Basiilik on üks enimlevinud maitserohelisi, mis on seotud väga paljude erinevate rituaalidega, alates raharituaalidest kuni armastuserituaalideni. Peamine põhjus, miks Basiilikut väga palju kasutatakse, on see, et seda on lihtne kasvatada ja see ei vaja väga suuri kasvutingimusi. Basiilikut on teadaolevalt kasvatatud üle 3000 aasta meditsiinilistel põhjustel ja tuhandeid aastaid rohkem veel rituaalide teostamise jaoks. Basiilik on ka minu retseptides ja söögilaual hinnatud taim, kuna sellel on äärmiselt palju võimsaid omadusi. Kõige parem on aga see, et Basiiliku kodus kasvatamisel on omamoodi jõud sinu elamise üle.

1. OSKUS TUUA MAJJA KÜLLUST

Külluseenergiaid suurendab su kodus see, kui sa kasvatad ise Basiilikut, see idaneb seemnest kuni sa selle ära tarbid. Basiiliku idanema panemine aitab vabastada Basiilikus olevad külluslikud võimed ja kui see taim teeb seda sinu kodus, siis see aitab külluslikke energiaid suurendada. Seega üks väga hea põhjus, miks seda taime kasvatada. Hiljem võid loomulikult Basiiliku söögitegemisel ära tarbida.

2. KODUS KASVAV BASIILIK ON VÕIMSAM VITAMIINIANDJA

Kui inimene kasvatab taime iseendale, siis ta annab sellele juurde oma väge. Taimed tajuvad armastust ja armastavad hoolitsust. Kui sa seda teed, siis taim kasvab võimsam, vitamiinirohkem ja seda on kümneid kordi parem kasutada erinevates rituaalidest, kuna selle mõju on võimsam. Basiilikus on palju tervislikke omadusi, mis annab ka suure põhjuse seda tarbida:

- Leevendab aknet
- Teravdab ja ergutab mälu
- Leevendab erinevaid neerudega seotud probleeme
- Tasakaalustab emotsioone
- Aitab seenhaigustel taanduda
- Kiirendab ainevahetust
- Basiiliku söömisel annad sa endale võimsa
kaitse-, armastuse ligitõmbamise energia ja külluseenergia
- Tõstab libiidot, energiat ja teotahet
- Taastab, noorendab ja tervendab nahka
- Tasakaalustab veresuhkrut
jne.

3. BASIILIK KUI ARMASTUSE EDENDAJA

Basiilikul on armastusega seotud omadusi ja mõju nii inimese kui ka keskkonna üle. Kui soovid Basiilikust saada kõike armastusega seotud ja armastad ka kristalliteraapiat, siis ma jagan sinuga ühte head nippi. Kui sa paned Basiilikuseemned potti, et need hakkaksid kasvama, siis soovitan sul mulla sisse, otse seemnete alla, panna üks tükk Roosat Kvartsi, olgu see siis poleeritud või lihvimata kujul kristall. Roosa Kvarts aitab Basiilikule lisada armastuseenergiat. Seda taime võib toidu sees kasutada või kodus hoida, mõlemat pidi aitab see armastusel majja tulla või sinul endal armastavamaks muutuda. Sedasama Roosat Kvartsi võid teinekordki Basiiliku või mõne teise taime istutamisel kasutada.

Igakord, kui taime kastad, annab Roosa Kvarts taimele oma energiat edasi.

4. BASIILIK KÜLLUSEKRISTALLIDEGA

Kui paned Basiilikuseemned potti, siis lisa sinna mulla sisse Sammalahhaati või Dendriitahhaati selleks, et Basiilik tooks majja küllust, või kui sa kasutad seda taime toidulaual, et see avaks sinu enda sees külluseenergiad. Neid kristalle võib hiljem uuesti kasutada erinevate taimede potis samal eesmärgil. Nii Sammalahhaat kui ka Dendriitahhaat on mõlemad seotud külluse majja toomisega ja need töötavad kõige paremini koos mõne taimega.

Basiilikulehti, mida on kasvatatud nende kristallidega koos, saab kasutada külluse-, edu-, äri- või soovide täitumise rituaalides, kuna nendes on konkreetne vägi selliste rituaalide elluviimiseks. Töötab kümneid kordi paremini, kui tavaline poest ostetud Basiilik või Basiilik, millele pole lisaväge antud.

5. SUHETE PARANDAJA, ABIELU EDENDAJA JA ROMANTIKA LOOJA

Basiilik on aegade algusest peale olnud armastusetaim, kuna sellel on oskus äratada inimese sees tundeid, muuta inimest heas mõttes emotsionaalseks, tuua inimese seest välja romantikat ja võimendada ükskõik millist armastavat tunnet. Peale selle aitab Basiilik tervendada inimese Südametšakrat. Kui Südametšakra on terve, aitab Basiilik armastust su ellu tuua. Basiilikut saab kasutada ka mehe-naise omavahelise suhte paremaks muutmisel. Kasvata ise Basiilikut kodus, et see suurendaks kodus armastavamaid energiaid ja lisa seda roogade sisse, et selle armastavad omadused jõuaksid sinuni.

Basiilikulehtedega puhastatakse ka armastusekristalle. Selleks nopitakse lehed ja asetatakse armastusekristallide peale ning hoitakse neid seal kolm ööpäeva. Seejärel visatakse Basiilikulehed minema, kuna need on eemaldanud negatiivse energia, mille kristallid on majast ja sinu enda seest välja võtnud.

6. KAITSEB MAJA EBAÕNNE EEST

Kui Basiilikutaim on sinu kodus ükskõik millisel põhjusel, ja sellel lastakse kasvada, siis see aitab majast eemal hoida ebaõnneenergiat, mis on seotud külluse ja armastusega. Seega on see mitmekülgne kodu kaitsja, tervendaja ja abiline. Kõige parem on see, kui Basiilikutaim saab olla akna juures või õues võimalikult lähedale maja uksele/aknale. Feng Shui järgi lasevad aknad ja uksed meie koju ebaõnneenergiat. Basiilikutaim aitab selle tagasi allikasse saata, kui see on perekonna poole saadetud.