Tänulikkus on see, mis viib inimest elus edasi. Mida rohkem sa tänulikkust praktiseerid, seda õnnelikumaks sa muutud ja seda rohkem sa oskad enda elu nautida. Õnnetunne ja elu nautimine on ühed oskused, mida ei osata enda elus aktuaalsena hoida. Tänulikkuse praktiseerimisel on väga palju erinevaid viise, üheks tänutunde tundmise edendamiseks on aeg-ajalt enda maailmakaardile paigutamine. See tähendab seda, et sul tuleb korra visuaalselt välja astuda enda kestast ja kujutada ette seda, kuidas sa oled nende miljardite inimeste keskel siin maailmas ning visualiseerida seda, millised võimalused sul siin, nüüd ja praegu on. Seejärel analüüsida seda, kui palju on sul seda mille üle tänulik olla.

Inimene koosneb väga suurel määral vee-elemendist, mis tähendab seda, et inimene on kohanemisvõimeline ja suudab võtta täpselt sellise kuju, millises keskkonnas ta on. Inimene kohaneb ära oma kultuuriga, kus sees ta kasvanud on, käitumisharjumustega, mis teda on ümbritsenud, inimene võib kõigega kohaneda, kuna inimene koosneb väga suurel määral veest. Täpselt nagu vesi, mis pannakse ühte või teise pudelisse, vesi võtab täpselt selle kuju, millisesse pudelisse see valatakse. Sellega ma tahan öelda seda, et hoolimata sellest, kus me oleme, kus oleme me sündinud  ja kus elame, me suudame kohaneda kõikide nende piirkondade ja ajastu tavadega, kuid see ei tähenda seda, et see oleks õige, tervislik või heal juhul ei tohiks seda kõike enesestmõistetavana võtta. Minu soov on sind oma mõtetega viia staadiumisse, kus sa hakkad elu palju laiemalt, avaramalt ja sügavamalt vaatama - väljaspool enda mugavustsooni. Head eneseanalüüsimist!

Ma näen ühte väga suurt probleemi inimeste eludes, mis tegelikult käib läbi pea iga inimese elust. Kes on spirituaalselt rohkem kasvanud, need hakkavad sellest probleemist välja tulema, kuid enamus on selles alles kinni. Selleks probleemiks on oskamatus enda elu nautida, oskamatus enda elu võimaluste üle õnnelik ja tänulik olla. See on see, mida peaks iga inimene praktiseerima, üritama endale seda kõike meenutada ja õppida olema elu nautleja, olema õnnelik ja tänulik.

Et mõista täielikult seda, mis sinu elus on hea ja mis on sulle saatuse poolt kingitud, siis tuleb sul end maailma keskele asetada ja viia end võrdlusesse kõigi teiste inimestega, mitte nendega, kes elavad sul kõrvalmajas ja üle tee. Paiguta end maailma keskele ja siis sa leiad üles need kõige olulisemad mõtted, miks nautida oma elu, olla õnnelik ja tunda tänutunnet.

Mida laiem on sinu silmaring, seda lihtsam on sul end maailma keskele asetada ja enda koht siin üles leida. Ma soovin, et sa analüüsiksid seda, kui heal järjel oled sina oma elu ja võimalustega võrreldes kogu ülejäänud maailmarahvaga. Kas sa oled viletsas seisus või oled sa heas seisus? Analüüsi seda.

Püüa näha seda, mis võimalused sinul on tänu sellele, kus sa elad, millised on sinu riigi seadused ja usulised piirangud või usuline vabadus. Analüüsi seda, kas sinul on võimalus soojas kodus olla või mitte. Kas sinu jaoks on toit kättsaadav või mitte? On sul olemas puhas joogivesi? Ürita end võrrelda mõne vaesema Aafrika riigi elanikuga või tugeva usuliste vaadetega riigi elanikuga? Kas sul on piiranguid, takistusi, nälga või kodutunde puudust, soolist ebavõrdsuse tunnet, sõnaõiguse puudust, kirjaoskamatust? Vasta nendele küsimustele oma mõtetes ja samal ajal küsi ise juurde erinevaid küsimusi ning pane end võrdlusesse ülejäänud maailmaga, mis sind täna ümbritseb. Usu mind, suure tõenäosusega on sul tegelikult väga palju antud, et elu nautida, olla õnnelik ja selle üle tänulik olla.

Et elu nautida, tuleb leida üles see, mis on juba sinu elus olemas, mis on nauditav. Et olla õnnelik, tuleb õnnetunne ise üles leida ja seda luua. Et olla tänulik, siis tuleb sul end paigutada maailma keskele ja võrrelda enda võimalusi teiste inimeste omadega, kes täpselt samal ajal sinuga seda planeeti jagavad.

Mina olen näiteks väga tänulik, et ma olen sellisesse ühiskonda elama toodud ja seda saatuse poolt. Saatus on mulle võimaldanud olla naine, kes on võrdne selles ühiskonnas meestega. Mul on olemas sõnavabadus ja otsustamisvabadus. Vaata ümberringi erinevatesse riikidesse, enamustes nendes riikides on naine madalamal positsioonil kui mees. Samal ajal aga saan mina elada oma elu ilma taoliste piiranguteta, mis nendes riikides naistel on. Juba see on midagi, mis saatus on mulle võimaldanud ja ma olen siin maailmas naisena juba eelisseisus. See on üks väike näide, kuid neid näiteid saab tegelikult tuua väga palju ja kui sa hakkad neid otsima, siis seda suuremaks muutub sinu tänulikkuse tunne saatuse ees. Sellele järgneb oskus elu nautida ja olla õnnelik. Mina olen väga tänulik oma saatuse üle, et see on mind just siia elama sättinud, kus maailm on edasi arenenud ja mulle võimaldanud oma missiooni täita. Sellesse suhtun ma aga nii, et ma pidin siia tulemagi, et viia inimesi veelgi kaugemale edasi ja avada veelgi rohkem inimeste silmi, et maailm muutuks veelgi paremaks kohaks.

Minu soov on see, et te ei leiaks vaid halba üles enda elus, et te ei keskenduks väikestele väheolulistele probleemidele, et te ei hoiaks negatiivsust kinni ja selle asemel hoopis oskaksite märgata enda võimalusi, ilu ning elu võlu. Nagu ma eelpool ütlesin, inimene on vesi ja vesi kohaneb oma keskkonnaga. Mina elan Eestis ja ma oskan näha seda, kui palju head siin on, näen ka seda, kui vähesed inimesed suudavad nautida seda võimalust elada täna siin, kuna on kohanetud heade võimalustega, nauding on kadunud, õnnetunne on läinud ja tänulikkust on raske üles leida. Kes aga suudab enda elu nautida, õnne tunda ja tänulik olla, siis sa oled tubli inimene ja ma olen õnnelik sinu üle. Teistele inimestele soovin olla kui äratuskell. Äratuskell, mis aitab avada silmi ja mõttemaailma.

Kui sa tunned, et sa ei ole rahul enda eluga, sa oled kurb ja sa tunned, et sinu elu ei ole hea, siis praktiseeri selles madalseisu sees enda maailma paigutamisega ja tänutunde praktiseerimist. Visualiseeri, kujuta ette, millises seisus sina siin elus oled, mis eelised ja privileegid saatus sulle on andnud ning usu mind sa tuled sellest madalseisust välja.

Kui sa ei oska võrrelda end teiste riikide elanikega, ei oska end maailma paigutada, siis vii kurssi end maailmas toimuvaga. Uuri erinevate riikide tavasid, nende elamistingimusi, nende usulisi vaateid ja nende võimalusi. Peale seda leiad sa väga palju, mis sinul on ja teistel ei ole. Asi ei ole mitte selles, et end uhkusega teiste maailma inimeste ja rahvustega võrrelda, vaid see annab sulle selguse, mis seisus sa täna oled. Sina ei valinud ise, et sa sündisid siia, kus sa oled sündinud ja oma teed alustanud - seda otsustas sinu saatus. Kui saatus sulle andis selles maailmas priviligeeritud tee, siis ei tohiks seda raisata. Kui see andis sulle raske tee, siis selle ka põhjusega.

Praktiseeri tänulikkust ja peale seda muutub sinu maailmavaade palju ilusamaks ning armastavamaks. Tänulikkus aitab pühkida sinu teelt tähtsusetud probleemid, mured, kurbuse ja stressi. Loomulikult on iga inimese eluteel katsumusi ja õppetunde, kuid kui sul on nii palju head saatus kinkinud, siis on sul palju lihtsam nendest üle saada ja nendest õppida.

Valge Ahhaat on kristall, mis aitab suurendada inimese sees tänutunnet ja tänulikkust. Valge Ahhaat õpetab nägema seda, mis on sinu elus hea ja mille üle õnnetunnet tunda. Valge Ahhaadi olemasolu sinu elus aitab sul pisikestest häirivatest asjadest ja teemadest üle olla ning õpetab sind nägema enda elu suurt pilti. Valget Ahhaati hoia end kodus, et see saaks pidevalt sinuga tööd teha. Kanna seda endaga kaasas ajal, mil vajad kõige enam oskust näha enda elu ilusamaid külgi.

Ole tänulik enda võimaluste üle!