Ma olen eelnevalt põgusalt võtnud selle teema üles, aga nüüd, kus viimasel ajal on nii paljud lapsevanemad minu juurde tulnud sooviga, et ma jagaksin enda teadmisi kristallide kohta, mis sobiksid lapsele kooli kaasavõtmiseks, siis on see ilmselge märk olnud selle kohta, et see tuleb siia põhjalikumalt kirja panna.

Lapsed on ülitundlikud kristallide tervendusele ja seega mõjuvad need lastele mitmeid kordi kiiremini ning tõhusamalt kui täiskasvanule. Lapse tundlikust kristallide suhtes saab võrrelda täiskasvanud kogenud spiritualisti võimega. Ja kui ma räägin väikesest lapsest, siis ma mõtlen last, kes ei ole veel kooli läinud või on alles esimesed aastad koolipingis käinud.

Mida aeg edasi, seda vähem jääb lapsele järgi spirituaalset energiat, kui ta koolis käib. Ta võib seal teadmisi omandada, kuid kaduda võib tema spirituaalsus ja halvimal juhul ka loovus. Enamustel lastel pannakse spirituaalsus ja loovus blokaadi alla senikauaks, kuni nad sellest teekonnast välja astuvad, aga see blokaad ei pruugigi ära kaduda. See on ka põhjus, mis ka tänapäeval paljud täiskasvanud inimesed ei suuda enda intuitsiooni usaldada ega mõista, milleks nad on loodud.

Spirituaalsus on oskus ennast tunnetada, enda keha tunnetada, enda hinge tunnetada ja selle paneb lukku pidevas süsteemis eksisteerimine. Kool on süsteem, kus öeldakse sulle "Sa pead nii tegema, sa ei tohi nii teha". Koolis on ka teatud aineid või tegevused, mis on tõepoolest loovad, aga sellest ei piisa. Kui laps on väike ja ta koolis ei käi, siis on tal vaba maa olla unistav ja ta tegeleb loominguliste asjadega, seega spirituaalsus on avatud. Sellega soovin ma kõigile edasi anda väikese teate - ära lase koolisüsteemil enda last panna raamidesse, õpeta või aita tal säilitada enda loomingulisus, enda spirituaalsus. Koolis käimise ajal peab laps säilitama tasakaalu nende kahe maailma vahel, milleks on spirituaalsus, unistamine, intuitsiooni tunnetamine ja füüsiline ning süstemaatiline maailm. Kui seda suudetakse hoida, siis laps on hingelt terve ning saab oskuse juhtida enda elu tulevikus nii, et ta käiks õiget rada pidi.

See oli väike sissejuhatus selleks, et anda mõista, miks on hea näiteks kristalle kasutada lapse õppimise ja kooliskäimise ajal. Kristallid omavad spirituaalset energiat ja kui laps tegeleb nendega, siis ta säilitab enda loomulikku spirituaalsust, millega ta on siia maailma sündinud. Nii säilib ka tema tõeline loomus ja kui tal on mõni loominguline anne, siis ta suudab seda ilma probleemideta arendada.

Allpool olen väljatoonud erinevaid kristalle, mis aitavad lapsele tuua julgust ja enesekindlust, õpihimu ja keskendumist, energiat ja kaitset, ning rõõmu ja loovust.

Nendest kristallidest võid sa ise lapsele kristallikomplekti luua või laps võib ka ise kristallid välja valida.
Kristalle võib laps nii ehtena kanda kui ka lihtsalt kivina kaasas kanda. Lisaks võib neid ka koolikoti külge riputada.

Kristallide kasutamise juures soovitan olla loov
.

OPALIIT 
on kristall, millest ma vähemalt soovitaksin alustada. Opaliit on kristall, mis ei lase lapsel sattuda segadusse, see ei lase intuitsioonil kaduda ja see hoiab Kaitseinglit lapsega, et kaitsta last ebaõnne eest. Opaliit aitab lapsel olla tema ise ning suunata teda alati käima õiget saatuse rada pidi. See on ka põhjus, miks enamus lastele Opaliit meeldib - nad vajavad lisaenergiat, et mitte ära kaotada iseennast ja kontakti enda sisemise häälega.

KARNEOOL on kristall, mis aitab lapsel säilitada enda mängulist mõttemaailma, aitab olla positiivne, leida loomingulisi lahendusi olukordadele ja see ei lase ära unustada, et elus on tähtis olla rõõmus ning viha ei lahenda siin maailmas midagi. Õppimise osas aitab Karneool neid, kes ei suuda eriti loominguliselt mõelda või kes on kaotanud enda loomingulisuse ära. Lisaks on Karneool just see kristall, mis aitab loovainetes edukaks olla.

TIIGRISILM on üks ideaalsemaid kristalle, mida võiks laps koolis käies endaga kanda. Tiigrisilm aitab kaitsta ebaõigluse eest, mida teised lapsed või vahel ka täiskasvanud inimesed lapsele võivad osutada. Tiigrisilm aitab kiireid lahendusi leida ja otsuseid langetada. See on kiire reaktsiooni tooja, kandes endaga kaasas eduenergiat, mis omakorda aitab näiteks eksamite või tööülesannete täitmisele kaasa. Tiigrisilm on kasulik ka neile, kes tegelevad spordiga, tuues neile selles valdkonnas edu.

Julgus, enesekindlus ja head õpitulemused

TIIGRISILM
 julgustab last enda eest seisma, andes talle ka enesekindlust teiste lastega ja õpetajaga suhelda. Tiigrisilm julgustab eriti neid, kelle jaoks on kool väga võõras. See on väga kasulik kristall neile, kes lähevad esmakordselt kooli või kes alustavad kooliteed uues koolis. Tiigrisilm suurendab õppeedukust, andes eksamite ja kontrolltööde tegemistele head õnne.

ROHELINE AVENTURIIN aitab lapsel tervena püsida nii füüsilises kui ka vaimses mõttes. See aitab lapsel ise suhtuda teistesse armastusega, vältides agressiivseid kontakte ja viha väljapaiskamist. Roheline Aventuriin aitab ka kaitsta viha eest ja sobib koos kandmiseks Tiigrisilmaga. Roheline Aventuriin aitab ka sõprust kiiremini luua, eriti kui tegemist on poisiga. Õppimise poole pealt edendab Roheline Aventuriin loogilist mõtlemist ja aitab kaasa reaalainete omandamisel.

ROOSA KVARTS - kui Roheline Aventuriin oli pigem positele sõpruse loomiseks, siis Roosa Kvarts aitab tüdrukutel endale sõpru saada ja neid hoida. Roosa Kvarts hoiab ligi inimesi, kes armastusega sinusse suhtuvad. Roosa Kvarts aitab kaitsta kriitika eest ja suurendab ka kriitika talumist. Lisaks aitab Roosa Kvarts leevendada ka üliemotsionaalsust ja liigset ärrituvust. Roosa Kvarts on selline kristall, et mida kauem sa seda kannad, seda võimsamalt see hakkab tööd sinuga tegema.

Õppimine, mälu tugevdamine ja analüüsivõime

DUMORTJERIIT
on õppeedukuse number üks kristall. Dumortjeriit aitab taandada õppimisest tulenevat stressi, aidates kergemini teadmisi omandada ja samas lapsele õppimise meeldivaks muuta. Dumortjeriit stimuleerib aju, aidates mälul tugevamaks muutuda ja kergendada faktide meelde jätmist. Lisaks aitab Dumortjeriit analüüsivõimet edendada, aidates mõista, mida õpetetakse ja aidates aru saada, kuidas neid teadmisi enda elus kasutada. Dumortjeriidi kristall on eriliselt kasulik reaalainete õppimiseks. Reaalainete alla kuuluvad näiteks matemaatika, keemia ja füüsika.

AHHAAT on üks tugevamaid kaitsekristalle ja üks universaalsema jõuga kristall, mis suudab sinu lapse elust nii mõnegi ebameeldivuse ära hoida nagu näiteks füüsiline või vaimne vägivald. Lisaks oma kaitsekristalli omadusele soodustab Ahhaat ka õppimist. Selleks soovitan Ahhaati koos Sodaliidi või Dumortjeriidiga kanda. Nende kolme kristalli vägi aitab lastel faktipõhist mälu võimendada, aidates asju meelde jätta ja kiiremini teadmisi omandada.

Keskendumine ja õpihimu


ORANŽ KALTSIIT on kristall, mis aitab lapsel õpingutele keskenduda ja õppimise tema jaoks meeldivaks muuta. See on kristall, mis aitab mõista, et õppima peab iseendale, mitte hinnete peale, aidates mõista, et pingutus ja soov hakkama saada on see, mis on kiitmist väärt. Mõistes, et hinne ei määra ära seda, kui tark ta on. Oranž Kaltsiit aitab lapse enesekindlust hoida ja õpetab tal iseennast väärtustama.

Tänapäeva ühiskonnas on kahjuks selline punkt, kus lapsi suunatakse hinnete peale õppima, mitte selle jaoks, et iseendale läbi õpingute midagi avastada. Laps peab mõistma, et õppimine peab lõbus olema ja seda ei tohiks hirmuga teha selle ees, et mis hinde ta küll enda õpitulemuste eest saab. Oranž Kaltsiit õpetab lapsel kooli vabamalt võtta ja seda perioodi enda elus nautima. 

Mälu, oskus meelde jätta ja oskus teadmisi kasutada

FLUORIIT 
on väga hea kristall, mis aitab lapse mõttemaailma stimuleerida ja tema analüüsivõimet suurendada. Erinevat värvi Fluoriidi kristallid on väga olulised kristallid lapsele kooli jaoks. Fluoriidi kristalli soovitan ma hoida koolilaua peal, koolikotis või talismanina kaasas. See on kristall, mis edendab ajutegevust ja aitab lapsel areneda. Fluoriit on ka väga kasulik kristall reaalainete õppimiseks ja veelgi erilisemaks kristalliks neile, kellel on probleeme asjade meelde jätmisega nagu näiteks luuletuste selgeks õppimisel ja laulusõnade meelde jätmisel. Fluoriit stimuleerib mõttetegevust ning aitab ka lapse peavalusid tervendada. Selliseid peavalusid, mis tulevad liigsest pingest, mida õppimine võib põhjustada. 

FLUORIIDI PÜRAMIID aitab õppida, mälu tugevdada, analüüsivõimet suurendada, tekitada püsivust õppimiseks ja sobib ideaalselt kooli- või töölauale. Selleks sobib kõige enam selline Fluoriit, millel on palju rohelist seest või üleni Roheline Fluoriit.

AMETÜST aitab koolistressist vabaneda. Sellisel juhul soovitan Ametüsti koos Roosa Kvartsiga kanda, et Ametüst töötaks tõhusamalt. Ametüstil ja Roosal Kvartsil on oskus vabastada koolist tulenevat stressi. Lisaks sellele aitab Ametüst ka loomingulisi andeid avada, aidates lapsel enda visioone füüsiliseks muuta, paberile panna või midagi luua, mis tema meeltes eksisteerib.

APATŠI PISAR on kristall, mis aitab andestada, unustada ja lahti lasta emotsioonidest, mis halvasti mõjuvad. Soovitan seda lastele, kes kannatavad kellegi kiusamise all või kedagi noritakse konkreetse omaduse pärast. Näiteks lapse välimuses on midagi, mille pärast teda narritakse, siis Apatši Pisar on see, mis kaitseb selle kiusamise eest ja samas aitab ka lapse valust vabaneda, mida on see sama tegevus temale põhjustanud.

Energia õppimise jaoks ja kaitse ebaõigluse vastu

PUNANE JASPIS 
on energiat andva toimega kristall, millel on oskus lapsele anda jõudu kooliskäimise jaoks, blokeerides ära laiskuse, mis ei lase õppida ja mis tekitab koolist või õpingutest põgenemise soovi. Punane Jaspis annab energiat ja soovi õppimiseks. See on kristall, mis kaitseb ka ebaõigluse eest - see ei lase teistel lastel ega ka õpetajal olla lapsega ülekohtune. Lisaks õpetab Punane Jaspis iseenda eest seisma.

UNAKIIT ja LASURIIT sobivad neile, kellel on probleeme koolis kohanemisega. Unakiit aitab üle minna uuele eluperioodile, aidates seda last, kes läheb esimesse klassi või kes vahetab klassi/kooli. Lasuriit aitab sõpru luua ja leida koolis endale parimat sõpra, kellega koos olla ja end hästi tunda. Lasuriit sobib ka selleks, et laps ei kaotaks ära enda spirituaalsust ja oskust olla intuitiivne, seda kristalli võiks ehtena kanda, kui see on võimalik.

NEFRIIT JAADI soovitan ma selleks, et anda lapsele soovi õppida, soovi olla seltskondlik ja üks osa tervest enda klassist. Nefriit Jaad eemaldab hirmu või soovimatuse sobida seltskonda.

SININE KALTSIIT
ja SININE KVARTS sobivad lapsele, kes on kooli pärast pidevalt väsinud. Need kristallid aitavad hingel puhata ja õppida olema sellises rütmis nagu kool loob. Need kristallid võiksid olla lapse magamistoas võimalikult lähedal tema padjale.

APATIIT 
on analoogse toimena, nagu seda on ka Dumortjeriit. Apatiit aitab loogilist mõtlemist edendada, aitab kuulmis- ja kirjamälu suurendada. Apatiit aitab keskenduda jutule, mida õpetaja koolis räägib ja meelde jätta seda informatsiooni, mida koolis jagatakse. Apatiit aitab lapse õppimise muuta lihtsamaks. Apatiit võiks samal eesmärgil kindlasti koos olla Dumortjeriidi, Fluoriidi, Kaltsiidi, Apofülliidiga.

MÄEKRISTALL võiks olla igal ühel ja seda hoolimata vanusest. See on kristall, mis võiks ja peaks olemas olema. Mäekristall puhastab Aurast negatiivsust ja aitab näiteks lapsel kiirelt üle saada ebameeldivatest emotsioonidest. See aitab kiirendada ka teiste kristallide tööd.

HEMATIIT 
sobib lapsele kooli kaasaandmiseks, kui soovitakse teda eemale hoida halbadest eeskujudest ja nendest lastest, kes ei ole kõige parema käitumise või iseloomuga. Hematiit takistab halbade harjumuste omaks võtmist.

KOLLANE KVARTS ja TSITRIIN aitavad lapsel olla positiivne ning erinevate probleemide suhtes hoida positiivset suhtumist. Need on kristallid, mis takistavad lapsel halbade asjade hinge võtmist.

KRÜSOKOLLA aitab sõprust luua ja enda emotsioone väljendada. Krüsokolla on kasulik eriti nendele lastele, kes pidevalt haigestuvad ülepinge, stressi ja koolist tulenevate suhteprobleemide pärast hingamisüsteemi haigustesse. Krüsokolla võiks kindlasti koolis kaasas olla, et kaitsta last stressi eest. Ülikasulik kristall lastele mitte ainult tervenemiseks, vaid ka enda avamiseks, loomingulise poole avamiseks ja enda probleemidest rääkimiseks.

RODONIIT on kristall, mis aitab keeli õppida ja kiiremini neid omandada. Lisaks aitab Rodoniidi vägi leevendada stressi ja ärevustunnet ja sobib nendele, kes liialt kiirelt lähevad endast välja ka kõige pisemate asjade pärast. Peale selle aitab Rodoniit selgelt mõelda ja negatiivsusele mitte keskenduda.

Rõõmus meel, kohanemine ja loovus

MOOKAITE aitab lastel loov olla ja säilitada tema loovust rutiinsete tegevuste juures. Aitab lapsel olla õnnelik ja tunda turvatunnet kui perekonda lähedal ei ole. Mookaitet soovitan ka lastele, kes äsja kooli on läinud. Mookaite aitab tuua head õnne ja rõõmsat tuju sinna, kus hirm on tundmatuse ees ehk see aitab lapsel kiiremini kohaneda ja vastu võtta uued tingimused. Mookaite aitab kiirendada sõpruse loomist ja aitab kooli nautida.

SERPENTIIN JAAD on sõpruse leidmise ja hoidmise kristall. Seda kantakse, et enda ellu häid inimesi tuua ja kingitakse, et enda sõprusarmastust kallile inimesele väljendada. Lisaks aitab Serpentiin Jaad kaitsta salakavalate inimeste ja nii-öelda sõprade eest, kes tegelikult sõbrad ei ole, aidates märgata neid inimesi, keda ei tohiks usaldada ja kelle suhtes peaks olema ettevaatlikum. Serpentiin jaad kaitseb ka sõpruse lagunemise ja halva maine eest. Peale kaitsvate omaduste edendab Serpentiin Jaad ka loovust ja suurendab õppimisetahet.

HÜPERSTEEN on kristall, mis aitab hüperaktiivseid lapsi, kes ei suuda paigal püsida ja kellel on tõsiseid raskuseid õpetaja kuulamise osas. Hüpersteen aitab rahustada ülinärvilisust ja samas see on kasulik ka neile, kes ei ole hüperaktiivsed. Hüpersteen kaitseb sihiliku kiusamise eest ja füüsiliste õnnetuste eest. Sobib ka neile, kes on ülitundlikud teiste emotsioonide suhtes. Kes on tundlikud, nendel ma soovitan kanda Hüpersteeni koos Roosa Kvartsiga.

SODALIIT on eriti kasulik nendele lastele, kes alles alustavad oma kooliteed. Sodaliit aitab kiirelt sisse sulanduda uude elurütmi ja süsteemi, mille kool on loonud. Sodaliit aitab kiirelt mõista, mida tegema peab ja kuidas süsteem toimib. Lisaks aitab Sodaliit tuua sisemist rahu, aidates leevendada ärevustunnet ja pidevat pinges olemist, tuues leevendust ükskõik millisele negatiivsele emotsioonile sinu sees.

ŠUNGIIDI PÜRAMIID sobib väga hästi lapse koolilauale, kui laps kasutab arvutit kas siis õppimiseks või vabal ajal. See ei lase lapsel tekkida sõltuvust arvuti suhtes ning kui see juba on, siis see aitab sellest välja tulla. Lisaks aitab Šungiit kaitsta last närvilisuse ja agressiivse käitumise eest, mida elektroonika põhjustab. Šungiit aitab ka lapse tervist elektromagnetvõngete eest kaitsta, mis kiirgavad arvutist välja.

Kristalle, mida lastele soovitada on palju, aga need, mis siia kirja panin, on põhilised, millest võiks alustada.

Lapse hing on loomu poolest loominguline ja lapsed sünnivad spirituaalsetena, ära lase süsteemidel või halbadel juhtumistel oma lapse hinge haavata. Seda tuleb kaitsta samamoodi, nagu sa kaitsed iseenda hinge!