Päevalilleseemned on kasulikud väga erineval tasandil. Nagu mulle meeldib jutustada sellest, kuidas taimed saavad sind aidata spirituaalsel ja füüsilisel tasandil, siis ka päevalilleseemnete kohta jagan sulle mõtteid nende mõlema külje pealt. Päevalilleseemned on eestlaste jaoks lihtsasti kättesaadavad ja neid saab ka ise enda tarbeks kasvatada.

Kui sul tekib ühtäkki meeletu isu päevalilleseemnete järele, siis on see märk sinu alateadvuselt, et sul on vaja just nende käest tervendust saada. Olgu selleks tervenduseks siis päevalillede spirituaalne vägi või nende sees eksisteerivate vitamiinide tervendav jõud. Kui sul tekib suur isu, siis sinu enda intuitsioon ütleb, millisest energiast sinu keha puudust tunneb. Keha ütleb ise meile, mida ta vajab ja mida ei vaja.

Päevalill on teadaolevalt pärit Mehhikost ja Peruust. Sealt edasi on see rännanud Põhja-Ameerikasse ja ülejäänud maailma. Päevalilleseemneid on teadaolevalt kasutatud enda tervendamiseks juba üle 5000 aasta. Esimesed, kes hakkasid päevalilleseemnete väge mõistma, olid indiaanlased, kes hakkasid neid kasutama enda keha vaimse kui ka füüsilise tervise jaoks. Usuti, et päevalill kannab analoogset jõudu, nagu seda kannab ka päike. Usuti, et see annab elujõudu, energiat ja positiivsust. See on ka tõsi.

Osta selliseid päevalilleseemneid, millele ei ole lisatud soola, erinevaid maitseaineid ja mida ei ole röstitud. Sellisel juhul saad sa endale võimalikult tervislikud päevalilleseemned. Mida kvaliteetsemad on sinu päevalilleseemned, seda rohkem sa saad nende käest tervendavaid vitamiine ja energiat.

PÄIKESEPÕIMIK TERVEKS

Spirituaalsel tasandil aitavad päevalilleseemned tervendada sinu Päikesepõimikut, aidates Päikesepõimikusse suunata vajalikku energiat, et see Tšakra saaks olla terve. Kuid igal erineval taimel ja kristallil on erinev viis, kuidas ta teatud Tšakraid mõjutab ning tervendab. Päevalilleseemnete söömine aitab aktiveerida Päikesepõimikut niiviisi, et see suurendab endasse uskumise ja hea egoismi energiat, pidurdades ära teiste suhtes domineerimise. Päevalilleseemnete söömine aitab sul olla enesekindel ja õnnelik nii, et mitte keegi teine ei kannataks sinu õnne pärast.


Päevalilleseemned mitte ainult ei suurenda sinu positiivset eluenergiat, vaid need tervendavad sinu Päikesepõimikut ka niipidi, et need aitavad suurendada võimalust naisel lapseootele jääda. Päevalilleseemned vabastavad Auras eksisteerivaid hirme, et kas lapsega juhtub midagi või kas naine üldse rasedaks jääb. Needsamad hirmud blokeerivadki lapseootele jäämist ja päevalilleseemned vabastavad sedasorti hirmuenergiat. Päevalilleseemned stimuleerivad Päikesepõimikut ja seega suurendavad oskust usaldada elu ning uskuda imelistesse asjadesse, seesama mõtteviis avab sinu Aura uutele ja rikastavatele kogemustele.

Päevalilleseemnete söömine aktiveerib Päikesepõimiku ja seega ka küllusekanali, avades selle viljakatele energiatele. Kui sa sööd päevalilleseemneid, siis sul hakkavad peas ringlema ideed, kuidas enda elu materiaalses mõttes paremaks muuta, millised rahalised väljaminekud on kasulikud ja näiteks kuhu investeerida, et enda elu paremale järjele saada.

Päevalilleseemnete söömine aitab sind kaitsta stressi ja depressiooni eest. Kui sa kannatad nende vaimsete probleemide käes, siis päevalilleseemned aitavad suurendada rahuenergiat ja niiviisi stressist vabaneda.

Päevalilleseemnete mõju Päikesepõimikule on väga analoogne Tsitriini väele. Ka Tsitriini võid igapäevaselt endaga kanda, et suurendada enda ümber positiivseid energiaid ja heade ideede teket, mis võiksid suurendada sinu materiaalset poolt.

Hoia padja all, et soovid läheksid täide

Asteegid hoidsid päevalilleseemneid enda pead toetava aseme all, kui nad magasid, ja soovisid, et nende unistused täituksid. Usuti, et päevalilleseemned talletavad unistuse iseendasse ja eemaldavad unistuselt ahne emotsiooni. Peale ühte ööd kasutamist söödi need päevalilleseemned ära, sest usuti, et sellega pandi unistuseseeme mulda ehk unistus enda hinge. Seda selleks, et see unistus saaks täide minna ja inimene ise suudaks leida tee selle unistuse täideviimiseks. Seega võid õhtul päevalilleseemned enda padja alla panna, soovides samal ajal enda unistuse täitumist, Hommikul võid need seemned ära süüa. 

FÜÜSILISE KEHA TERVENDAJA

Päevalilleseemneid on lihtne süüa, kuna need maitsevad hästi ja neid on imelihtne erinevates roogades kasutada. Kõige lihtsam viis on see, kui sa puistad päevalilleseemneid salatite peale või kasutad neid juurviljade küpsetamise juures. Need lisavad toidule hea maitse ja annavad kehale vajalikke vitamiine.

1. E-vitamiini allikas

Päevalilleseemned sisaldavad palju E-vitamiini, mis on keha tervena olemiseks väga vajalik. E-vitamiin aitab kaasa ajutegevusele ja see on antioksüdant, mis aitab hoida ka sinu südame tervist. Päevalilleseemned aitavad alandada südameinfarkti riski.

 

Päevalilleseemned sisaldavad ka vajalikke aineid, mis reguleerivad kolesteroolitaset, aidates sellega vähendada kõrge kolesteroolitaseme riski. See omakorda kaitseb erinevate haiguste ja südamerikete eest.

E-vitamiin päevalilleseemnetes aitab hoida sinu naha tervist. E-vitamiin aitab nahal taastuda ja see kaitseb nahka vananemise eest. Seega kui sa soovid, et sinu nahk säraks ja sinu välimus oleks nooruslik, siis võiksid päevalilleseemned saada osaks sinu elust.

2. Vabastab pingest ja närvilisusest

Päevalilleseemned on suureks magneesiumiallikaks ja kui sa neid sööd, siis nendes olev magneesium rahustab su meelt, tasakaalustab ja aitab närvidel puhata. Kui sa tunned, et sa oled viimasel ajal tavapärasest närvilisem ja soovid enda sisemist tasakaalu tagasi saada, siis lisa enda menüüsse päevalilleseemneid.

3. Kaitseb sind vähi tekkimise eest

Päevalilleseemnete sees on seleeni, mis on üks vajaminevamaid aineid vähi ärahoidmiseks. Kui sa soovid toita enda keha nii, et sinu kehas ei hakkaks vähk kasvama, siis päevalilleseemnete regulaarne söömine võib sind selle juures aidata. Kui sa sööd päevalilleseemneid, siis nendes sisalduv seleen aitab vähi jaoks luua ebasoodsa keskkonna sinu kehas. Seega aitab see vähi teket ennetada.

4. Hea seedmisele ja aitab söögiisu vähendada

Päevalilleseemned sisaldavad kiudaineid ja kiudaineid on need, mis aitavad sinu ainevahetust reguleerida, aidates sinu kehakaalu kontrolli all hoida ja olla abiks kehakaalu vähendamisel. Päevalilleseemneid süües tekib sul kiiremini täiskõhutunne ja nii aitavad need sul vähendada pidevat vajadust midagi süüa. Mina armastan päevalilleseemneid süüa hommikuti, et need aitaksid mul päeva ilusasti alustada.

Päevalilleseemned aitavad veel paljude teiste tervisemurede enentamisel ja nendes on veel palju kasulikke vitamiine, mis aitavad sinu kehal terve olla. Välja tõin praegu need kõige olulisemad ja peamised tervendavad omadused.

Minu soovitused ei ole meditsiinilised, vaid tegemist on minu enda visioonide, nägemuste ja elutarkuste jagamisega.