Küünlad on igale ühele tuttavad kauni väljanägemisega ja ilusa valguskumaga elemendid. Kuid kas ka kõik teavad seda, mida küünlad sulle veel peale ilusa vaate ja hubase olemise anda võivad? Tegelikult on nii, et küünaldes peitub maagia ja nõidus. Küünlad on väga maagilised elemendid ja väga paljusid inimesi tõmbab alateadlikult küünalde poole. Ühel hetkel võib tekkida tunne, et on vaja küünalt põletada. Sellel hetkel tunneb inimese hing ära selle, millal tal on iseendale vaja teha väikest rituaali - et meeli puhastada, avada neid millelegi või et midagi iseenda seest teele saata. Küünlad on palju enamat, kui lihtsalt kaunid elemendid sinu kodus.

Küünlad on inimkonna ajaloos olnud juba väga kaua kasutusel. Juba Vanas Egiptuses põletati küünlaid ja teadaolevalt sai sealt alguse ka küünalde põletamise traditsioon. Küünalde esmane kasutuselevõtt oli varem kui 3000 aastat eKr.

Küünlaid valmistatakse erinevatest vahadest, parafiinist ja eeterlikest õlidest. Õlid on need, mis annavad küünlale erilise väe. Taimede eeterlikud õlid on need, mis annavad küünlale unikaalse toime.

Küünlaid võib põletada ükskõik millal - nendest on alati kasu! Need avavad spirituaalseid energiaid ja aitavad sul saavutada just täpselt seda, mida soovid.

Lõõgastus, rahu, meditatsioon ja Aurapuhastus

Küünla põletamine tekitab hinges väga rahustava emotsiooni, aidates lõõgastuda ja astuda madalamale lainele. Madalam laine on see faas, kus me oleme võimelised oma intuitsiooni häält kuulama, kus me hakkame kinni püüdma visioone ja kus hakkame kuulama oma sisemist häält. Läbi rahustavate elementide kasutamise, viime enda energiaid madalamale lainele ning saavutame meditatiivse seisundi. Väga tundlikud inimesed armastavad küünlaid, kuna alateadlikult nad tajuvad, et küünlavalgus on see, mis meele rahulikuks muudab. Tundlikel inimestel on väga palju stressi, kuna nad on keskkonna ja inimeste suhtes nagu "svammid". Svammid, kes neelavad kogemata enda hinge ka negatiivset energiat. Küünlaleek on see, mis aitab tundlikul inimesel loovutada negatiivsust, mille ta on kogemata kellegi käest endale võtnud. Siiski mõjuvad küünlad kõikidele inimestele väga rahustavalt - kellele rohkem, kellele vähem.


Küünlaid põletatakse koos viirukitega, et viia end täielikult rahufaasi. Koos põletatakse küünalt ja viirukit, mille energiat soovitakse endasse saada ja mille toime on ahvatlev. Lisades kokku need kaks elementi, saavutad sa rahu või mõne teise emotsionaalse seisundi väga kiirelt. Kuid mitte ainult sellepärast ei põletata küünlaid koos viirukitega - küünlaleek aitab viirukil ka kiiremini Aurat puhastada. Kui sa põletad küünalt koos viirukiga, suudab see sinu Aurast kiiremini likvideerida halva energia. Küünlad ja viirukid võiksid alati kodus olemas olla, et sa saaksid vajadusel nende käest abi - kui sul on vaja lõõgastuda ja leida taas üles enda sisemine rahu.

Miks tõmbab sind pimedal ajal küünalde poole?

Oled sa tähele pannud seda, et kui väljas ei ole enam nii palju päikest, siis sul tekib meeletu vajadus küünalde põletamise järele. Sellel on olemas oma põhjus. Küünla leegiks on tuli. Tuli sümboliseerib päikest, valgust, soojust, positiivsust, elujõudu, energiat ja edasiminekut. Seda sama energiat sümboliseerib ka päike. Kui päikesevalgust on vähemaks jäänud, siis sinu hing soovib kiiremas korras selle energia millegagi asendada. Küünlaleek on see, mis annab meile sama, mida annab päike. Küünalde põletamine pimedal ajal blokeerib stressi teket, väsimust ja eluenergia kadumist. Nüüd sa said teada, miks pimedal ajal sinu hing küünlavalguse järgi igatsust tunneb.

Rituaalid ja maagiad

Nõidluse viljelemise peamiseks elemendiks on alati olnud küünal ja selle leek. Küünal on üks põhilisi elemente, mida kasutatakse erinevates rituaalides ja maagiates. Kui sa oled jälginud minu kirjutatud artikleid, siis sa tead ka seda, et ma kirjutan erinevatest rituaalidest ja maagiatest ning sellest, kuidas neid teha. Pea kõikides nendes nõiduslikes protsessides läheb vaja küünalt. Sellel on ka väga suur põhjus.

Esiteks kasutatakse küünlaid nendes tegevustes sellepärast, et küünal saadab rituaalis/maagias oleva sõnumi teele. Küünlaleegil on oskus kinnitada sinu mõte, soov, palve, emotsioon, vajadus ja uskumus.

Küünla peale loetud mõtted või Ruun kinnitub küünla sisse. Seejärel küünlaleek põletab sinu mõtted või Ruuni ära. Kui küünal on põlenud, siis on sõnum kinnitunud ja mitte keegi ei saa seda sõnumit kustutada, kui ta ei tea, kuidas sa selle rituaali/maagia teele saatsid.

Sellepärast ma kirjutan väga tihti küünlamaagiaid, kuna küünal teeb nii meeletult suure töö juba sinu eest ära. Rituaalid/maagiad, milles ei ole küünalt kasutatud, nendes pead sa ise väga palju rohkem oma mõttetööd kasutama, et nõiduslik protsess üldse tööle hakkaks.

Küünal teeb nõiduses küll suure töö, kuid mitte üksi. Kui oled tähele pannud, siis minu rituaalid/maagiad on ka kristallidega seotud. Enamuses nendes läheb sul vaja kristalle. Miks see nii on? Ka kristallid on aegade algusest peale olnud osa maagiatest ja nende kasutamine annab sulle võimaluse, et see nõiduslik protsess üldse toimima hakkaks. Küünlad koos kristallidega loovad sulle soodsa pinnase selle jaoks, et sinu soov saaks täituda. Kristallide sees eksisteerivad energiad - kui sa soovid midagi saavutada, siis kasutad konkreetse energiaga kristalle, millesse on võimalik kinnitada koos küünlaleegiga oma mõtteid. Need jäävad sinna sisse kinni ja annavad sulle pidevalt edasi seda energiat, mida sul läheb vaja, et sa oma ihaldatud tulemuseni jõuaksid. See on ka põhjus, miks pead enamus rituaalide/maagiate kristallid endale koju jätma, et need saaksid olla sinu lähedal ja teha sinuga tööd kuni jõuad enda ihaldatud tulemuseni. Seega ka edaspidiselt võid sa kohata minu kirjutatud artikleid küünla- ja kristallimaagiate kohta. Need on lihtsalt väga tõhusad!

Rituaale ja maagiaid tehakse vaid põletamata küünaldega. Nendes kasutatud küünlaid ei põletata mitte kunagi mingil teisel eesmärgil edasi.

Ühe soovi küünlamaagia

Kui sa soovid teha väga lihtsat maagiat, siis on küünla abil võimalik teele saata üks soov. Selleks võtad sa enda jaoks põlema konkreetse energiaga küünla, millele paned soovi peale. Selleks kasutatakse valget küünalt või erinevate eeterlike õlidega valmistatud küünlaid, millel on juba sõnum sees. Roosiküünlaga soovid armastusesoovi, Basiilikuküünlaga materiaalset soovi, Piibeleheküünlaga rahu jne.

Aseta põletamata küünla enda ette ja enne, kui sa tikust küünla põlema paned, sule silmad ning soovi oma mõtetes üks soov. Loomulikult ei tohiks soov sisaldada negatiivseid sõnu (ei, mitte iialgi, ei soovi, mitte kunagi), vaid see peaks sisaldama just väga positiivse energiaga sõnu. Korrutad oma mõtetes oma soovi võimalikult kaua ja kui sa tunned, et sa oled suutnud oma soovi välja öelda, siis süüta tikuga küünal, mõeldes ka samal ajal selle soovi peale. Nii saad sa imelihtsalt küünla kodeerida konkreetse energia tekkimiseks. Lase sellel küünlal ilusti lõpuni põleda ja kui sa pead vahepeal selle kustutama, siis küünalt uuesti põlema süüdates soovi mõtetes seda sama soovi.

Sellist küünla sooviderituaali võid sa teha igal ajal ja ükskõik kui palju. Mina teen selliseid ühe soovi küünlamaagiaid nende küünaldega, mida ma põletan kristallküünlaaluste sees. Seda sellepärast, et kristall annab mulle eelise selleks, et see soov ka kindlapeale täituda saaks. Näiteks Fluoriidi küünlaaluse sees põletan ma tihti küünlaid, et nägemused ja visioonid saabuksid minuni. Sellised nägemused ja visioonid, mida mul on vaja teada. Seleniidi küünlaaluse sisse küünalt asetades, soovin ma Inglite käest juhatust, märke ja teadmisi. Mul on väga palju erinevaid kristallküünlaaluseid ja see annab mulle võimaluse väga erineval ajal väga erinevaid soove teele saata.


Küünla põlema panemine

Küünalt tuleb põlema panna alati tikust - tikk on naturaalne ja see ei röövi küünla energiat,
vaid annab seda juurde. Igasuguste kaasaegsete vahendite kasutamine küünla põlema panemisel neelab ja röövib küünla energiat. Seega hoia kodus alati tikke, millega saad küünlaid süüdata.

Samal eesmärgil ja samal ajal erinevate küünalde põletamine annab sulle võimaluse ka ühest küünlaleegist võtta teistele küünaldele tuld. Sellisel juhul töötavad küünlad sinuga ühel konkreetsel eesmärgil. Kui sa näiteks paned küünlad enda kodus põlema mõttega, et sa soovid saada rahu, siis võta ühelt küünalt teise jaoks leek. 

Küünla kustutamine

Rituaalides ja maagiates ei tohi mitte kunagi küünlaid ära puhuda. Küünalde puhumine tühistab selle maagilise protsessi.
Küünalde puhumist kasutatakse siis, kui sul on midagi väga valesti läinud. Seda selleks, et sa saaksid oma mõtted ja soovid tagasi võtta. Seega, kui sul läheb millegi pärast rituaali/maagia tegemine valesti, siis kindlasti puhu oma küünal ära. Siis sa saad uuesti alustada kogu protsessi. Kui oled aga oma rituaali/maagia ilusti saanud teele saata, siis ei tohi küünalt ära puhuda. Sellisel juhul lükkan mina küünla põleva osa vaha sisse ja tõmban selle vaha seest tagasi. Nii saad sa ilma puhumata küünla ära kustutada. Teine võimalus on kasutada küünla kustutajat, mille asetad leegi peale, et leek kustuks.

Kindlasti võid sa kohe mõelda selle peale, et mis saab nendest sünnipäeva küünaldest, mida peale soovimist ära puhutakse? See on lihtsalt sünnipäevatraditsioon, kus on tegelikult läinud asjad veidi sassi. Tegelikult tuleks nendel küünaldel lasta ilusti ära põleda. Kui soovid selle traditsiooniga jätkata, siis puhu küünlaid, kuid ära soovi. Hiljem võta teine küünal, millele loed ise soovi peale või millele lased lapsel soovi kaasa anda.

Mida teha küünla jäägiga?

Väga tihti küsitakse minu käest seda, mida teha selle küünlaga, mida on rituaalis/maagias kasutatud ja mille põhi on alles jäänud?

Need küünlad, mida kasutad nõiduslikes rituaalides/maagiates, mille pealt on Ruun, mõni teine sümbol, tekst või sinu nimi ära põlenud - võid ära visata täiesti tavapäraselt. Kui küünla peale ei ole midagi noaga joonistatud või kui sinna peale joonistatud elemendid on ära põlenud - võid lihtsalt ära visata. Sellisel juhul see küünal on oma töö ära teinud ja sellega ei kaasne halba energiat, kui sa seda niiviisi ära viskad. Kui aga küünlal on veidigi joonistatud elementi alles, aga küünal on vaja ära visata, kuna seda ei ole võimalik edasi põletada, siis viiakse see surnuaia prügikasti. Miks? Seda sellepärast, et surnuaias liiguvad ringi hinged, kes neelavad pooleli jäänud rituaalide energiat endasse, puhastades selle nii, et nad lõpetavad selle rituaali ilusti ära. Tundub kõhe? Tegelikult see ei ole absoluutselt kõhe. Need küünlad, mida sa lihtsalt põletad, võid tavapäraselt ära visata, ilma surnuaiale jalutamiseta.


Küünla valiku tegemise soovitus

Kui sa soovid kristallist küünlaaluste sees põletada küünlaid, siis kasuta valget värvi teeküünlaid. Valget värvi küünal on neutraalne ja selle küünla värvusega ei saa sa midagi valesti valida.

Rituaalide ja maagiate soovide teele saatmiste jaoks kasuta suuremaid küünlaid. Seda selleks, et sinu mõtted ja soovid saaksid võimsamalt edasi kanduda õigetesse kohtadesse. Mida kauem sa küünalt põletad, seda võimsamaks läheb selle küünla vägi ja seda tõenäolisemaks läheb sinu soovi täitumine.

Vali La Tene küünalde seast küünal, mille energiat sa endale soovid. Nendes peitub juba oma sõnum, vali endale teadlikult lähedale õige energia ja saada oma soovid teele küünlaga, kuhu on sinu soovile analoogne mõte juba sisse pandud.

Üks viis on minna küünlaleti juurde ja lasta intuitiivselt küünlal enda poole tulla. Kas siis valida see alateadlikult endale sobiva värvi pärast või lasta küünla aroomil end kõnetada. Sellisel juhul sa kasutad enda intuitsiooni ja lased sellel end täpselt õige küünlani juhatada.

Küünla värvus annab küünlale lisaenergiat ja kui see on valmistatud eeterlikest õlidest, siis selle värvus annab taime väele konkreetset jõudu juurde

Kui sa valid endale küünlaid, siis ole väga teadlik ka sellest, mida küünla värvus sulle anda võib. Panin sinu jaoks kirja selle, mida küünla värvused tähendavad, et sa saaksid küünlaid teadlikumalt kasutada. Siinkohal tõin välja need emotsioonid, mis küünla värvusega koos käivad, kuid erinevatest eeterlikest õlidest valmistatud küünlad kannavad siiski suuremal määral seda energiat, mis taimest küünal tehtud on.

VALGE - neutraalne küünla värv, puhastus, tasakaal, meelte selgeks tegemine, rahu ja heade hingede ning Inglite välja kutsuja. Valge küünal on kõige universaalsem küünal, mida võib kasutada ükskõik millise soovi teele saatmiseks.

MUST - kaitse, needusliku energia mahavõtmine, kaitse loomine, halbade hingede eemale peletamine, stressi ja depressiooni energia puhastamine. Musta värvi küünlaga blokeeritakse negatiivseid portaale ja koduseinte vahel halba energiat.

SINISED TOONID - tumesinine küünla värv sümboliseerib sügavat meditatiivset seisundit, sinine värv sümboliseerib visioonide nägemist ja intuitsiooni tugevnemist ning helesinine värv sümboliseerib ingleid ja rahutunnet.

ROHELISED TOONID - tumeroheline sümboliseerib tarkuste omastamist, haigustest tervenemist ja materiaalsetest probleemidest välja tulekut, roheline sümboliseerib tervenemist ja rahavoolu energiat, heleroheline sümboliseerib heade ideede tulekut.

KOLLASED TOONID - tumekollane sümboliseerib salakavaluse eemaldamist ja väsimusest vabaks saamist. Kollane sümboliseerib elujõudu, energiat, positiivsust ja uusi alguseid. Helekollane leevendab stressi, närvilisust ja aitab sul meeleolukõikumistest vabaks saada.

PRUUNID TOONID - tumepruun sümboliseerib eelmisi elusid, kaugeid nägemusi, sügavate probleemide lahendamist. Pruun sümboliseerib pingete maandamist ja hetke olukordade lahendamist. Helepruun sümboliseerib halvast energiast vabaks saamist.

HALLID TOONID - tumehall sümboliseerib mineviku maha jätmist ja uue alguse loomist, helehall küünal sümboliseerib visioone, tasakaalu, nägemusi ja tulevikuvaadet.

KULDSED JA HÕBEDASED TOONID - kuldne küünal sümboliseerib jõukust, rikkust, energiate esile kutsumist, elujõudu ja võimu. Hõbedased küünlad sümboliseerivad visioone, tulevikuga seotud nägemusi, negatiivsete emotsioonide vaigistamist.

ORANŽIKAD TOONID - oranž sümboliseerib huumorit, elu või hetke kergemini võtmist, õnnetunnet, rõõmu, oskust midagi nautida ja see aitab lahti saada kurbadest mõtetest.

PUNAKAD TOONID - tumepunane sümboliseerib kirge, suhteprobleemide lahendamist, armastuse leidmist ja armastuse taastamist. Punane küünla värvus sümboliseerib armastuse ligi kutsumist. Helepunane küünal sümboliseerib armastuse haavade parandamist ja vanadest emotsioonidest või armastusest vabaks laskmist.

ROOSAKAD TOONID - tumeroosa sümboliseerib vanade emotsionaalsete haavade parandamist, unustamist ja enda eelmise elu seljataha jätmist. Roosa sümboliseerib uut armastust, uut hingamist, uusi võimalusi, suhteõnne ja romantikat. Heleroosa on romantika loomiseks kõige võimsama energiaga, sellel on oskus head enesetunnet luua ja seda kasutatakse ka sõpruse ligi kutsumiseks.

LILLAKAD TOONID - tumelilla sümboliseerib unenägude nägemist, nende esile kutsumist ja visioonide nägemist. Lilla sümboliseerib intuitsiooni tugevamaks muutumist, spirituaalse energia võimendamist ja spirituaalset arengut. Helelilla sümboliseerib spirituaalsete blokaadide maha võtmist ja sensitiivsemaks muutumist.

Küünlas põlev leek annab sinu hingele valgust, soojust, elujõudu, energiat, see motiveerib sind tegutsema, annab sulle lootust ja rahu.

Tene Laul

Kõik meie e-poe valikus olevad küünlad leiad SIIT.