis head või halvad tulemused. Sa pead teadma seda, et ükskõik mida sa enda kehale pakud, see peagi annab sulle ka vastukaja. Toidad end hästi, tunned end hästi, toidad end halvasti, tunned end halvasti.

Toitumine on väga tähtis kõikide inimeste jaoks, kuid seda ei tohiks võtta väga kergekäeliselt. Sa pead sööma, kuid samas sa pead sööma väga intelligentselt ja looma sellest eraldi kunsti. Tuleb õppida ja endale selgeks teha seda, millises toidus on elujõudu ja millises on sellele vastand energia ehk see, mis sind haigeks muudab.

Jah, söömist peab nautima, kuid nauding ei tohiks tulla vaid maitsemeelte kaudu. See peab tulema palju sügavama tähendusega. Kui sa sööd vaid selle järgi, mis sulle täpselt maitseb, siis sa võid süüa väga palju enda keha jaoks kahjulikku sisse. Väga palju toite on võimalik maitsekaks muuta, et sisu varjata. Toituma peab teadlikult ja seda nii, et sinu keha saaks sellest tervendust. Ole väga teadlik selle koha pealt, mida sinu toit sisaldab. Küsi alati enda käest, kas see on sulle hea, kas see toidab mitte ainult sinu maitsemeelt, vaid ka sinu keha? Selleks, et tervislikult toituma hakata, selleks pead sa end harima ja end kurssi viima erinevate toitude väärtusest. Senimaani, kuni sa suhtud enda toitumisse ükskõikselt ja pealiskaudselt, senimaani sa ei jõuagi tervema mina isiku poole. Söömine on kunst ja selle kunsti osaks on oskus teada, mida toit endas sisaldab. Teadlik toitumine on ka see, et sa mõistad ja tunnetad, mida ka sinu keha, mitte ainult sinu maitsemeel vajab.

Söö selleks, et enda keha tervendada, mitte selleks, et enda maitsemeeli vaigistada

Kui sa soovid olla tervem nii seest kui väljast, siis sa pead andma kehale seda, millest see saab sulle selle tervise luua. Senikaua kuni sa toidad end ebatervislikult, senikaua sinu emotsionaalne keha muutub vaid nõrgemaks ja ühel päeval sa ei suuda ka enda füüsilises kehas eksisteerida. Toida enda keha iga päev nii, et sa suudad õhtul uinudes endale öelda, et sa oled teinud täna kõik selleks, et terve olla. Ülejäänud jäägu saatuse hooleks. Kui sa hakkad rohkem mõtlema selle peale, mida sa enda kehaga teed, siis seda enam sa hakkad liikuma sinna poole, kus sa õpid elama tervislikku kehasse suhtumist. Senimaani, kuni sa ei mõtle enda tegude peale, senimaani sa ei anna enda kehale ka võimalust terve olla. Ühel päeval see lihtsalt laguneb ja siis ära küsi terve maailma käest seda, miks sa oled nii haige. Kui sa panustaksid rohkem iseendasse ja annaksid endast maksimaalselt kõik selleks, et terve olla, siis tegelikult sa hoiad ära niivõrd palju tervisemuresid, mida sinu saatusesse ei ole keegi kirja pannud. Kuid, kui sa suhtud ükskõikselt iseenda toitumisvalikutesse, siis sa ise kirjutad saatusesse endale tervisemuresid juurde. Tervis on üks teemadest, mida väga paljud inimesed enda saatuses üle kirjutavad ja üldiselt seda ikka halvemaks. Mõtle selle peale, millises kehas sa soovid olla. Haiges või terves? Kui terves, siis tegutse. Tervist ei tohiks mitte keegi iseenesestmõistetavana võtta. Jah, kui sa tunned end täna hästi, siis hoia seda, see tunne ei ole igavene, kui sa selle igaviku tuld ei hoia.

Sinu keha ei taha pendeldamist ja lühikesi perioode kestvaid vitamiini kuure. Sinu keha soovib, et sinu elustiil oleks tervislik ja et sa saaksid pidevalt toitained kätte, mis sind tervena hoiavad. Seega ürita samm-sammu haaval endale luua igavesti kestev tervislik elustiil ja unusta ära pidevad seinast-seina dieedid.

 

Kõige suurem varandus ja küllus sinu elus on sinu tervis

Kui sa oled terve täna, siis sa ei suuda austada seda, kui oluline on olla terve. Kui sa jääd ühel päeval haigeks, siis sa mõistad seda, kui raske on elada kehva tervisega ja kui väärtuslik see tegelikult on. See on sinu elu alustala. Sul on tervis, sul on ka jõudu kõigega hakkama saada. Seega, kui sa täna tunned end hästi, siis tee kõik selleks, et see ka jääks kestma. Ära viska midagi nii rikkalikku minema, ära viska enda elujõudu enda laiskuse, mugavuse või teadmatuse pärast minema. Hoia seda nagu kulda, sellepärast, et see ongi sinu kuld.

Õpeta iseennast ja ka enda lapsi värsket toitu austama ning hindama

Tead, mis on hea? Värske ja taimne toit. Tead, mis ei ole hea? Tehislik, rämps ja loomne toit. Tead, miks ma ütlen seda sulle? Sellepärast, et sinu keha vajab elujõudu ja milles on elujõudu? Värsketes ja taimsetes toitudes. Milles ei ole elujõudu? Tehislikes ja surnud toidus. Mida sina sööd, see sa ka oled. Ära õpeta iseennast premeerima vale toiduga ja ära tee seda ka enda lastele. Kui sa õpetad lapsele seda, et komm või kiirtoit on preemia, siis ta hakkab seda toitu austama. Sina oled tema maapealne kaitseingel, keda ta kuulab ja kui sa õpetad teda toidusse just nii suhtuma, siis tema on see, kes loob endale vale kujutelma toitumise suhtes. Õpeta iseennast ja enda lapsi premeerima millegagi, millega sa premeerid mitte ainult enda maitsemeeli, vaid enda keha. Premeeri end taimse toiduga, mis on värske ja täis elujõudu. Ka loomaliha ei ole kehale hea, see on surnud toit ja sinu keha ei soovi süüa midagi, mis on surnud. Sellest ei saa sa mitte midagi peale halva endale. Lisaks sellele õpeta end mõistma, mis väärtusega on sinu toit ja õpeta ka enda lastele seda, et toit ei tohiks olla mitte kunagi kurjust täis. Kui sa sööd loomaliha ja propageerid selle vajalikkusest ka enda lapsele, siis sa toetad vägivalda ning kurjust. Ma ütlen päris ausalt välja seda, et mitte keegi ei tohiks siin maailmas sinu maitsemeele pärast surra ja enda elu vaid sinu hetkelise toidu naudingu pärast elada. Taimed on need, mille me mulda istutame ja hiljem need, mille vilja me lõikame. Loomad sünnivad siia ilma täpselt samamoodi nagu sünnivad ka inimesed ja loomad surevad, nii nagu inimesed. Kui sa sööd liha, siis sa sööd surma. Kuid sinu keha vajab elujõudu, mitte surma energiat. See on üks tõsisemaid probleeme, millest inimesed kahjuks täna veel aru ei saa. Kuid tuleb aeg, kus seda mõistetakse. Ma võin neid väga julgeid sõnu välja öelda, kuna ma oskan näha kaugemale kui meie selle füüsilise keha elud jõuavad elada ja tean seda, miks nii paljud inimesed haiged on. Tuleviku generatsioon on see, kes kunagi minu mõtteid loevad ja nõustuvad minuga.

Armasta iseennast rohkem, kui enda mugavust ja maitsemeeli

Sea end tähtsamale kohale, kui enda isusid. Ole iseenda korrale kutsuja, kes ütleb konkreetselt erinevatele toitudele EI või JAH. Ära söö mitte midagi ennem, kui sa pole jõudnud järeldusele, kas see on see, mida ka sinu keha soovib. Mõtle väga palju enda toidukorrad läbi. Analüüsi ja leia häid lahendusi enda keha jaoks. Ära hüppa toitumise suhtes igale roale ligi, tee teadlikke valikuid.

 

Pirtsutamine ei ole see, kui sa otsustad teadlikult enda toiduvalikut

Mitte kunagi ei tohiks kellelegi, kes teadlikult jätab oma menüüst välja konkreetseid toiduaineid, öelda, et ta on pirtsakas. Samuti ei tohiks ema ja isa oma lapsele pirtsutamist ette heita. Seda sellisel juhul, kui ei soovita süüa midagi, mis keha tegelikult ei soovi saada. Mina olen kasvanud üles väga teadliku toitujana ja ma mäletan väga palju enda elus neid olukordi, kus ma olin kellegi teise juures või kellegi teisega söömas ning ma tõstsin toidu seest liha välja ja selle peale öeldi, et ma olen pirtsakas. Ei ma ei ole olnud ja ei ole siiamaani pirtsakas. Vaid ma valin, mida minu keha vajab ja kui ma tunnen, et see ei toida mind hästi, siis ma ei hakka seda ka viisakusest ära sööma. Ma ei saa olla viisakas kellegi teise uskumuse vastu, kui see konkreetselt ja otseselt kahjustaks minu tõekspidamisi. Kui ma peaksin sööma liha sellepärast, et kellegi toitu austada, siis ma ei austaks iseennast. Kuid, mis on tähtis? Ma arvan, et iseenda austamine on olulisem sellises kontekstis. Kuid see sama mõte ei käi ainult liha suhtes, vaid ka väga paljude teiste toitude juures. Seega, kui sa teed teadlikke valikuid iseenda keha tervise nimel, siis sa ei ole pirtsakas, sa oled sellisel juhul intelligentne toituja.

Söö seda, mille valmimist sa aktsepteerid otsast lõpuni

Kui sa soovid süüa enda keha jaoks tervislikult ja ilma süümepiinadeta, siis sa pead sööma nii, et sa suudad tunnistada toidu valmimist selle alguspunktist kuni lõpp-punktini. Kui miski toidu valmistamise juures sind häirib, siis sa ei tohiks seda süüa. Küsi enda käest, kas sulle sobib see, kuidas see toit on valmistatud? Kui sinu jaoks on sobilik, et taimed pistetakse mulda ja sealt tuleb sinu söök, siis söö seda. Kui sinu jaoks on sobilik see, et loomi kasvatatakse vaid toidu nimel, need tapetakse ja sa sööd nende liha, siis söö seda. Kuid, kui sind häirib miski selle toidu valmimise juures, siis loobu sellest. See on moraalselt õigesti toitumise põhimõte. Kui sa soovid hingelt terve olla, siis söö nii, et sa aktsepteeriksid otsast lõpuni oma toidu valmimist. Kui sa teed midagi, mis käib sinu uskumuste vastu, siis sa reedad iseennast.

Valmista endale ise süüa

Kui sa soovid õppida teadlikku toitumist, siis ennekõike hakka ise süüa tegema. Mida rohkem sa ise pühendad aega söögi tegemisele, seda rohkem sa mõistad, mis miski on. Tee süüa värsketest toorainetest ja tee seda otsast lõpuni ise valmis. Pealegi, kui sa ise süüa teed, siis sa annad sellele toidule ka emotsionaalse väärtuse.

Ära keskendu sellele, kui palju sa sööd, vaid mida sa sööd

Oluline ei ole toidu portsjoni jälgimine, vaid see, mis on selles portsjonis. Kui sa sööd teadlikult tervislikult, siis usu mind, sa ei pea nii väga muret tundma enda kehakaalu pärast.

 

Tervislik toitumine viitab iseenda austamisele

Kui sa toidad enda keha selleks, et keha oleks terve, mitte selleks, et sinu emotsioonid saaksid rahuldatud, siis sa austad ennekõike iseennast. Inimene, kes on võtnud teekonna selleni, et jõuda teadmisteni, mis aitavad tema kehal terve olla, see inimene on jõudnud sinna, kus ta on hakanud iseennast austama.

Söö toitu, mida suurelt ei reklaamita

Ma soovitan sul jälgida seda, mida põhilisemad toiduga seonduvad reklaamid endas sisaldavad. Keegi ei reklaami avokaadot, sidrunit, kapsast, porgandit või näiteks rohelist teed nende positiivsete omaduste pärast. Valdav enamus reklaamides eksisteeriv toit ei ole sinu keha jaoks tervislik valik. Kui sa hakkaksid rohkem jälgima seda, milliseid toite reklaamitakse, siis seal on liha, maiustused, alkohol ja palju teisi kehale mitte vajalike toiduaineid. Ma jätan sulle siia mõttekoha selle kohta, miks neid reklaamitakse. Küll sa ise taipad seda.

Ohverdamine tuleb enne eduni jõudmist

Kui sa soovid terve olla, siis ennekõike pead sa ohverdusi tooma. Kui sa ei ole saanud toitumisega õige raja peale, siis sa pead ohverdusi tooma. Sa ohverdad enda maitsemeele, mille sa oled ära rikkunud ja millelt sa oled intuitsiooni ära blokeerinud. Esmalt sa lükkad enda maitsemeele kõrvale ja ütled sellele EI. Seejärel teadlikult lisad enda menüüsse sinu keha rikastavaid toite ehk kõike taimset. Kui maitsemeel soovib ikka, et sa järele annaksid, siis sina ütled: "EI"! Ühel päeval tahab sinu maitsemeel õuna, redist ja peeti. Ühel päeval, kui sa ole suutnud enda endise maitsemeele ohvriks tuua, siis sa vaatad ajas tagasi ja küsid enda käest: "Kas ma tõesti tahtsin neid asju süüa". Eduni jõudmiseks on alati vaja ohverdusi. Sina pead esimese sammu tegema ja endale kindlaks jääma. Sa pead endale aru andma, miks sa seda teed. Senimaani, kuni sa ei mõista, miks sul on vaja tervislikult toituda, siis senimaani sa ka ei jõua sinna mitte kunagi kohale. Seega suured asjad hakkavad alati ohverdustest pihta.

Kui sa hoiad tervislikku toitu enda kodus, siis sa ka sööd tervislikult

Too enda koju võimalikult palju erinevaid kuivatatud maitserohelist, kiudainerikkaid teravilju, täida enda korvikesed puuviljadega ja juurviljadega. Too koju vaid tervislikku toitu ja sa lõpuks harjudki vaid tervislikult sööma. Senimaani kuni sa tassid enda koju mitte kehasõbralikku toitu, senimaani sa ka pendeldad tervisliku ja ebatervisliku maailma vahel. See, mida sa toitainetena koju tood määrab ära väga suuresti selle, kui terve sa oled.

Iga kord, kui sa sööd või jood, siis sa, kas tervendad end või toidad enda haigust

Toitumine määrab ära väga suure osa sellest, kui terved me oleme. Kui sa hakkad nii mõtlema, et iga kord, kui sa midagi sööd või jood, siis sellega, sa kas muudad end tervemaks või haigeks, siis see aitab sul ennast distsiplineerida. Selline mõtlemise viis aitab sul ilusti järje peale saada ja see suurendab teadlikkust sinu menüü suhtes. Kui sa nii mõtled, siis sa hakkad palju hoolikamalt jälgima seda, mida sa sööd.

Sinu toit saab olla sinu keha kõige tugevamaks ja võimsamaks tervendajaks. Samas see saab olla ka sinu kõige suurem vaenlane ja haiguste tekitaja.

 

Värskete viljade, marjade ja taimede söömine ei ole trend, see on tagasi juurte juurde minek

Selles ei ole mitte midagi enneolematut, kui sa sööd väga palju värsket ja taimset. See on miski, mida on inimesed tegelikult alati teinud ja mille nad on ühel hetkel ära kaotanud. Ära kaotanud selle teadmise, kui oluline on meie jaoks taimne ja värske toit. See ei ole trend, vaid see on vajalik eluviis.

Kui sinu keha muutub näljaseks, siis sinu kehal on vaja toitaineid, mitte lihtsalt toitu. Seega see on sinu keha ja hinge poolt appikarje väekale toidule, mitte lihtsalt toidule.

Ära vaata poelettidel seda, et värske, tervislik ja taime toit on kallis. Pigem suhtu sellesse nii, et see on investeering sinu tervisesse.

Kanna kristalle, mis aitavad sind tervislikumalt toituma suunata

Apatiit
on kristall, mida võiksid kanda siis, kui sa ei oska enda keha jaoks õigeid toite valida. Apatiidi kandmisel hakkavad sul isud teatud sorti tervislike toitude järgi tekkima. Apatiit muudab sind enda keha jaoks sõbralikumaks, aidates sul loobuda kahjulike toitude söömist.

Valge Hauliit
on dieedi pidamise kristall, mis ennekõike blokeerib ära sinu kahjulikud isud. Kanna Valget Hauliiti koos Musta Obsidiaaniga, et need kristallid aitaksid sul end distsiplineerida. Nende kolme kristalli kandmine aitab sind ilusti järje peale saada.

Sinu hing vajab puhast kodu, sinu keha on hinge koduks

Et olla emotsionaalselt terve, pead sa ennekõike toitma end õigesti. Kui sa soovid emotsionaalsel tasandil midagi saavutada, siis hingel on selleks vaja soodsat keskkonda, kus see saaks areneda. Kui sa hoiad enda keha puhtana, tervena ja elujõulisena, siis saab ka hing kasvada. Kui keha on täis mürke, siis hing on ka mürgine.

Tervislik toitumine mitte ainult ei muuda sinu füüsilist keha tervemaks, vaid ka sinu hinge tervemaks. Igal taimel on oma energia põhine väärtus, millest ma olen eelnevalt ka väga palju kirjutanud. Iga erinev taim on seotud konkreetse Tšakra tervendamisega, avab sinu meeli teatud aspektis ja aitab leevendada teatud emotsionaalseid probleeme. Teadlik ja tervislik taimne toitumine tervendab sinu hinge, avades sinu meeli ning muutes sind spirituaalses mõttes võimekamaks. Aitab intuitsioonil tugevamaks muutuda, aidates sinu hingel areneda. Seega tervislikul toitumisel on nii palju plusse, on vaid kätte võtmise asi ja ära tegemise vaev. Ära ole mugav, ära leia vabandusi, ära ohverda enda keha enda isudele, ole tugev ja teadlik!

Enamus inimesi ei oska arvatagi, milliseid häid emotsioone ja head tunnet on võimalik tunda. Kuni selle hetkeni, kui sa hakkad enda keha eest hoolt kandma ja kui see hakkab tervenema. Kui see hakkab, siis sa hakkad tajuma ka midagi väga võimast.