Hobuste unes nägemine on väga mitmetähenduslik ja see annab sulle ka vajaduse see enda jaoks väga põhjalikult lahti seletada, seda selleks, et sa mõistaksid, mida tuldi sulle ütlema. Seega, kui sa oled hobust, hobuseid või midagi nendega seonduvat unes näinud, siis seleta see enda jaoks väga põhjalikult lahti. Poni unes nägemise kohta olen kirjutanud eraldi seletuse, loe seda siit.

Hobuse unes nägemine ei lähe sümbolina arvesse, kui sa oled vahetult mõned päevad enne hobustega tegelenud, nendest rääkinud või unistanud. Sellisel juhul näed sa unes enda soove, mitte ettekuulutust.

HOBUNE

Hobune sümboliseerib kiireid muudatusi, enese väljendamist, loomingulisust, millegi poole pürgimist, edu, karjäärialaseid muudatusi ja ka seksuaalsust ning armastust. Sellel on väga palju erinevaid tähendusi ja konkreetse vastuse saad sa sellest, milline oli see olukord hobusega sinu unenäos.

Kui sa näed unes hobust, siis ma soovitan sul kõikidest minu näidetest kokku panna see tõeline tähendus. Ehk mõtle sellele, kas hobune jooksis selles unes, kas ta oli puhas, mis värvi ta oli, milline ta oli - kõikidest nendest sümbolitest saad sa kätte sõnumi, millest hobune sulle rääkima tuli.

Hobusega ratsutamine sümboliseerib millegi poole liikumist. Mida kiiremini sa hobusega ratsutad, seda kiiremini jõuad sa selleni, mida see unenägu sümboliseerib.

Vabalt jooksev hobune sümboliseerib sinu enda hingelist vabadust. Sa tunned millegi suhtes vabadust, sa saad end vabalt väljendada või sa naudid seda hetke, kus sa eksisteerid. Jooksev hobune annab sulle märku, et sul tekivad peagi võimalused ennast teostada ja saada seda, mida sa tõesti soovid.

Vabaks saanud hobune sümboliseerib seda, et sa saad tagasi enda võimu ja oskuse asju juhtida. Kui sa näed unenägu, kus hobune vabastatakse ja see jookseb sinu poole või sa näed teda peale kinni pidamist vabalt jooksmas, siis on see ülimalt hea unenägu. See on märk selle kohta, et sa saad tagasi enda isikliku võimu ja väe.

Hobune jookseb sinust mööda - kui sa näed unenäos, kuidas hobune või hobused jooksevad sinust mööda, siis on see sulle äratuskõneks. See on märk selle kohta, et sa oled laisk või sa lihtsalt ei kasuta ära häid võimalusi enda elus.

Hobune ilmub välja eikuskilt - see on märguanne asjade järsust muutumisest ja kui sellel hobused on head ning positiivsed omadused, siis on see sündmus ka sinu jaoks hea.

Kinni peetud hobune jookseb sinu käest ära - kui sinu käest jookseb ära hobune, kelle sa oled kinni püüdnud, siis see unenägu sümboliseerib ebaõnne. See on märguanne sulle, et sa oled heast võimalusest ilma jäänud ja andnud oma õnne kellelegi teisele.

Õnnelik, terve ja elurõõmus hobune sümboliseerib positiivsust, küllust, häid sündmusi ja soodsat võimalust. Mida õnnelikum ja kaunim on hobune, seda suurem on selle unenäo õnnesõnum.

Halvasti hoitud, näljane ja räsitud hobune sümboliseerib halbu inimesi sinu ümber, halba keskkonda ja halba asjade käiku. See on sõnum sinu alateadvuselt, et sa peaksid eemale hoidma kõigest sellest, millega sa oled täna seotud ja mis tundub sulle vähegi ebameeldiv.

Räpane hobune sümboliseerib kellegi teise poolt suunatud kadedust. See on märk ka vaenlase olemasolust, kuid sellise vaenlase, kes esialgu tundub olevat sõber.

Metsik hobune sümboliseerib raskendatud olukordi. See hobune tuleb sulle unenäos ütlema, et kõik ei ole ja ei saagi olla sinu kontrolli all - elus on asju, mida me ei saa ise muuta, suunata ega ka luua. Metsik hobune võib sümboliseerida ka sinu või kellegi teise väga temperamentset loomust.

Hüppav hobune sümboliseerib võimalusi. Kui sa näed unenäos, kuidas hobune hüppab või üritab tagajalgadel seista, siis on see märguanne headest võimalustest, õnnest ja soodsast perioodist.

Hobune koos kaarikuga sümboliseerib rasket tööd ja vaeva nägemist. See on märk sellest, et sa pead millessegi väga palju enda energiat suunama, kui sa soovid saada sealt seda, mida sinu hing ihaldab. Mida suurem ja raskem on hobuse kaarik, seda suurem on ka see töö, mille sa pead ära tegema. Tühi kaarik sümboliseerib kerget ülesannet, millega on lihtne hakkama saada.

Hobuse seljast maha kukkumine sümboliseerib järsku muudatust, mis toob ebaõnne. See on märk selle kohta, et asjad võtavad sinu elus hoopis teise suuna ja seda mitte heas mõttes.

Raskused hobuse selga ronimisel annavad sulle märku sellest, et sul on raske saada hakkama konkreetse teemaga enda elus, mis sind täna vaevab.

Suureks söödetud hobune sümboliseerib sinu unenäos raskusi, raskesti ületatavaid probleeme, probleemide ilmsiks tulekut või raskendatud olukordi. Sellise hobuse unes nägemine ei ole kaugeltki hea ettekuulutus.

Arglik hobune sümboliseerib sinu saamatust millegi osas. See arg hobune oled sina ise, kes ei julge elule vastu minna, oma võimalustest kinni haarata ja enda eest seista.

Julge hobune sümboliseerib sind ennast, sinu julgust, pealehakkamist, enesekindlust ja oskust probleemidega silmitsi seista. See on märk selle kohta, et sa julged enda elus asjad korda seada ja võimalustest kinni haarata just siis, kui sul on selle tegemiseks kõige õigem aeg.

Unes varsa nägemine sümboliseerib midagi uut ja midagi, mis võib alles alata - uued võimalused, uus suund, uus projekt. See on kindlasti midagi, mida ei ole sinu elus väga kaua eksisteerinud.

Vana hobune sümboliseerib teemat, mis on sinu elus kaua eksisteerinud või midagi, mis on väga vana.

Kui hobune jookseb sinu juurest ära, siis see sümboliseerib ohtlikku olukorda. Võib-olla on sinu elus keegi, kes tekitab sulle probleeme või paneb sind väga täbarasse olukorda. Kui see hobune jookseb ära, kuid mitte sinu juurest, vaid sa lihtsalt näed seda pealt, siis see sümboliseerib sinu enda oskust probleemidest vabaks saada. See võib tähendada ka seda, et sa oled mõnest kahjulikust olukorrast välja astunud/välja astumas.

Saduldatud hobune sümboliseerib head eluperioodi, kus sa tunned end hästi. See on märk ka selle kohta, et sa oled ohjad enda kätte haaranud ja konkreetse teema puhul selgust saanud.

Hobusega jalutamine sümboliseerib võimaluse poole liikumist. Kui sa hoiad hobuse päitsetest kinni ning jalutad temaga edasi, tundes, et sa pead seda jalutuskäiku kiirendama, siis võib peagi hea võimalus sinu teelt kaduda. See on nagu märguanne, et sa pead kiirustama enne, kui hilja on.

Kui hobune on tallis, siis selle unenäo sõnum sinu alateadvuselt on see, et sinu poole on liikumas õnnelik periood. Selle, mille kohta see hobune sulle õnne kuulutab, pead ise unenäo teiste sümbolite ja tegevuste abil lahti seletama.

Hobuseraud sümboliseerib väga suurt õnne, kui selle unenäo üldine sõnum on positiivne. Kui sa oled õnnelik, leiad selle hobuseraua ja tunned end selles unenäos väga hästi, siis on sinu poole teel head ajad. Kui unenägu on negatiivne, sa kardad ja sa näiteks oled hobuseraua ära kaotanud, siis sümboliseerib see hea õnne kaotamist.

HOBUSE VÄRVIS ON OLULINE MÄRK

Kindlasti pead sa ära seletama enda jaoks ka selle, mida tähendas sinu unenäos hobuse värvus. Hobuse värvus annab sulle ilmselge märguande selle kohta, milline on see üldine sõnum hobuse unenäos nägemise kohta. Seega ära jäta seda kindlasti kahe silma vahele.

Valge hobune või väga hele hobune
sümboliseerib vabadust, soovi vabaks saada, soovi millestki vabaneda, soovi olla iseseisev ja omada millegi üle kontrolli. Valge hobuse nägemine annab sulle ka vihje, et selle hobuse üldine sõnum on seotud lahti laskmisega. Valge sümboliseerib millegi uue loomist ja alustamist.

Must
või väga tume hobune sümboliseerib kahtlast asjade käiku, pettusi, salakavalust, petlikku visiooni, valearvamust, müsteeriumeid. Must hobune tuleb sind hoiatama ja tavaliselt tähendab see seda, et sul on vaja enda elus valedest valikutest eemale hoida.

Punane hobune
sümboliseerib hirmu, närvilisust, paanikat, ebastabiilseid olukordi ja ootamatut asjade käiku.

Pruun hobune
annab märku jõukusest, tööga seonduvast, ärilistest tegevustest ja kõigest sellest, mis on seotud raha ning materiaalsusega. Selle unenäo puhul pead sa analüüsima just seda, mis toimub sinu elu materiaalsemas pooles. Pruun hobune võib viidata ka sellele, et sul on millegi osas väga hea vaist ja sa näed seda unenäos selleks, et saada enda sisetundele kinnitust.

Kui hobune on mitmevärviline, 
siis sümboliseerib see hobune nende samade värvide tähendust. Ehk, kui sa näed musta-valgekirjut hobust, siis võib sinu unenägu tähendada seda, et sa soovid vabaneda kõigest halvast ning teha kellegagi/millegagi lõpparved. Kui see hobune on näiteks pruuni-valgekirju, siis võib see tähendada seda, et sa näed uusi materiaalseid võimalusi, kuidas enda elu paremaks muuta, seda sellepärast, et valge sümboliseerib midagi uut ja pruun materiaalsust.

Kui sa soovid magades rohkem ettekuulutusi ehk unenägusid näha, siis loo enda magamistuppa või voodi alla unenägude kristallide komplekt. Sinna komplekti võiks kindlasti kuuluda Larimar, Galaksiit, Phosposideriit ja Tselestiit geood, hiljem lisa sinna ka teisi unenägusid toovaid kristalle.