Menüü
Ostukorv

SEEDRIPUU eeterlik õli

SEEDRIPUU eeterlik õli EETERLIKUD ÕLID
SEEDRIPUU eeterlik õli
9.50€
Maksudeta: 7.79€
  • Laoseis: Laos
  • Mudel: SEEDRIPUU eeterlik õli

SEEDRIPUU on väga paljudele teada meeldiva lõhna ja tervendavate omaduste pärast. Seedripuust on võimalik saada eeterlikku õli, milles peituvad kõik seedripuu tervendavad omadused. Seedripuul on nõelakujulised okkad, millest saadakse aurutamise teel seda imeravimit. Seedripuu kasvab külmemates piirkondades.

Seedripuu eeterlikule õlile tehtud uuringud on välja selgitanud, et sellel on väga palju erinevaid tervendavaid omadusi. Parimateks seedripuu omaduseks on selle antiseptiline toime, valu vaigistamine ja suur kogus antioksüdante, mis on tervise salarelvad.

Enamus eeterlikke õlisid aitavad leevendada stressi, sama toimet suudab sulle pakkuda ka seedripuu. Seedripuu eeterliku õli õlilambis põletamine on kasulik nii sulle kui ka ülejäänud pereliikmetele. Seedripuu aitab sul end tunda hästi ja lõõgastunult ning parandab keskendumist. Kasulik on seda õli põletada ajal, mil keegi kodus õpib või soovib tõsiselt keskenduda, seetõttu soovitan seda õppivate laste lauale, kui õppeprotsess toimub. Seedripuu eeterlik õli aitab pikendad aega, mil inimene suudab ja jaksab õppida, samas aitab see ka vältida õppimisest tulenevat stressi.

Eriti tõhusalt aitab Seedripuu stressi leevendada kui kannad eeterliku õli (koos baasõliga) enne juuste pesemist peanahale. See aitab taandada stressihormoone. Peanahal, juuksejuurte all, on meil nn. “stressi tundlad”. Kui kehas ja hinges on palju stressi, siis juuksed lasevad end vabaks. Juuste väljalangemine teatud aegadel on ka loomulik ja vajalik protsess, kuid kui selle põhjuseks on stress, on abiks Seedripuu eeterlik õli. See saadab sinu kehale tervendust, rahustab ja vähendab stressitaset. Kandes õli peanahale, jõuab selle tervendus otse närvisüsteemi. Seal toimuvad keemilised reaktsioonid ja stressitaseme hetkene taandumine. Sama toime on ka Salvei eeterlikul õlil.

SPIRITUAALNE KODU-, KRISTALLIDE JA AURATERVENDAJA

Spirituaalsel tasandil on Seedripuu puhul tegemist eeterliku õliga, mis suudab Auraväljast eemaldada hirme, paranoiat ning paanikat. See jätab alles ohuintuitsiooni ja kui kasutada Seedripuud regulaarselt, siis saavutad enda hinges väga stabiilse oleku. Kuna ainukene hirm, mida siis tunned, on seotud ohuintuitsiooniga mitte fantaasiaga. Seega oled nii pidevalt kaitstud ja hoitud. Soovitan kindlasti läbi lugeda artikli selle kohta, kuidas teha vahet ohuintuitsioonil ja hirmul. Leiad artikli SIIT.

Seedripuu eeterlik õli aitab vabastada negatiivset energiat, mis on tekkinud kurbusest, muredest, lootusetusest ja hirmudest. Kui sind on viimasel ajal tabanud just sellised emotsioonid, siis on kasulik teha endale Seedripuu eeterliku õliga auratervendust. Kui aga sinu kodus on olnud selline periood, kus keegi või kogu pere on olnud selliste murede küüsis, siis on kasulik tervendada kogu kodu energiat. Muidu põhjustavad needsamad emotsioonid täpselt samasuguseid probleeme veelgi sügavamal tasandil.

Seedripuu eeterlikku õli on võimalik kasutada tervendusteraapias, et puhastada ära sinu kodu energia, kristallid ja ka sinu Aura. Selleks sea seedripuu eeterlik õli õlilampi põlema. Pane õlilampi vesi ja tilguta sellesse vähemalt 10-15 tilka Seedripuu eeterlikku õli. Aseta õlilamp tuppa, mida soovid tervendada, oma kristallide kõrvale või enda lähedale. Kui soovid, et eeterlik õli tervendaks sind ennast, siis ole selles ruumis vähemalt tund aega, et see saaks sinuga täiuslikult tööd teha.

Kristallide puhastamisel on kõige kasulikum kasutada Seedripuu eeterlikku õli kaitset pakkuvate ja stressi vabastavate kristallide puhul. Kui sul on näiteks kodu välisukse lähedale loodud kaitsekristallide komplekt, siis vähemalt korra kuus põleta Seedripuu eeterlikku õli nende lähedal. Või siis teisi kristalle puhastavaid õlisid, rituaalitaimi või viirukeid.

SEEDRIPUU TERVENDAVAD JA KASULIKUD OMADUSED

Peanaha tervendaja ja juuste väljalangemise vastu

Uuringute põhjal aitab Seedripuu eeterlik õli tervendada peanahka, aidates reguleerida sellel olevaid rasunäärmete tegevust ja parandada üleüldist naharakkude uuenemist just peanahal. See omakorda tähendab seda, et Seedripuu eeterlik õli aitab ära hoida olukorda, kus juustel ei ole võimalik kasvada. Seedripuu eeterlik õli parandab igas mõttes sinu peanahka ja see toetab juuste kasvu. Kui sul on probleeme juuste väljalangemisega või juuksed kasvavad kehvasti, siis proovi Seedripuu eeterlikku õli. Selleks kanna umbes 10 tilka eeterlikku õli 8 teelusikatäie oliiviõliga oma peanahale. Hoia seda mikstuuri peanahal umbes 5-10 minutit ja seejärel pese oma pea tavapäraselt ja hoolikalt puhtaks. Korda seda protseduuri igal järgneval peapesul, kuni tunned, et sinu peanahk on muutunud puhtamaks ja juuksed tugevamaks ning ilusamaks. Jätka seda seni, kuni sinu peanahk suhtub sellesse hästi, lõpeta kohe, kui ilmneb ärritus või ebamugavustunne.

Teine võimalus, kuidas saada Seedripuu eeterlikust õlist juukseid tervendavad omadused kätte, on lisada seda peapesemise ajal shampooni või palsami sisse. Võid mõlemal viisil enda peanahale tervendust pakkuda, tehes nii õlimaski kui kasutades seda ka palsamiga viimistlemisel.

Looduslik diureetikum

Seedripuu eeterlik õli on teadaolevalt diureetilise toimega ja seega on see väga kasulik neile, kes soovivad enda kehast väljutada üleliigset soola ja vett. Diureetilise toimega eeterlik õli aitab seda kehast uriini kaudu väljutada. Eriti kasulik on Seedripuu eeterlik õli neile, kellel on kõrge vererõhk. Kõrge vererõhu puhul võib soola liigne sisaldus kehas tervist halvemaks muuta. Selleks, et seedripuult diureetilist toimet kätte saada, sega seedripuu õli baasõliga kokku ja kanna see nahale.

Lihasspasmide võimalik tervendaja

Spasmid tekivad lihastesse stressi tagajärjel, need võivad valu tekitada, kuid ei pruugi. Spasmide tervendamiseks ja nendest lahti saamiseks on kasulik proovida Seedripuu eeterlikku õli. Määri koos baasõliga (soovituslikult kookoseõliga) spasmi piirkonnale ja masseeri seda õli naha sisse. Seedripuu eeterlik õli võib kaotada selle valu, mida spasm sulle põhjustab ja selle sinu kehast vabastada.

Kasulik külmetushaigustest vabanemiseks

Seedripuu eeterlikku õli on kasulik sisse hingata ajal, mil oled külmetunud. Selleks tuleb seda tilgutada õlilampi koos veega ja küünal tuleb panna õlilambis põlema. Seejärel levib eeterliku õli aur sellesse ruumi, kus õlilamp on põlema seatud. Auru sissehingamine aitab viia eeterliku õli tervendavad omadused sinu hingamissüsteemi. Seedripuu eeterlik õli aitab parandada sinu tervislikku seisundit siis, kui sul on nina kinni või sul on kurgus ebamugavustunne või sa oled haigestunud angiini. Teadaolevalt vabastav seedripuu hingamissüsteemis olevat lima, mis tekib külmetuse tagajärjel. Lisaks Seedripuu eeterlikule õlile kasuta külmetuse ajal kindlasti ka teisi eeterlikke õlisid, et kiirendada tervenemist. Seedripuuga sobivad väga hästi kokku Rosmariin ja Lavendel.

Artriidi ja närvipõletiku tervendaja

Erinevate uuringute põhjal on välja selgitatud, et Seedripuu eeterlik õli aitab artriidi ja närvipõletiku puhul. Artriit on liigesepõletik ja seda võib esineda kehas mitmes kohas. Kui sind on tabanud liigesepõletik või närvipõletik, siis sega kokku mikstuur: vähemalt 6 tilka eeterlikku õli ja 4 teelusikatäiet baasõli (soovituslikult Jojobaõliga) ja kanna see põletikulisele kohale. Masseeri mikstuur kohta, millele soovid tervendust anda. Korda seda iga päev vähemalt korra kui mitte rohkem.

Unehäirele vastulöögi andja

Eeterlikud õlid on need vahendid, mille poole pöörduda lisaks kristallidele, kui on probleemiks magamatus, uinumisraskused ja teised erinevad unehäiretega seotud probleemid. Seedripuu on suurepärane uinuti ja just uneprobleemide lahendaja. Kui sa tead, et sul on probleeme magamajäämisega, siis põleta seda eeterlikku õli õlilambis vahetult enne magamaminekut ja selles toas, kus sa aega veedad. Seedripuu õli võid panna eraldi või koos Lavendli eeterliku õliga. Mõlemad õlid toimivad väga rahustavalt ja kasulikult ning soodustavad uinumist. Kuna mõlemad õlid on siiski erinevad, annavad need erineval tasandil uinumiseks soodsat enesetunnet. Seedripuu aitab sinu keha uneks ette valmistada ja lavendel aitab stressist põhjustatud ärevustunnet maandada. Selleks, et saada korralikku tulemust, põleta Seedripuu eeterlikku õli igal õhtul enne magamaminekut õlilambi sees (kui soovid, siis koos Lavendliga) või tilguta seda õli oma padjapüürile. Kuna Seedripuu eeterlik õli on läbipaistva tekstuuriga, siis ei pruugi see voodipesu ära määrida.

Aknevastase toimega

Akne on väga levinud nahaprobleem nii lastel kui ka täiskasvanutel. Aknega võitlemine ei ole alati lihtne, kuna selle tekkefaktoreid on väga palju. Eeterlikud õlid mõjuvad aknelisele nahale väga hästi ja on teatud õlid, mis aitavad aknega võidelda ning sellest vabaks saada. Üks selliseks akneravimiks võib olla just Seedripuu eeterlik õli. Seedripuu eeterlik õli aitab tervendada aknet, mis ei pruugi koheselt silmale nähtav olla ja aitab selle teket ennetada. Selleks, et seedripuult see toime kätte saada, sega kokku 3 tilka Seedripuu eeterlikku õli 3 tilga Teepuu eeterliku õli ja 4 teelusikatäie Jojobaõliga. Sega need kolm õli omavahel kokku ja kanna nahale. Väldi sattumist silma, ninna ja suhu. Seedripuu eeterlik õli aitab nahalt hävitada need bakterid, mis põhjustavad aknet. Seda õli on kasulik kanda nahale, kui oled käinud saastatud õhuga keskkonnas, puutunud kokku õhuga, milles levivad mürgid või kemikaalid.

Valuvaigisti

Seedripuu eeterlik õli on teadaolevalt valuvaigistava toimega, nii nagu enamus eeterlikud õlid. Sega paar tilka Seedripuu eeterlikku õli kokku 1 teelusikatäie baasõliga ja masseeri see valutavale kohale. Eeterlike õlide puhul on kasulik katsetada erinevaid eeterlikke õlisid valu vaigistamiseks, leia üles see õli, mis mõjub sinu puhul kõige paremini.

Ebaregulaarne mensturatsioonitsükkel

Ebaregulaarne mensturatsioon on kahjuks väga paljude naiste probleemiks. Uuringute põhjal, mis on seedripuule tehtud, on avastatud, et see aitab menstruatsioonitsüklit korrastada. Selleks tee mikstuur 8 tilgast Seedripuu eeterlikust õlist ja 4 teelusikatäiest baasõlist (omal vabal valikul). Masseeri see mikstuur oma alakõhule ehk Sakraaltšakra piirkonda. Tee seda iga kord, kui mensturatsioonitsükkel on alanud. Selliste probleemide korral on väga kasulik kanda ka Punast Jaspist ja Punast Aventuriini, need kristallid aitavad spirituaalsel tasandil.

Tselluliidi vabastaja

Seedripuu eeterlikku õli on kasulik kasutada tselluliidist vabaks saamisel. Koos Rosmariini eeterliku õliga moodustavad need võimsa duo tselluliidi vastu. Sega need mõlemad õlid kokku koos oma lemmik-baasõliga (soovituslikult mandliõliga) ja masseeri tselluliidipiirkonda igal õhtul või hommikul.

Lisaks kõigele sellele on Seedripuu eeterlik õli kasulik seennakkuste, astma, rahutute jalgade sündroomi, rasuse naha ja kehva kehalõhna tervendamisel. 

SEEDRIPUU EETERLIKU ÕLI KASUTAMISVÕIMALUSED

Seedripuu eeterlikku õli on võimalik põletada õlilambis. Õlilambi kasutamisjuhendi leiad meie kodulehelt. Kõik meie e-poe valikus olevad õlilambid leiad SIIT, kus on kirjas selle kasutamiseks vajalik teave.

Teine võimalus on määride eeterlikku õli enda nahale, kuid sellisel juhul tuleb eeterlik õli kokku segada mõne teise õliga (mitte eeterliku õliga, vaid baasõliga) nagu näiteks oliivi-, kookose-, mandli- või Jojobaõliga. Eeterlikud õlid võivad nahale olla kõrvetavad ja sellepärast tuleb neid kehale kanda koos teise õliga. Eeterlikke õlisid kokku segades teiste õlidega kasuta vaid paar tilka teise õli sees. Õlilampi kalla veega segunenult õli nii palju, kui tugevat aroomi sa soovid toas tunda.

Seedripuu eeterliku õliga tee endale tervendavat vanni. Kui sul olemas kodus vann, siis lase vann vett täis ja tilguta vannivette kuni kümme tilka eeterlikku õli. Võta vanni ja naudi Seedripuu eeterliku õli toimet. Selline vanni tegemine on kasulik nii füüsiliselt kui ka spirituaalselt. Tervendavat vanni tee endale juba sellepärast, et Seedripuu tervendavad omadused saaksid sinu kehani jõuda.

Sega Seedripuu eeterlikku õli kokku enda lemmikkreemiga, et kanda see nahale, kui soovid tervele kehale selle tervendavat toimet pakkuda.

Soovitan eeterlikke õlisid kasutada vähemalt 10-20 tilka, et nendest tervendavad omadused kätte saada. 

SAKRAALTŠAKRA TERVENDAJA

Sakraaltšakra on sinu teine Tšakra, mis asub otse naba all. See Tšakra omab olulist rolli sinu reproduktsiooniorganite tervise juures. Lisaks on Sakraaltšakra see, mis määrab ära, kui motiveeritud sa oma ettevõtmistes oled, milline on sinu füüsiline jõud ja suutlikkus. Terve Sakraaltšakraga inimene tegutseb ja teda ei paina väsimus. Seedripuu on Sakraaltšakra jaoks väga kasulik ja vajalik. Seedripuu eeterlik õli sega kokku baasõliga ja kanna seda enda Sakraaltšakra piirkonnale, masseeri see naha sisse või kasuta massaažiteraapias. Teine võimalus on põletada Seedripuu eeterlikku õli õlilambi sees ja hingata sisse sellest tekkivat auru. Mõlemal viisil suudavad seedripuu spirituaalsed tervendavad omadused sinuni jõuda ja sind tervendada. Kui soovid endale Tšakratervendust teha, siis võid selleks kasutada lisaks kristallidele ka eeterlikke õlisid. Samaväärse tulemuse annab spirituaalsel tasandil sulle Punane Aventuriin.

Täispika artikli Seedripuust leiad SIIT.

Teiste LA TENE eeterlike õlide ja baasõlidega saad tutvuda SIIN.

Kodulehel mainitud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda teadmised, isiklik arvamus ja soovitused.

Eeterlike õlide kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel.

Lisainfo
Lisainfo Seedripuu 100% eeterilik õli (Juniperus virginiana) 10 ml, pärituolumaa USA, Virginia. Seedripuu eeterlik õli tekstuur on läbipaistev. Seedripuu on maheda lõhnaga ja kerge konsistentsiga. Tegemist on La Tene omatootega.
Ohutus Ära kasuta eeterlikke õlisid lahjendamata kujul. Kehale kandmiseks lahjenda neid teiste õlidega, nagu näiteks oliivi-, kookose-, mandli- või jojobaõliga. Rasedad ja väikelapsed võivad eeterlikke õlisid kasutada äärmise ettevaatlikkusega. Ära jäta mitte kunagi eeterlikke õlisid lastele kättesaadavasse kohta ja ära kasuta neid seespidiselt! Kui soovid teada saada, kas antud eeterlik õli on sinu naha jaoks sobilik või mitte, siis tee katsetus enda kehal. Selleks võta baasõli (kookosõli, oliiviõli, jojobaõli või mandliõli) sega kokku paari tilga eeterliku õliga ja kanna see oma randmele. Lase sellel seal paar minutit seista ja seejärel pese käsi ära. Peale seda näed, kas nahk reageerib sellele ärrituvalt või mitte. Kui tekib punetus, siis ei ole seda eetelikku õli edaspidi kasulik nahal kasutada. Kui reaktsiooni ei toimunud, siis sinu keha võtab selle eeterliku õli tervendavaid omadusi vastu.
KUUSK on püha puu, mis võimendab kaitseenergiat ning tagab ka hea õnne. Kuusk aitab kaitsta seda, mis on tema lähedal ja kui lisada kuusee..
10.90€
Maksudeta:8.93€
SININE PITSAHHAAT on üks Ahhaadi liikidest, millele on iseloomulikuks värvuseks helesinine või taevasinine värvus. Sinise Pitsahhaa..
6.20€
Maksudeta:5.08€
LAVENDEL eeterlik õli
Enim müüdud
LAVENDEL on ülim stressi, depressiooni, negatiivsuse ja meeleolu kõikumise vastane imeravim. Lavendel aitab muuta sinu ellusuhtumist positiivseks..
8.90€
Maksudeta:7.29€
PATŠULI on imeline taim oma erilise väe ja aroomi tõttu. Patšuli kuulub mündiliste perekonda ja on kasulik igale spirituaalsele ini..
11.90€
Maksudeta:9.75€
ROSMARIIN on taim, millel on mitu palet ja mitmeid erinevaid häid omadusi. Rosmariini kasutatakse koduseks alternatiivseks raviks erinevate probl..
8.50€
Maksudeta:6.97€
INGVER on õitsev taim, mille juurt kasutatakse selle tervendavate omaduste pärast. Ingverijuur on rahvameditsiinis ja alter..
12.90€
Maksudeta:10.57€
KARNEOOL poleeritud
Enim müüdud
KARNEOOL on aktiivsuse-, elujõu- ja energiakristall.Karneool on punakat-oranžikat tooni kristall, millele on iseloomulikuks väga k..
3.00€
Maksudeta:2.46€
SIDRUNHEIN eeterlik õli
Enim müüdud
SIDRUNHEIN on meditsiiniline taim, mis oli algselt pärit Indiast ning Sri Lankalt ja nüüdseks kasvatatakse seda peamiselt Lõuna-Indias j..
8.50€
Maksudeta:6.97€
AHHAAT poleeritud
Enim müüdud
Pilt on illustreeriv. Kõik kristallid on Maa ise loonud, need on unikaalsed ja ainulaadse väljanägemisega, mis tähendab, et kristall mille tellid,..
2.50€
Maksudeta:2.05€
BOTSWANA AHHAAT poleeritud
Enim müüdud
BOTSWANA AHHAAT on üks Ahhaadi vormidest, mis on üldiselt hallikat tooni, aga leidub ka roosat tooni Botswana Ahhaati. Botswana Ahhaat ..
4.00€
Maksudeta:3.28€
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid.