Kristallid sobivad absoluutselt igale inimesele. Neid välja valides, kasuta visuaalset tunnetust. Visuaalne tunnetus on see, kui sa vaatad kristalli ja selle välimus köidab sind koheselt, isegi siis, kui kristallil pole erksaid ja silmapaistvaid toone. Kristalle saab õigesti valida siis, kui sa kuulad enda sisetunnet. Kristallid kannavad endaga ka nais- või meesenergiat ning seetõttu on kristalle, mis sobivad eriti hästi just meestele. Tihti küsitakse minu käest kristalle just meesterahvastele, seega on vist õige teha väike ülevaade sellest, millised kristallid on eriti kasulikud just meestele.

Kui sa sünnid mehena, siis on sulle kaasa antud teatud energiad, mis on võrreldes naistega palju võimsamad. Miks sünnitakse mehena? Sellel on oma spirituaalne tähendus. Nimelt antakse mehele kaasa üldiselt vähem karmat ja rohkem vaba energiat. Vaba energia väljendub meeste loomuses pigem hetkes elamisena. Naised peavad sündides arvestama sellega, et neil on väga palju emotsionaalseid karmasid, mis tuleb elu jooksul ära lahendada. Just sellepärast on naised ka suured mõtlejad. Mida rohkem on mehel Auras meesenergiat, seda paremini mees ennast tunneb - kui palju on seda mehena sündides kaasa antud, on kõigil erinev. Seda energiat saab kristallidega suurendada, eriti just positiivseid energiad. Samas aitavad kristallid maandada negatiivseid ja nõrku energiaid.


Kui mehel on Auras palju meesenergiat, siis on ta vabam, ta suudab teha nalja ja olla humoorikas - huumorimeel tulebki meesenergiast. Isegi nende naiste Auras, kellel on väga hea huumorisoon, võib olla veidi rohkem meesenergiat. See ei tee sellest naisest mehelikku naist, vaid lihtsalt naist, kes võtab elu vabamalt. Mida rohkem on mehel meesenergiat, seda positiivsem ja jõulisem ta on, tal on rohkem eluenergiat ja usku elusse. Aga mehed sünnivad siia maailma väga nõrga keha ja intuitsioonitunnetusega, mis käib kaasas naisenergiaga. Mida rohkem on mehe Auras naisenergiat, seda intuitiivsem on mees. Et mees ei kaotaks oma meesenergiat ja tugevdaks oma intuitsiooni, tasub endaga kaasas kanda kristalle, mis tõstavad samaaegselt meesenergiat ja suurendavad intuitsiooni. 


OONÜKS - MULTIFUNKTSIONAALNE TALISMAN JUST MEESTELE

OONÜKS on kristall, mille soovin täiesti eraldiseisvalt välja tuua. Selles kristallis on lihtsalt nii palju, mida meestel on vaja. Näiteks Vana-Kreekas kandsid väga paljud mehed Oonüksit selleks, et suurendada enda füüsilist jõudu, mistõttu kanti seda kristalli töötegemisel, treeningutel ja võistlustel, et saavutada kindlalt võitu.

Oonüks kannab endas meesenergiat, mis omakorda mõjutab meest positiivselt, tugevdades tema Aurat. Kui kanda Oonüksit pidevalt endaga, oled sa kaitstud välise negatiivse energia eest ning sinu enda energia jääb sulle ehk seda ei saa keegi endale. Kui sa omad näiteks head külluseenergiat, siis muutub see tugeva Auraga samuti suuremaks.

Oonüks on tugev intuitsioonikristall, mis aitab mehel ära tunda valeliku inimese ja valetamise, tekitades umbes sellise tunde, et "ma ei suuda teda uskuda" või "midagi on valesti". See ongi intuitsioon, mille kaudu Oonüks sulle teateid annab.

Lisaks aitab Oonüks mehel vabaneda negatiivsusest, närvilisusest ning õpetab oma pahameelt teiste peal mitte välja elama, aidates lahti saada ka liigsest agressiivsusest või vägivaldsest käitumisest. Oonüks puhastab Aurast negatiivset energiat ja kui seda negatiivsust on seal liiga palju, siis soovitan mõnda aega kindlasti kanda ka Mäekristalli, et Aura saaks negatiivsusest täielikult lahti. Mäekristall muudab Oonüksi kristalli võimsamaks ning aitab sellel veelgi kiiremini ja edukamalt tööd teha.

GRANAAT - MITMEKÜLGNE KAITSE JA ÕNN MEESTELE

GRANAAT on teine kristall, mis on oma väga paljude heade omaduste poolest kasulik just meestele. See toob mehele head armastuseõnne - aitab leida enda kõrvale inimese, keda hing armastaks ning kohtuda oma hingesugulasega. Granaat muudab mehe romantilisemaks, aga mitte naiselikus mõttes, vaid just mehelikult romantilisemaks.

Kanna Granaati koos Punase Tiigrisilmaga, kui sul on raskusi endale õige kaaslase leidmisel või valimisel. Nende kahe kristalli kombinatsioon aitab teha õige valiku ka selles osas, et see hoiab eemal neid naisi, kes tegelikult ei olegi mõeldud selle mehe kõrvale jääma. Seega, igati kasulik, eks ole!

Granaat toob mehe Aurasse üleüldist head õnne, suurendades küllusekanalit ehk magnetit, mis tõmbab enda poole häid võimalusi. Kui sa tunned, et sa seisad oma elus paigal ja asjad ei paista kuidagi edasi liikuvat, võib su küllusekanal kinni olla. Granaat paneb selle energia uuesti tööle.

ARMASTUS

Lisaks Granaadile on meeste jaoks olulised armastusekristallid ka MAHAGON-OBSIDIAAN ja TIIGRIRAUDTiigriraud on meeste jaoks oluline armastusekristall, aidates kaitsta vale valiku tegemise eest ning andes võimaluse intuitsioonil paremini tunnetada, kes on see “õige”.

Mahagon-Obsidiaani soovitan kanda meestel, kes ei suuda naisi usaldada ja kes on eelnevalt suhtes kõrvetada saanud. See on kristall, mis aitab need emotsioonid vabaks lasta ja uuel armastusel end tõestada, et kõik suhted ning inimesed ei ole ühesugused.

ELUJÕUD, ENERGIA JA FÜÜSILINE TUGEVUS

LAAVA annab mehele juurde elujõudu, eluenergiat, füüsilist jõudu ja kaitsta meest stressi/depressiooni eest. Laava töötab väga hästi just meestega, kuna see kristall kannab endas meesenergiat.

Lisaks võimsale Laavale on teiseks suurepäraseks abistajaks TIIGRISILM, milles on olemas pea kõik vajalik, et toetada meesenergiat, füüsilist tugevust, suurendada energiat ja tõsta elujõudu. Tiigrisilm aitab mehel olla enesekindel kõikides tema tegevustes ja kasvatada usku iseendasse. Kui on olemas usk iseendasse, täituvad ka unistused! Tiigrisilm aitab mehel enda unistuste poole liikuda, see annab mehele omaette positiivse energia! Kui te soovite terved olla, siis peab alati mingi siht silme ees olema, mingi ambitsioon, eesmärk - see on see, mis tugevdab mehe keha ja vaimu. Seega, järjekordselt mitmekülgne talisman!

KAITSE

TIIGRISILM üks tugevamaid kaitsekristalle ja seda võib kanda tõepoolest igal kujul ja hoida enda kodus.

Peale Tiigrisilma on meesenergiaga kaitsekristallid MUST TURMALIIN, GAGAAT, HÜPERSTEEN, KULLISILM, PUNANE TIIGRISILM, TIIGRIRAUD. Neid kristalle on tõepoolest palju - iga mees võiks need kaitsetalismanid välja valida, tunnetades ise, mida tema Aura vajab.

Must Turmaliin kaitseb ärasõnumise, äraneedmise, pahatahtlikkuse, ärikonkurendi halbade mõjude, negatiivse energia ja õnnetuste eest - sedasama teeb ka Tiigrisilm.

Kullisilm on nendele meestele, kes on oma töö tõttu pidevas liikumises ning peavad palju ja pikki vahemaid sõitma - see kristall kaitseb liiklusõnnetuste eest.

Gagaat tõstab mehelikku energiat ja jõudu, samal ajal kaitseb ka kurjuse, ebaõnne, luupainajate ja halbade hingede eest. Kasutatakse ka selleks, et hoida eemal selliseid deemonlikke haiguseid nagu alkoholi liigtarbimine, ahelsuitsetamine, jne.

Hüpersteen ja Punane Tiigrisilm on nendele meestele, kelle üle soovib naine domineerida või meest enda pilli järgi tantsima panna, need kristallid hoiavad selliseid naisi meestest eemal. Võin enda eraseansside põhjal öelda, et seda probleemi esineb väga tihti.

Tiigriraud on täiesti universaalne kaitsetalisman mehele, kes soovib enda isiksust ja hinge säilitada, et keegi seda ei muudaks ega rikuks. See aitab energial, elujõul ja heal õnnel Auras säilida ning samuti suurendab mehelikkust.

INTUITSIOON

Meestel on vaja enda intuitsiooni tugevdada ja seda aitavad teha kaks võimsat kristalli, ilma, et mehe Aurasse tekiks liiga palju naisenergiat - need on SODALIIT ja STROMATOLIITSodaliit sobib neile, kes ei taju enda sisetunnet ja ei oska seda kuulata. Stromatoliit kaitseb meest ebaõnne eest ja tugevdab tema intuitsiooni. Aitab luua head vaistu just naiste suhtes, suurendab oskust nendega rääkida ja neid märgata, aidates mehel end naistele avada suhtlemiseks ja enda mõtete jagamiseks. Stromatoliit suurendab meesenergiat ja võimendab positiivset ego. See tähendab seda, et mees teab, mida ta väärt on ja teab oma piire. Stromatoliit kannab endaga kaasas meheliku jõudu, mis aitab tasakaalustada nais- ja meespoolt meie sees. Peale selle aitab Stromatoliit tugevdada vastupidavust ja suurendab füüsilist energiat, mis teeb sellest ideaalse kristalli meestele nende isikliku jõu suurendamiseks.

Soovitan ka ASTROFÜLLIITI meestele intuitsiooni tugevdamiseks. Astrofülliidist on piisavalt palju meesenergiat, mis teeb sellest kristallist ideaalse väeeseme just mehele. Mida rohkem meesenergiat kristallis on, seda kiiremini see mehe energias töötama hakkab. Astrofülliit on meeste jaoks intuitsiooni arendamise kristalliks, mis aitab tugevdada õigesti tundmist ja see on ka kristall, mis aitab sisetunnet usaldada.

Kanna intuitsiooni tugevdamiseks näiteks ka meesenergiaga HEMATIITI, mis maandab Auras üleliigseid või ebavajalikke energiaid. Hematiit aitab tunnetada ohte, ohuolukordi ja ohtlikke ettevõtmisi, see ei lase sul enda jaoks kahjulikke samme astuda. Meestele sobib Hematiiti kanda ka siis, kui otsitakse universaalset kaitsetalismani. Hematiit kaitseb ebaõnne, õnnetuste, halva karma tekke ja stressi eest.

HEA UNI

UNAKIIT 
on meeste hea une kristall, mis aitab rahulikult magada ning võtta ära närvilise une. Unakiit tagab rahuliku ja sügava une, et mees ei peaks keset ööd pidevalt üles tõusma. Selle kristalli võib panna padja alla panna või asetada voodi kõrvale.

TERVIS

Meeste hea tervise jaoks on kaks kõige tugevamat kristalli ŠUNGIIT ja VEREKIVI ehk Heliotroop. Šungiit ja Verekivi aitavad meest tervena hoida ning pakkuda universaalset tervendust väga paljudele erinevatele terviseprobleemidele. Kui sa soovid lihtsalt kaitsta enda keha haiguste eest, siis on selleks kõige parem kooslus Šungiit ja Verekivi. Loomulikult võib kanda ka SODALIITI - see avab oskuse tunnetada keha ja seda, mis on kehale kahjulik ja mis mitte. 

Kui on tegemist seljavaludega, siis soovitan kanda MAHAGON-OBSIDIAANI, kui on liigesevalud, siis APATIITI. Kui mees kannatab peavalude all, siis on kõige võimsam tervendaja SUITSKVARTS

UNAKIIT on meeste jaoks enesetervendamise kristall. Kui mees kannab Unakiiti, siis lisaks Unakiidi põhilistele energiatele, kannab see kaasas ka enesetervendamise oskuse energiat. Kui Unakiiti kandma hakata, siis muutub mees aktiivsemaks, sportlikumaks, tervislikumaks ja elujõulisemaks, aidates paremaid toitumisharjumusi juurde tuua ja märgata tegevusi, mis tervisele kahjulikud on.

STRESS

Meestele on stressiga toimetulemisel heaks abiliseks KIASTOLIIT, ka OONÜKS on analoogse toimega. Kiastoliit on kristall, mis maandab stressienergiat, tõugates selle vaikselt mehe Aurast eemale. Kiastoliit on hea neile, kes ei mõista, miks ollakse stressis ja kust see stress on pärit. Tavaliselt juhtub see siis, kui kokku kuhjuvad mitmed asjad ja hinge tekib segadustunne. Kiastoliit eemaldab selle ja ka kaitseb pinge alla mattumise eest. Kiastoliit on võimsa väljanägemisega kristall ja olen näinud, et see meeldib paljudele meestele - seda põhjusega.

VILJAKUS JA LIBIIDO

Meeste viljakus sõltub väga palju nende Auras olevast energiast. Kui seal on mees- ja naisenergia tasakaalust väljas, siis on viljakus madal. Iga inimese sees on mõlemad energiad, aga need peavad olema tasakaalus. Meeste viljakusekristalliks on BUDDHA, soovitan seda kanda viljakusenergia tõstmiseks ja -probleemide tervendamiseks. Buddha kristall on hea ka selleks, et suurendada Auras ärilist edu, seega on see mehele väga hea kaks-ühes kristall.

Kui libiido on langenud, on see märk Juurtšakras asuvast probleemist, mida põhjustab eluga rahulolematus. See mõjutab Juurtšakrat ja Juurtšakra mõjutab omakorda libiidot. Juurtšakrat aitab tervendada TIIGRIRAUD, mis on samal ajal ka tugev kaitse- ja armastusekristall.

ÄRILINE, TÖÖALALINE JA ISIKLIK EDU

Tulen jälle tagasi imekauni TIIGRISILMA juurde - see on tõepoolest meestele universaalne kristall. Tiigrisilm on üks ärilise ja tööalase edu kristallidest. Tiigrisilm suurendab Auras head õnne, aga selleks peab Aura olema kaitse all. Kui sa valid endale küllusekristalle, siis sa annad nendele juba mõtte. Kui sa seisad kristalli ees ja tunned, et soovid seda näiteks külluse jaoks, ongi kristallile eesmärk antud. Tiigrisilma saad sa kanda, kas külluse eesmärgil või kaitse eesmärgil. Seega võiks olla Tiigrisilmale lisaks olla veel mõni teine kaitsekristall. 

Lisaks Tiigrisilmale on minu lemmik meeste ärilise ja tööalase edu kristall PILTJASPIS. Piltjaspis aitab mehel enda tööd nautida ja leida ala, mida tema hing soovib teha. Piltjaspis aitab leida tasakaalu materiaalsuse ja hingelise vajaduse vahele ning nautida seda, mida sa teed.

MARIAMI JASPIS on kolmas hea külluseenergiaga kristall, mis hakkab meeste Auras kiiresti tööle. Mariami Jaspis on eelkõige nendele, kes on iseendale tööandjad. See kristall toob neile head õnne.

MALAHHIIT on samuti meeste küllusekristall, mida soovitan lisaks ehtena kandmisele lisada ka küllusekarpi, panna töölauale ja viia koju. Malahhiit aitab säilitada seda, mille oled kord loonud ja tõmmata enda poole head õnne. Loomulikult pean ära mainima ka PÜRIIDI, see toob materiaalset küllust ja seda on ka soovitatav endaga kaasas kanda.

SUITSKVARTS sobib hästi meestele ärilistel eesmärkidel kandmiseks. See on tööalaselt hea kristall, kuna see vabastab Aurast tööalast stressi, pinget ning närvilisust. See aitab teha tööd ilma suurema stressita ning kui sa oled sellepärast juba stressis, siis aitab Suitskvarts sellel sinu hingest vabaneda.

Loomulikult võib mees kanda kõiki kristalle. Need kristallid, mille ma olen siia kirja panin, kannavad endaga kaasas meesenergiat, lastes teisel naisenergiaga kristallidel teha mehega tööd nii, et need ei ajaks Auras energiaid tasakaalust välja. Seega, kui kanda ülalnimetatud kristalle, töötavad ka teised kristallid mehe energias paremini.

Kui soovid nende kristallide käest saada seda energiat, mille siia kirja panin, siis tuleb neid kanta kontaktis nahaga - auguga talismanina, ripatsina kaelas või näiteks käeketina. Olen loonud ka spetsiaalselt meestele mõeldud La Tene brändi käeehted, mille leiad SIIT.

Neid kristalle, mida mees endaga kannab, oleks kõige parem laadida Hematiit, Ahhaat või Püriit geoodi peal.