Kristallid sobivad absoluutselt igale inimesele. Kristallid tuleb välja valida isiklikult, kasutades selleks visuaalset tunnetust. Visuaalne tunnetus on see, kui sa vaatad kristalli peale ja selle välimus köidab sind kohe, isegi siis, kui kristallil polegi erksat ja silmatorkavat tooni. Kristalle saab õigesti valida vaid siis, kui sa kuulad enda sisetunnet. Aga kristallid kannavad endaga kaasas ka nais- või meesenergiat ning seetõttu on kristallid, mis sobivad eriti hästi just meestele. Kuna viimasel ajal on tihti minu käest tuldud küsima õigeid kristalle just meesterahva jaoks või mõni mees on ise minu poole samal teemal pöördunud, on vist õige teha väike ülevaade sellest, millised kristallid on eriti kasulikud just meestele.

Kui sa sünnid mehena, siis on sulle teatud energiad kaasa antud ning need on naiste omadest palju võimsamad. Miks sünnitakse mehena? Sellel on oma spirituaalne tähendus. Nimelt antakse mehele kaasa üldiselt vähem karmat ja rohkem vaba energiat. Vaba energia on see, et meeste loomuses on pigem elada hetkes. Naised peavad naisena sündides arvestama sellega, et neil on väga palju emotsionaalseid karmasid, mis tuleb ära lahendada. Just sellepärast on naised ka suured mõtlejad. Mida rohkem on mehel Auras meesenergiat, seda paremini mees ennast tunneb. Kui palju on seda mehena sündides kaasa antud, on kõigil erinev, aga kristallidega saab energiat suurendada, eriti just positiivseid energiad, samas saab ka maandada negatiivseid või nõrku energiaid.


Kui mehel on Auras palju meesenergiat, siis ta on vabam, ta suudab nalja teha ja olla humoorikas. Huumor tulebki meesenergiast, isegi nende naiste Auras, kellel on väga hea huumorisoon, võib olla veidi rohkem meesenergiat. See ei tee sellest naisest mehelikku naist, vaid lihtsalt naist, kes võtab vabamalt. Mida rohkem on mehel meesenergiat, seda positiivsem ja jõulisem ta on, tal on rohkem eluenergiat ja usku elusse. Aga - mehed sünnivad siia maailma väga nõrga keha ja intuitsioonitunnetusega, see käib kaasas naisenergiaga. Mida rohkem on mehe Auras naisenergiat, seda intuitiivsem on mees. Et mehed ei kaotaks oma meesenergiat ära ja muudaksid tugevamaks oma intuitsiooni, tasub neil endaga kaasas kanda kristalle. Kristalle, mis samaaegselt tõstavad meesenergiat ja suurendavad intuitsiooni. 


OONÜKS - MULTIFUNKTSIONAALNE TALISMAN JUST MEESTELE

OONÜKS on kristall, mida tahan sulle täiesti eraldi välja tuua. Selles kristallis on lihtsalt nii palju, mida meestel on vaja. Näiteks Vana-Kreekas kandsid väga paljud mehed Oonüksit selleks, et suurendada enda füüsilist jõudu, seetõttu kanti seda kristalli töötegemisel, treeningutel ja võistlustel, et saavutada võitu.

KristallidOonüks on tugev intuitsioonikristall, mis aitab mehel ära tunda valeliku inimese ja valetamise. See kristall tekitab umbes sellise tunde, et "ma ei suuda teda uskuda" või "midagi on valesti", ja see ongi intuitsioon, mille kaudu Oonüks sulle teateid annab.

Oonüks on ka sellepärast mehele hea kristall, et see kannab endaga kaasas meesenergiat, mis omakorda mõjutab meest positiivselt. Oonüks tugevdab sinu Aurat, kui sa kannad seda pidevalt endaga, ja siis oled sa kaitstud välise negatiivse energia eest ning sinu enda energia jääb sulle, keegi ei saa seda endale. Ja kui sa omad head külluseenergiat, siis see muutub tugeva Auraga suuremaks.

Lisaks aitab Oonüks mehel vabaneda negatiivsusest, närvilisusest ning õpetab oma pahameelt teiste peal mitte välja elama. Oonüks puhastab Aurast negatiivset energiat ja kui seda negatiivsust on seal liiga palju, siis soovitan kindlasti kanda mõnda aega ka Mäekristalli, et Aura saaks negatiivsusest täielikult lahti.

Oonüks aitab lahti saada ka liigsest agressiivsusest või vägivaldsest käitumisest.

GRANAAT - MITMEKÜLGNE KAITSE JA ÕNN MEESTELE

GRANAAT on teine kristall, mis on oma väga paljude heade omaduste poolest kasulik just meestele. Esiteks toob see mehele head armastuseõnne - aitab leida enda kõrvale inimese, keda hing armastaks, kohtuda oma hingesugulasega. Granaati on kasulik kanda koos Punase Tiigrisilmaga, kui ei osata endale õiget kaaslast leida või valida. Ka aitab see kristallide kombinatsioon teha õiget valikut ja hoida eemal neid naisi, kes tegelikult ei olegi mõeldud selle mehe kõrvale jääma. Seega... igati kasulik, eks ole!

Granaat muudab mehe romantilisemaks, aga mitte naiselikus mõttes, vaid just mehelikult romantilisemaks.

Granaat toob mehe Aurasse üleüldist head õnne, suurendades küllusekanalit ehk magnetit, mis tõmbab enda poole häid võimalusi. Kui sa tunned, et sa seisad oma elus paigal ja asjad ei paista kuidagi edasi liikuvat, võib su küllusekanal kinni olla. Granaat võib selle energia uuesti tööle panna.

ELUJÕUD, ENERGIA JA FÜÜSILINE TUGEVUS

Et anda mehele juurde elujõudu, eluenergiat, füüsilist jõudu ja kaitsta meest stressi/depressiooni eest, soovitan mehel kanda LAAVAT. Laava töötab väga hästi just meestega, kuna see kristall kannab endas meesenergiat.

Mees jooksebLisaks võimsale Laavale on teiseks suurepäraseks abistajaks TIIGRISILM, milles on olemas pea kõik vajalik, et toetada meesenergiat, füüsilist tugevust, suurendada energiat ja tõsta elujõudu. Tiigrisilm aitab mehel olla enesekindel kõikides tema tegevustes ja kasvatada usku iseendasse. Kui on olemas usk iseendasse, täituvad ka unistused! Tiigrisilm aitab mehel enda unistuste poole liikuda, see annab mehele omaette positiivse energia! Kui te soovite terved olla, siis peab alati mingi siht silme ees olema, mingi ambitsioon, eesmärk - see on see, mis tugevdab mehe keha ja vaimu. Seega, järjekordselt mitmekülgne talisman!

KAITSE

Kaitse poolest on jällegi TIIGRISILM üks tugevamaid kristalle ja seda võib tõepoolest igal kujul kanda ja hoida enda kodus.

Peale Tiigrisilma on meesenergiaga kaitsekristallid MUST TURMALIIN, GAGAAT, HÜPERSTEEN, KULLISILM, PUNANE TIIGRISILM, TIIGRIRAUD. Neid on tõepoolest palju, aga iga mees võiks ise need kaitsetalismanid välja valida, tunnetades ise, mida tema Aura vajab.

Must Turmaliin kaitseb ärasõnumise, äraneedmise, pahatahtlikkuse, ärikonkurendi halbade mõjude ja negatiivse energia eest. Must Turmaliin kaitseb ka autoõnnetuste eest, sedasama teeb ka Tiigrisilm. Kullisilm on nendele meestele, kes on oma töö tõttu pidevas liikumises ning peavad palju ja pikki vahemaid sõitma - see kristall kaitseb liiklusõnnetuste eest. Gagaat tõstab mehelikku energiat ja jõudu, samal ajal kaitseb ka kurjuse, ebaõnne, luupainajate ja halbade hingede eest. Kasutatakse ka selleks, et hoida eemal selliseid deemonlikke haiguseid nagu alkoholi liigtarbimine, ahelsuitsetamine, jne. Hüpersteen ja Punane Tiigrisilm on nendele meestele, kelle üle soovib mingi naine domineerida või meest enda pilli järgi tantsima panna, need kristallid hoiavad selliseid naisi meestest eemal. Võin enda eraseansside põhjal öelda, et seda probleemi esineb väga tihti. Tiigriraud on täiesti universaalne kaitsetalisman mehele, kes soovib enda isiksust ja hinge säilitada, et keegi seda ei muudaks ega rikuks. See aitab energial, elujõul ja heal õnnel Auras säilida.

INTUITSIOON

Meestel on vaja enda intuitsiooni tugevdada ja seda aitavad teha kaks võimsat kristalli, ilma, et mehe Aurasse tekiks liiga palju naisenergiat - need on SODALIIT ja STROMATOLIIT. Sodaliit on neile, kes absoluutselt ei taju enda sisetunnet ja ei oska seda kuulata. Stromatoliit on aitab luua head vaistu just naiste suhtes, suurendab oskust nendega rääkida ja neid märgata. Stromatoliit suurendab meesenergiat ja võimendab positiivset ego. See tähendab seda, et mees teab, mida ta väärt on ja teab oma piire. 

Kanna intuitsiooni tugevdamiseks näiteks ka meesenergiaga HEMATIITI, mis maandab Auras üleliigseid või ebavajalikke energiaid. Hematiit aitab tunnetada ohte, ohuolukordi ja ohtlikke ettevõtmisi, see ei lase sul enda jaoks kahjulikke samme astuda.

Mees hoiab kätt silmade eesHEA UNI

UNAKIIT 
on meeste hea une kristall, mis aitab rahulikult magada ning võtta ära närvilise une. Unakiit tagab rahuliku ja sügava une, et mees ei peaks keset ööd pidevalt üles tõusma. Selle kristalli võib panna padja alla panna või asetada voodi kõrvale.

TERVIS

Meeste hea tervise jaoks on kaks kõige tugevamat kristalli ŠUNGIIT ja VEREKIVI ehk Heliotroop. Loomulikult võib kanda ka Sodaliiti, see avab oskuse tunnetada keha ja seda, mis on kehale kahjulik ja mis mitte. Šungiit ja Verekivi aitavad meest tervena hoida ning pakkuda universaalset tervendust väga paljudele erinevatele terviseprobleemidele. Kui on tegemist seljavaludega, siis soovitan loomulikult MAHAGON-OBSIDIAANI, kui on liigesevalud, siis APATIITI. Kui mees kannatab peavalude all, siis on kõige võimsam tervendaja SUITSKVARTS. Kui sa aga soovid lihtsalt enda keha haiguste eest kaitsta, siis on kõige parem kooslus Šungiit ja Verekivi.

STRESS

Mainisin paaris kohas stressi. Kui on soov mehe stressiga konkreetsemalt tegelema hakata, siis on heaks abiliseks KIASTOLIIT. Kiastoliit on kristall, mis maandab stressienergiat, tõugates selle vaikselt mehe Aurast eemale. Kiastoliit on hea neile, kes ei mõista, miks ollakse stressis ja kust see stress on pärit. Tavaliselt juhtub see siis, kui kokku kuhjuvad mitmed asjad ja hinge tekib segadustunne. Kiastoliit eemaldab selle ja ka kaitseb pingeolukorda mattumise eest. Ka Oonüks on analoogse toimega, aga nagu ma eelnevalt ütlesin, võiks iga mees oma kristalli endale ise visuaalselt välja valida. Kõik kristallid ei tööta kõigiga, töötavad need, mis hakkavad lummama. Erineval eluperioodil on meiega erinevad kristallid, täpselt need, mida tol hetkel vajame. Kiastoliit on võimsa väljanägemisega kristall ja olen näinud, et see meeldib paljudele meestele - ju see on põhjusega.

VILJAKUS JA LIBIIDO

Meeste viljakus sõltub väga palju nende Auras olevast energiast. Kui seal on mees- ja naisenergia tasakaalust väljas, siis on viljakus madal. Iga inimese sees on mõlemad energiad, aga need peavad olema tasakaalus. Meeste viljakusekristalliks on BUDDHA, soovitan seda kanda viljakusenergia tõstmiseks ja -probleemide tervendamiseks. Buddha kristall on hea ka selleks, et suurendada Auras ärilist edu, seega on see mehele väga hea kaks-ühes kristall.

Kui libiido on langenud, on see märk Juurtšakras asuvast probleemist, mida põhjustab rahulolematus oma eluga ükskõik millises aspektis. See mõjutab Juurtšakrat ja Juurtšakra mõjutab omakorda libiidot. Juurtšakrat aitab tervendada TIIGRIRAUD, mis on samal ajal ka tugev kaitsekristall.

ÄRILINE, TÖÖALALINE JA ISIKLIK EDU

Tuleme jälle tagasi selle imekauni TIIGRISILMA juurde, see tõepoolest ongi meeste jaoks universaalne kristall. Tiigrisilm on üks ärilise ja tööalase edu kristallidest. Tiigrisilm suurendab Auras head õnne, aga selleks peab Aura olema kaitse all. Seega võiks Tiigrisilm olla koos veel mõne teise kaitsekristalliga, kuigi ka Tiigrisilm ise kaitseb. Kui sa valid endale küllusekristalle, siis sa annad nendele juba mõtte. Tiigrisilma saad sa kanda kas külluse eesmärgil või kaitse eesmärgil. Kui sa seisad kristalli ees ja tunned, et soovid seda näiteks külluse jaoks, ongi kristallil eesmärk antud ja see hakkab tööle, kui sa kristalli kannad või enda lähedal hoiad.

Lisaks Tiigrisilmale on minu lemmik meeste ärilise ja tööalase edu kristall PILTJASPIS. Piltjaspis on kasulik juba sellepärast, et see aitab mehel enda tööd nautida ja leida ala, mida mehe hing soovib teha. Piltjaspis aitab leida tasakaalu materiaalsuse ja hingelise vajaduse vahele ning nautida seda, mida sa teed.

MARIAMI JASPIS on kolmas hea külluseenergiaga kristall, mis hakkab meeste Auras kiiresti tööle. Mariami Jaspis on eelkõige nendele, kes on iseendale tööandjad. See kristall toob neile head õnne.

MALAHHIIT on samuti meeste küllusekristall, aga seda ma soovitan lisaks ehtena kandmisele lisada ka küllusekarpi või panna töölauale ja viia koju. Malahhiit aitab säilitada seda, mille oled kord loonud, ja tõmmata enda poole head õnne. Loomulikult pean ära mainima ka PÜRIIDI, see toob materiaalset küllust ja seda on ka soovitatav endaga kaasas kanda.

Loomulikult võib mees kanda kõiki kristalle, aga need, mille ma siia kirja panin, kannavad endaga kaasas meesenergiat, mis lasevad teisel naisenergiaga kristallidel teha mehega tööd nii, et need ei ajaks Auras energiaid tasakaalust välja. Seega, kui kanda ülalnimetatud kristalle, siis ka teised kristallid töötavad mehe energias paremini.

Kui soovid nende kristallide käest saada seda energiat, mille siia kirja panin, siis tuleb neid kanta kontaktis nahaga. Ehk auguga talismanina või ripatsina kaelas või näiteks käeketina. Olen loonud ka spetsiaalselt meestele mõeldud La Tene brändi käeehted, mille leiad SIIT.

Neid kristalle, mida mees endaga kannab, oleks kõige parem laadida Hematiit, Ahhaat või Püriit geoodi peal.