Viimasel ajal olen pidanud väga paljude inimestega vesteldes leidma lahendusi stressi leevendamiseks, pidevast pingest vabanemiseks, või kuidas hoida ennast raskel või liialt tempokal eluperioodil positiivsena. Nagu alati sõltub mu artiklite kirjutamine just sellest, mida soovitakse kõige enam teada, seega otsustasin kirja panna mõned lihtsamad viisid, kuidas kristallidega stressi maandada ja kuidas neid oma kodus paigutada nii, et need sind aitaksid.

Loo magamistuppa harmooniakristallide komplekt

Just, magamistuppa. Miks magamistuppa? Sellele on väga lihtne vastus - magamise ajal on inimese Aura kümme korda rohkem avatud kui päeval, ja kui kristallid on sel ajal sinu lähedal, saavad need kiiremini sinu Aurat puhastada, sinna uut informatsiooni viia ja seda tervendada. Kõik on väga lihtne ja loogiline, aga paljud inimesed ei tule selle peale. Seetõttu soovitangi viia kristallid oma magamistuppa.

Esmalt võiksid sa alustada Seleniidist. Seleniit on üks äärmiselt rahustav kristall ja magamistoas on selle jaoks kõige õigem koht. Sellepärast valmistatakse Seleniidist ka küünlaaluseid ja neid kasutatakse kodu- ja stressiteraapiates. Seleniit aktiveerub kiirelt tule lähedal, seetõttu võiks sinu magamistoas olla kas Seleniidist küünlaalus, Seleniidist torn, Seleniidist süda, Seleniidist lamp  või Seleniiditükid valge küünla kõrval mõne aluse peal.

Peale Seleniidi soovitan magamistoas hoida ka Ametüsti, Roosat Kvartsi, Lumikvartsi ja Valget Hauliiti. Ametüsti puhul soovitan näiteks Ametüstist südant, küünlaalust, Roosa Kvartsi puhul näiteks küünlaalust, Roosa Kvartsi tippu, Lumikvartsist näiteks kuuli, Valgest Hauliidist näiteks elevanti või koera.

Kristallikomplekt

Ülalnimetatud kristallkujudele lisaks võiksid magamistuppa luua kristallikomplekti, milles kasuta poleeritud kristalle või geoode. Kristallikomplekt võiks olla mõne naturaalsest materjalist aluse peal, näiteks puidust karbis või keraamilisel taldrikul. Kristalle ei tohiks peita ja nende ideaalne koht on öökapi peal või magamistoas oleva peegli ees. Kui magamistoas on peeglilaud, siis see on kristallidele kõige ideaalsem koht, kuna peegel aitab kristallidel paremini tööd teha.

1. Seleniit rahustab närve, leevendab emotsionaalseid pingeid ja aitab samal ajal kaitsta Astraalrännakute ajal tekkivate ohtude ehk õudusunenägude ning luupainajate eest. Seleniit toob sinu ellu rahu, tasakaalu, stabiilsust ja heaolu. Lisaks Seleniidi harmooniat pakkuvate energiatele on see kristall ka üks tugevamaid ja vajalikumaid Inglikristalle. Seleniit aitab Inglitega ühenduses olla, Inglite jaoks vajalikke portaale avada ja see viib sind kokku sinu kaitseingliga - sinu kõige peamise Ingliga, kes on mõeldud sind selles elus siin Maa peal valvama ning abistama. Seleniit meeldib väga paljudele inimestele ja seda ka põhjusega - see on kristall, mis aitab sul enda mõtted selgeks saada. Kui sa otsid kristalli, mis aitaks sinu sisse luua rahu, siis Seleniit on kindlasti see õige kristall sisemise rahu loomiseks. Seleniidi lähedal viibimine, selle kasutamine või kandmine aitab sinu sisse rahu tekitada.

Luupainajad on halvad ja deemonlikud hinged, kes sisenevad inimese unenägudemaailma. Seleniit on kristall, mis aitab sellist sorti hingedel sinu kodust end eemal hoida. Selleks, et halvad ja deemonlikud hinged ei jõuaks sinu koju, selleks aseta Seleniidist kristalle enda aknalaudadele. Kui sina või mõni sinu teine pereliige näeb öösel unes luupainajaid ja õudusunenägusid või kardab magama jääda, siis kindlasti aseta Seleniite aknalauale.

2. Sinine Kvarts ja Sinine Kaltsiit on väga sarnaste toimetega kristallid ja mõlemad aitavad leevendada seda stressi, mis on tekkinud terve päeva jooksul, eriti kasulikud on tööstressi ja ülemõtlemise leevendamisel.

Sinine Kvarts on äärmiselt rahustava, tasakaalustava ja harmoniseeriva toimega kristall, mis aitab igaühte, kuna igas inimeses on midagi, mis vajab just neid kolme väga väärtuslikku energiat. Sinine Kvarts aitab emotsionaalselt rasketest perioodidest ja üleelamistest terveks saada. Samas aitab see ka ajal, mil lihtsalt hing soovib rohkem puhkust ja rahu leida. Sinine Kvarts on igaühele üks tõeliselt rahustav kaaslane. Sinine Kvarts on tõepoolest energeetilises mõistes rahustava toimega, see on stressi leevendaja seda igas mõttes. Sinine Kvarts on kasulik kõigile, kes tunnevad, et nad ei suuda lihtsalt kõigega toime tulla. Sinine Kvarts õpetab aega maha võtma ja iseennast selle kiire tempo juures märkama ning mitte ära unustama. 

Sinise Kaltsiidi peamine omadus on närvide rahustamine. Seda võib hoida koos teiste stressi leevendavate kristallidega näiteks magamistoa öökapil, et see saaks öösel eemaldada sinu hinges oleva rahutustunde. Eriti kasulik on hoida Sinist Kaltsiiti väikelaste toas või vastsündinute lähedal, kuna see aitab uute ja pidevalt muutuvate olukordadega kiirelt kohaneda.

3. Kuukivi aitab vabastada negatiivseid mõtteid, melanhooliat ja lasta lahti negatiivsetest kinnisideedest, nagu näiteks pidev muretsemine oma laste pärast, pidev hirmutunne jne. Kuukivi on väga malbe energiaga kristall, mis teeb tööd tasa ja targu, kuid väga kindlameelselt. Kuukivi tervendab ebasoodsaid energiaid, mis võivad olla negatiivsuse põhjustajaks. Kuukivi aitab paremini uinuda ja seda ka kasutatakse unehäirete leevendamiseks. Spirituaalne tasakaal on inimesel aga ülimalt tähtis ja ma pidevalt rõhutan, et sellega tuleb tegeleda, kuna kui sinu vaimne keha on tasakaalust väljas, tekivad erinevad probleemid, nagu näiteks pidevad meeleolukõikumised, pidev kurbustunne, hirmud seoses suhetega, hirm enda tervise ees jne.

Kuukivi on ka kristall, millel on oskus tervendada viljakusega seotud probleeme. Kuukivi aitab eemale viia need mõtted, mis ei lase naisel lapseootele jääda ehk need, mis tekitavad hirmu ja panevad emotsionaalsele kehale blokaadi peale.

4. Ametüst geood 
ja Tselestiit geood Kindlasti peab kristallikomplekti seas olema ka üks geoodiline kristall, et teised kristallid teeksid sinu Auraga harmoonias tööd. Ametüst ja Tselestiit mõlemad mõjuvad suurepäraselt sinu Aurale, kui soovitakse stressist jagu saada.

Ametüst geoodid on ülimalt rahustava ja intuitiivse energialaenguga kristallid, mida kasutatakse nii keskkonna kui ka inimese energia puhastamiseks, laadimiseks ja võimendamiseks. Ametüst on üks violetsetest tervendajatest, violetne tervendamine on ülim Aurapuhastusviis läbi värvide, kuna violetsel värvil on oskus eeterkehast välja tuua stress, stressiallikad, et lahti saada kurbustundest, muuta inimest spirituaalsemaks, avades meie tšakrad heale tunnetusele ja intuitiivsele informatsioonile. Ametüst geood sobib kõikide kristallikomplektide keskele, mis on seotud intuitsiooni tugevdamisega, unehäirete leevendamisega, halbadest harjumustest lahti saamisega, stressi leevendamisega ja alati ka lastetuppa, aidates neil täisväärtuslikult üles kasvada. 

Tselestiit geood on väga kõrge spirituaalse tasemega kristall, mis kannab enda lähedalolevatesse inimestesse igavest rahu ja leevendab stressi selles keskkonnas, kus see eksisteerib. Tselestiit geood on väga kasulikuks väekristalliks neile, kes soovivad Inglitega kontakti saada ja enda kadunud lähedaste hingedega suhelda. See on kristall, mis avab sinu meeled, tugevdab sinu intuitsiooni ja õpetab sind intuitsiooni kuulama. Kasuta Tselestiit geoodi enda magamistoas, et läbi une Ingleid näha ja ettekuulutusi läbi unenägude saada. Selleks aseta Tselestiit geood enda voodi kõrvale või voodi alla. Kui sul on olemas kristalle, mis avavad sind nägemuste nägemisele, siis Tselestiit geood sobib ideaalselt nende kristallide keskel hoidmiseks. Tselestiit geood sobib ideaalselt sellistesse kristallikomplektidesse, mis on seotud Inglitega, nägemustega, unenägudega, astraalrännakuga, intuitsiooniga, rahuga ja hea unega. Hoia Tselestiit geoodi enda või pereliikme voodi kõrval, et tervendada teda unehäiretest ning vabastada teda stressist.

5. Roosa Kvarts vabastab perekonnasiseseid pingeid, lahkhelisid ja erimeelsustest tekkinud stressi. Roosa Kvarts on kasulik neile, kelle stressiga on seotud armastatud inimene, kas teemaks on siis suhteprobleemid, lahkuminek või kellegi surm. Roosa Kvarts sobib pea kõigile, kuna see on äärmiselt õrna energiavibratsiooniga kristall, mis hakkab sinu Auras tööle nii, et sa esialgu ei pane selle toimet tähelegi. See teeb sellest kristallist väga hea tervendaja, mis aitab eemaldada sinu hingest ärrituvuse, närvilisuse ning liigse emotsionaalsuse, aidates sul olla emotsionaalselt stabiilsem ja tasakaalukam. Roosa Kvartsi kristalli on kasulik hoida kodus, et see saaks sinu koju tuua armastuseõnne. Roosa Kvarts jagab endast välja väga leebeid energiavibratsioone, aidates armastuseenergiat blokeerivaid energiaid kustutada ja nende asemele jäädvustada kõik selle, mida Roosa Kvarts suudab kinkida - armastust, head läbisaamist, rõõmu, positiivsust ja headust.

6. Suitskvarts on eriti kasulik meeste jaoks, kui nad ei suuda uinuda töömurede tõttu. Üldjuhul esineb selline probleem meestel rohkem, aga töötab samamoodi ka naiste puhul. Suitskvarts on kristall, mis tervendab sinu hinge, aidates närvilisusel kaduda, aidates sind tasakaalus hoida ja vabastada sinus eksisteerivad negatiivsed mõtted. Kui sa tunned, et sa oled pidevalt negatiivne ja pessimistlik, siis Suitskvarts on see kristall, mis aitab sul muutuda palju rõõmsameelsemaks inimeseks. Hoia Suitskvartsi unekristallidega koos või oma väikese lapse voodi kõrval, kui teid painavad halvad unenäod. Suitskvarts aitab ka neid, kes ei julge magama jääda või hakkavad endale ise vaimusid ette kujutama.

7. Lumikvarts ja Mango Kaltsiit on eriti kasulikud laste magamistuppa, kuna need kaks kristalli on väga peene vibratsiooniga ja aitavad eriti tõhusalt tundlikke hingesid. Lapsed on väga tundlikud ja need kristallid aitavad leevendada stressi, mis on tekkinud vähesest enesekindlusest. Need mõlemad kristallid sobivad väga hästi ka beebiootel naise magamistuppa, kuna Mango Kaltsiit aitab lapsega paremat sidet luua ja Lumikvarts toimib väga rahustavana.

Lumikvarts
sobib magamistuppa ja lastetubadesse, kuna aitab kiiremini lõõgastuda, end hästi tunda, uinuda, rahuneda, liigsetest mõtetest lahti saada. Seda võiks panna väikeste laste voodi kõrvale, et nende uni oleks täisväärtuslik, ilma õudusunenägudeta ja aitaks neil kiiremini unne minna. Lumikvarts on kasulik neile lastele, kes on ülitundlikud valjule häälele ja seetõttu võivad kergelt ehmuda või unest üles ärgata.

Mango Kaltsiit on tõeliselt armastusväärne kristall, see pulbitseb romantikast, sõprusest, andestamisest, headusest, tingimusteta armastusest ja tolerantsusest. Mango Kaltsiit on tõeline hingeabiline, aidates sinu emotsioone ja tundeid toetada ning juhtida. Mango Kaltsiit aitab maandada energiaid, mis võivad põhjustada perekonnaliikmete või armastajate vahel tülisid, riidusid ning erimeelsusi. Mango Kaltsiit edendab armastuseenergia kasvamist. Mango Kaltsiit abistab astraal-rännakutes käimist ja selle läbiviimist. Selleks võib Mango Kaltsiidi lisada ettekuulutuste, intuitsiooni või hea une kristallikomplekti. Mango Kaltsiit aitab meenutada seda kõike, mis meile läbi une räägitakse, aitab õppida ja muuta need rännakud kasulikuks. Mango Kaltsiit soodustab uinumist ja seega on seda kristalli kasulik magamistoas hoida.

8. Valge Hauliit leevendab pingeid, mis on juba füüsilisse kehasse üle läinud. Kasulik selleks, et magama minnes suudaks keha lõõgastunult olla. Valge Hauliit on üks parimaid hinge tervendajaid, mille energia suudab aidata väga põhjalikult ja väga sügavuti. Valge Hauliit mitte ainult ei ole rahustav kristall, vaid see oskab ka lasta vabaks hirmusid ja ülemõtlemist, millega peab väga suur hulk inimesi silmitsi seisma. Kui sa otsid enda ellu kristalli, mis aitaks sul end hästi tunda, siis kindlasti on Valge Hauliit selleks kristalliks. Valge Hauliit on samuti kristall, mida on sobilik hoida väikelapse toas ja voodi kõrval. Valge Hauliit aitab last vaimselt tervena hoida, aidates lapse stressi leevendada, parandada tema und ja väljapuhkamist. Valge Hauliit aitab väikelapsel olla heatahtlik, rahulik, tasakaalukas ja see aitab tal end hästi tunda. Valge Hauliit blokeerib vihatunde teket ja on eriti kasulik lapsele, kes on kergesti ärrituv ja sõjakas. Valge Hauliit on kristall, mis on seotud Kroontšakraga ja millel on oskus seda avada ning tervendada. Valge Hauliit aitab avada kanali, mille kaudu avaneb sul võimalus läbi une kogeda väga huvitavaid ja müstilisi kogemusi. See on kristall, mis aitab sul läbi une minna sügavale enda minevikku ja näha enda tulevikku ette. 

Kuidas puhastada stressiga võitlevaid kristalle?

Kui sa oled endale selle harmooniakomplekti loonud või soovid ajapikku need kristallid sinna juurde lisada, siis soovitan sul neid puhastada kas Salveisuitsuga, Salvei eeterliku õliga või Lavendliviirukitega või Lavendli eeterliku õliga. On ka hea, kui aeg-ajalt hoitakse kristallide keskel Lavendli maagiaküünalt.

Salvei on universaalne spirituaalne tervendaja ja puhastaja, taim, mis aitab ükskõik, millisel negatiivsel ja kahjulikul energial haihtuda. Salveid on kasulik kasutada igal ajal hoolimata Kuufaasidest ja eluperioodist.Ma olen alati öelnud, et mida rohkem salveid, seda tervem on kodu. Põleta Salvei eeterlikku õli kristallide vahetus läheduses ja enda lähedal, et kristallid ning sa ise saaksite negatiivsest energiast puhastatud. Salvei aitab kahjulikku energiat hävitada, mis toob ellu ebaõnne.

Lavendel vabastab stressienergia, mis on koju või kristallidesse kinnitunud ja kõige enam sobib see nende kristallide puhul, mis toovad rahu, tasakaalu, leevendavad stressi ja on seotud vaimse heaolu parandamisega. Lavendel aitab muuta kodu stressivabamaks, peale suuremat stressirohket või negatiivset situatsiooni on alati kasulik kodus Lavendlit põletada, et see energia ei kinnituks koju ja ei põhjustaks edaspidi analoogseid probleeme.Lavendli eeterlik õli suudab rahustada närve ja stressis meelt, kuna tegemist on lõõgastava toimega eeterliku õliga. Lavendel on alternatiivne antidepressant, mida ma soovitan kõigile, kes vähegi vaevlevad halva tuju ja depressiooni küüsis.

Puhastada võib kristalle täpselt siis kui soovid, aga vähemalt ühel korral kuus. Kõige parem aeg kristallide puhastamiseks on Täiskuu või Noore kuu loomise aeg.

Kas ma võin sellesse komplekti kristalle juurde lisada ja kui, siis milliseid?

Selles komplektis on põhilised kristallid, mida kasutatakse stressi leevendamiseks ja siia komplekti võib lisada kõiki neid kristalle, mille kohta olen ise kirjutanud, et need on rahustava ja und soodustava toimega. Siia komplekti võib lisada kristalle juurde nii palju, kui ise soovid. Peaasi, et kristallid oleksid magamistoas ja et neid puhastatakse õigete taimeessentsidega.

Selle kristallikomplekti võib luua ka siis, kui sa tunned end hästi, kuna kristallid aitavad vältida probleeme ja endasse negatiivsuse kogumist. Seega, kui ühel päeval sa tunned end ideaalselt, ei tähenda see seda, et peaksid kristallikomplekti lahti võtma. Mina soovitan seda komplekti hoida ja ajapikku täiendada.

Ühest stressi ja harmoonia kristallikomplektist piisab, kui ühes toas magab mitu inimest, nagu näiteks mees ja naine. Kui toas magab palju lapsi ja tuba on suur, siis tuleb luua igale lapsele individuaalne kristallikomplekt.