Seljavalud on väga tüüpiline terviseprobleem nii naistel kui ka meestel ja nendest vabanemine on tihtipeale väga keeruline. Igal haigusseisundil on oma emotsionaalne põhjus, miks see meil eksisteerib ja tegelik tervenemine on võimalik ka emotsioonide tervendamisega. Loomulikult on üks asi see, et kui sa oled raske füüsilise töö tagajärjel endale ajutise seljalihaste/närvi kahjustuse saanud või madrats, millel magad, ei ole sinu tervisele hea, teine asi on aga see, kui selg on krampis, närvid on pinges, seljavalud vaid süvenevad ning ei lähe üle, samuti ei teata vahel ka nende põhjuseid. Siis on see emotsionaalne haigusseisund, millele on tegelikult võimalik alternatiivse teraapiaga tervenduslöök anda. Panen siia kirja mitmed viisid, kuidas end ise tervendada, kuna tegelikult on igal inimesel oskus hoolitseda nii enda keha vaimse kui ka füüsilise tervise eest ehk teha ise endale teraapiat.

Jäta meelde, et igasugune füüsiline haigus või terviseprobleem peegeldab sinu enda emotsioone, mille oled enda Aurasse saatnud.

ALASELJAVALUD

Alumine seljaosa on tugevalt seotud nii Juurtšakra kui ka Sakraaltšakraga. Tegelikult annab alaseljavalu vihje, et need kaks Tšakrakanalit ei tee õigesti tööd ning neile on tervendust vaja. Üks viis on hakata kandma nendele Tšakratele mõeldud kristalle, et see energiakanal, mis tagab selle piirkonna tervise, oleks võimeline sind tervena hoidma.

Emotsionaalsed probleemid, mis tekitavad alaseljavalu:

MATERIAALSUS - Üleliigsed mured materiaalsuse pärast, rahaprobleemid ja kui ka reaalseid rahaprobleeme ei ole, siis see võib olla liigsest murest, mis on sellega seotud. Nende inimeste mõtetest käivad pidevalt läbi küsimused: "Kas ma saan materiaalselt hakkama?", "Kas mul jätkub raha?", "Millisel viisil ma saaksin rohkem teenida?", "Ma ei tohi seda ega teist endale lubada, ma pean raha koguma" jne. Sellisel juhul tuleb lasta see emotsioon vabaks ja uskuda, et kui oled aktiivne ning töötahteline inimene, siis on kõik võimalik. Pidage meeles, et raha ei tule sinna, kus seda nõutakse, vaid sinna, kus usutakse, et see on võimalik. Nõudmisega seatakse blokeeringuid, soovide ja usuga luuakse võimalusi.

TEISTE AITAMINE - Tunned, et sa ei suuda ega soovi teisi inimesi aidata, kuna võid enda stabiilsuse ära kaotada. Ehk sul on emotsioon, mis takistab sul teisi aitamast, kuna kardad, et ei oska seda teha või see teeb sulle liiga.

ENESEKINDLUS JA KONTROLL - Inimene võib tunda, et ta ei suuda iseenda elu üle kontrolli saavutada ja see on ka märk Juurtšakra kehvast tööst. Emotsionaalne tervenemine saab algust siis, kui inimene lõpetab enda peale negatiivselt mõtlemise. Inimene peab uskuma iseendasse ja nägema endas tugevust ning võlu.

Tervendavad kristallid kandmiseks: Mahagon-Obsidiaan, Obsidiaan, Oonüks, Must Turmaliin, Šungiit, Punane Jaspis. Need kristallid aitavad Juurtšakral või Sakraaltšakral tervenda ja samas on seotud ka valude vaigistamisega.

Muutes enda mõttemaailma teiste aitamise osas, aitab see vabaneda ka alaseljalvalust. Sa pead nägema, et teiste inimeste aitamisega sa saad tugevamaks, mitte nõrgemaks. Kui sa lõpetad liigselt materiaalsete probleemide peale mõtlemist, aitab see vabastada emotsionaalseid pingeid sinu alaseljas.

ÕPPETUND: "Sa külvad seda, mida lõikad" Kui soovid tulevikus abi saada elult eneselt, siis pead abi andma minevikus. Seega aita täna ja saa abi, kui sul seda on vaja. Meie abi on kõik Karma ettemaksuga välja teenitud.

KESKSELJAVALUD

Keskmine seljaosa on seotud Sakraaltšakra ja Päikesepõimikuga ning kui on seal valu, siis on see märk nende Tšakrate kehvast tööst. Üks viis on hakata kandma neile Tšakratele mõeldud kristalle, et see energiakanal, mis tagab selle piirkonna tervise, oleks võimeline sind tervena hoidma.

Emotsionaalsed probleemid, mis tekitavad keskseljavalu:

TOETUSE PUUDUS - 
Kui inimene talub keskseljavalusid juba pikemat aega ja see  on pidevalt pinges ning segab magamist, siis võib olla tegemist toe puudumisega. See tähendab seda, et see inimene ei tunne kellegi teise poolt emotsionaalset tuge, eriti lähedaste poolt, tema peab vastutama paljude asjade eest, mille eest võiks vastutada ka keegi teine koos temaga. Ta tunneb, et talle ei tulda vastu, kui ta seda soovib.

MINEVIK - Teiseks üheks suuremaks põhjuseks võib olla liigne mõtlemine mineviku peale. Kui on keskseljavalud, siis võib see olla märk sellest, et vaadatakse kahetsusega minevikku, mõeldakse pidevalt selle peale, mida oleks võinud paremini teha. Võib ka olla kerge viha kellegi üle, millest ei suudeta vabaks lasta. Kui see on seotud vihaga, siis sellest aitab lahti saada Kuntsiidi või Morganiidi kristall.

LIIGNE ISETEGEVUS - Kolmandaks põhiprobleemiks, mis kahjustab emotsionaalselt sinu Päikesepõimikut ja tekitab seega seljavalusid-seljapingeid, on see, kui sa võtad endale liiga palju kohustusi. Liigne isetegevus, uskumine, et ainult sina saad mõne asjaga hakkama ja vajadus kõige üle kontrolli hoida tekitab keskselga valusid.

Tervendavad kristallid kandmiseks: Merevaik, Mahagon-Obsidiaan, Šungiit, Krüsopraas, Oranž Kaltsiit. Need kristallid aitavad Sakralaatšakra ja Päikesepõimiku Tšakral taastuda ja valu leevendada.

Emotsionaalne tervenemine saab alguse siis, kui sa lased emotsionaalse toe saamisest vabaks, uskudes, et sa saad ise hakkama ja et abi andmine on alati tingimusteta. Mida rohkem sa abi nõuad või ootad, seda tugevamaks võivad minna seljavalud. Tuleb lõpetada mineviku peale mõtlemine ja hoopis suunata enda mõtteid olevikule-tulevikule. Loomulikult tuleb õppida ka vabaks laskma ja jagama kohustusi, mis on vaja ära teha.

ÕPPETUND: "Mida enda ellu soovid, selle nimel tuleb ise tööd teha" Ära oota kunagi, et keegi tuleks ja tooks sulle hõbekandikul kõik ette. Karma toimib välja teenimisega, preemia saabub siis, kui oled tööd teinud.


ÜLASELJAVALUD

Ülemine seljaosa on seotud Südametšakraga ning kui on seal valu, siis on see märk selle Tšakra kehvast tööst. Üks viis on hakata kandma sellele Tšakrale mõeldud kristalle, et see energiakanal, mis tagab selle piirkonna tervise, oleks võimeline sind tervena hoidma.

Emotsionaalsed probleemid, mis tekitavad ülaseljavalu:

KAS MIND ARMASTATAKSE? - Ülaseljavalude peamiseks põhjuseks on emotsionaalse turvatunde puudumine, see tekib siis, kui inimene ei tunne, et teda armastatakse. Pidev kahtlemine ja kõhklemine enda partneri tunnete osas tekitab väga tõsiseid pingeid selga ning kaela.

ÄRAKASUTAMINE - Ülaseljavalu võib tekkida ka selle tagajärjel, kui sa hakkad tundma, et annad endast liiga palju välja ja ei saa midagi tagasi. See on samuti seotud tingimustega armastusega, aga sa pead õppima, et armastuse jagamine ja teiste eest hoolt kandmine on osa Karmast, mitte sellest, et sa saaksid kohe sellelt inimeselt vastutasu. Ennekõike teed sa iseendale head, kui oled valmis teisi inimesi emotsionaalselt toetama, sa suurendad enda sees armastust, tugevdad sellega enda Südametšakrat ja vastutasuks tuuakse sinu õuele armastuseõnn. Ülaseljavalud võivad tekkida siis, kui tunned, et oled pidevalt teistele toeks ja aitad neil emotsionaalselt tugevneda, aga sa ise ei saa nende käest abi.

JÄLGIMINE - Ülaseljavalud võivad tekkida ka siis, kui sa tunned pidevalt, et keegi jälgib sinu tegevust, keegi tunneb selles suhtes suurt huvi või ka tunned pidevalt, et sa pead end kõigi eest kaitsma. Kui sa tunned nii, siis sa pead tegelema enda Aura kaitsmisega, mitte pidevalt nende asjade peale mõtlema. Pidev negatiivsus sinu Auras tekitab tervisehädasid ja selleks probleemiks on ülaseljavalu. Kui reaalselt keegi kiusab sind ja jälgib sinu tegevusi, siis kõige lihtsam sellest emotsioonist vabaneda on see, et sa tõrjud teda oma mõtetega eemale. Blokeerid tema peale mõtlemise ja usud sellesse, et sinu elu ei ole kellegi teise probleem. Sa pead endale sisestama, et kõik, mida sa enda elus teed, on sinu enda privaatne teema ja see ei kuulu teistele arutamisele ega ka mahalaitmisele

Tervendavad kristallid kandmiseks: Mahagon-Obsidiaan, Šungiit, Smaragd, Fuksiit, Krüsopraas. Need kristallid aitavad leevendada valu ja Südametšakral olevaid emotsionaalseid probleeme.

Tervenemiseks pead sa õppima, kuidas armastuse osas vabaks lasta, tehes endale selgeks, et armastada tuleb tingimusteta ja me ei saa kunagi kellegi käest enda armastamist nõuda. Pead vabaks laskma mõtte, et igale heateole järgneb preemia ja kui sul on ülaseljavalud, siis see võib olla üks sinu tervenemise takistustest. Sa pead endale sisestama, et sinu enda elu on privaatne ja teistel inimestel ei ole õigust sinu ellu sekkuda, välja arvatud siis, kui sa oled ise selleks loa andnud.

ÕPPETUND: "Jagamine ei pea olema kurnav, mõtle see positiivseks" Me ei pea kunagi teistele inimestele end vastumeelselt jagama, õpi jagama end rõõmuga ja sekkuma teiste ellu vaid ühe sammuga, et me ei teeks iseendale haiget ega ka takistaks teistel kasvamast.