Depressioon on üüratult lai, keeruline, salakaval ja raskesti lahendatav terviseprobleem. Et tõmmata selle edasiarengule pidurit, tuleb esmalt üles leida põhjus, miks depressioon eksisteerib. Sellele küsimusele vastust leides on suur tõenäosus sellest ühel päeval ka täielikult vabaks saada.

Üks osa minu tööst on aidata depressioonis inimesel taas leida üles valgus. Minu töö on välja selgitada, miks ollakse depressioonis, mis on selle süvendaja ja mida saaks ette võtta, et panna algus enesetervendusele. Olen aastatega jõudnud järeldusele, et depressioone on väga palju erinevaid liike. Üheks on näiteks eksistentsiaalne depressioon - vähemalt nii olen ma seda ise kirjeldanud.

Depressioon võib tekkida hormonaalsetest probleemidest, trauma tagajärjel, mürgistest uskumustest, inimestest, kes süvendavad probleeme või näiteks ka valedest toitumisharjumustest või olla hooajaline depressioon. Selle algatajaid on erinevaid. Üks depressiooni liikidest, mida täna siin sinuga koos käsitlen, on eksistentsiaalne depressioon ehk iseenda elumõtte ja eksisteerimise mitte mõistmisest tekkinud depressioon.

Eksistentsiaalse depressiooni esmasteks sümptomiteks on...

Enda elumõtte mitte mõistmine.

Arusaamatus, mida peaks selles elus tegema ja kes olema.

Iseenda erialas kahtlemine, enda ande mitte mõistmine.

Tunne, et teised mõistavad, milleks nad eksisteerivad ja loodud on.

Tunne, et teised suudavad nautida seda, mida nad teevad.

Iseenda võimetes kahtlemine.

Tunne, et sulle endale ei ole ühtegi tugevust kingitud ja sa ei ole eriline.

Kõik ülejäänud sümptomid on sarnased teistele depressiooni liikidele. Näiteks väsimus, tujude kõikumine, meeleolu muutlikkus, jõuetus, apaatsus ja näiteks ka seksuaalsuse ära kaotamine. Depressiooni puhul on tegemist salakavala haigestajaga, mis ühel päeval laseb sul rohkem ja vabamalt hingata ning teisel päeval võib sinu päeva pea peale keerata. Alles hommikul üles ärgates mõistad, milline päev sind täna ees on ootamas. See on raske ja iseendale tuleb 24/7 abi anda, mitte loota parematele päevadele.

Eksistentsiaalse depressiooni puhul on tegemist millegagi, millele saab eelkõige anda abi spirituaalsel viisil. See tähendab seda, et sellega ei pruugi tavapärased ravimeetodid toimida. Seetõttu tõstatan selle teema siin üles, et sind aidata, kui sa oled selle küüsis. Oma seansiruumis kohtan ma pidevalt selle probleemi käes olevaid inimesi, keda ma seal kohapeal aitan, kuid ma soovin, et minu abikäsi ulatuks kaugemale. Üks viis, kuidas mõista seda, kes sa oled ja mis on sinu eesmärk, on jõuda minu eraseansile, kus ma saan aidata sul enda eluülesandeid ja eesmärke paremini mõista.

Eksistentsiaalsele depressioonile on väga tundlikud need inimesed, kes on oma iseloomult suured analüütikud, kes on harjunud erinevate teemadega minema sügavuti, kelle mõttetegevus on lai ja sügav. Seda seetõttu, et need inimesed on harjunud kõige üle järele mõtlema, süvenema ja iseendas diskussioone tekitama. Nemad on sellel teemal lihtsalt tundlikumad ja stressi tõttu või mõnel muul põhjusel võivad sattuda sellisesse depressiooni.

Sellise depressiooniga kaasneb nõiaring, kus pidevalt keerlevad peas mõtted: Miks on elu on just selline nagu see on? Mis saab minust peale surma? Mis saab, kui ma ei ela täiel rinnal? Tunne, et aeg libiseb käest ja ma ise ei tee selle nimel midagi. Tuimuse tunne ja küsimused, miks ma ei suuda armastust avaldada ja rõõmus olla? Pidevad sarnase alatooniga küsimused keerlevad selle inimese sees.

Eksistentsiaalne depressioon tekitab tunde, et keegi ei saa sinust aru, keegi ei mõista sind ja ei suuda sulle tuge ega abi pakkuda. Vahel tekib isegi tunne, et selles elus on kõik mõttetu ja samas kontrastina tekib tunne, et sa sooviksid elu nautida ning sul on meeletu unistus paremast enesetundest. Need tunded käivad vaheldumisi ja segamini.

Eksistentsiaalset depressiooni ei ole võimalik ravida tavapäraste vahenditega, kuna see ei ole füüsiline depressioon. Tegemist on spirituaalse depressiooniga ja seetõttu tuleb sellisel puhul kasutada spirituaalseid tervendusviise.

Sellist sorti depressiooni on võimalik ravida Ajurveedaga, kristallidega, meditatsiooniga ja enda elu eesmärgi lahti seletamisega selgeltnägija juures. Kõik need punktid peaksid täidetud olema, et saavutada hea tulemus.

Ajurveeda 

Rodioola ja Bacopa Monnieri aitavad panustada sinu vaimsesse tervisesse, et sa suudaksid ilma närvi minemata end tervendada. Rodioola aitab tuua esile rohkem häid päevi, andes sulle võimaluse terveks saada. Bacopa Monnieri aitab kaasa analüüsimisele, mis ei vii kurbuseni, vaid lahendusteni. Mõlemad on Ajurveeda antidepressandid ja ajutöö parandajad.

Kristallid - On olemas teatud kristallid, mis toetavad eksistentsiaalse depressiooni korral sinu Auravälja ja aitavad kaasa enda elu mõtte üles leidmisele. Neid kandes aitavad need sul jõuda järeldusteni ja tõeni, mida sul vaja on. Fuksiit ja Que Sera on kaks kristalli, mis aitavad sul iseenda elumõttest aru saada. Lisaks ka Opaal, mis suudab sinu silmad selle koha peal avada. Kanna neid kuni tuled depressioonist välja.

Meditatsioon - Meditatsioon on iseenda rahustamiseks ja spirituaalsete energiate paika loksutamiseks. Kasuta meditatsioonis viirukeid, mis aitavad sind tervendada ja valgustada. Näiteks stressileevendus-, namaste-, reiki- ja pühendumuseviirukid on siinkohal väga kasulikud. Mediteeri viis minutit või rohkem vähemalt korra päevas.

Selgeltnägijalt vastuse saamine - Üks osa minu tööst on lugeda "saatuseraamatut", mille käigus ma näen endale külla tulnud inimese annet/andeid, elueesmärke ja annan kätte suuna, kuidas sellest etapist, kus sa eksisteerid, edasi liikuda. See aitab kaasa depressioonist välja tulemisele ja annab vastuse küsimusele: "Miks sa eksisteerid ja mis on sinu elu mõte!"

Lisaks sellele aitavad sind igakuised koduenergiapuhastused ja -tervendused. Sinu kodu on negatiivset energiat täis, kui sa oled depressioonis ja see ei ole sulle tervenemiseks parim koht, kui sa kodueenergia eest hoolt ei kanna. Kurbust ja stressi tekitavaid energiaid aitab ära puhastada salvei ja kadaka rituaalitõrvik. Kasuta seda, kui oled enda elus madalseisus, stressis ja depressioonis. Salvei puhastab ära kõik halva energia, mis on koduseinte vahele kinni jäänud, ja kadakas aitab sügavuti lahti saada nendest energiatest, millest muidu ei ole kerge vabaks saada.

Eksistentsiaalsest depressioonist on võimalik vabaks pääseda, kui astud samme, mis aitavad sinu elu mõtte lahti seletada. Järgi neid nelja sammu!